33675


  • IMYke2.0.0.0
    #15225
    "Ez az én mesém, a Csillagok meséje, és a saját szavaimmal mesélem el neked, ahogy a tanítóm mondta nekem, az ö szavaival.

    Jin'jei kicsiny falujában, Unyin morajló dombjai közelében, élt egy Mon'aa nevü lány. Kíváncsi lány volt, és mindig a felnött Alatien-ek nyomában volt.
    "Menj, játssz máshol!" - mondták Mon'aa-nak, de ö nem akart más gyerekekkel játszani. Ö is ott akart lenni, ahol a felnöttek, látni, hogy ök mit csinálnak, és tanulni tölük.
    De egy nap, miután sok panaszt hallott a fazekasoktól, az öröktöl, a kereskedöktöl és a katonáktól a faluban, Mon'aa anyja megtiltotta neki, hogy zavarja a felnötteket... és ehelyett más gyerekekkel kellett játszania, vagy egyhelyben maradni, rajzolni vagy agyagozni. De Mon'aa mindig is kíváncsi volt, és most, hogy többé nem lehetett a felnöttek Alatien-ek között... úgy döntött, hogy felfedezi a Jin'jei falun kívüli erdöt. Sokszor megtiltották neki, hogy oda menjen, mert veszélyes hely lehet, de Mon'aa kíváncsi volt.
    Persze, nem tervezte, hogy nagyon mélyre megy majd az erdöbe, de amikor megpillantott egy fehér Bolyosfarkút elugrani a magas füben, Mon'aa kíváncsibb lett, mint valaha, és üldözöbe vette. A Bolyhosfarkú befutott az erdöbe, és Mon'aa vakon követte, amerre csak az rohant, és egyedül az érdekelte, hogy elfogja a Bolyhosfarkút, hogy állatkájaként megtarthassa azt. De akkor, rövid idö elteltével, a Bolyhosfarkú eltünt egy földbeli lyukban, magára hagyva Mon'aa-t egy tisztáson, valahol, az erdö mélyén.
    Kimerült volt a Bolyhosfarkú utáni rohanástól, és ahogy körülnézett, a tisztáson lévö ismeretlen fákra pillantott, rájött, hogy nem is figyelt nagyon, merre rohan. A bátorsága már nem elöször sodorta bajba, de ez most komoly volt. Mon'aa túl fiatal volt a repüléshez, és csak kicsi irányérzékkel rendelkezett. És a Bolyhosfarkú üldözésével megszédült, elfáradt.
    Egyre sötétebb lett, és Mon'aa egyedül volt egy mély, veszélyes erdöben. Túl álmos és ijedt volt ahhoz, hogy bárhová is menjen, így Mon'aa szárnyaiba burkolózott egy fa levelei alatt... és sírni kezdett.
    Nemsokára, nagyon sötét lett, és valahol, nem túl messze, farkasok kezdtek el üvölteni a Holdra. Mon'aa nagyon megijedt és halálra rémült, de egy idö után a fáradtság eröt vett rajta... és elaludt.
    Akkor ébredt fel, amikor valahonnan, messzi fentröl a nevét szólították. Felnézve a csillagos égre, Mon'aa az öt Mesélö szellemét látta, kíváncsian rátekintve.
    "Hagytad, hogy a bátorságod tévútra vezessen," - mondta az egyik.
    "Elvesztél, és megérdemelted, hogy elveszett légy," - mondta a másik.
    "Szegény kislány," - mondta a harmadik.
    "Mi majd hazasegítünk," - mondta a negyedik.
    "De ne feledd," - mondta az ötödik lélek, - "visszavezetünk a faludba, az édesanyádhoz, de csak ha megígérsz nekünk egy dolgot."
    "Megígérem," - mondta Mon'aa. - "Bármi is legyen, megígérem, hogy megteszem."
    "Nagyon jó," - mondta az elsö lélek, - "ezen éjszaka történetét a sajátodévá teszed, és a Csillagok meséjének fogod nevezni."
    "Ez egy olyan mese lesz, ami a bátrakat óvatosságra figyelmezteti," - folytatta a harmadik lélek - , "és nem hagyja, hogy a bátorságuk kifogjon rajtuk." "És," - mondta a második lélek - , hogy emlékezzenek az Alatien-ek arra, hogy a Mesélöik lelkei figyel és segít rajtuk, amikor a leginkább szükség van rájuk."
    És így az öt Mesélö szelleme átvezette Mon'aa-t az erdön, és hajnalra már otthon volt.
    És Mon'aa elmondta a Meséjét, a Csillagok meséjét, mindenkinek a faluban, így mindenki emlékezetébe véshette, hogy a bátrosággal óvatosan kell bánni, és hogy a Mesélök szellemei mindig figyelnek.
    Ez volt a mesém, a Csillagok meséje, és a saját szavaimmal adtam elö, ahogy a tanítóm is tette."


