33675


  • Axon
    #14985
    Na feladtam.
    Mondjatok ötleteket mert mindjárt kivágom az új vinyót az ablakon :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #14984
    Telepítés elején kell nyomni valamilyen Fx-et az SCSI driverek telepítéséhez!
    Utána felismeri a merevlemezt!
  • Axon
    #14983
    Nekem SP2-es telepítőlemezem van, de nem hajlandó felismerni. Míg mindig ezzel szívok.
  • kirol
    #14982
    Erről már beszéltünk korábban. Legalább SP1-es WinXP-vel kell felrakni ,az ismeri.
  • Axon
    #14981
    Megvettem a melóhelyemnek az új vinyómat :-)

    Maxtor 6V250F0

    250 Gb SATA2 és 16 MB cache

    Egyből szívás az elején amikor rá akartam dugni a távkábelt, mivel neki már más csatlakozója van. Rengeteg anyázás után elővettem az egyik alaplap dobozát és lás csodát, ott volt benne egy átalakító. Most pedig nem tudom telepíteni a WinXP-t mert nem ismeri alapból a sata eszközöket. Kell neki egy driver floppyn. A maxtor oldalán csak spanyol nyelvű sata drivert találtam :-)
    SÍ senior :-)
  • takysoft
    #14980
    feltettem a kettesre egy file-t, mert nem volt kedven emailezni. az 5d-t
    az 5e, 5f, 6a, 7b, 7c készül.
    ezeket úgymond lefoglalom.
    a többit fordíthatjátok, csak tájékoztassatok.
    ha belekezdek másba én is írom, köszi.

    szokás szerint: a helyesírást átnéztem, de maradhattak hibák.
  • via_mala
    #14979
    OK, vettem, akkor majd a kérdéses részeknél tudom, hogy kihez forduljak. Thx, a többiek nevében is.
  • takysoft
    #14978
    Burns Flipper.
    kb húszas éveiben járó fiatalos hackercsávó, akinek az egész életét elbaszta, hogy egy baleset következtében elvesztette a lábait.
    inkább scener/warez stílusban alvilági, jó kapcsolatai vanak, de nem épp egy keresztapa típus.
    a fordításban mehet a k***aanyádozás, de a fenyegetésjellegű megjegyzéseket nem kell komolyan venni.

    ha bármelyikőtőknek kell egy kis infó a történetről, vagy egy karakterről, szóljatok csak.
  • IMYke2.0.0.0
    #14977
    Igyekszünk, igyekszünk...
  • IMYke2.0.0.0
    #14976
    1 órán belül kapsz e-mailt az új anyaggal...
  • dinomano
    #14975
    én csak most sasoltam rá a gémre, melohelyen töltöm, kb. 2het mulva lesz meg; nem vagyok kalandjatek fan, de a latvany nagyon megfogott(ha nem mai gém, akkor is... :-P)
  • via_mala
    #14974
    Úgy képzelem, hogy valami mocskosszájú sötét alvilági figura lehet ez a Flipper, úgyhogy az átlagosnál kicsit "szabadszájúbbra" vettem a figurát, hogy élethű legyen.
    Mikor küldesz még fordítanivalót?
  • serito
    #14973
    Látom nagyon belelendültetek via_mala-val.
  • IMYke2.0.0.0
    #14972
    Mai, munkaidő alatt átnézett, javított és visszakódolt anyaggal együtt 410717 karakternyi magyarítás már tökéletes.
    [Ez már 2 kevésbé komoly játék szövegállománya...]
  • IMYke2.0.0.0
    #14971
    via_mala: gyilkos jók a szófordulataid! A Flipperes résznél főleg...
  • Atomreaktor
    #14970
    bakkkkkkkeeeeeeeeeer. nem igaz:DDDD
    ezer thx:))))))
    áááá
    pedig esküszöm ha hússzor nem kerestem google-n akkor egyszer sem.
    jóvan nem égek be holnap ügyfél előtt:)
  • MerlinW
    #14969
    Google: Chrysler logo-ra kerestem rá, s mi van az első oldalon?:)

