7639
Duke Nukem Forever
  • Ron Ragm
    #6406
    Na most megkerestem, és pont te írtad: "Amúgy azt azért érdekesnek találom ,hogy olyan dolgokat rónak fel a játéknak amik pl. az agyon istenített COD-okban ugyanúgy megvan."

    Szerintem nem kifejeztten csak nekem címezted. Vagy de?
  • Shep
    #6405
    De nem hasonlította senki a COD-hoz csak te :)
  • CalebJoe
    #6404
    nana azzal csak finoman
  • Ron Ragm
    #6403
    Képzeld most vettem elő megint a Bloodot és nagyon jól szórakozok.

    Mint mondtam, nem én hoztam elő a témát: nem értettétek miért hasonlítgatják a játékot a CODhoz, én meg elmagyaráztam. Az hogy ez nektek nem tetszik arról nem én tehetek és nem is az én dolgom.
  • Solid Snake
    #6402
    Majd Ö megmondja a tutit
  • Shep
    #6401
    Mondjuk azt nem értem ,hogy akkor miért nem játszol a régi nagyokkal ahelyett, hogy ide irkálod a COD ellenességből adódó okosságaidat. Ott van pl. a SW még mindig nagyon jó játék, tudom hát ajánlani.
  • woy
    #6400
    végre
  • Ron Ragm
    #6399
    Tényleg nincs értelme, ugyanis lent soroltam fel hogy miért nem "teljesen lineáris".
    Nem szeretem ismételni magam úgyhogy számomra lezárt ez a téma.
  • Shep
    #6398
    Nem az a baj, hogy nem tetszik hanem ,hogy nem látja be, hogy nem helyes amit ír.

    Jó tudom a DN3D-ben az első pályán 2 felől lehetett bemenni a moziba, wááááá de jó.
  • IMYke2.0.0.0
    #6397
    Hagyd, kérlek - meddő vita.
    Neki és még '4 milliárd játékosnak' nem fog tetszeni. ez van.
  • Shep
    #6396
    De ettől még totál lineáris volt mindegyik fogd már fel!
  • MrAndree
    #6395
    Ez így van, nincs is jobb mint kényszeresen HP pakkot keresni mert véletlenül az egyik kanyarban belenéztem egy rakétába és maradt 3 HP-m. Jaj, azok a régi szép idők...
  • gregtom6
    #6394
    De olyan a körítése, hogy ezt alig lehet észrevenni. Fogd fel úgy, mint egy filmet, és akkor élvezed.
  • Ron Ragm
    #6393
    Az a jó hogy pont elmagyaráztam miért nincs igazad abban a postban amire válaszoltál.

    Amíg eljutottam egyetlen darab olyan elágazást sem találtam ami ne lett volna szükséges a továbbjutáshoz, hanem csak úgy ott van hogy felfedezhesd magadnak. Konkrétan csak arra mehetsz amerre menned kell.

    Mint mondtam, ez még később változhat de a: kétlem hogy fog és b: még mindig ott hagyja a maradék problémákat.
  • Shep
    #6392
    aj de tudtam ,hogy ezeket fogod felhozni. Tényleg nem lineáris egyik sem elindulsz balra elágazás végiglősz mindenkit ott a kék kulcs, visszamész kinyitod a kék ajtót bemész lelősz mindenkit piros kulcsot felveszed, tovább mész piros ajtó kinyit lövölde pálya vége. Hát tényleg nem lineáris. Azért mert 2 hely között van +1 folyosó aminek pár tápoló cucc felvételén kívül semmi jelentősége nincsen még nem válik kevésbé lineárissá a játék. Úgyhogy szerintem semmi nem változott 20 év alatt ebben a tekintetben.
  • Ron Ragm
    #6391
    Doom 1-2
    Duke3D
    Blood
    Hexen
    Heretic
    Quake

    Igen, ezek is lineárisak abban az értelemben hogy el kell jutni A-ból B-be. Csak az a különbség hogy:
    -Többféle útvonal van csak pályarészek között is
    -Rengeteg elágazás és mellékút amit simán ki lehet hagyni ha csak a célra mész
    -Titkos helyek amik megjutalmazzák a felfedezést

    Ami a legjobban szembetűnik az az utolsó pont: nincs értelme ilyen helyszaneket belerakni mert mit találsz? Életet? Regen élet van. Fegyvert/lőszert? Úgyis el kell dobnod az egyiket mindenképp.
    Az egyetlen dolog aminek értelme lenne ebben a formában az ego boost, de annak 80%-át úgyis az arcodba nyomják.
  • ProGabe #6390
    végigvittem én is

    felemások az érzéseim. egyik fele azt mondja hogy ez határ szar volt, a másik meg azt, hogy erős középszer

    két fegyver? This really pisses me off!
    két méternyi plusz terület az "úton" kívül? Heh, heh, heh... what a mess!
    mennyi is? 3 fajta rendes ellenfél? merthogy a kis egylövéses szarokat nem veszem annak!? Suck it down!
    3D-hez képest 20%-nyi interaktivitás? What a pussy!
    stb,stb

    még csak azt sem mondom, hogy ha 6-7-8 évvel ezelőtt ez kijön, akkor mérföldkő lett volna. technikailag egyértelműen büntetett volna, de hiányzik belőle valami, amit én léleknek hívok. Duke esetében ezt még nehezebb kivitelezni, mint más játékokban, 14 év alatt sem sikerült

    azért azt meg kell hagyni, hogy nagy-néha felnevettem 1-2 beszóláson, néha tényleg a régi szép időket idézte a játékmenet, de ez az egésznek a 10-15%-a

