25353
Whistler - Windows XP
  • LionTR
    #2492
    Pilu: ez bejott, meg1x: koszi.
  • LionTR
    #2489
    Pilu: koszi, kiprobalom.
  • Toto
    #2488
    Sziasztok! Van egy kis problémám az XP-vel. Induláskor mindig "konzisztenciát" ellenőriz. Elindítja a chkdsk, meg valami indexet is néz. Nem biztos, hogy emiatt, de mióta felraktam a SP1 azóta csinálja ezt. Két oprendszer van fenn, két külön partíción (98 és XP). Ja és NTFS, amit állandóan ellenőriz. Találkozott már ilyennel valaki?
  • Pilu OBI
    #2487
    A DHCP szervertől várja az IP címet!

    A hálókártyád IP címét rakd fixre.

    PL.: 10.0.0.37
    Mask: 255.255.255.0

    Ennyi.
  • LionTR
    #2486
    Hi mindenki. A kovetkezo lenne a problemam: XP indulasa utan kb 1,5-2 percig nem tudom a legtobb programot elinditani, utana viszont betolt vmit, onnantol megy. Eloszor azt hittem azert van, mert mikor eloszor raktam fel, mar volt mellette egy 98, es gondoltam hatha osszeakadt vmi. Most viszaont ujratelepitettem, az elso nehany bootig jo volt, most meg megin csinalja. Mi a here okozza ezt?
    Elore is koszi.
  • 2XP
    #2485
    Feltettem az sp1-et és nem működnek a letöltött skinek. Az uxthempatcher sem indul, az írja nem megfelelő verzió, töltsem le a frissítést, de olyan meg nincs :( Vmi megoldás?
  • Long_Gun
    #2484
    dtk1985
    windows/system32/config.nt ill. autoexec.nt itt firkálj files meg 1éb bejegyzést.
  • Hunnenkoenig
    #2483
    Nem is kell a registryben hasraütesszerüen irogatni!

    Ott van pontosan, hogy melyik stringben kell atirni. Es ha ABBAN a stringben AKARMELYIK szamot AKARMIRE atirod, hidd el nem lesz semmi baja. Ha azt mondjak, hidd el, hogy ugy van!

    ha a megfelelöt megnyitod egy duplaklikkel, akkor kapsz valami ilyesmit:

    FF D5 F9 D3 GH mittomen.....
    es ha ebben mondjuk a D5-öt atirod F6-ra akkor ok. De mint mondtam, barmit atirhatsz barmire.

    Elegge reszletes volt???
  • Pheel
    #2482
    Az XP-ben nincs DOS. Így elérni sem lehet.
  • dtk1985
    #2481
    Hi
    Miert nem veszi figyelembe az xp a config.sys-be irtakat. Egy DOS-os program keri, hogy nagyobbitsam a FILES utan levo szamot, de hiaba irok be ide barmit nem veszi figyelembe. Fontos nekem ez a progi. Probaltom egy inditolemezrol inditani a rendszert es ott megy, de nemlehet nyomtatni. Nem lehet valahogy ezt megcsinalni vagy nem lehet elerni vhogy a DOS-t?
  • magyar ember 2
    #2480
    thx
  • magyar ember 2
    #2479
    NEm igazan szerencses ha a registryben hasrautesszeruen irogatod at a dolgokat. Nem biztos hogy utana bootolni fogsz meg arrol. Ezert kerdeztem hogy pontosan mire kell atirni.
  • Pace
    #2477
    1xű, csak úgy nem ment, ahogy én tudnám
  • Pheel
    #2476
    Pedig egyszerű:

    http://www.extra.hu/bestof411/index.html
  • Pace
    #2475
    bazz..
    http://www.extra.hu/bestof411/index.html

    Szal akkor ez a link, beszúrni nem sikerült.
  • Pace
    #2474
    Nézd meg URL=http://www.extra.hu/bestof411/index.html]Ezt[/URL]
    Nem tudom, hogy le van -e már írva, de sztem innen valaki csinálta ezt. Nekem így működött, igaz, magyarhoz.
  • Hunnenkoenig
    #2473
    Az a pontos müködö rendszer!
    Mit nem lehet azon erteni, hogy "irjunk at egy szamot masikra" mondatban?

    Valaki mar le is forditotta magyarra azt az angol szöveget itt a forumon.
  • magyar ember 2
    #2472
    En is feltennem a szokasos kerdest (WinXP Pro corpratere hogyan lehet rabuvolni az angol SP1-et), viszont egy nem szokvanyos valaszt varnek ra. :) Az "irjuk at a szamot vmi masra" tipusu leiras nekem se igazan korrket; egy pontos, mukodo modszer erdekelne.
  • magyar ember 2
    #2471
    NEm. Ausu CUSL2-C-rol (inteles) valtottam egy Shuttle akarmire (vias) alaplapra (nem onszantambol, a tap tonkrekurt 2 CUSt), bootolas utan kicsit varialt maganak, de aztan felfogta mi a helyzet, es m1 rendesen.
  • magyar ember 2
    #2470
    Mas kodtablaval keszult a filenev, ezt az angol win nem kezeli korrektul, mert az altala hasznalt kodtablaban azon a helyen nincs ertelmezve semmilyen betukod.

