15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • sanzik
    #662
    a lenyeg,hogy sokat ne gondolkozz,mert a momo force gyartasaval mar lealltak,nem nagyon lesz utanpotlas belole
  • CSOCSO
    #661
    MOMO a tuti meg az MS...
  • Kf1Robi
    #660
    A mostani kormanyommal (LT Wingman Form. Force) a legfobb gondom:
    1, kotyogas
    2, kozephelyzetben rangat

    Na most a 2. problema, valoszinuleg szoftveres, vagy elektronikai problema lehet, a mechanikabol ilyesmi nem igazan adodhat, (meg ahogy neztem a tesztben a kepeket, a MOMO Force-nal ugyanazt a potmetert hasznalja a Logitech mint a wingmannel, legalabbis kulsore). Szoval attol tartok, hogy a kurva nagy arkulonbseg ellenere elojohetnek ugyanazok a problemak. Elvegre mindketto Logitech. Gondolom az 1. nem mert a MOMO csapagyas, de a 2. is igen kellemetlen lenne majd 50 ezerert...
    Szoval mit gondoltok, Tuti a MOMO, vagy elofordulhat ilyesmi?

  • basic 69
    #657
    csak ajánlani tudom!
  • Jacek
    #656
    MOMO Force uber
  • CSOCSO
    #655
    hááát...akor inkább thrust...a wingman nem tetszik...
  • Kf1Robi
    #653
    Csa! Latom nem sok valasz jott, de azota en is utana olvasgattam kulonbozo tesztekben.. Akkor ugy kerdezem: Valoban a Logitech MOMO Force a legjobb? Van aki mar probalta? Milyen volt? A tesztekben csak pozitiv dolgokat irtak rola...
  • CSOCSO
    #652
    Lol,nem...de elég szar akkor is..nem kell hogy 10 kelljen forgatni.. de az hogy 90 fokot lehet csak forgatni több mint nevetséges
  • Kf1Robi
    #651
    Sziasztok! Kicsit beleolvasgattam a hozzaszolasokba, latom igen elteroek a velemenyek, de en megis a tanacsotokat kerem... :) Nekem egy Logitech Wingman Formula Force kormanyom van, es bizony nem igazan vagyok megelegedve vele. Kb 2 eve egy chip-magazinos tesztben elso helyen volt azert vettem meg ezt, de a kovetkezo dolgok nem igazan jonnek be: eleg sok jatekban mentem vele, majd mindegyikben stabil problema, hogy kozephelyzetben, azaz egyenes menetben ide oda rangat, es nem is akarmekkora intenzitassal, iszonyat zavaro, emellett igen nagy a holtjateka mondhatni kotyog a kormany jobbra-balra le-fel. Parszor mar szetszedtem es nem igazan lehet megoldani, raadasul a FFB hatasok se olyan elragadoak. Ma kormanyt azota sem probaltam, igy nem tudok viszonyitani, csak remelem, hogy van ennel jobb is :). Szoval mi a velemenyetek? Mre lenne erdemes cserelni? Melyik a legjobb kormany?
  • Jacek
    #650
    Csocso mi vagy te buszsofor???
  • CSOCSO
    #649
    én is eltudom képzelni.. az még nem volt a kezem ügyében azért nem beszélek roluk ugy ahogy a TM ről..oké a régi Logitech ( piros és sárga) sem tetszik...kicsit lehet rajta fordítani.. ez az ami hatalmas nagy hiba benne... baromira nemtetszik...
  • direwolf
    #648
    Te figyu CSOCSO! Én ezekről a MOMO-król el tudom képzelni, hogy jobbak, mint a MS...
    Én anno azért vettem MS-t, mert 25e volt a Tescoban! Bementem, megláttam, megvettem... én máig nem bánom!