    [Tudom, és-sel nem kezdünk mondatot, de az angol eredeti és a gyermeki beszéd szükségessé tette. Se'ena mesélt, egy kislány Alatien.]
  • IMYke2.0.0.0
    #15224
    Akkor, hogy érthető legyek:
    Tales of Sea = A tenger meséje
    Tales of Wind = A szél meséje
    Tales of Stars = A csillagok meséje
    Tales of Homecoming = A hazatérés meséje

    Ez a négy mese, amit Aprilnek ismernie kell és a kastély őrzőjének kérdéseire ezek alapján kell válaszolnia, hogy bemehessen a Mesélőhöz.
  • mandm
    #15223
    A "mese" az mesésebben hangzik
  • IMYke2.0.0.0
    #15222
    Én mesékre fordítottam a saját szövegeimben a "tale of..."-t...
    Döntsük el mi legyen.

    Előbbiekre: oké, amúgy is alapos átnézésre kerül minden, de így sokkal könnyebb lesz.
  • takysoft
    #15221
    ja és a Heroes 5 megjelenik magyarul. Juhé!
  • takysoft
    #15220
    ja! az egyik file-ban(nem tudom melyik sajna)
    az "Alaisi" helyett Alatiai-t írtam. (még régebben... egy viszonylag nagy file asszem, mert a könyvek fordításai.

    TC-ben Alt+F7-el kikeresheted.
    Írd át Alaisi-re. köszi szépen(ha eddig nem tetted volna meg)

    Amúgy
    Windbringer - Szélhozó
    Waterstiller - Víznyugtató

    Tales of Sea, Homecoming, Wind, Stars - A Tenger, Hazatérés, Csillagok, és Szél Története

    ez így jó? valaki esetleg jobbat?
  • takysoft
    #15219
    5e felkerült a ketteskére.

    5f már 75%-os. kb..
    majd jön
    hosszú hét lesz ez:D
  • takysoft
    #15218
    ATI detto. semmi gondom nem volt:D
  • IMYke2.0.0.0
    #15217
    De létezik TLJ(1) végigjátszás!
    Két oldalon is: végigjátszás.hu-n és a PCLife.hu-n.
  • kirol
    #15216
    A TLJ1-hez ha jól tudom most sincs magyar végigjátszás, a TLJD-hoz meg már van. Ez azt jelenti, hogy a 2 ennyire primitív, hogy alig kell valamit csinálni. Mert anno azt olvastam, hogy azért nincs az 1-hez, mert olyan sok mindent kellene leírni, hogy könyvként kellene kiadni.
    Bár nekem tetszik!
    De már a Paradise -t is várom. Az azért más lesz, nem ilyen videós Fahrenheit koppintás.
  • serito
    #15215
    Pont erre tértem ki én is a Dreamfall topicban, hogy végre egy game ami ATI-ra van optimalizálva, és nem nekünk (ati-soknak) kell szenvednünk a driverekkel.
    Persze nem gúnyolódni akarok, de mostanában ritkaság, hogy nem az Nvidia a favorit a game fejleszőknél.
  • mandm
    #15214
    Ezt nevezik interaktív játéknak
  • mandm
    #15213
    Ez számomra is biztató
  • serito
    #15212
    Nálam 1280x1024 full AA és high taxtura + vertical sincron. Az, hogy az FPS mekkora azt nem tudom, de gyönyörűen , akadásmentesen fut és a betöltések kb
    2-3 mp-ig tartanak (bár ez proci és memory függő ).
  • mandm
    #15211
    Nincs mit. 4 évig oktattam wordöt
  • IMYke2.0.0.0
    #15210
    A Dreamfall - én könnyen beszélek, - ATI-ra van optimalizálva. Azzal hasít, gond nélkül.
  • serito
    #15209
    Azért az is érdekes, hogy a legújabb driverrel nem megy rendesen a game.
    Általában minden game a legfrissebb drivert igényli a Dreamfall vajon miért nam? Ez meglehet, hogy programozási hiba.
  • kirol
    #15208
    Csak oda azért nem akartam, mert ott biztos előrrébb járnak, mint én, és nem akarom előrre lelőni a játék poénjait, amiatt hogy valaki nem használ spoilert.
    Na de lehet benézek. Mert unom.

