15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • basic 69
    #190
    Engem igazából ez a középrehúzás érdekel! a rendes vezetésnél ez csak pl. nagyívű bekanyarodásnál jelentkezik, vagyis lassú kanyarodás után nem tekered vissza a kormányt, hanem engeded, h a kocsi visszaszedje! Mondjuk ez nem árványesül 100nál! asszem érthető az effekt és a jelenség. Játékoknál viszont érévnyesül ez egy 100as tempónál is, ami viszont gond szerintem. Ezért én nem szoktam ezt bekapcsolni. Várom a hozzászólásokat!
  • direwolf
    #189
    nekem mediumon van (MS FFB USB) a középrehúzás, és highon az effekt.
    amúgy azokban a gamekban, amik nem kezelnek ffb-t, simán ez az érték marad, viszont amik kezelnek, ott van erre külön beállítási lehetőség, és felülbírálódnak a control panelen megadottak
  • basic 69
    #188
    már kérdeztem (#177), de semmi válasz. Komolyan érdekelne, hogy ti használjátok-e a középrehúzást, ha igen milyen erősséggel?
  • sleve
    #187
    Hello!

    Van egy soros portra csatlakozó FF kormányom, win 95/98 alatt tökéletesen müxik de ezek felett (Me/v2k/xp) nem ismerik fel az op rendszerek.
    Tud valaki megoldást rá?
  • Wajk
    #186
    pontosan melyiket vetted?
  • Wajk
    #185
    már lehet kapni 30e forint
  • basic 69
    #184
    Logitech MOMO Racing 99USD
    Logitech MOMO Force 200USD
  • basic 69
    #181
    Azt ajánlom hívd fel a moi. logitech forgalmazót. Szerintem is nagyon jó kormány lesz.
  • vaskalap
    #179
    Thrustmaster Ferrari FFB kormányt hol lehet venni ???
  • basic 69
    #177
    ti hogyan kalibráljátok a kormányotokat? itt a force és a középre visszahúzás erősségére gondolok. tudom játék függő, de úgy általában.
  • CSOCSO
    #176
    hjo neked:(( nekem szaraxik.. nem látja jol a pedálokat..lehet hogy xp probléma lehet hogy megtörtem a zyinort vagy a csatizot elbasztam mert soxxor volt kibedugdosva...
  • ProjectMiera
    #175
    Bazze a momo oké hogy egy isten de kixxxxx drága! nekem ms ffb van, de az enyém usb-s szal nem tok segíteni.
  • CSOCSO
    #174
    MOMO már lehet hogy jo csak csunya:) de nem az alapján kell dönteni.. amugy kinek van MS FFW je?
  • basic 69
    #173
    Azt olvasom, h probléma a logitechnél a kisszögű elfordulás. Erre rá kell cáfolnom, mármint a MOMO-nál. Szerintem a jelenlegi legjobb kormány. Bátran ajánlom mindenkinek!
  • MuERTe
    #171
    És képzeld, nővel lenni sem olyan mint a filmeken!!! :DDDDD
  • zonda01
    #169
    Sziasztok!
    Van egy Logitech WingMan Formula (E-YA1)típusú kormányom és pedálom (igaz sajnos nem FFB), ami sajnos nem működik XP alatt.
    Letöltöttem a gyártó oldaláról a "WingMan Software 4.20" - at, de hiába, ezzel sem működik.
    Tudtok valamit mondani?!
  • direwolf
    #168
    mér, a kvék ugyanaz az érzés, mintha kimennél az utcára, és szétlőnéd mindenkinek a fejét?
    nem azért jáccok, hogy ugyan azt kapjam, mint a valóság, hanem, hogy jól szórakozzam.
    amúgy elég húzós ez az összeg egy használt kormányér, főleg, hogy a teszkóban 17-ér vadiúj logitech-et kapsz!
  • CSOCSO
    #165
    hogy mit??
  • CSOCSO
    #164
    logi nem rosz de ms az jobb sokkal jobb fogása és engem rohadtul zavar hogy kicsit lehet tekerni a login.. de ha nem lenne ms kormány logit vennék az biztos...amugy én még 60 vagy 80 ért vettük:)
  • direwolf
    #163
    bocs, egy gyenge kérdés, most jutott eszembe: a szoftverét feltelepítetted az XP-re, és a separate/combined módokat megfelelően kiválasztottad, ugye?
  • direwolf
    #162
    naja, de vettél volna 1 éve Logitechet, mikor a teszkóban le volt árazva a MS 25-re, a logitech meg 35 volt mindenhol...
  • direwolf
    #161
    nekem nincs semmi bajom vele XP-n, tomasz bácsi meg ír néha óriási baromságokat
  • CSOCSO
    #159
    jut eszembe most azt írja a toms hw hogy baj van az ms ffw vel és az xp vel pedál bajok stb. .szal nekem az a bajom hogy most tök ugy csinál xp alatt a kormány mintha érintkező hibás lenne a pedál. tehát összevisszacsavargatom és ugy veszi észre hogy néha benyomom néha nem. és ez össze vissza ugrál... szoval ez az a baj? vagy ez nem az? és tényleg érintkező hibás?
  • direwolf
    #158
    mi a baj a szoftverével?
    (azon kívül, hogy csak windózokon megy? ;)
  • CSOCSO
    #157
    aztán utánna
  • CSOCSO
    #156
    MS FFW rulez az a best.. bár most a MOMO-t jobbnak tartják aztunán jön a logitech aztán a ferrári és a legszarabb a saitek
    :
    http://www.tomshardware.hu/consumer/02q2/020524/index.html
  • Anee
    #155
    Hát ha a Logitech Wingman Formula Force és a MS Sidewinder ffb között kellene választani inkább utóbbira tenném voksomat.
    Pontosabb kényelmesebb..azt a Logitech MOMO Force veri szinte csak el...
    csak a szoftwere nem a legjobb ms-nek
  • zero_cool51
    #154
    én meg venni akarok kormányt, de nemtom milyet!!!
    vagy Logitech Formula Force, vagy Microsoft Sidewinder. vélemény?
  • wookiee
    #152
    Hol lehet megsasolni.Elsősorban net cim érdekelne.
  • CSOCSO
    #150
    a momo az a momo licenszes logitech nem???mindegy.. szvsz a két legjobb a logitech meg az MS kormány... az MS nek sokkal jobb a fogása..finomabb is és kézreálóbb..és többet lehet rajta tekerni..és ez nagyon szar a logiban hogy felet lehet tekerni a 3/4 ed helyett.....azt mondom ezek közűl kell választani..
  • wookiee
    #149
    A tűzpiros logitech wff az maga volt a minőség(a gp ennek a gyalázása )Ha látnék valahol egy eldugott példányt azonnal lecsapnék rá. A roncsomat meg kihajitanám.
  • Air
    #148
    Igen, nekem billenos pedalja van, de eddig nincs vele gond. Meg jobb is mint a regi kormanyom, a Logitech WFF (nem GP) pedalja.
  • wookiee
    #146
    Ne ijedjetek meg,én még most is játszom vele,csak egy kicsit másképp néz már ki,mint mikór megvettem.Az én pedálommal az volt a baj hogy a gáz nem jött vissza teljesen.Mikor szétszedtem láttam egy gagyi mehanikát.de hogy miért nem jön vissza teljesen azt nem tudtam megálapitani.Hogy a kormánnyal nincs minden rendben,bizonyitja a második kiadás.De a felépitése ugyan az.Egy szerencsétlen satu szerkezet.Az eleje bivaly erős,ez lemegy az asztal alá . Erre van rá szerelve a satu.Ez a bivaly erős elülsö rész fesziti meg a vékonyka talapzatot amire ráadásul minden fel van csavarozva. Tele van a talp csavarral .Egyik csavartol a másikig megrepedni nem kunszt.Mire én felocsudtam a panelek el voltak borulva a belsejében. Ez egy mérnöki baki.Láttam olyan kormányt amiből a satu a talpazatbol jön ki, vagyis saját magát fesziti. Ez a helyes tervezés.Az új kiadás belselyét nem ismerem, de akinek a régi van meg csak tanácsolni tudom hogy a talpát bellül erösitse meg fémmel.
    Fém ollóval szépen be lehet szabni.
  • FREAK
    #145
    pár hónapja

