25353
Whistler - Windows XP
  • Pheel
    #1559
    Előfordul
  • Pace
    #1558
    Nem szereti, nem nem bírja
    Amúgy, nem tudom, mi baja van, de havernak nem megy fel. Trio-t betette a gépbe, úgyse megy fel. Az a valószínű, hogy a lap a gáz, de minden más op megy rajta...szal szívás.
  • TomBond
    #1557
    MX-em van, XP-m van, BX-em van
    Nálam is megy!
  • Pace
    #1555
    Milyen geforce? Nem valamilyen MX? MErt úgy hallottam valahol, nem tudom megerősíteni, hogy nem szereti az XP az MX-eket...vagy csak BX133-al együtt nem...
  • Pheel
    #1554
    Nem lehet gond az alaplap AGP supportjával? Nekem volt egyszer egy Abitom, amiben ez kidöglött és állandóan fagyott.
  • Dreet
    #1553
    Beszarok beraktam egy 4MB-os S3-ast azzal minden ok. Mondom magamnak test es beraktam a geforceomat. Hat ezzel is kiakad . Szo itt valami Abit-3d-xp triumviratus szaraxik velem.

  • Crem
    #1552
    Hi!

    Jobb későn mint soha...

    Aki nem ismerné illetve nem hivatalos XP-je van annak ajánlom a XPAntiSpy3 nevű programot!
    Garantáltan tisztít...


    UI:Bocs hogy közbevágtam...
  • Pheel
    #1551
    Jaja! Bár már cserélted, de hátha! Tegyél bele vmi gagyi kártyeszt!
  • Pace
    #1550
    Vagy tedd fel egy másik kártyával...
    Valami őskövülettel, Trio, vagy nem tudom :)

    lehet, hogy segít
  • Dreet
    #1549
    Voodoo3 2000-eshez talalok valahol friss biost ( gondolok itt hazi krealmanyra mint a driverek )
    ( voodoofiles.com-ot azertr most megnezem.... )
  • Dreet
    #1548
    Pheel azokat nem, sőt semmi mást csak az általad pontositott ( :-) ):

    *** Hardware Malfunction
    Call your hardware vendor for support
    *** The system has halted ***

    duma irodig ki egy szep kék képernyőre. Legalább valami log file-t generalna a düg, hogy mivel is volt a gondja....
  • Pheel
    #1545
    Amiket az 1538-as üzenetben írtam, azokat nem írja ki? Egyiket sem?!?
  • Pace
    #1544
    Havernak ugyan ezt a hibát üzente egy ABIT BX133-as lappal. SEmmi nem segített, de azt tanácsolták, hogy bootCD-vel tegye fel, előtte úgy nem próbálta. Úgy is adott hibát, de kiderült, hogy a hiba a vidkártya biosa....ebbe kötött bele. Azóta nem beszéltem vele, hogy megy-e, de már mevolt a hiba...

    Esetleg egy próbát megér, ha még nem próbáltad.
  • Dreet
    #1543
    Lassan odaig fajuk a dolog, hogy en is inkabb valahogy rabeszelem a tagot hogy hasznaljon 98-at vagy Me-t, nekem tok mind1 csak ezt a gepet vigye mar el innen.
    Memoriakat kicsereltem ugyanez a hiba
    Biost frissitettem ugyanez a hiba
    Videokartyat kicsereltem a hiba megmaradt.

    Szerintem ez az acorp alaplap nem szereti az nt kornyezetet, csak az a fura szamomra hogy ilyet meg nem halottam.

    Ja ma kiprobaltam NT4-el es az is produkalta a hibat!!!!
  • TomBond
    #1542
    Nekem van egy haverom akinél ugyanez a probléma csak az a külömbség hogy neki már a telepítéskor jön ugyanez az üzenet!
    És láss csodát neki is Acorp alaplapja van (igaz egy kicsit idősebb).
    Neki nem volt kitartása (és pénze sem kicserléni az alaplapot) ezért ő megmaradt a Win98-nál!
  • raven10010
    #1540
    Üdv srácok, lévén hogy a téma WinXp-hez kapcsolódik szeretném feltenni a kérdést, hogy igazak a rémhírek az XP-vel kapcsolatban??

