33675


  • serito
    #15145
    Nyomom a Dreamfall-t és vélek felfedezni néhány abszurd dolgot.
    Pl: Mikor Zoé Japánba utazik, a gépet ami a víz felett iszonyatos sebességgel száguld, propelleres motorok repítik. Ha már ennyi repkedő masina van abban a korban, akkor legalább valami surárhajtás kerülhetett volna a gépre.
    Amúgy bonyolódik történet már nem tudom ki kivel van és ki honnan is származik valójában. Mondjuk az is probléma, hogy nem értem 100%-osan a történetet.
    Hiányos angol tudás...
  • kirol
    #15144
    Természetesen!
  • kirol
    #15143
    X-Fi:


    # EAX® ADVANCED HD™ delivers the most realistic gaming audio ever!

    EAX ADVANCED HD 5.0Features like 128 voice support, EAX MacroFX, EAX PurePath and Environment FlexiFX set a new standard for EAX and realism available in gaming audio.
  • serito
    #15142
    Számítok a diszkréciódra!!
  • serito
    #15141
    Ja még egy kérdés: miért Maxtort vettél?
  • kirol
    #15140
  • IMYke2.0.0.0
    #15139
    Nálam is van hang...!
  • serito
    #15138
    Bizony-bizony. Én is azt mondom, hogy Axon vigye vissza a HDD-t vagy küldje vissza azzal aki hozta neki, mert ahogy látom valami nem stimmel ezzel a vinyóval.
    Axon:
    De, biztos ami biztos "készítsd elő" a vinyót a cserére!
    Ha már 2 gépen ugyanazt csinálja akkor biztosan sz*r.
    Kérd meg, hogy teszteljék, de csak XP-vel.
  • kirol
    #15137
    Én meg bejelölöm, elfogadtatom, és működik. Legalábbis van hang.


    Ultra-realistic EAX® 4.0 ADVANCED HD™ Effects*
    # Multi-Environment™ delivers life-like sound as multiple environments are simultaneously processed in real-time.
    # Enjoy ultra-realistic effects in today's hottest games including Lara Croft Tomb Raider: The Angel of Darkness™, Enter The Matrix™, Tom Clancy's Splinter Cell™ and more!

    * Requires online update for EAX 4.0 ADVANCED HD support.
  • IMYke2.0.0.0
    #15136
    Bejölelni bejelölheted - de nem működik vele - csak az EAX3-ra jellemzőket kapod tőle.
    Az én SB Live! 5.1-esemmel is siműán be tudtam jelölni az EAX4-et... mondanom sem kell: nem működik.
  • kirol
    #15135

    Amúgy az Audigy 3 miért maratd ki?
  • kirol
    #15134
    Speciel az én Audigy 2-mmel EAX4-et használok most a Dreamfallal.
    És az EAX Advanced HD, az mi? Ezt is tud az Audigy 2.
  • IMYke2.0.0.0
    #15133
    X-Fi tudja az EAX4-et. A többi csak EAX3-at tud.
  • Lord Myn
    #15132
    Még jó, hogy az EAX4 a jobb (kivéve, ha digitálisan van a kártyád a hangfalakhoz kötve), hiszen nem a CPU-t használja, hanem a kártya DSP-jét és még akusztikus effekteket (lényegében ez az EAX) is kever rá. Azt viszont nem értem, miért van külön EAX3 és EAX4? Hiszen tudtommal, csak az Audigy(1/2/4) és az X-Fi kezelik az EAX3-at, de azok tudják az EAX4-et is... SZóval, nincs olyan hangkari, ami tudná az EAX3-at, de az EAX4-et nem, a CPU-t meg egyik sem terheli.
  • Axon
    #15131
    A probléma csak az, hogy nem boltból vettük. Van egy "ügynök" srác, akinek boltja van vagy csak kapcsolatban van velük, nem tudom biztosan, szóval neki szoltunk és rögtön hozott egy vinyót original csomagolásban. Tőle csak akkor szoktunk igen ritkán vásárolni, ha nagyon sürgős a dolog, mert egyből hozza a szajrét. Egyébként egy boltból szoktam vásárolni a cégnek, ahol gigantikus a váalszték és amit megigérnek azt be is tartják. Számomra ez utóbbi a legfontosabb, mert az igérgetős boltosokból elegem lett, vagy 4 bolt is ezért szerepelt le előttem.
  • Axon
    #15130
    Az biztos, hogy nincs sok emberség fórumozók többségében. Ezért jövök először ebbe a topikba minden nyavajámmal, mert itt nem kell végigkűzdenem magam a bunkóskodókkal egy-egy válasz kicsikarásának reményében.
  • takysoft
    #15129
    ez marhaság. vidd vissza a boltba, és mondd meg nekik, hogy te bizony nem tudtál rá WinXP-t tenni. mert ha egy vinyóra nem megy fel a windows, azt kicserélik, ha ők se tudják rászenvedni. Kötelesek, hisz szar a vinyó. Ha a többi ilyenre se megy fel, akkor meg az már szériahiba, akkor az egész szériát vissza kell küldeni a gyártóknak, de ez már nem a te dolgod.
    a WinXP elvileg képes SATA-ról indulni. Ha a boltban fel tudják rá tenni, akkor jólvan... max lebasznak, miért voltál béna:D de ha ne, akkor ki kell cserélniük