    Your face, my ass, what's the difference?
  • IMYke2.0.0.0
    #6389
    Nem ő volt az első ebben sem.
    Még a megjelenésekor vitatkoztunk ezen - és akkor számos, mára (általam) elfeledett példát fel tudtunk közösen hozni.
  • Ron Ragm
    #6388
    Pontosan, azok az elemek Half Life 2-re ütnek.

    De én még mindig nem erről beszélek. Ha az egészből nektek csak annyi esik le hogy "dehát nem is cod mert ebben éleinek vannak meg lehet benne vezetni" akkor nincs értelme erről beszélni.
  • CalebJoe
    #6387
    az lehet de fps-ben ő volt az első nem? és az ugyebár forradalmi volt akkor, ezért is mondanám a legjobbnak mai napig
  • Shep
    #6386
    Mondjál már egy lövöldözős fps-t ami ilyen zárt terű de nem lineáris!
  • IMYke2.0.0.0
    #6385
    Ami meg ugye a Tomb Raider-től és a Montezumától lopta, ugye?
  • woy
    #6384
    beleolvastam az eredeti forgatókönyvbe , hát pár dolog kimarad.
  • CalebJoe
    #6383
    tárgy mozgatás kis puzzle pl. Half-Life 2
  • xxxpaulxxx
    #6381
    Mondjuk azért régi DN3Dnek a motorja legalább új volt:P
  • gregtom6
    #6380
    Hát nemtom, melyik codban kell pl tárgyakat mozgatni, és fizikai puzzle-ket megoldani a továbbjutáshoz.
    Na meg persze miért a DNF legyen újszerű FPS? A régi Duke újszerű volt? Nem hinném.
    És persze mégis milyen újszerű ötlet jöhetne egy alapból FPS játékba?
  • Ron Ragm
    #6379
    Csak elmagyaráztam miért hasonlítgatják a játékot a CODhoz, nem én hoztam fel.
  • Ron Ragm
    #6378
    Szamít? A felsoroltak közül az egyetlen ami változhat a pályák linearitása.

    Az még mindig csak 1 a négyből.
  • xxxpaulxxx
    #6377
    Nem tudsz tovább lépni?:)
  • Shep
    #6376
    Hát szerintem pont, hogy másabb, mint a COD-ok de neked úgyis kár magyarázni. Egyébként meddig jutottál a játékban?
  • CalebJoe
    #6375
    akkor azt lehet mondani az összes FPS a Wolf meg a Doom klónja ezért hülyeség ez a COD dolog nem forradalmasitott az semmit mintha valami alap game lenne úgy istenitik
  • Ron Ragm
    #6374
    Ennyi erővel a Blood sem Doom-klón mert nem űrben játszódik.

    PROTIP: De az.
  • Ron Ragm
    #6373
    "Ennyi erővel estig tudnám sorolni azokat a játékokat amik ezen felfogás szerint COD-osak."

    PONTOSAN ez az amiről beszéltek. Legtöbben akik csalódtak a játékban elegük van ebből a szemi-realisztikus leegyszerűsített folyosó-lövöldéből amit a Halok és az új CODok elterjesztettek és azt remélték a DNF megbontja ezt a trendet, és végre lesz egy normális FPS.

    Ehelyett pont ugyanazt kapták.
  • CalebJoe
    #6372
    de lentebb az a Ron
  • Shep
    #6371
    Ennyi erővel estig tudnám sorolni azokat a játékokat amik ezen felfogás szerint COD-osak.
  • Shep
    #6370
    Nem is mondta senki ,hogy van.
  • Ron Ragm
    #6369
    -Két fegyver limit
    -Regen élet
    -Erősen lineáris pályák
    -Lassú mozgás és lövés nélküli előresprint

    De ezt már leírtam egyszer.
  • CalebJoe
    #6368
    köze nincs hozzá inkább egy kis Postal 2 meg Bulletstorm keveredés arcade shooter, de köze nincs a COD-hoz eleve nem is háborús cucc
  • Shep
    #6367
    Ki mondta, hogy a Duke COD-os?
  • Ron Ragm
    #6366
    Senki nem beszélt a feelingről. Még mindig a játékmenetről van szó.