    És most derült ki, mennyire fontos, hogy jól meglegyen írva a driver. Most éppen a 72.84-el megy. Az újjal a 2. 3. fejezet 1024-ben high beállításokkal max élsimítás + vertikális szinkronnal ment 26-33 FPS-el, míg a régivel élsímítás vert. szink. nuku és így is megröccen néha.
  • serito
    #15207
    Nézz be a Dreamfall topcba ott többen is szenvednek driver hiba miatt.
  • serito
    #15206
    Igaz via_mala-t kihagytam, remélem nem haragszik meg érte!
    Már nagyon várom a kész művet, ha a TLJ-t is végigjátszom talán pontosan megértem a történetet. Már belekezdtem korábban, de a hiányos angol tudás miatt már akkor sem értettem pontosan, de most hála nektek már érthetővé válik nekem és mások számára is magyarul.
    Nem tudok mást írni, mint köszönet a fordításért mindhármótoknak.
  • kirol
    #15205
    Ti milyen ForceWare-el játszottátok a Dreamfallt?
  • IMYke2.0.0.0
    #15204
    Így van - akik Ti lesztek majd :)
  • MerlinW
    #15203
    Noéspersze a mélyen tisztelt tesztelőbizottság:)
  • IMYke2.0.0.0
    #15202
    A csapat jelenleg: .:i2k:., Takysoft, Via_mala.
  • serito
    #15201
    Amúgy köszi, hogy válaszoltál a kérdéseimre, és segítettél megérteni a game-et.
  • CrucifX
    #15200
    Szerezz egy Xboxot, se telepites, se driver gond :) (toltes is ilyen 3-4 mp)
  • kirol
    #15199
    Hát most tudnék mondani valami csúnyát a programozókra! A 4. epizód a régi driverrel sem megy.
    Ilyen szar napot. Délután a word, most meg goldoltam lazításképpen játszok ezzel, és most ez idegít!
    Hát ilyet még nem ba****m, hogy egy játék egyik pályája megy egy adott driverrel, majd a másik meg nem.
    Pedig pont mondani akartam, hogy nagyon tetszik a játék, ahogy haladok, egyre jobb. De így.
  • kirol
    #15198
    Most raktam fel a legújabbat(84.56 HWQL), örültem is, hogy jó, mert evvel ment. Legalábbis a 3. epizód. Epizódonként cseréljek drivert, vagy mi?
    Érdekesen van programozva.
  • serito
    #15197
    Pótolni fogom az első részt, csak Imyke és taky magyarítására várok.
    Legalább pontosan fogom érteni a történetet, nem úgy mint most a Dreamfall-nál.
    Lejátszom a TLJ-t majd rögtön utána a Dreamfall-t megint, így kikerekedik a story.
  • CrucifX
    #15196
    Driver hiba, updatelj.
  • kirol
    #15195
    Ez normális, hogy ezt látom? (Vagyis szinte semmit?)
    4.Fejezet legeleje:

  • kirol
    #15194
    Ezeket a csillogó effekteket minek hívják? Nagy jól néznek ki a játékban.