    tegnap jól megvizslattam, és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az a gumi lemállik, vagy hogy a pedáloknak lehet valami bajuk.... tök stabil, preciz, passzentos minden, egyáltalán nem sérülékeny....

    Mondjuk a 4 füleshez asszem teljesen más fajta (billenős) pedál volt, nem???




    Én jól körülnéztem neten mielőtt ezt választottam, erről olvastam a legtöbb jót. Állítólag effektben csak az ACT LABS jobb, de az meg olyan bűn ronda..... :))))
  • Air
    #144
    Nekem Thrustmaster FFB RW van. Az a Guillemot ujabb kiadasa. Van rajta kezi gaz es fek, es sebessegvalto kar is a kormany mellett.
    Freak! Te miota hasznalod?
  • FREAK
    #143
    nekem az új fajta van, de mondom, nagyon nem akar megrongálódni......
  • wookiee
    #142
    Inkább az MS-t vettem volna én is . Vagy a momo-t.
    Egyébként a Guillemot Force Feedback Racing Wheel-röl beszéltem. Ennek is van gumi talpa 4 db.És van a kormány mellet egy sebesség váltó kar.Az ujjabb kiadáson amit lehet most kapni a mediában ,eltünt a kézi gáz és fék kar. A mikró kapcsolokat pedig megerösitették.Egyébként ugyanúgy néz ki.A pedálokon szerintem semmi sem változott,pedig ez ment leghamarabb tönkre(és ezen még kézi sincs)
  • FREAK
    #141
    ennél csak egy-két drágább van vaze, pl. a Logitech MOMO-ja, de az tiszta fém

    70 rugó....


    Én használom a Ferrari wheelt elég rendesen, de még egy kopás sincs rajta.....
  • CSOCSO
    #140
    MS FFW!!!ény nyuztam mint az állat semmi baja... hjo azt kivéve hogy az érintkezöjét szétbasztam de az én voltam..amugy meg ez 40 ezer..szal a minőséget meg kell fizetni....
  • Air
    #139
    Wookiee!
    A thrustmaster ferrari kormanyrol beszelsz?? Ha igen, milyen upgrade-rol van szo?? en 24+trefaert vettem, annyit talan megert. az aljan pedig gumi tapadokorongok vannak, nem hiszem, hogy azok hagynak ugy megtepni, hogy megrepedjen...