    2131 x 733 képpont – 184 KB
  • IMYke2.0.0.0
    #14968
    Én a helyedben beírnám gugliba, hogy "GM Crysler Wallpaper"... hátha...
    1600*1280-as felbontású autóképeken van esélyed egy szembőli márkajelre...
  • Atomreaktor
    #14967
    off
    megpróbálom hátha:) egyszerűen sehol nem találok jó felbontású Chrysler logót. Abból is csak ez a szárnyszerű embléma kéne nekem. 15 cm-be kéne kinyomtatnom, de ez alapján nem lehet... tom hülye kérdés de nincs esetleg a tarsolyotokban egy jó felbontású Chrysler logó?:) már nem tom hova forduljak:) esetleg egy katalógus amiből be tudnád szkennelni. bármi:) de azt sem hiszem el, hogy neten nincs róla egy jobb kép, de annyit kerestem és semmi. ha van kedvetek illetve ötletetek plz help;)

    on:)
  • IMYke2.0.0.0
    #14966
    Taky!
    The Longest Journey anyagból ne fordítsd a következőket: 2b_00; 12_00; 16_00; 31_01 fájlokat, mert már készek!
  • MerlinW
    #14965
    Vagy ha fussa rá, vegyél mégegy vinyót, és a problémád megoldva. Át-ghost-olod, a régit meg megnézeted.
  • takysoft
    #14964
    még egy aprósám, ami miatt a windows automatikus UDMA downgrade-jében ne bízzatok meg:
    a badsectoros vinyóm még mindig udma5-on megy, mint új korában, pedig azóta nem turkáltam hozzá semmihez:D
  • takysoft
    #14963
    Ja és ne aggódj, a Maxtor vinyót már milliószor eljátszotta ezt, pedig már vagy 3 éves, de badsector egy darab se:D

    Ezzel ellentétben az új seagate-emen már 8kb badsector van, ami aggaszt.
    Viszont nem szeretném, ha elveszne a 200 giga adatom se...
    Ha visszaviszem boltba, és megkérem őket, hogy mentsék le az adatokat, windowsostul(bár annak elvesztését még kibírom), akkor megcsinálják?
    Mármint... előfordulhatnak illegális dolgok is a vinyón...

    Arra gondoltam, hallottam valami HDD regenerator progiról, ami eltünteti a badsectort.

    vagy írjak ki mindent DVD-re, es vigyem vissza?
  • takysoft
    #14962
    jah. van erre megoldásom.
    a Windows papa úgy gondolja, hogy kap egy olvasási hibát, akkor a vinyód rosz.
    vagyis lelassítja, hogy tovább menjen.(ami baromság, mer hibák véletlenül is előfordulhatnak néha.)

    tehát az udma6-ból idővel udma5, majd udma4, a végén pedig pio mód lesz.
    ez komoly, meg lehet nézni a neten, ha nem hiszitek adok linkeket.

    a jó hír: vissza lehet állítani

    a rossz hír: a windows idővel újra el fogja baszni.

    visszaállítás:
    több módszer is van:
    1. kiveszed a vinyót, elindítod a windowst, majd visszateszed, és újra ilindítod. ilyenkor új eszközként ismeri fel.(állítólag, de mivel nekem eleve a windowsos vinyóval csinálta, ezt nem próbáltam)

    2. minden eszközhöz(a 4hez, primary slave/master, sec mas/sl, felállít egy korlátozást a registryben. ezeket kell nullázni.
    sajnos fogalmam sincs, miket kell már átírni, DE csináltam egy REG file-t, ami helyrerakja a gondot

    Megoldás:
    1. Futtatod a Reg file-t
    2. Átállítod az eszközt PIO módra
    3. Visszaállítod UDMA-ra

    elvileg még újraindítás sem kell.
    a Reg file-t feldobtam mindkét szerverre a gyökérbe