    Ha MOMO lett volna 25e-ér, az lenne, de nem tudom, hogy bánnám-e... MS-el szerencsém volt
  • CSOCSO
    #647
    ahha...erre mit írjak?Tm kormányok alapbol kizárva mert kényelmetlen szarok...a többi nem is érdekel...MS van az is lesz elvileg... Logi.. max a MOMO-t liproszálom...
  • direwolf
    #646
    "MS full frocsi kormany ennyi"
    és ez mit jelent? (megkérdem még mielőtt megint lebaszlak :)
    bocs, de vagy én nem vagyok magyar, vagy túl öreg vagyok a szlenghez... ;)
  • direwolf
    #645
    "MS kormany jo volt kb 1-1.5 eve azota kicsit oda lett"
    ez vajon mit jelent? vagy a sajátodra értetted?
    lehet, hogy világosabban kéne fogalmazni
  • Jacek
    #644
    10 rupiaval dragabban vehetsz MOMO Force nincs mirol beszelni.
    nekem volt 4 kormanyom, +volt nalam meg par szoval en nem a teszteket olvasgatom..MS full frocsi kormany ennyi.
  • Jacek
    #643
    lattal olyat az irasomban hogy szar????
  • [Walaki]D`Lair
    #642
    köszi. Azóta megcsináltam saját kezűleg. És jobb lett mint újonnan...ez most komoly...kurva nagy holtjátéka volt (sztem gyári hibás volt)most meg semmi ilyen nincs...
  • Balea
    #641
    De van:
    Logitech Magyarország kft.
    1053 Bp. Vámház krt. 10. 1/13
  • CSOCSO
    #640
    MS nem cisnál uj kormányt mert van neki..szinte tökéletes..de egyik tesztben sem lehet olvasni hogy valami ujjat kellene cisnálnia.. amugy mindenhol külföldi teszteket is néztem..mindíg dobogon van a kormány.. és mindenhol 4-5 ös osztályzatot kap
  • direwolf
    #639
    Neked meg mi a bajod? Ha valami régebbi, mint 2 hónap, az csak szar lehet? Konkrétumok nélkül a beszólásod fing a gázkamrában...
  • Jacek
    #638
    MS kormany jo volt kb 1-1.5 eve azota kicsit oda lett:) semmi nem jon ki a regit meg...
  • CSOCSO
    #637
    nekem a TM tényleg nem tetszett.. de szivesen kiprobálnám mindegyiket eksön közben..sajna ez boltokban sehol nem lehetséges..ezért kéne valamiféle lanpartira kimenni nekünk is..és mindenki vinné a saját kormányát...és megleshetnénk...vagy valami
  • Met
    #636
    Hello!

    Momo racingem van és norton anitvírus 2002.
    nos, újra telepítettem a gépet egy olyan ghost másolattal amivel idáig ment gond nélkül. Ha feltelepítem a kormányt akkor össze akad a norton visussal, vagy bármi mással ami a trayben van
    annyi a változás a telepítés előtt, hogy vettem egy új tápot.
    Ha kiveszem a startupból a wingman profilert akkor megy a norton csak hideg indításkor azt írja a win, hogy a registryben ütközés van és újra indul, hogy a hibát kijavítsa.
    Ötlet? már többször feltelepítettem a kormányt.
  • direwolf
    #635
    Tika!

    A CMR2 aszfalton, belső nézetből igen jól közelíti az igai autózást, de csak aszfalton, és csak belső nézetből!
    F1-ről nem is beszéltem :) a GT Racing (nomen est omen) gt verseny, csak az F1 2002 motorját használja (mod), és mivel írtad, hogy szereted az ilyen fajta versenyeket, hát ki ne hagyd, mert nagyon real a fizikája.