    A windows explorerrel megnyitva a drivet at tudod nevezni a magyar ekezetes filenevet ekezet nelkulire, utana mar korrektul megy minden.
  • magyar ember 2
    #2469
    start menu >> turn off computer >> megnyomod a shiftet, ekkor a standby atvalt hibernatere.
  • lck
    #2468
    Vezérlőpult>Felügyeleti eszközök>Számítógép kezelés>Lemezkezelés
  • TomBond
    #2465
    Hol kell?
  • TomBond
    #2463
    Épp erről van szó, hogy ott be van jelőlve a hibernálás csak nem jelentkezik sehol! (Mármint a START menüben)
  • TomBond
    #2461
    Nem tudja senki??
  • simia
    #2460
    úgy döntöttem én is csatlakozom az érdelkődőkhöz! :)
    én telepítés után mindig ki szoktam kapcsolni, gondoltam most visszakapcsolo, hogy kipróbáljam és nálam sem jelenik meg...
    most hogy alapból benne volt -e azt nem tudom...
    szóval én is érdeklődve várom a megoldást!
  • TomBond
    #2458
    De ott be van kapcsolva és mégsem ok.
    Vagyis csak akkor ha beállítom a kikapcsológombra. A Start menü\kikapcsolás-nál nem kéne ott lennie?
  • simia
    #2457
    a hibernálást a power vagyis energia menüpontban a vezérlőpultban.
    nálam a 3 fül. (angol verzió)
  • TomBond
    #2456
    Hol lehet bekapcsolni a hibernálást?
  • TomBond
    #2455
    Összeraktam egy gépet és az alábbi problémát produkálja:
    Néha (nem rendszeres időközönként) fogja magát és nem ismeri fel a DVD ROM-ot van benne lemez de azt írja ki hogy ilyen meghajtó nincs! A windows látja és a tulajdonságoknál azt írja ki, hogy a hardver üzemel meg minden rendben van.
    Mitől lehet ez és mivel lehetne orvosolni?
  • dulloder
    #2453
    lasd az elozo uzimet....nezd meg, hogy ACPI, vagy Standatrd PC kent van telepitve a gepedre az XP. Aztan kapcsold ki (vagy be:) az ACPI-t. (Dislay Properties->Desktop->Power...->ACPI ful...sok sikert!
  • Don Vito
    #2452
    Srácok egy láma kérdés!
    Win 98-ban a gépem automatikusan leáll, de XP-nél nem, csak ha nyomvatartom az on/off-ot. Help plíz!
  • dulloder
    #2451
    nos....lehet ACPIrol atmenni Standard PCre...Ott volt a szemunk elott:
    Device Manager, Computer ful, ACPI...Update Driver...Install from a list of specific location....Don't Search....es ott mar ket valasztasi lehetoseged van: ACPI, v Standard PC....bingo :))))
  • Evil
    #2450
    mintha a www.root.hu n lattam volna.
  • Csacsi
    #2448
    Köszi mindenkienek a segítséget, majd este kiprobálom, az ip cím megadását, és utána mondok véleményt, mert virusírtok még nincsenek fent, csak 2 napos a gép... :)
  • simia
    #2447
    ha hálókártyád van és netalántán még adsl is akkor, a hálókártya tulajdonságain bellül a TCP/IP menüpontban állíts be egy állíndó ip-t
    10.0.0.1 , ő kifogja tölteni az alatta lévő sort is, elfogadod és kész is.
    ha antivírusod van fent (mondjuk norton antivirus) vagy internet seurity ill firewall akkor egyszerűen csak azért kell annyit várnod, mert indításkor ezek marha lassan élednek fel.
    (bár az enyém most viszonylag gyors, pár másodperc alatt összeszedi magát)
    remélem tudtam segíteni
    üdv
  • Pace
    #2446
    NAV nincs a gépen? Vagy hálókártyád esetleg?
  • Hunnenkoenig
    #2445
    A lejebb belinkelt progival :-))
  • Csacsi
    #2444
    Nekem olyan problemam van, hogy miutan bejon az xp, akkor utana vagy 2-3 percig nem tudom elinditani ay internet csatlakozast, sem a sajatgepet. Nem tudja valaki, hogy mitol lehet?
    Miutan letelt a 2-3 perc utana mar siman megy.
    Help pls.
  • Pace
    #2443
    azt mondjuk leírhattad volna, hogy előtte LEÁLLT, csak egy idő óta újraindul.