    Remélem tudtam segíteni.
    UI: ha nem bízol bennem, akkor google: "force dma"
  • serito
    #14961
    Ennek hamarosan vinyóhalál a vége. Ments le mindent róla amíg megteheted!
    Sok adatod van rajta, mekkora a vinyó?
  • Axon
    #14960
    Most csináltam nagyobb mentegetést a vinyóról, de akkor gyorsan lementem a maradékot is.
  • Axon
    #14959
    Hajaj.... nekem ezt írja ki:

  • Axon
    #14958
    Elkezdtem.
    A WinXP telepítőlemeze a legelején megáll.
    Hardverkiépítés vizsgálata, majd sötét képernyő. Vártam 10 percet majd reset.
    Más vinyóval szépen megy tovább.
    Úgyhogy aggódás van most ezerrel...
  • via_mala
    #14957
    Nekem akkor csinált ilyet a vinyó, amikor elkezdett haldokolni, és automatikusan visszavette magát UDMA-ról ilyenre: Többszavas DMA 2
    Röviddel később (1-2 hónap) meghalt. Szóval kezdjél aggódni.
  • via_mala
    #14956
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tény hogy mára ígértem a TLJ2 4-6. CD-it, de elfelejtettem, hogy ma nem fogok bemenni, úgyhogy csak holnap tudom folytatni a feltöltést. Bocsi srácok, de úgy volt tervezve, hogy tegnap felmegy az egész, nem rajtam múlott.
  • Axon
    #14955
    Nincs mese tovább. Kegyetlenül ért már egy teljes WinXP újratelepítés, így nem halogatom tovább. Eltünök egy időre :-)

    Mire visszajövök (ki tudja mikor) addig meglephetnétek egy American Conquest - Divided Nation -al valamelyik szerveren
  • Axon
    #14954
    Most jelent meg ez:

    American Conquest - Divided Nation (C) CDV

    Nincs meg véletlenül valakinek? Annyi rosszat írtak róla a csili-vili gamer magazinok, hogy csak jó lehet :-)
  • Axon
    #14953
    Akkor nem az lesz a probléma, mivel BIOS-hoz nem nyultam. Érdekes, hogy linux alatt természetes, hogy azt csinálok a hardverrel amit akarok.
    Sajnos ettől még a probléma megvan.
  • IMYke2.0.0.0
    #14952
    UDMA-t nem lehet csak úgy ki/bekapcsolgatni Windows alól.
    Alaplapi chipset telepítésekor és a BIOS-ban tudod módosítgatni.
  • Axon
    #14951
    off:

    Tegnap délután óta gondom van a vinyómmal. Hihetetlenül lelassult. 3000 kb/s körül másolgat. Így minden program jóval lassabb, lomha az egész gép. Átnéztem vírus keresővel és trójai keresővel is semmi. Hardver hibára gyanakodtam, de ennek a vinyónak a másik particiójában van egy linux disztrib. Elindítva ott simán megy a 30000 Kb/s is, úgyhogy hardver gond kizárva.
    Nem tudom mi lehet a bibi.
    Olyan mint amikor linuxban kikapcsolom a dma támogatást. Nem tudom, hogy win alatt hol lehet ilyesmit állítgatni.
  • mandm
    #14950
    Ez igen! Itt rend van. Egyetlen angol szó sem fogja megúszni a fordítást!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #14949
    via_mala: Természetesen. Eddig azonban kitűnő munkát végeztél, nem hinném, hogy hirtelen romlott volna a fogalmazóképességed...

    RaveAir: S ez még csak a táblázat első egy negyede... a többi csak most kerül felvezetésre.
  • RaveAir
    #14948
    Szép kis Excel tábla... valami hasonlót nézegetek én is nap-mint-nap, hogy pontos statisztikát és állapotot tudjak meghatározni.
  • via_mala
    #14947
    Nem, de előbb ellenőrizd a fordítás milyenségét és minőségét, mielőtt újabb adagot rámbízol.
  • IMYke2.0.0.0
    #14946
    Köszi - holnap át is nézem és beforrasztom :)
    Baj lenne, ha majd még küldenék anyagot?