    Valószínűleg csiszolt a MS valamit a gameportos verzsön után, mert az usbsemmel sehogysem érzem a fogaskerék fílinget, meg a vaskerék a betonont sem. Nagyon hasonlít a Brava-mban érezhető hatásokhoz (olajos szervó), de még inkább az ex Punto2-méhez (elektro szervo)
  • basic 69
    #633
    én ezt nem értem. miért kell minden más kormányt fikázni? ha valaki véletlenül nem ms-t vesz, mert mondjuk nem tetszik neki vagy akármi, attól még lehet tuti a választása! Peace
  • Tika
    #632
    Olvastam az egeszet es vettem az adast. Ahogy elnezem a MS Sidewinder FFB Wheel olcsob egypar garassal a TM FFB GT Racing Wheel-tol. De ez apszolutt nem a lenyeg. Mondom hogy volt nalam MS FFB (az unokatestvereme), mentem vele mar jo parszor. De nekem jobban bejott a TM FFB. Amugy en nemmontam hogy a MS nem kivalo minosegu, mondom hogy majdnem azt akartam venni, addig meg nemszereztem be kolcson egy TM-et. Semmi bajom a MS-el, de nekem jobban bejott a TM. Mondom hogy meg ketelkettem a TM pedalokban (azok nemvoltak kolcson, csak a kormany - a regebbi fajtan meg vol gaz/fek is). De kellemessen meglepottem, mert szuper, meg jobb mint a FFB nelkuli TM 360 modena. Az a mondas nagyon igaz hogy a latszat csal. Inkabb valasztom azt ami jobban mukodik meg ha nemis nez ki jobban mint a masik. Szoval ez van.
  • CSOCSO
    #631
    mindegy mindenkivegyen azt amit akar.. ez a gt szvsz baromira szar a fogás.. az anyaga... az MS gumija sokkal jobb tapad mint állat.. kéne ez a tali, vagy aggyatokmáán egy címet ahol ki lehet probálni a komrányokat teljesen gamez közben is mert én nem találtam
  • CSOCSO
    #630
    Mindent egybevetve a Microsoft Force Feedback Wheel egy kiváló minõségû, ergonómikus kormány, kiváló effektusokkal és meglehetõsen borsos árral
  • CSOCSO
    #629
    MS
  • CSOCSO
    #628
    MS:



    Thrust Gt



  • CSOCSO
    #627
    erre a kormányra ezt írta a tomshw:
    Itt az ideje, hogy a Thrustmaster új kormányt tervezzen.
  • CSOCSO
    #626
    szép MS lehúzás.. a kormányt én is meglestem.. ezt a ferráris okosságot.. hát nagyon szar.. maga a fogás, az a 8 irányú pov vagy mi is hányadék...elöb vennéklogit mint thrustot.. amugy ez a 90% os pontosság LOL... nézd meg a hivatalos teszteket... sehol nincs a thustnak 90% os adatai...thrustot semmi képpen nem vennék..inkább Logi..
    Nincs kedvetek egyszer rendezni egy talit?:))))))))) mindenki hozza magával a kormányait.. ugyan anyni gépet..leülünk és mindenki megleshetné a másik kormányt:)) nah?
  • CSOCSO
    #625
    ms ffw vel se tud semmit csinálni az ms hun:)LOOOL
  • Tika
    #624
    Szia Direwolf!
    Ami nalam voltak kormanyok azok:
    MS ForceFeed Back Racing (game port) - kolcson
    TM 360 Modena Pro (USB) - kolcson
    es most az enyem TM ForceFeed Back GT Racing Wheel (USB)

    foleg "Live for Speed"-del probaltam mindent.

    "rugózás, csillapítás" keménységét? : A MSnel csak egy slider volt a driverekbe es az a force ereje 0%-100%. A TMen ezek vannak: "Overal Device Gain" - ez ugyanaz mint a MSnel, ez a force ereje 0%-100%. Aztan meg ottvannak a "Spring Gain" 0%-100% es "Damper Gain" 0%-100% es "Default Spring" 0%-100% es a "Map Fore-Alt (Y-axis) forces to Right-Left (X-axis) forces" ki-be kapcs.

