7639
Duke Nukem Forever
  • barmi
    #6325
    :DDD
  • xxxpaulxxx
    #6323
    Dukenak!:D



    Amúgy mekkora szar már ez a Duke... van vagy 100 kiló, tiszta izom és egy sörtől olyat produkál, mint én 5 után SE:D
  • IMYke2.0.0.0
    #6320
    Hiába no, a fejlesztők is nézték a "Lost"-ot :))))
  • tommygear
    #6318
  • broman191
    #6317
    Spoiler tag volt a kérdésen amire válaszoltam, az elég beszédes hogy valaki ne olvassa el azt amit írtam, ha nem akarja. Ha Odafigyel. Bízd az ítélkezést az illetékesekre... Legközelebb spoiler-be írom. /off
  • gregtom6
    #6316
    Én meg akkora permbant adnék neked(minimum egy heteset), hogy füstölögne.
    Miért nem lehet használni azt a spoiler tag-et?
  • wesker24
    #6315
    Isten hozott Duke Paradicsomában ! xD

    Aztán ne kiméld az Alieneket adj nekik ezerrel ! xD
  • broman191
    #6314
    3. "A gáton." - Te értetted félre. Az első a stadionban van, nem a gáton. ;-)
  • Jaka923
    #6313
    1. SPOILERVESZÉLY!
    2. Te a végső boss leírását adtad meg, ő nem azt kérte.
  • IMYke2.0.0.0
    #6312
    Na, rápillantottam itt egy ósdi géppel (6000+ / 2 GB / 8500 GT 512 MB / Benq 20" - direkt kicsire vettem a felbontást, tartva attól, hogy nem fut majd):



    Otthon majd teljes pompájában.
  • xxxpaulxxx
    #6310
  • MerlinW
    #6309
    "Az egeret elég furcsán kezeli a játék"
    Precision 3, Sensitivity 10 és tökéletes lesz.

  • Ry0K3N
    #6308
    még egyszer végig kell menni az általad leírt metóduson a kifingat rész kihagyásával
  • DOGMAN
    #6307
    kösz kcsg, ezt kipróbálom :D
  • Shep
    #6306
    Meg kell várni míg éhen pusztul.
  • DOGMAN
    #6305
    ZSir!

    Egy kérdésem lenne:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gáton a bosst hogy nyirom ki?
    Lövöm, lefekszik, egy szarvát kitépem, felkel és egészen a sarokba szorít, majd egy lövéssel kifingat...
  • Ry0K3N
    #6304
    Konzolra portolás volt ha jól tudom eddig amit jól el is basztak.
  • Fpocok
    #6303
    "- irányítás

    Az egeret elég furcsán kezeli a játék, mintha nem mozogna rendesen a tengelyeken ahogy kellene...(egyértelműen nem a csapnivaló hardver hibájából)"

    Szvsz ki kell kapcsolni a mouse precision-t... le kell vinni 1-re.
    (kb 5 perc alatt rájöttem, mert alapból tényleg szar volt)
  • broman191
    #6302
    Ha már végigtoltam a játékot én is írok egy többé-kevésbé rövid véleményt. :)

    [+] Ami tetszett:

    - néhány eltalált, mosolyogtató beszólás

    Az angol nyelvet hasonló szó alapján elferdítő aranyköpések tetszettek a legjobban. :)

    - kivégzéses jelenetek

    Boss-ok esetében egyedien, viszonylag látványosan kidolgozottak.

    - az ego növeléséért végrehajtható cselekedetek

    Lenge ruhában pózoló hölgyeményes naptár/újság lapozása, 3D Realms frizbi eldobása, flipperezés, félkarú rabló, stb.

    - szép -főként- screen effektek

    Autóval elütött kaktuszok, ketchup/mustár, vér fröccsenése

    - lekicsinyítve játszott részek

    Különösen tetszett a konyhás helyszín, a forró tűzhelyen, hamburgereken ugrálással, aztán a kések használata trambulinként, a polcokon a szintén lekicsinyített disznók kilövik a mustáros/ketchupos üvegeket, hangulatos, a színükhöz illő screen effektek mellett, felállított egérfogók, belelépve egészen komoly sebzéssel, más helyszínen, az ellentétes irányában mozgó, lukacsos fogaskerekek között ugrálás is emlékezetes.

