7639
Duke Nukem Forever
  • Shep
    #7030
    Az korábbi Duke játékokból megkeresett milliókat nem tudták, hogy elkölteni így elkezdték a soha véget nem érő fejlesztésbe tolni a pénzüket + sikerült meggyőzniük a TT-t is, hogy ez milyen jó buli lesz ezért azok is támogatták eme nagyszerű ötletet.
  • Shep
    #7029
    Persze, hobbiból csinálták. Értem én.
  • Fpocok
    #7028
    Gyanítom olyan feltételekkel adták el, hogy fejezzék be. Ne menjen kárba a munkájuk.

    Na végigvittem végre. Egy 6ost tudok adni rá.
    És végre szívből örülök, hogy a konzolosok szopnak most.
  • MrAndree
    #7027
    A 3DR nem is akarta befejezni. Ha be akarták volna akkor be is fejezik. Egy játék nem készül 12 évig. Illetve igen, akkor ha nem is akarják kiadni. Az egész DNF egy nagy adag néphülyítés volt ami még most is tartana ha nem csődöltek volna be. Erre most mindenki a Gearbox-ot szidja mert megtették azt másfél év alatt ami roppant érdekes módon a 3D Realmsnak 12 év alatt nem jött össze. És nem azért mert ők valami atom szuper hiperjó játékot adtak volna ki, hanem azért mert egy pillanatig nem állt szándékukban befejezni és kiadni.
  • Skynet
    #7026
    Persze persze,ennél nagyobb baromságot már írni sem tudtál volna,ennél konzolon kb 5ször szebb címek zökkenésmentesen futnak. Szevasz szevasz! :)
  • Shep
    #7025
    Sokkal jobb lett volna a játék ha nincs ez a hercehurca és a 3DR fejezi be a saját elképzelései szerint és nem a GB gányolja össze. Mondjuk még így is élvezhetőbb, mint sok mai játék. Mindenesetre a single player DLC-re kíváncsi leszek persze ha tényleg lesz.
  • Shep
    #7024
    Hát nekem másodjára még jobban tetszik, mint elsőre.
  • IMYke2.0.0.0
    #7023
    Na, rendesen: 30 inches Dell monitorja van - 2560*1600-as maximális felbontást tud.
  • IMYke2.0.0.0
    #7022
    [url=http://www.dell.com/content/topics/topic.aspx/global/products/monitors/topics/en/monitor_3007wfp?c=us&l=en30 inches Dell monitorja van[/url] - 2560*1600-as max. felbontást tud.

  • exact6
    #7021
    Nekem összességében tetszett a játék, csak a vége lett kicsit összecsapott, vagy nem is tudom milyen. Egyébként eredetileg tényleg máshogy lett tervezve az egész. Jó pár részt kivágtak, illetve átalakítottak. A forgatókönyvből jól kivehető, hogy a jetpack is benne lett volna a játékban és a befejezés is más lett volna (valszeg ennél jobb).




    Forgatókönyv
    Van még pár doksi meg kép, amin látszódik hogy például az nagy "kukac" más szerepet játszott volna. :)
  • MrAndree
    #7020
    Azért nem, mert ha bejelentik másfél éve, hogy "megvettük a Duke Nukem jogokat de a DNF annyira szar, hogy kidobjuk a szemétbe és 3 év múlva kiadunk egy teljesen új Duke játékot" akkor a sok véresszájú rajongó (ugyanazok akik most a pokolba kívánják őket) valószínűleg fáklyásmenettel indult volna lincselni a Gearbox főhadiszállására.
  • dronkZero
    #7019
    Ennyit ér a vas a konzolokban. Mindent jótékonyan elfedő bloom és grafikai trükkök nélkül még egy ilyen szart sem bírnak el.
  • Skynet
    #7018
    A konzolos port tényleg pocsék, ebből is egyértelműen látszik hogy csak összetákolták a játékot.
    Az otrombább grafika is érthetetlen mert semmi extra nincs benne itt ott szépnek nevezhető,egyébként átlagon aluli,itt ott pedig rettenetesen ronda ( a bigfoot földfölött lebegése,a vízbe ugratás a pályája végén...jééézus...)..
    A graf még hagyján lenne de az irányítás konzolon szó szerint lagos,furcsa...Rengeteget toltam fps-eket bogzon és ps3-on is,de ebben barominehézkes a célzás,és furcsa...Itt ott még be is szaggat a játék..Szánalmas.
    Pc-n kb ezek "hiánya" menti meg (a graf is 1 fokkal elfogadható)..De maga a játékmenet kb az első 5 órában hangulatos vicces jó..A maradék 5 órában pedig inkább frusztráló,5lettelen,szar.
    A demo után még éltettem a játékot,az álomvilágos részig a haverral ujjongva vittük...Azután semmi...csöndesen unott pofával 1-2szer ritkán felröhögve 1-2 beszóláson ennyi..
    Többszöri végigjátszásra pedig esélytelen,szinte nulla rejtett motyi,rejtett helyszín, ráadásul a játék második felében gyakorlatilag ugyan azt csináljuk int az első felében,mert MINDEN (kivétel a térképeket) ugyan az mint a játék első felében,még a főganajok is (oktopusszit leszámítva)...
    Igazság szerint erősen olyan szaga van az egésznek,mintha a játékot be akarták volna fejezni az Alien királynő után,az álomvilág lenne egyfajta vidám kis utóhang...Mert ami utána következik az már gyakorlatilag egy erőltetett ismétlődő hentelés,zéró új 5lettel...Mintha rászoltak volna a csapatra hogy rövid a játék és gyorsan hozzávágtak volna még pár pályát még több elenféllel, bekopizva a főszörnyeket a játék első feléből...
  • Gabe18
    #7017
    Valóban nem kötelez rá senki, de ez akkor sem kifogás. És akkor ne háborogjanak ha valamelyik tesztelő esetleg 3-4-5 pontot ad a játékukra.
    Ha 0-ról jobbat csináltak volna, mért nem csináltak? Én elhiszem hogy ezt összefércelni a sok lomból nem volt könnyű, de attól még nem lesz alapból 7 pont, mert méltóztatott megjelenni.
    Illetve lesz, mint régebben írtam, a Duke rajongók szemében esetleg.
  • Shep
    #7016
    Nincs kedvem ilyesmi hallgatni, mikor játszhatok is a játékkal a többi meg lényegtelen hiszen változni már nem fog a játék :)
  • MerlinW
    #7015
    Én sem kitaláltam:) Ott a First Access oldalon a podcast, amiben személyesen elmesélnek mindent:)
    A konzol porttal kapcsolatban pedig nem tudok nyilatkozni és nem is akarok, mert ez PC-s topik. Illetve nem is érint, ezért nem érdekel. És strucc:)
  • Shep
    #7014
    Figyelj nem én találtam ki amit írtam. A Gearbox meg akkor is egy nulla, hogy ilyen pocsék lett a konzolos port, arról ők tehetnek nem más.