    A középrehúzás ereje - igen azt lehet? Bocsika viszavonom akkor errol valahogy lemaradtam. Mert en a kormanyon gombal szoktam kikapcsolni. Es ha csak softverilag lehuzod 0%-ra es a kormanyon be hagyod kapcsolva akkor kozeprehuz force nelkul mint az egyszeru kormanyok?

    "érzed a fogaskerekeket" - ugy ahogy mondom. Az amely nalam volt annal szoszoros ertelemben hasznalat kozben nemtudtam nemrafigyelni vagy nemregisztralni a force viselkedeset. En ezt a MS Forcet mar tobszor is hasznaltam (az unokatestvereme) es mindig ez a fogaskerekes erzes nemtetszet benne. Azert irtam a vaskerek a betonon hatast. Ez a TM olyan puhabban megy nemerzekelem azt a vaskerek a betonon erzest. Az igazi kormany is ha dobal akkor nem a vas a vashoz utodeseket erzed, hanem olyan puha vagy tomitett utesek azok, az autokerek a rosz uton es az meg a kezedbe jut a kormanyon keresztul az vegigmegy egy rakat attetelen es az mind tomit. Nem olyan mint ha az auto csak a rafokon gurulna gumik nelkul. Semmi roszat nemakarok en a MS-rol mondani (hat eredetileg azt akartam venni) tetszet nekem az csak eppen az a vas a vashoz utodo hatas tartot visza tole, es halla istennek a TM-nel ezek olyan realissab tomitett utesek.
    A pontossagot apszolutt nemkifogasolom a MS-nel, az jo. A jatek ahogy mondom, a LFS volt mindegyik kormanynal, szoval minden ugyanaz (HW, SW) csak a kormanyokat csereltem.
    Az F1-ek nem az en stilusom, de inkabb a sorozat autokkal furikazas vagy versenyzes - ez realissab a real elethoz es real lehetosegekhoz viszonyitva. F1-et soha nem vezettem, es biztos vagyok benne hogy soha nem is fogok, ha nemtortenik meg a vilag legnagyobb csodaja. De oszinten megmondva nemis huz a dolog. Ha lehetosegem lenne valasztani a real eletben akkor a OffRoad JEEP fajta vezetest es versenyt valasztanam vagy a tuningolt sorozat autos versenyt (Rally vagy olyasmi) - ezek erdekelnek a legjobban. Az INSANE nagyon tuti jatek megvan az elejetol fogva es ahogy van egy pici idom nagyon gyakran jatszom. Az INSANEnak minden tiszteletem es nemtudok ra semmi roszat mondani (ismerem az Invictust, szokunk levelezni) ok a kiralyok nalam, de ami a INSANE kormanyozast illeti, az nekem nemjott be. Gombokkal profi vagyok es nagyon szeretem a jatekot (real fizika, gyonyoruen kidolgozott kornyezet meg minden...), de kormanyal en nemtudok versenyezni. Kormanyal csak Free Roam, normalis gyorsasagok, mint ha realba a sajat autommal mennek. Nekem 2 jatekom van 1999 ota, amiket meg nemelozott meg semmi ujabb jatek. Hijaba szepek a grafikak, en a real fizikara harapok. Ugyhogy INSANE es DRIVER. A DRIVERrel egyanaz a helyzet, gombokkal profi vagyok, kormanyal mind ha bepijaltam volna. Azert eddig nemis kellet kormany mert nemvolt szomomra olyan jatek ami erdeke lett volna szamomra. Hijaba jo kormanyal ha apszolutt arkade es nem real a fizika, es hijaba jo a fizika ha nemtudok benne kormanyal menni. No de jon a LFS, ez mar alakul, remelem lesz belole valami (fizika is, kormanyozas is). A CMRbe se igazi a fizika, csak esetleg jo arcade. De lattam a CMR3 videot, ott mar eleg turhetoen nez ki a viselkedes, majd meglassuk mi lesz belole.
