33675


  • IMYke2.0.0.0
    #15065
    Nos, akkor még jó, hogy kikértem a véleményed... akkor Mesélő lesz.
  • takysoft
    #15064
    Imyke, Via_mala:
    Az Alaisi emberkék ilyen denevérszerű lények, akik 2 dologgal foglalkoznak.
    1. pottery, magyarul nem jut eszembe a neve, köcsögöket csinálnak, azt kész:D
    2. meséket mesélnek. az régi idők tanőlságos meséit adják át egymásnak.

    a falu egyik leg-"tiszteletre méltóbb" alakja a Teller. Ő az, aki minden mesét ismer, és az utódjának is megtanítja a maséket. Ő egyben a falu vezetője is, akit bármikor bárki megkereshet.
    Ő meséli el a történeteet az embrekeknek, és a tanulságból mindenki okulhat.

    Az picit fura, hogy "a falu Elbeszélője". (minden faluban van Teller)
    a Szóló is fura picit, mert nem egy könyvről van szó, hanem egy élőlényről.

    Bármilyen hétköznapinak is tűnik, és a Mesélő szót ajánlom.
    ne fejedjétek, hogy angolban is azért "teller", mert egy hétköznapi szóról van szó, amit mindennap használnak. rövir, és érthető. meg szerintem sem az elbeszélő, sem a szóló nem jó szó egy előlény titulusára.

    via_mala: nem őrzője van, mert nem tárgy. Őre van.
    ja és "Most mint az illetö népek a képviselöi" ez nyelvtanilag hibás, nem kell bele "a" betű:D
    na haragudj, hogy mindenbe belekötök, nem ellened szól, bocs.
  • via_mala
    #15063
    Az én fordításomban így néz ki (59_00.txt):

    "Good. Now, as representatives of your respective people -- you, the Queen of a Maerum city, and you, guard to the Alatien Teller -- must fulfill the prophecy and join the two parts of the one stone."

    "Jó. Most mint az illetö népek a képviselöi -- te Maerum város királynöje, és te Alaisi Szólók örzöje -- be kell teljesítenetek a jövedölést, és össze kell illesztenetek az egyik kö két felét."

    (Már 6 állomány kész az új adagból.)
  • Axon
    #15062
    Előre is hálás köszönet érte. Ha addig sem lenne jó a vinyóm, akkor is le tudom tölteni egy másik gépre és haza tudom vinni az otthoni gépemre.
    Amiben bár SATA vinyó van de tökéletesen működik és félelmetesen gyorsan indul el rajta a WinXP.
  • Axon
    #15061
    A segítség jöhet, mivel kifogytam az ötletekből.
  • Axon
    #15060
    Többen is kérdeztetek az új vinyómról, ezért most mindőtöknek egyben válaszolok.

    Az alaplapom még csak a SATA1-es vinyókat tudja kezelni, míg a vinyó már SATA2-es.
    Betéve a vinyót, nem látta a BIOS, ezután hamar átjumpereltem SATA1-re és így már látta. A STA2 kétszer gyorsabb mint a SATA1, hivatalosan 300MB/s-al megy. Ebből én már a saját szememmel is láttam 65MB/s-al másoló vinyót.
    Nos tegnap a következőkre jutottam:
    Először is Imyke nem volt abban igazad, hogy az SP2-es WinXP telepítő lemez már felismeri a SATA-s vinyókat. Nagy nehezen megtaláltam az MSI alaplap cd-jét. Ez egy általános cd, gondolom minden MSI alaplaphoz ezt adják, mivel mindenféle chipkészlethez, hangkártyához, integrált VGA-hoz, szir-szarhoz volt rajta driver. A VIA chipsetemhez is volt rajta és nagy nehezen rábukkantam a SATA driverre is.
    WinXP telepítés, legelején F6 nyomás, majd a floppy-n megtalálja a SATA drivert és... ÉS... csodák-csodája látta a vinyómat és tovább ment a telepítő. Az particionálás után elején még a karakteres felületen elment 100 %-ig a fileok felmásolása, majd itt fagyott ki először a telepíítő. Újrakezdtem mindent és akkor már tovább jutott a telepítő, addig amikor először lesz telepítés közben grafikus felület. Aztán kiírjta, hogy 39 perc van a telepítés végéig. Ez lement 36 percre, aztán kifagyott. Ezt csak később vettem észre, mivel azok az ostoba üzenetek (szuper csoportmunka, remek játékok, istenkirály vindóz, csak ezt használd és boldog leszel, a vindóznál nincs jobb) szóval ezek folyamatosan váltakoznak akkor is a képernyőn, amikor már rég leállt a telepítés. Ilyenkor érdemes egy ESC-et nyomni és akkor láthatod a karakteres felületen a hibajelzést. Valamilyen .sys állománynál jelzett hibát, már nem emlékszem a nevére. Még kétszer ugrottam neki a telepítésnek, de mind a kétszer eddig jutott. Erre ment rá a teljes tegnapi napom. Ma még nem próbáltam, mert egyrész 13.00 órára jöttem dolgozni, másrészt ma nem az irodámban dolgozom. Addig sem idegesítem magam :-)
    Hát ennyi a kálváriám története dióhéjban.
  • IMYke2.0.0.0
    #15059
    TLJ HUN
    - Én a "Teller"-t "Elbeszélőnek" fordítom...
    Tudom, hogy lehetne mesélő, elmesélő is, de még nem tudom, hogy milyen karakter.
    Taky, találkoztál már vele? Tudnál ebben segíteni?