    - mesterséges intelligencia

    Nem kiemelkedő, nem is kifejezetten elmaradott, a játékhoz illően megadják a kellő kihívást (normál fokozaton). Itt-ott a játék vége felé hajlamosak voltak egyfolytában gránátozni a disznók (avagy a hasonló alkalmatosságot dobálni, oda nem illő helyzetekben is) - olyan szinten hogy egyszer egy ajtón kilépni nem tudtam, úgy, hogy ne robbant volna folyamatosan egy gránát, aztán jött is a következő, mintha valami végtelen csalást aktiváltak volna...lehet bug.

    [-] Amivel nem tudtam kibékülni:

    - irányítás

    Az egeret elég furcsán kezeli a játék, mintha nem mozogna rendesen a tengelyeken ahogy kellene...(egyértelműen nem a csapnivaló hardver hibájából)

    - helyenként túlzásba vitt, értelmetlenül időt húzó, erőltetett puzzle feladatok, ugra-bugra részek

    Hagyján, hogy kell egy kis agytorna az agyatlan lövöldözések között, de ebben a kategóriában már-már vétek ilyen szinten átmenni Half Life 2-be...értem ezalatt például a hiányzik a daruból az akku részt, aztán a több szituációban is felbukkanó "zseniális" hordórakosgatós, lesúlyozós majd ugrálós "van itt fizika gyerekek, megmutatjuk" féle értelmetlen szerencsétlenkedést, esetleg még ide sorolható a "kaptáros" résznél ő a gubacsok visszagörgetése, nem kevés, immár bejárt pályarészen, "ajtónyitás" céljából.

    - néhol egyhangú, egyszer túl rövid, másszor túl hosszú, elnyújtott pályák

    Mivel sztori nem sok van (mégsem rónám fel negatívumként, mert ez nem az a hardcore szerepjátékos kategória, ahol az egyszeri gamer gondosan megírt párbeszédeket, küldetéseket, komoly döntéseket, aztán annak megfelelően minimum 26 féle befejezést vár), így igyekeztek a játékmenetet érezhetően nyújtani -olyan mértékben, hogy a rétestészta megemlítése alig-alig fedi- mindenféle, oda nem illő módszerrel, vagy egyszerűen túladagolva, néha túl sok a lövöldözés megállás nélkül, aztán huzamosabb ideig a fegyverhez sem kell nyúlni, nem történik semmi, csak rakosgatni-ugrálgatni-keresgélni kell hogy aztán nagynehezen továbblendítsd magad egy újabb, izgalmasabb részhez.

    Összefoglalásképpen:

    Akik a Duke hangulatot-tárgyakat-kütyüket-karaktereket-világot szeretik, valamilyen szinten fanok, azért játszanak a játékkal, számukra játszható, szerethető Duke legújabb kalandja, esetenként akár maradandó élményt is nyújthat.
    Viszont azok a játékosok, akik éppen hogy hallomás szinten tudnak Duke Nukem-ről, ne akarják bővíteni ismereteiket a Forever-rel, nekik ez a mű nem való, nem fogják értékelni, a mai konkurencia mellett nem fog tudni számukra újat mutatni, sőt a megszokott értékeket is felemás érzéssel fogja tudni csak produkálni... :)
  • broman191
    #6301
    Egy későbbi írásban említik hogy aztán intéződtek még a jogi kérdések, a kiadást tekintve, az új kiadó később kapta meg a kiadás jogát a régi kiadótól, mint ahogy a game a GearBox-hoz került. Persze nem évek kérdése volt, érdekelne engem is részletesen mit is alakítottak több mint 2 év alatt... :) A kimaradt pályák témája különös, a régebbi trailerekben sok-sok helyszín volt, amelyet ebben a végleges verzióban már nem láthattunk. -.-''
  • gregtom6
    #6300
    De akkor miért nem adták ki úgy, ahogy volt?
    És akkor is fura, 2 évig csak "bugvadászat", meg ilyenek voltak?
    Érthetetlen. Azért annak nem kellene 2 évnek lennie.