    A nalam levo MS biztos nemvolt hibas, csak mar megvan egypar eves (de semmi baja), csak lehet hogy az ujabb verziokban mar valami mas vagy jobb, de azt csak akkor tudja meg az ember ha leteszteli. Erre meg eleg keves lehetoseg van az egyszeru eletben. Kulomben nemakarom hidegverrel alitani hogy kulombseg van a gameport es USB kozott, de a szemelyes tapasztalatom az hogy az USB-s kormanyokkat mindig jobban tudtam menni. Ha velemenyt kertel volna tolen meg a tapasztalat szerzes elott, akkor pedig azt montam volna hogy a gameportban jobban bizok, de pont forditva alakult a dolog.
    Amugy nekem semmi bajom a MS-el, mar ami a HW-t illeti (a SW-rol megvan a velemenyem), en csak a szemelyes tapasztalat alapjan szerzet velemenyt, benyomast, erzest, kulombsegeket akartam kimutatni/leirni. A velemenyem szemelyes ami egeszen eltero lehet a masoketol. Ahany ember anyi izles. avagy "mindenki maskepp csinalja/mindenki maskepp szereti" :) Lehet ami nekem jo masnak nemjo. Ebben pedig lesz valami, mert ha a homersegletrol vagy evszakrol van szo akkor sohasem egyeznek a velemenyeink, en a kissebseg koze tartozok, legalabbis itt a kornyezetemben. En nagyon szeretem a telet, jeget, FOLEG HAVAT, hideget - foleg ha minus 5-nel alacsonyabb, lehet minusz 15 is ha sut a nap. Semmi problemat nemcsinalnak belole ha az ev 365 napjaban 1 meter ho lenne es -3 fole nemmene a homerseglet. Ezert akarnak sokan az eszakisarkra kuldeni :) Es meg van egypar dolog amivel igy alok. Peldaul vannak hetek hogy naponta 2-3-4 orat alszok, de kavet kb hatot ittam az eletemben (28 vagyok) aztis csak azert mert ha kinaltak nemekertam elutasitani. Masok hat orat nembirnak ki kave nelkul.
    Varom a kormany velemenyeket, tapasztalatokat. A TM FFB tulajdonosoknak hallas lennek a valaszokert a lejebbi kerdesekre.
  • direwolf
    #623
    Persze azt nem vitatom, hogy a TM is nagyon jó kormány...
  • direwolf
    #622
    Kdeves Tika!

    Csak néhány megjegyzés:
    mit értesz azon, hogy az MS-nek nem lehet állítani a "rugózás, csillapítás" keménységét?
    ha a force effektek erejére gondolsz, azt is lehet, ha a középrehúzás erejére, azt is. ezen kívűl nem tudom mit kéne még állítgatni...
    ha a MS kormányon a gombal kapcsolod ki a force-t, akkor tényleg semmi erő sem marad, viszont ha a driverben, ahogy a TM-el is tetted, akkor a középrehúzás meglesz (feltéve, ha ezt hagyod ahogy van)
    Fogalmam sincs mit értesz azon, hogy "érzed a fogaskerekeket", meg "vaskerés a betonon", minden tesztben, és a saját tapasztalataim szerint is a MS-nek nagyon pontosak, és jók az effektjei. talán rossz játékkal próbáltad... esetleg próbáld ki a GT Racing-et (F1 2002 mod), vagy az Insane-t, vagy a CMR2-t aszfalton. Ha itt is a leírt érzésed támad, ajánlom egy másik MS kipróbálását, mert a nálad lévő akkor tuti hibás volt.
    Esetleg ennyi különbség lenne a gameportos, meg az USB-s között???
  • Tika
    #621
    Sziasztok! - egy Thrustmaster/Microsoft !TEST!
    LEGENDA:
    MS = Microsoft
    TM = ThrustMaster
    Ma vettem egy Thrustmaster ForceFeed Back GT Racing Wheel kormanyt! Az elso benyomas:
    Szuper doboz, meg fule is van mint a taskaknak, ugyhogy apszolutt konyu futkosni vele. Azon gondolkoztam ereditleg, hogy fogom hazacipelni. De nagyon egyszeru, fogom mint a taskat es megyek!