    Olyanokat hallottam, hogy pl install után magától létrehoz egy rejtett felhasználó nevet, amit nem tudok se módosítani, se semmi, és a mikroszoft-nál bármikor be tudnak loggolni hozzám?

    Ez tényleg igaz, mint a MediaPlayer-es hír, vagy csak rémhír??
  • Dreet
    #1539
    Pheel nekigyurkozom....
    Biost amugy a legfrisebbre upgradeltem de az nem segitett :-((

    na de most atomjaira bontom ezt a dogot
  • Pheel
    #1538
    Ilyeneket is ki kellene írnia, ami szintén közelebb vihet a hiba okához:

    NMI: Parity Check / Memory Parity Error
    NMI: Channel Check / IOCHK
    NMI: Fail-safe timer
    NMI: Bus Timeout
    NMI: Software NMI generated
    NMI: Eisa IOCHKERR board x
  • Pheel
    #1537
    Persze az egészet kezd azzal, hogy csak a mem, a proci, meg a vidkártya, plusz 1 vinyó van a gépben. Ha úgy nem csinálja, akkor könnyű kiszúrni a tettest.
  • Pheel
    #1536
    Alaplap, memo vagy vidkártya lehet hibás.
    Ha memória, az azért lehet, mert a 98 nem használta mind a 256MB-ot és a végén van a fizikai hiba. Próbáld más modullal!
    Ha alaplap, akkor segíthet egy BIOS frissítés, esetleg a BIOSban próbáld a Load BIOS Defaults menüt kombinálni a Plug and Play OS NO értékével.
    Ha videokártya, próbáld ki más kártyesszel is.
    Az üzenet helyesen, amit a Win kiírt:
    *** Hardware Malfunction
    Call your hardware vendor for support
    *** The system has halted ***
  • Dreet
    #1535
    Mar nagyon utalom a kéket !!!!
  • Dreet
    #1534
    Nos emberek van itt valami amire nem igazan tudok gombot varni:

    Adott egy gép:
    P II 400 Acorp 6bx86 alaplap 10g-s winyo SB128hang
    1 cdrom, 2 com port 256MB ram
    w98 el van rajta mint a befott...
    Ha win2000-et vagy XP-t telepitek ra akkor 5 inditasbol 4* kiirja hogy:

    Hardware Malfunction
    All your hardware vendor for support
    The system has halted

    Ez altalaban a win betoltodesenek 2/3-adanal tortenik.
    Kicsereltem a biost, driver minden xp-s van fenn.
    Mi a belemerevedett lo futyi lehet itt a hiba. Mar 3 napja kuzdok vele es nem igazan tudok rajonni.

    Ha valaki tud valami okosat mondani buszke tulajdonosa lehet egy uveg francia pezsgőnek vagy bármilyen italnak amit szeret, csak nekem ezt a dolgot meg kell oldanom !!! :-))

    thx elore is
  • Borg
    #1533
    Megy az, NFS5 pl csak win98 comp üzemmódban fut...(valamennyire..)
  • kisviku
    #1532
    Lenne egy kérdésem.
    Működött már valakinek ez a "Program compatibility wizard"?
    A lényeg hogy a régi command and conquer-t már nem futtatja az xp.Namost ezzel próbáltam rávenni,hogy indítsa el és nagyon segítőkész ez a progi.
    Csak nem működik.Tapasztalatokat várok.Köszi.
  • Pheel
    #1527
    Gyorsabb nem lesz, csak megbízhatóbb.
  • John Rambo
    #1525
    Hogyan lehet azt megcsinalni, hogy ha en letrehozok egy Limitalt usert XP Prof alatt, bejelentkezek vele, akkor tudjak CD-t irni??? A Nero elindul szepen, de csak Image-be hajlando irni.
    Azt is meg lehet hogy elinditom pl az admin jogosultsagaval, de akkor keri az admin jelszavat. Ha azt is beirom, akkor megy rendesen. Nade nem akarom kiadni az admin jelszot :) Szal ez erdekes.
  • Leslie1
    #1524
    ja, megvan: tweakxp
  • Leslie1
    #1522
    meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet beállítani azt, hogy automatikusan bejelentkeztessen egy usert a win induláskor?