  • Kiru
    #15058
    Megvannak! Bocsi
  • via_mala
    #15057
    A gyökérben keresd őket. A sok kapcsolódási hiba eredményeképpen jópár állomány oda esett be.
  • IMYke2.0.0.0
    #15056
    1.7.7-nél tart - tudtommal. Én még csak az 1.7.5-öst használom, megelégedéssel.
  • takysoft
    #15055
    azzal csak az a gond, hogy tudtommal már nem fejlesztik.
    amúgy jó kis software az is. bár én régebben inkább operás voltam
  • IMYke2.0.0.0
    #15054
    Nekem épp azért tetszik a Mozilla.
  • takysoft
    #15053
    mások nem érdekelnek.
    már akkor is firefoxos voltam, mikor még senki se tudott róla:D
    mozillát nem szerettem annyira, mert olyat mindentudó, mint az opre. túl sok minden van benne..
  • Kiru
    #15052
    De most látom a 5.CD 22, 32-35-ig, 38, 41-44 hiányzik!
  • Kiru
    #15051
    KÖSZI!!! Már szedem is lefele!
    A 4-esig rendben volt, azokat sikerült kicsomagolnom.
  • via_mala
    #15050
    Ha szerencséd van, akkor hétfőn elkezdem feltenni.
  • via_mala
    #15049
    Fölrimánkodtam a <span class="bb-style-bold">TLJ2</span>-t a ketteskére.
    Alaposan megizzasztott, remélem ezek után mindenki elégedett lesz vele. Ha valamelyik állomány esetleg CRC-s lenne, akkor még holnapig szóljatok.
  • kirol
    #15048
    Én az 1.5.0.2-őt használom Noia 2.0 Extreme skinnel. Régen én is IE-t használtam, de amikor kipróbáltam a Firefox-ot azóta ezt használom, mert sokkal kényelmesebb, jobban használható, stb.
    Egy dologra használom az IE-t, hogy be tudjak lépni a szartalikcsa neptunba. De ha nagyon nem akarja, akkor marad a távoli asztal kapcsolat.
  • MerlinW
    #15047
    /me nem divatból használja, és mind szakmai (erőforrás, képesség), mind felhasználó (sebesség, kényelem, egyszerüség) szinten veri a többieket (szerintem). Win és Linux alatt is. Egyszer lesz lelki erőd próbáld ki a mostani Foxokat 1.5.x, mert sokat javult az elmúlt hónapok alatt.
  • MerlinW
    #15046
    Én tettem, elnézést a kellemetlenségekért
  • IMYke2.0.0.0
    #15045
    A Mozilla jobb, mint a Firefox.
    [Elvből nem tűzrókázik, mert mindenki azt isteníti - idegesíti.]
  • kirol
    #15044
    Feltettem próba képpen a IE7 Beta 2-t és a bítűtípust valahogy megváltoztatta. Mintha kövér betűt használna. Ezt hogy lehet megszüntetni?
    Amúgy Firefox-ot használok, mert ez a legjobb!