    Hazahozom, kinyitom a dobozt - tetszik a csomagolas. A belseje nem olyan preciz csomagolas mint a microsoft. A MS-nek olyan formazott kemeny papir formakba kell belepaszintani a cucokat. A TM se rosz, ott csak olyan hullam papirokkal vannak elosztva a kormany, adapter, pedal reszek.
    Na jo, kiszedtem a dobozbol. Elso megpillantas - nagyon tuti!!! De maris a szemembe vagott hogy minden shoton es a dobozon is a kormany kozepe ezust metaliza (olyan mint a fem) es ennek olyan szurke csilogos muanyag. Eloszor csalodott voltam, de aztam rajottem, hogy ez megis jobb ha nem is szebb! Mert a metaliza festek csak ra van festve ugyanarra a muanyagra ami nekem van rajta a festek negyon szeret leperegni. Eleg egy-ket kocanas es maris ottvoltak rajta a foltok, csikok, lepergett festek. - Tapasztalatbol mondom (volt ithon kolcson olyan). Ez ennel nemeshet meg mert a muanyagon nincs semmi festek, eredeti szinu.
    Nagyon csucs maga a kormany. A MS elbujhat mellete. Total szuper gumis az egesz kerek, semmi muanyag nincs rajta mint a MS-en van fent meg lent. Ez vegig gumis az egesz, es egy csipetnyi esely sincs ra hogy megcsusson a kezed alatt.
    Konvecske nincs hozza, csak olyan Quick Install brozsura - de az boven eleg - minden lenyeg benne van nehany nyelven. A CD-n van 28 MB adat. Abol 27 a DirectX 8 es 1.4MB a driverek. Sajnos a ThrustMapper nincs rajta, de teljessen lenyegtelen, mert ugyis a legujabbat vettem le a netrol. A pedaloktol feltem, mert kepeken nemtetszett, de nagyon kellemessen meglepottem benne. Nagyon csucs es tuti. Szuper a kemenyeguk, jobb mint a MS. Az MS nagyon konyen megy es ugy nehezen tudtam pontos gazt, feket szabajozni. Ez pont jo kemenysegu, habar a gaz lehetne egy ici-picit puhabb a feknel, de ez apszolutt nemzavar, csak egy plusz lenne ha puhabb lenne. De nagyon tuti igy is. Nagyon jol tudok vele menni, erzem hogy fekezek, gazolok, nagyon finoman tudom szabajozni a pedalokat. Szobal a pedalok volt a legkellemesseb meglepetes, nemvartam ilyen jot. A kormanyon hatul a konektoroknal van ki-be kapcsolo ami nagyon jo es a MS-nek nincs. De mondjuk inkabb jobban elfogadnam a FORCE ki-be kapcsolot a kormany kozepen ami viszont hianzik rola es MS-nek van. Ez nagyon kar hogy a TM-nek nincs. Azzal akarminkor menet kozbe ki-be tudok kapcsolni a FORCET annekul hogy elkellene hagynod a jatekot es mast inditani, akar megakadas nelkul jchatod a gamet es ki-be kapcsolhatod a FORCEt. Ez lehetne a TM-nek is. Softwarilag lehet szabajozni a FORCET, sott meg ami a MS-nek nincs, meg a rugozast, csilapitast, kemenyseget is lehet szabajozni softwarilag ami a MS-nek nincs - ez viszont jo plus a TM-nek.
    A felfogatasa nagyon jo. Jobb mint a TM 360 modena-e. A FFB TM-nek nagyon hasonlo a MS-ehoz. A 360modenanak sokkal nagyobb hely kell, ennek a TM forcenak pedig eleg csak a hely fele es ugyan olyan jol tart. A felfogatassal megvagyok elegedve.