    valahol egyszer már ráakadtam, de elfelejtettem, hogy hol
  • Capo
    #1521
    Ja még egy dolog,a scenner feltelepítése és uninstallja óta a rendszer indulásakor mindig feljön ablakocska és arra panaszkodik, hogy a rendszerleíró adatbázis nem találja a fájlokat. Elméletileg azokat amiket a driver rakott fel.

    Tud ezen segíteni valaki?????????
  • Capo
    #1520
    A kérdésem az lenne, hogy sikerült-e valakinek XP pro Hun alá felinstallálni Genius scannert? Én megpróbáltam felment az install, de baszott elindulni. A genius szerint nincs XP-s driver, de egy srác írta valahol, hogy valami kis progi kell hozzá, de azóta nem találom a srácot.

    Előre is köszi
  • Borg
    #1517
    Bármi lehetséges, de én szerintem a norton tüzfal pl jelezné, hogyha bármi komponens az én utasitásom nélkül netre akar menni, mint ahogy azt meg is teszi, minden programmal, amit nem tettem bele a listájába...
    Szóval nemtom mi van ebben a serialos dologban... már vagy egy éve van XPm az elsö béták óta, ISDN, most meg már ADSLel, de nem láttam nyomát ilyesminek... de mondom bármi lehet...
  • Air
    #1514
    Nem. Campus-os.
  • Dörmike
    #1512
    Bolti?
  • Air
    #1511
    Nekem is angol XP prof. van fent, és nincs benne ez a juzer. Micsoda egy átkozott lámer vagyok.
  • TomBond
    #1509
    Olyan problémám van az Office XP-vel hogy nem tudom CD-ről telepíteni csak vinyóról mert az Office1.cab fájl rejtett és nem találja. Viszont ha a vinyóra másolom és feloldom a fájl rejtettségét akkor simán települ. Hogyan lehetne feltelepíteni!
    A vezérlőpulton a rejtett mappák beállításánál a "látszik" van bejelölve.
  • Borg
    #1508
    Érdekes, nekem winXP Pro eng van, és nem is volt, és nincs is ott ez a user.
  • Dörmike
    #1505
    Én mindig higgadt vagyok
    A cikkből egyértelműen az látszik, hogy nem sok köze van a cikk írójának a windows XP-hez és csak azt tudja róla, amit hallott másoktól. A véleményem indoklása pedig az, hogy ha kipróbálta volna rendesen akkor láthatta volna, hogy a support user ott van mint builtin user. Törölje ki ha nem kell, de ne állítsa már, hogy nincs ott telepítés után.
  • Efreet
    #1504
    akkor most higgadtan írd le légyszi, hogy miért.
  • Dörmike
    #1503
    Mi a véleményem? EZT EGY BÜDÖS KÖCSÖG ÍRTA, AKI BAZMEG 3 PERCIG NEM KÉPES 20 CM-T A FEJÉBEN TARTANI. AKÁRKI KIPRÓBÁLHATJA BAZMEG, HOGY FELRAK EGY XP-T A GÉPÉRE MINDEN FAJTA KOMMUNIKÁCIÓS ESZKÖZ NÉLKÜL ÉS _OTT LESZ EZ A JUZER_ RÁADÁSUL MÉG LE IS VAN ÍRVA MIÉRT. Ez a véleményem. Minden fasz írhat minden félét , pedig nem is látta még az XP-t, csak kirakatban.
  • Efreet
    #1502
    olvastátok a hwsw-n a supportos useres cikket?
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=14079&ido=3
    vélemények? (nálam volt)