    Csak mindenhol megváltozott a betű, még a Vírusirtóban is.
  • kirol
    #15043
    "Az SATA1 150MB/s -el megy..."
    Nekem Maxtor 6Y160MO Sata 1-es vinyóm van, de max 32000 kb/s -al másol. De álltalában csak 25000.
  • mandm
    #15042
    A SATA1 150MB/s -el, megy a PATA max 133-al. Elvileg a SATA2 lefele kompatibilis, tehát SATA1-es csatolóval is kell működnie, de legtöbbször ezt a vinyónak is jelezni kell vmi módon. Én a múlthéten vettem egy Samsung SATA2-est a SATA1-es alaplapommal simán megy, csak egy jumpert kellett felrakni. Más típusoknál (ha jól olvasgattam egy-két fórumon) szoftveresen kell neki szólni.
    Azt hiszem a SATA2 a nagyobb sebesség érdekében egy kicsit más protokollon kommunikál.
  • IMYke2.0.0.0
    #15041
    Most már helyesen van írva a címe...
    Korábban: Longest journey
    Most: The Longest Journey
  • serito
    #15040
    Hogy állsz a vinyóval?
    Ha még mindíg nem megy, talán tudok segíteni!
  • kirol
    #15039
    Lehet, hülye kérdés, de most megváltozott a tipik neve? Mert a listám(kedvencek) aljára került. Tegnap reggel is ott volt a "The" ?
  • MerlinW
    #15038
    Még nem probáltam őket vele, de majd ha előveszem kipróbálom az élsimitás miatt:)
  • takysoft
    #15037
    nekem is iso-ban vannak, de viszi őket a scummvm, ha erre gondolsz.
  • IMYke2.0.0.0
    #15036

    [adjon má' nekem valaki egy kézdörzsölős szmájlit! :)]
  • MerlinW
    #15035
    Throttle, Dig Scummosak? Mert azok nekem CD-n vannak régiek.
  • takysoft
    #15034
    jövő héten anyósomékná leszek. ez 2 dolgot jelent:
    1-ritkábban fogok jelentkezni
    2-jól megy majd a fordítás, mert nincs net a házban, és halálra unom magam az 5x86-os gépen.
    ennyi
  • takysoft
    #15033
    beneath,flight ingyenes, mi3,brokenek mar voltak
    monkey islandok picik amúgy is,

    nekem az indiana jones kene tomoritve, meg a sam&max, meg a DOTT, bár az angol feliratot majd visszarakom bele. úgy eredeti:D

    nekem van maniac mansion FMTowns, mi igen szép, ha kell, szólj
    meg van Full Throttle, meg The dig is. azok is jók.
  • MerlinW
    #15032
    Ezek vannak meg (2.4GB)

    scumm\BeneathASteelSky\ - talkie
    scumm\BrokenSword\ - hunsub
    scumm\BrokenSword2\ - hunsub
    scumm\DayOfTheTentacle\ - hunsub, talkie, maniac mansion CD version
    scumm\FlightOfTheAmazonQueen\ - talkie
    scumm\IndianaJones3\
    scumm\IndianaJones4\ - talkie
    scumm\Loom\
    scumm\ManiacMansion\
    - scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - Enhanced Edition - English\
    - scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - First Edition - English\
    scumm\MonkeyIsland\
    - scumm\MonkeyIsland\MI - 256\
    - scumm\MonkeyIsland\MI - 256 - Enhanced CD Version\
    scumm\MonkeyIsland2\
    scumm\MonkeyIsland3\ - hunsub
    scumm\SamAndMax\ - talkie
    scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 16 Colors\
    scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 256 Colors FmTowns\
  • takysoft
    #15031
    még kb 10 órán keresztül HDD regenerál a gépen, minden anyag rajta, de ha végez, akkor majd fordítgatok is:D
  • IMYke2.0.0.0
    #15030
    Bekódolás előtt már megtettem és folyamatosan azt is teszem...
  • takysoft
    #15029
    nem sürgős, csak legyen meg
  • takysoft
    #15028
    azért az én régi szövegeim nézd majd át. abban sok hiba van.
    már hibakeresés előtt is elküldtam, mondtam is, hogy még egyszer átnézem őket, mire te írtad, hogy majd te megteszed. ha nem, szólj:D
    a mostanit átnéztem, de nekem olyan a szemem, mint a mazsola autóvezetőé: semmit se vesz észre:D
  • Kiru
    #15027
    Kösz!!! Várok türelemmel.
  • takysoft
    #15026
    Merlin, hozzád lenne kérdésem, azt hiszem.
    régebben volt a serveren tömörített Broken sword, meg monkey island, ezeket le is szedtem.
    a kérdésem az lenne(asszem te tömörítetted őket), vannak még ilyen scummal tömörített játékaid? feltehetnéd őket, ha van kedved, engem érdekelnének.
    köszi