    Instalacio gond nelkul felment, es meg a upgrade is a ujabb verzio netrol. Netrol beraktam a ThrustMappert is. Siman ment minden (klop-klop-klop) :).
    De azert nagyon megy az idegeimre hogy ahanyszor ki-be dugom a TM USB-t, akkor anyiszor ujbol megtalalja a system a ZyXEL omni.net LCD USB ISDN adapert is. Es ugyan ezt csinalta a 360modenaval is. A MS-el nemcsinalta mert az gameportos volt. Amugy ez biztos nem a TM hibaja. Vagy ZyXEL hiba, vagy WIndows hiba. Ha ki-be rakom tizszer a TM-et akkor plusz 10 ZyXEL-t talal meg a Windows - szoval nagyon hulye. De nincs gond ha bekepcsolom es bedugom a TM-et meg mielot felfut a Windows - akkor nemtalal uj ZyXELt. Amugy meg tokenyletessen a ZyXEL is es a TM is egyszerre a USBn - a uzemeltetessel nincs gond, csak netalalna meg ujra mikor bedugom a TM-et. Nemprobaltam mas USB cucot (pl. fenykepezo, scanner, nyomda) lehethogy ugyan ezt csinalna.
    Na akkor install succesfully!
    Elsonek indul a LFS (foleg ezert vettem!) - Live for Speed. Options-config es start race. Nagyon tuti az egesz! Sott van a TM-en kulon sebvalto es meg a kormany mogott is ahogy a F1-nek. A 360 modenan ezek paralel voltak, de ezen kulon bealithatok kapcsolok - ez mar total dofi!!! Mert valthatsz ittis-ottis, de peldaul nagyon szuper a kezifenek bealitod a kulon sebvaltot es a kormany mogott valtasz - ez kiraly! Van rajta 8-POV button es egy 4-iranyu gomb. Szoval oszesen 10 kapcsolot lehet konfiguralni plusz a 8-POV button es a X/Y tengo. - Ez nagyon tuti!!! Csucs az egesz. A vezetes elmeny mar lesem tudom irni. Azt nemlehet se leirni se elmondani. Ezt csak kiprobalni lehet. Jelentossen mashogy viselkedik mind a MS. Aki evekig MS-en jatszik, hozza van szokva az ezen lehethogy nemfogtudni menni - ezt mondjug nemtudom mert MS csak 2-hetig volt kolcson, de forditva biztos ervenyes. Apszolutt igazi vezetes elmeny, sott meg a mellete levo kezifek vagy sebvalto. - Nagyon kiraly. Elvezetes az egez. Es akkor meg a FORCErol nemis irtam. Hat azis sokkal jobban tetszik ment a MS. A MS nekem nemadta meg a realisztikus vezetes elmenyt. Mindig a fejembe volt a gondolat hogy ez csak egy elektromotorral rangatott kerek. A hangja is olyan volt meg az erzes is. A TM-nek sokkal realisztikussab. Olyan puhabb az egesz. Nemerezni benne a fogaskerekeket. Egeszen megfeletkezek rola hogy ez egy FORCE kormany, es apszolutt beleelem magam a jatekba. Inkabb azt veszem ki belole hogy az aszfalthoz a gumik erintkeznek, es a kereket es a karoszeria kozott teleszkopok vagy rugok vannak es nem a fogaskerekes hatas - szoval nagyon realisztikus az egesz. Sott a FORCE olyan eros hogy nembirod megtartani. 