    A lényeg viszont, hogy szerintem jó játék leges legnehezebb fokozaton kutya nehéz, szinte minden disznós harcot csak sokadjára sikerül megcsinálni, mivel elég egy rossz lépés és megcsaptak ami szinte azonnali halált jelent. Viszont pont emiatt még élvezetesebb a játék.
  • kill3r21
    #7013
    nah énis végigtoltam, a véleményem csak annyi hogy aki 0 pontot adott rá, az menjen a sivatagba kutat ásni....nem mondom hogy egy mekkora játék, de régi feelinget hozta és végig jól szórakoztam, és többet nem is vártam....egy olyan 80% :)
    de hol is van az az extra menü?
  • RelakS
    #7012
    neked meg milyen monitorod van?
  • MerlinW
    #7011
    Gabe: Nem kell érdekeljen. Nem veszed meg, nem játszol vele. Senki sem kötelez rá.

    Shep: Mint szakmabeli tudom mit jelent az "átadjuk az ezer éve túrkált kész, váratlanul abbahagyott terméket" az informatikában. Podcast-ben szó volt erről is, igaz szebb kifejezésekkel: 10 évnyi gányolt forráskód, 6 éves agyonszögelt grafikai motor, 0 átvezető, 0 szinkron, 0 script (forgatókönyv), stb. Emellett amit megkaptak azt is teljesen át kellett gyúrniuk, hogy valahogy ki is nézzen. Mindegy, nem védeni akarom a GB-ot, de nem a puszta f@szlógatásért fizették őket 2 évig (ami valójában csak másfél év, a többi tervezés és marketing). Márpedig a GB bizonyította már párszor, hogy nem egy kontárcsapat.

    Skynet: én sem a grafikáról beszéltem:) Ellaposodik valóban, ez van. A legtöbb mai játék az elejétől fogva lapos:)