    (az meg egy másik dolog, hogy a Linux indítószerkezetesokkal megtervezettemm, mint a windows-é, így több rendszerrel is működhet. az kevesebb dolgot akat beletúrkálni az MBR-be is, hisz az indítási beállítások nagyrészt a rendszerfileokban vannak, txt-kben. legalábbis grubban, amit én ismerek:D)
    csakhogy a számtechboltok oldalán nem 2 méteres linuxlogók díszelegnek, hanem bizony MS certified Partner logók, így vissza kell cserélniük, ha nem windows-kompatibilis:D

    serito: igazam van?
  • kirol
    #15128
    Köszi.
    Hát összességét tekintve én is találkoztam ilyennel, van pár nem normális illető az tény. De azért nem olyan vészes.

    Nem tudja valaki, hogy az Ulead GIF Animator 5 -el hogy tudnám kisebbre venni a feliratot a logon?
  • szotyimutyi
    #15127
    Kirol, tényleg jó a logo!!!
    Én is észrevettem, hogy amikor keresek valamit, és beleolvasok valahova, szédületes megszólalások vannak.Ha kér valaki valamit, vagy nem válaszolnak, vagy elküldik máshova.
  • Axon
    #15126
    Szóval ott beírom, hogy mit akarok és a sok idióta slepp elkezd kicikizni. Erre én bedurvulok és elkezdem mindegyiket elküldeni melegebb éghajlatra, erre ők válaszolnak, erre én... és szétcsesszük a topikot :-)
    Csak beleolvastam és láttam, hogy ha valaki kér egy logo-t, akkor rögtön elkezdi cseszletni valaki.
  • Axon
    #15125
    Köszönöm az együttérző sorokat. Az első mondatod a szívemből szólt :-)
    Vissza vinni nem tudom a boltba, mert mint alant írtam, a linux röhögve felmegy rá és kifogástalanul működik, vagy berakva egy működő XP-s vinyó mellé simán lehet használni. Egyedül az XP telepítője kaka.
  • Atomreaktor
    #15124
    nekem is bejön, nyugi!
  • kirol
    #15123
    Itt csinálták az enyémet is: Logóműhely

    Csak leírod, hogy mit, hogyan akarsz, és megcsinálják.
    (Bár az egyémben az zavar, hogy túl nagy a felirat. Én meg nem tudom kisebbre venni.)
  • kirol
    #15122
    Hát szerintem b@zd ki a kukába azt a szart!
    Ennyit idegeskedni miatta, meg elcseszni a rendeteg drága időt.
    Nem rossz véletlenül az a vinyó? Vissza kellene vinni a boltba.
    Mert így lószart se ér az egész.
  • Axon
    #15121
    Nekem tetszik, tényleg.
    Én is szeretnék már egy ideje. Már van is egy tervem, de én nem értek a megvalósításához. Mondjuk lehet, hogy meg sem kellene csinálni.
    Egy tigris tank lenne rajta, ami végigdübörög a csíkon. Szépen bejön, majd kimegy. Természetesen szép terepszínű festésű tankra gondoltam. A tank kipufogó föstjéből szépen kirakódna az Axon felirat.
    Hát, tudom, hogy nem nagy ötlet, meg egy kicsit primitív is, meg biztos sokakat iritálna, meg... szóval inkább marad a mostani :-)
  • Axon
    #15120
    off:

    Helyzetjelentés a frontról. Csapataink harcban állnak!
    Vinyó kálváriám következő epizódjáról számolok be.
    Hazavittem a kis betyárt és betettem a szintén MSI alaplapba, de ez már Nforce2-es chipkészletű és nem via mint a két másik munkahelyi gép, amiben eddig kísérleteztem.
    Minden totál-metál szuper, semmi kernel hibaüzi, szépen kúszik felfele a winxp. Arcomon mindentudó mosoly és már az első sör gondolatával játszottam, amikor az egyik zöld csík - tudjátok ami a bal alsó sarokban szokott kúszni, mindig más üzenettel a feje fölött - gyanusan nem mozdul, majd bő 10 perc után mégis elmászott az egyharmadáig, majd egy villanás és új csík, más szöveggel, mintha nem boldogult volna valamivel a telepítő és átlépte volna. Ez is hasonló viselkedés, majd jött a következő csík, ami már jelezte, hogy telepítés lezárása, utána pedig jött a rendszer összetevők regisztrálása csík. Ez is bő 10 perc alatt elvánszorgott az egyharmadáig, majd szépen resetelte magát a gép!
    Annya! Újra kezdtem a telepítést, újra fél órás tökölés és annál a bizonyos résznél újra resetelt a gép. Hát ennyi. Ősz hajszálaimat kitépkedve észrevettem, hogy csont kopasz vagyok. Reggel a munkába jövet ajánlottak is egy kidobói állást szombat esténkéntre a diszkóban. Még megfontolom. Majd ezzel a vinyóval fogom beverni a renitens egyének fejét szolgálat közben, így csak jó lesz valamire a kis mocsok :-)

    on:
  • Axon
    #15119
    Apám!
    Ma le libring-eztek!
    Sajnos nincs kéznél az idegen szavak szótára, így addig boldog együgyűségben kérődzök tovább :-)
    Még a google sem tudja mi az. Hoppácska!
    Azért ne kíméljetek és ha tudja valaki, hogy mit jelent, akkor csak bátran olvassátok a fejemre :-)
  • RaveAir
    #15118
    Bocs, hogy itt válaszolok, de éppen kaját csináltam, amikor rámszóltál msn-en, én meg valamiért nem tudtam később válaszolni.
    Szóval a kihírezést azt hiszem, hogy megérdelmeted, nem tudom, hogy miért csinálta meg más korábban.
    A kérdésedre nem nagyon tudok válaszolni, azt hiszem, hogy ez Andy és Panyi asztala...
  • takysoft
    #15117
  • kirol
    #15116
    Na most miért kell fikázni?
    Ennyire rossz?
  • Atomreaktor
    #15115
    modern karácsony:D
  • kirol
    #15114
    A régi egyátalán nem villogott!
    Észrevetted a kacsintást?
    Nem tetszik?

    Amúgy ezt nem én csináltam. Kaptam.
  • takysoft
    #15113
    jó kérdés, nekem mono-ban megy:D
    mi ez az új logo? a régi nem villogott eléggé:?D
    kacsintó korona...:D
  • kirol
    #15112
    A Dreamfall -ban a hangnál mi a jobb? 5.1 (Software) vagy EAX4(Hardware)? Mi a különbség? Persze azon kívűl, hogy utábbit a kari hardveresen csinálja. 5.1-es hangrendszerem van amúgy.
    (És a játékban 8.1 -is van, nem semmi. bár ez is szoftveres.)
  • takysoft
    #15111
    tökmind1, az igazság úgysem nálad van, hanem tudod hol:D (túl klisé leírni:D)
  • Axon
    #15110
    Majd szólok Szkalinak, hogy ugorjon be hozzám estefelé egy kis helyszini szemlére ;-)
  • serito
    #15109
    Akkor ez X Akta!!
  • takysoft
    #15108
    akkor ne tudom
  • Axon
    #15107
    Nem a cd volt hibás. A következő instalnál is ugyanott állt le. Továbbra is fenttartom, hogy a WinXP telepítője túl ósdi.
    Mindegy, csak Linux lesz a vinyón és kész, a játékokat meg elindítom cedega-val. Majd meglátom hogyan boldogulok.
    Mondjuk még tervezem, hogy hazaviszem és az otthoni gépemen is megpróbálom feltelepíteni. Abban Nforce chipkészlet van és annak nem volt gondja az otthoni sata-s vinyómmal a WinXP instaljakor. Továbbra is fentartom azon véleményemet, hogy ha valahogy sikerülne felkúsznia a WinXP rendszernek a vinyóra, akkor már simán működne.
    Egyébként betéve a vinyót, egy működő WinXP-s gépbe, tökéletesen és villámgyorsan kezeli az XP, nincs vele semmi probléma.
  • takysoft
    #15106
    emlékszem, volt valaki aki csinált egy Hex-editoros deus ex fordítást. komoly munka volt, és egész ügyes volt a gyerek, mert alig írt át olyasmit, amit nem szabadot volna. de bármilyen ügyes is volt, azért fagyogatott a játék itt-ot.
    HEX-el nem lehet elég óvatosnak lenni.
    és a mobilos fordításaim, meg a Warcraft 2 menüjét fordítottam úgy, de nagyon veszélyes.