100%-rol 50%-ra alitottam, es igy untig eleg a FORCE - gorongyos uton szetrazna a kezeimet. :) A FORCE reakcioi is finomabbak es puhabbak mint a MS. Nem olyan vaskerek a betonon erzes hanem inkabb olyan gumi az aszfalton erzes. Ugy vezetek vele mint igaziba. A MS-el nemvolt meg ez az erzes. Nagyon tetszik a kialakitasa is. Nagy, masiv, eros, stabil - es nemtulzott semmi. Nagyon tetszik. Ami a pontossagot illeti az nemrosz. De ugy tunik mint ha a MS es a TM360modena nagyobb pontossag felbontasban dolgozott volna. Ez csak ugy vettem eszre hogy lattam a kormanyt a kepernyon. A MS es TM360modenaval apszolut folyamatossan pergett, es a FFB TM-el olyan aprodonkint ugral a kormat, pereg szinten de olyan milimeteres lepesekbe, nem folyamatossan. De ennek apszolutt nemvolt hatasa a vezetesre es a kerekekre - auto viselkedesere. Hiszen jobban tudtam vele menni mint a MS-el. Ezt a aprosagot csak azert vettem eszre mert most volt nalam tobb kormany es oszahasonlitottam mindet es brutalissan odafigyeltem mindre, alapossan szoroztem veluk. Minden detailt megfigyeltem. Ha nincs a tobbi kormany akkor ezt a aprosagot nemveszem eszre egyatalan. Lehethogy ez csak a FORCE miatt van. Nemtudom, majd minden kialakul idovel. Meg most nagyon uj az egesz. Legalabb egy hetig kell hasznalnom hogy tobb tapasztalatot is szerezzek vele.
    Meg a FORCEhoz annyi hogy ha a MS-t kikapcsoltam akkor szabador pergett mint a babakocsi kerek ha felemeled a kocsit es pergeted ide-oda. Apszolutt semmi ero vagy surlodas nemvolt benne es ez nagyon nemtetszet. FORCE nelkul olyan nagyon konyen es unalmassan pergett es akkor egyatalan nemvolt kozepe a kormanynak. A TM-nek ha levettem a FORCEt akkor ugy viselkedett mind a 360modena FORCE nelkul. Volt kozepe es mindig oda ugrott a elengettem. Nempereg olyan szabadon. Nagyon tetszenek a tesztek a driverekbe. Fantasztikus a startolas. Mikor meg maximumonn (100%) volt a FORCE es tettem startolas tesztet, akkor mikor bestartolt a motor az egesz kormany es asztal rezonalt a motor rezgeseitol az nagyon tetszett. Akkor van ott csuszas, gumi kidurranas, garambo/utkozes, soder/kavicsos ut, jeg/ho csuszas teszt. Nagyon szuperul viselkedik.
    A Live for Speed-et nyomtam a letobbet ma este, de majd kiprobalom es fogom hasznalni sok mas gameba is, foleg ahol jo a FORCE kidolgozas.
    Pontossag 90%
    Felfogatas 90%
    FORCE 95%
    Telepites 100%
    Kialakitas (gombok, sebvalto elhejezes) 90%
    Overall 92%
    Nekem nagyon bejott! Elegedett vagyok. Szuper! Hozzasolasokat szivesen fogadok, sott varom!

    Meg egypar kerdes akinek mar tobb tapasztalata van:
    1. Hogy tudom bealitani hogy total paralelbe legyenek a sebvaltok (a kormanymogotti es a kulon valto) jatekkozbe, ha a jatekba nincs lehetoseg egy funkciora tobb alternate gombot tenni?
    2. A FORCE leggyorsab es legugyesseb kikapcsolasa? Nekellesen leszedni 0%-ra, vagy control panelba futkosni.
    3. A 8-POV buttont hogy tudom bekonfiguralni tekingelesre? A LFS negyiranyu gombnak veszi, egyanugy mint a masikat a kormanyon. Ez csak LFS hiba?
    4. Esetleg a ero teljes kikapcsolasa, mint a MSnel, hogy csak konyen uresbe tekeregjen?

    Egyenlore tobb nincs is. Minden tobbi tuti. Kerlek valaszoljatok, hiszen egy komplet recenziot irtam nektek.
  • [Walaki]D`Lair
    #620
    fasza...nincs magyarországi Logitech képviselet...:((((
  • [Walaki]D`Lair
    #619
    ok