  • IMYke2.0.0.0
    #15193
    Szívesen,
  • kirol
    #15192
    Köszi szépen IMYke és mandm! Sikerült megcsinálni, bár valami nem stimmelt ennél a Word -nél, de kész, ez a lényeg. Köszi
  • mandm
    #15191
    ha a harmadik oldaltól kell oldalszámozás, akkor a második oldal végére szúrj be egy szakasztörést (Beszúrás menü Töréspont). Ugyanis a lábléc/fejléc és az oldalbeállítás egy szakaszra vonatkozik.
    Így tehát lesz két szakaszod. A második szakaszban állva (a word ablak bal alsó sarkában az "Oldal: " mellett ott van a "Sz: " mely az akutális szaksz számát mutatja) kérsz egy láblécet, elsőnek kikapcsolód az "Ugyanaz mint az előző.." gombot. Ezáltal ennek a szakasznak a fejléce/lábléce nem kötődik az elötte lévő szakaszéhoz. Beszúrod az oldalszám mezőt, majd az "Oldalszám formázása" paranccsal beállítod a kezdő értéket. (feltéve, ha erre szükség van)
  • CrucifX
    #15190
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Látom kimaradt nálad az első rész - öreg hiba, _PÓTOLD_. A "pasi" Brian Westhouse. 1933-ban került át Arcadia-ba, egy véletlen folytán: nem Shifter, nem képes saját erejéből utazni, mint ahogy Zoe sem (és végül April is képtelenné vált rá). Az első epizódban egy részeg, mogorva fickó volt, aki utálta Arcadia-t, vissza pedig nem tudott juttni Stark-ba. Az eltelt 10 év alatt megemberesedett, mint látható, jelentős változáson ment át a személyisége. A végső tibeti jelenet-ben is szerintem Westhouse szerepelt, egyfajta visszaemlekezés volt. Nem tudni, ki ölte meg a White Kian-t, mint mondta, egy sötét, láthatatlan erő üldözte, ami végül sikeresen el is kapta. Lehetséges, hogy Westhouse volt, most hogy így mondod, számos jel is utal rá - pl mondta a Dragon, hogy ismerős neki, de nem tudja, honnan.

    Resa nem a játék legelején szereplő csóka volt, akit beszippantott a fekete erő? Újra kell kezdenem, mert nem emlékszem már rá és a képet is össze kell rakni.

    A méretes félmeztelen pasi a WATIcorp elnöke volt, akit végül az ikrek megöltek - lentebb ecseteltem az teóriám ezzel kapcsolatban azt hiszem.

    Harmadik rész pedig várható, Torquest állítása szerint ha minden jól megy hamarosan - ha mégsem sikerülne tető alá hozni a projectet - pl gyenge eladások miatt, amire sajnos nagy az esély - akkor akár könyv formájában is kiadná, ami elképesztően nagyon jó ötlet, minden vágyam, hogy minél többet megtudjak erről az érdekes univerzumról.
  • serito
    #15189
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most olvasok utána, és már értem. A modern világ mellet van egy másik dimenzió, egy másik világ, amit összeköt a guardian.A modern világból most a WATIcorp a DreamWebbel betör a másik világba és ezzel felborul az egyensúly. April, Zoe, és a manner ( a léghajós )meg képesek utazni a két világ között.
    Ja még egy kérdés: A sötét emberek "szigetén" ki ölte meg a fehér sárkányt (a fehér nőt ), csak nem a "léghajós" ?
  • serito
    #15188
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez azt jelenti, hogy még nincs vége a történetnek? Ha jól olvasom, a megadott link szövegében ez áll. Akkor a "manus" aki léghajon vitte Zoe-t (most nem jut eszembe a neve) ki volt? A történet legvégén, meg a tibeti hegyeket mássza ahol egy indián segít enki. Ö ki a történetben?
    És Resa hol volt mindvégig? Tulajdonképpen resa keresése, és Faith megmentése volt a lényeg? És ki volt az a becsövezett zöld manner a WATIcorp-nál? Ő volt a WATIcorp elnöke? Akkoe most Arcadia még tovább létezik, vagy csak egy álom volt. Gondolok itt a városra az álomban. Még lesznek kérdéseim, de egyenlőre ennyi.

    Ha valaki tudja, kérem válaszolja meg kérdéseimet.
    Köszi.
  • kirol
    #15187
    Most pihenek, mert mindjárt felrobbanok.
    Valamit, még ezen tipp előtt elrontottam, és minden oldal 1-es lett, és most hiába csinálom amit ítrál, 1-es az összes. Pedig, amit írtál, az szerintem is jó megoldás!!
  • IMYke2.0.0.0
    #15186
    Akkor ugyanaz, amit eddig írtam, de "Élőfej és élőláb" menüben állítsd be ezt:

    [center][center]

    S menni fog.
    Persze, előtte lépj a HARMADIK oldalra az Élőfej létrehozása után!