    Na meg kivágták belőle(remélem) azt a 15 pályát, gondolom a legbugosabbakat, és azt DLC-nek adják majd ki.
  • Fpocok
    #6299
    Remélem ez nem az, amire gondolok. Jelenleg egy bazi nagy spoilerre gondolok...
  • broman191
    #6298
    Az extrák menüpont alatt elérhető egy "idővonal" a játék fejlesztési történetének mérföldköveivel, ott azt írják, hogy 2009-ben már befejezett single móddal került a játék a GearBox-hoz. A külcsín ráncfelvarrásával-átdolgozásával-tökéletesítésével és bugvadászattal foglalkozhattak az utóbbi években... :)

    ...és az extrák menüpont értelmes tartalommal való megtöltésével.


  • PunkZoli
    #6297
    Én sem hagytam volna nekik, hogy még vagy 1 évet, vagy megint 10et szarakodjanak vele. Ezt így kellett elvenni tőlük.
    Gearbox ért a hangulathoz, de szintén alig tudnak programozni, még úgy is gondjaik vannak, hogy teljesen kész motort kapnak minden gamejukhoz, lásd unreal engin borderlands.
    Az id vel kéne összeboronálni őket, unreal endzsint már kurvára unom.
  • gregtom6
    #6296
    Akkor még 1-2 évig nem adják ki.
    Bár elvileg azt nyilatkozták, h már majdnem kész, de a Take Two nem hitte el, és ezért zártak inkább be.
  • tommygear
    #6295
    így van
  • Ron Ragm
    #6294
    Ahogy hallottam maga a játék már nagyjából a "kész" fázisban volt amikor átkerült a Gearboxhoz, ők csak kifényesítették és kiadták - nem sokat módosítottak rajta.
  • S8DJ
    #6293
    Szerintem ha 3D Realms fejezte volna be akkor még jobb lett volna.
  • berlinboy6329
    #6292
    Holoduke is milyen hülye:D

    I'm here to chew bubble gum and kick ass...And i'm all out of ass.
  • tommygear
    #6291
    jah, nagy rész :D
  • tommygear
    #6290
    most jó játék volt vagy elbaszta a gearbox??
    értelmes...
  • S8DJ
    #6289
    Na kivittem... jó játék lett ez megvolt a hangulatom is hozzá, voltam ideges is, de szerintem a Gearbox elb@szta az egészet.
    Úgyhogy várom a 3D Realmstől a Duke Nukem Revolution-t.
  • LasDen #6288
    micsoda burkolt reklám...:D
  • xxxpaulxxx
    #6284
    Lefejezett Isaac Clarke-t találtatok már a játékban?:)
  • Ron Ragm
    #6283
    Elkhiszem hogy nektek tetszik, de ők (és még jópáran ha megjegyezhetem) unalmasnak találták ezeket az erőltetett járműves részeket.
    Áruld már el, mégis mi ebben az olyan nagyon felháborító? Vagy más véleményen nem szabad lenni? Tényleg ennyire befolyásol a mókában hogy mások mit gondolnak róla?

    Woy neked meg no comment.
  • woy
    #6282
    ők is olyan noobok mint te
  • Fpocok
    #6281
    Jó, inkább maradj csendben.
  • Ron Ragm
    #6280
    Arról meg már meg se merek szólalni hogy hogyan viselkedtek.

    "ÚRISTEN NEM MONDTÁK A JÁTÉKRÓL HOGY TÖKÉLETES MEKKORA KÖCSÖG FIKÁZÓK HURR DURR HURRDURR DURR"

    Jézusom, nőjetek föl.
  • Ron Ragm
    #6279
    Azért ne felejtsétek el hogy xboxon játszanak és mindent hallottam az xboxos irányításról csak jót nem (Metacritic score-t is elég megnézni: boxon 60at se éri el míg pc-n 76)

    Abban meg igaza van hogy jármű szekció nem való Duke játékba.
  • tommygear
    #6278
    vicc ez 2 retardált