    Az eladásokban nem bízom, de ha esetleg csinálnak folytatást, az biztos jobb lesz, lévén 0-ról tudják készíteni és nem köti őket minden szir-szar papír. Mondjuk én amondó vagyok, most csinálják inkább a Borderlands 2-őt, mert az jobb:)
  • S8DJ
    #7010
    na az ilyen hsz-eket szeretem :D
  • High end PC #7009
    Hát gyerekek, minden nap játszogattam vele pár órát hétfő óta...és kövezzetek meg, de nekem bejött. Hozza valamelyest a régi hangulatot (beszólások, utalások, fegyverek, ellenségek, darálások,stb), és a régi rész rajongóinak biztosan valamennyire bejön. Aki meg tök először ül le elé, mint első Duke Nukem játéka elé, bizonyára megint másként látja, hiszen manapság már más idők járnak, mint 15 éve. Hiába, 15 éves sztori remake. A grafika sok helyen lehetne jobb is, az igaz (mondjuk a konzolos 720p-ét sem elérő prevgenhd felbontás botrányos ahogy hallottam, nem tudom, én azt nem láttam, én PC-én 2560x1440-ben toltam végig), egy buggal találkoztam (egyszer hátsó két kerékre sikerült kapnom a bigfootot, és "belesüppedt" a földbe, és onnantól ki kellett nyírnom magam, hogy újból az előző mentésnél találjam magam, mert a kocsival nem tudtam tovább menni)
  • vato loco
    #7008
    Nem az a baj, hanem hogy meg is látszik rajta.
  • vato loco
    #7007
    Attól még szar lett. Lehet magyarázni a bizonyítványt, de senkit nem érdekel, csak a végeredmény.
  • Shep
    #7006
    A Gearbox egy szinte kész terméket kapott gyakorlatilag csak a boxos portolást végezték ők, meg egy két dolgot még beledobtak (Inception). A boxos portot meg meg lehet nézni.
  • Fpocok
    #7005
    Egyetértek... még mindig nem vittem végig. A vége felé nagyon uncsi lett. És igen... az álmos résztől érezhetően gyenge... mondjuk előtte sem volt nagy szám. Az autós meg turretes részeket utáltam.
  • Skynet
    #7004
    Nem jöttem a 12 évvel a grafika nem érdekel,,csak kb nullába laposodik a felétől a játék. A vége pedig egyenesen vicc.
    Amennyire élveztem az elejét annyira untam és pontosan annyira szar a felétől a játék...
  • Fpocok
    #7003
    Nem kell érdekelnie téged. Ha viszont az alapján értékeled, értékeli valaki, hogy 12 évig fejlesztették... akkor az HÜLYE.
  • Gabe18
    #7002
    Csak engem ez miért kell érdekeljen? Vagy akik lepontozták azokat ez miért érdekelje? Ők ezt adták ki DNF néven, hogy miből mennyi idő alatt tákolták össze az az ő gondjuk.
    Vagy akkor adták volna budget áron. Ott ez egy masszív darab lett volna minden nyomorával együtt, és senki nem szólt volna egy szót sem. Persze azt se lehetett már mert annyi pénzt belenyomtak a tizenakárhány év alatt.
  • IMYke2.0.0.0
    #7001

    [Ez pedig a kerek számhoz: ]
  • MerlinW
    #7000
    Mindenki jön ezzel a 12 évvel, de arra nem gondolnak, hogy Gearbox-nak csak 2 évük volt a szarból várat építeni. 0-ról hamarabb összeraktak volna 100x jobbat is, de ugye fel kellett használni a 3DR szemetét. (egyébként valszeg nem az Unreal 2 motorját használták volna:))

    Ez van, lesz ez még jobb is.
  • Skynet
    #6999
    Végigvittem (igen majd 1 hét kellett hogy legyen gusztusom folytatni) szomorú vagyok...
    Amilyen faszányosan indult tele poénnal hangulattal úgy laposodott el a semmibe az "álmodós" rész után...
    Semmi új,a főganajok is ismételték egymást,a poén ellaposodott,leült 1-2 beszólásra és társaink állandó meghalására...Reméltem hogy a legfőbb gané valami új nagy dög lesz,na még arra sem futotta hogy oda kitaláljanak valami újat...Kár,a játék feléig nemérdekel a csengécske graf,elvoltam vele,élveztem,hangulatos volt,de az ÁLOM rész után ez egy nagy nulla,mintha totálisan kifogytak volna az 5letekből és gyorsan összecsaptak volna pár pályát minéltöbb ellenféllel.
    Az meg hogy ennyi év várakozás után a vége kb egy alig fél perces TO BE CONTINUED szintű nagy nulla...Nocomment..
    A játék első fele erős 8/10...Az álom után jóesetben is csak egy 4/10...Összességében így totál jogosan ezek az 5-6 pontos értékelések (de még a kisebbeket is megértem).
  • tommygear
    #6998
    maradjon ne nyígjon már végre :D
  • Fpocok
    #6997
    HOPPSZ. ELNÉZÉST AKKOR... Töröld ezt is.
  • Fpocok
    #6996
    TESSÉK
    "C:\Users\FELHASZNÁLÓ NEVED\AppData\Local\SKIDROW\57900\Storage
    méghozzá ezt: last.sav és minden műköni fog"
  • IXEMGabeo
    #6995
    áá azért annyira nem rossz én jókat nevetek a game-n miközbe viszem:D, ezek a disznóképű alienek is ahogy jönnek feléd hatalmas:D grafika is nagyon szép, ehhez a fajta game-hez pedig régen se volt normális sztori csak menni menni és írtani kell ezeket a szemeteket...
  • S8DJ
    #6994
    csiicskák :D
  • wedge31
    #6993
    Én már jó ideje csak a metacriticet nézem, mióta kiderült, hogy a kritikák többsége fizetett reklám vagy lejáratás.
  • Fpocok
    #6992
    Az a baj, hogy a 0 pont azt jelentené, hogy semmi jó nincs benne. Ami nem igaz... ebből is látszik, hogy aki 0 pontot adott rá, az nem ért ahhoz, amiért fizetik.
  • MerlinW
    #6991
    Mindig mondtam, IGN-t és GT-t kell olvasni:)