25353
Whistler - Windows XP
  • vik3d
    #2327
    kérdezd meg a microsoftot
  • Pheel
    #2324
    256 alatt semmiképpen nem szabad használni az XP-t. Igazából annál többön érzi jól magát.
  • reszcsi
    #2323
    Hát igen, vannak ilyen agyament ötleteim :D
  • Pheel
    #2321
    Most mit mondjak erre? Kell neked minden hülyeséget feltenni :)
  • reszcsi
    #2320
    Tegnap feltettem az XP-t, az SP1-es angol corp-ot. Némi problémáim vannak vele, hálás lennék ötletekért:

    1. a 80-as NERO-nál újabbak nem indulnak el. Bejön a kezdőkép, eltűnik és kész. A task listában sincs. A 80-as csont nélkül megy.

    2. Photoshop 7 nem települ fel, 5x% körül minden hiba nélkül eldobja magát. Ugyanez ME-re, és 2000-re simán felment.

    3. Szeretném, ha az ZY felcserélődne a magyar kiosztáson - hiába, az angolt szoktam meg. Na erre semmi megoldást nem találtam - ez eddig a 9x-ME win-en még megoldható volt.

  • mama
    #2318
    Helló, van egy nem jogtiszta XP-pro-m, van egy jogtiszta CAMPUS licencem, hogyan lehet az új (legális) kóddal újraaktiválni? Kösz, ha kapok segítséget
  • D(r)EADLOCK
    #2317
    hi all!
    lenne ket kerdesem problemam:
    az egyik az hogy kikapcsolasnal nem all le a gep hanem ujraindul es csak "manualisan" tudom leloni
    a masik pedig hogy vannak gamek (arx fatalis,empire earth) amiknek a menujeiben es a jatekon belul sem jelennek meg a szovegek/karakterek... egy darab sem...
    valami otlet?
    thx
  • Hunnenkoenig
    #2315
    A pathname az az ösveny neve, mint pl. ez: C:\Programme\KaZaA Lite\My Shared Folder

    es nincs engedelyezve a hosszu nevek hasznalata, de, hogy az miert van es hogy hol allithatod be, fogalmam sincs :-)
  • mozesapo
    #2311
    Ja, de átnevezni lehet.
  • onkelz
    #2307
    Nemtom,Ti eszre vettetek-e,hogy sp1 telepitese utan lassabbnak tunik a net.Lassabban nyilnak az oldalak meg ilyesmi.Vagy csak nalam szarakodik?
  • TomBond
    #2305
    Igen, a Magyar PC magazin CD mellékletén rajta van az angol SP1!
  • K.András
    #2303
    Köszönöm megnézem.
  • onkelz
    #2302
    Asszem erre kiadtak egy .fixet.A hardwareoc.hu-n fent van.
  • izb
    #2301
    Aki tud segitsen!
    Elinditom a XP és az üdvözlö képernyöig eljut utána semmi!!
    De közben ugy tünik,hogy a vinyo lázasan dolgozik.
    Ha ezután nyomok egy resetet,akkor normalisan felál a win!!
    Mi a fenéért csinálja ezt???
  • K.András
    #2300
    Vajon miért lehet az, hogy detonator40.72-ö telepitése után, nyomok egyet a gf3 fülön és egy run dll hibával kivág?Ugyanezt csinálta nekem a 40.41-is, de ott azért mert rátelepitettem a régire,na ez se igy se ugy,nem megy..Mi lehet a baj?Xp-pro angolom van..
  • Callisto
    #2299
    Valaki tud egy módszert arra, hogyan lehet a Documents és Settings könyvtár helyét megváltoztatni? (Pl. másik vinyóra átteni.)
  • Werewolf
    #2298
    PL: application compatibily wizard. Vagyis emulálni lehet egy másik win9x vagy win2000 rendszert. Meg jobb a netes cucca.
  • Werewolf
    #2297
    Ja nem ártana. Töltsd le a legújabb via4in1 csomagot. Én is ezt használom. Korrekt
  • Werewolf
    #2296
    ForceAce-nak:
    Keresd meg a winnt.sif fájlt. Bele van írva.
  • Borg
    #2294
    Ez mind szép és jó, csak van egy aprócska hibája.

    WinXP-SP1-ben elve lehet uninstallni a messengert! csak éppen nem tűnik el a gépről még ha uninstallod akkor sem. Na erre kell megoldás, nem az uninstallra..
  • 2XP
    #2293
    Mégis csak újrapakolom, de már most úgy csinálnám meg, hogy az összes programot ne kellen mindig újrainstallálni. Valami ötlet? Be lehet valahol állítani, hogy a Program Files és a Documents and Settings könyvtárak másik particióról érje el, mert így a programok és a start menü is megmarad.
  • Dörmike
    #2290
    Egy két javaslat:

    1. MSN Messenger eltávolítása a Windows XP-ből (By Rottander):
    Windows\inf könyvtárban megkeresed a sysoc.inf file-t, megnyitod szerkesztésre, majd a következő sort átírod:
    -erdeti:
    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
    -módosított:
    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
    Ezek után Add or Remove programs - Add/Remove Windows Components alatt szépen uninstallálod a Messengert

    2. A Windows XP corporate edition az a Proffesional speciális licenszű változata.

    3. Windows XP aktiválása: "c:\windows\system32\oobe\msoobe.exe /a" parancs, a " jelek nélkül.

    4. A home és a prof között elég sok különbség van. Néhány ezek közül (bocs az angolért, nincs kedvem most lefordítani, ha valamelyik nem tiszta, szólj!):
    - Backup--XP Pro has the standard Win2K backup program; XP Home has no backup program.
    - Dynamic Disks--XP Pro supports dynamic disks; XP Home doesn't.
    - IIS--XP Pro includes IIS; XP Home doesn't.
    - Encrypted File System (EFS)--EFS debuted in Win2K and lets you encrypt files on an NTFS partition, a very useful feature for mobile machines. XP Pro includes EFS; XP Home doesn't.
    - Multiple Monitors--XP Pro supports up to nine monitors; XP Home supports only one monitor (Windows Me/Win98 supported multiple monitors).
    - Multiprocessor--XP Pro supports up to two processors; XP Home supports only one (as did Windows Me/Win98).
    - Remote Assistance--Both editions support Remote Assistance, which lets someone from a Help desk connect to the client desktop to troubleshoot problems.
    - Remote Desktop--XP Pro adds to Remote Assistance by letting any machine running a Terminal Services client run one Terminal Services session against an XP Pro machine.
    - Domain Membership--XP Pro systems can be domain members; XP Home systems can't, but they can access domain resources.
    - Group Policy--XP Pro supports group policies; XP Home doesn't.
    - IntelliMirror--XP Pro supports IntelliMirror, which includes Microsoft Remote Installation Services (RIS), software deployment, and user setting management; XP Home doesn't support IntelliMirror.
    - Upgrade from Windows Me/Win98--Both XP Pro and XP Home support this upgrade.
    - Upgrade from Win2K/NT--Only XP Pro supports this upgrade.
    - 64-bit Support--Only XP Pro will have a 64-bit version that supports the Itanium systems.
    - Network Support--XP Pro includes support for Network Monitor, SNMP, IP Security (IPSec), and the Client Services for NetWare (CSNW); XP Home doesn't.

    5. Hidegindításnál a proci túlhúzás miatt jön be a BIOS. Vedd vissza és nem fogja csinálni többet. A "kikapcsolás helyett restarton" meg egy BIOS upgrade segít (talán).
  • 2XP
    #2287
    Amikor le akarom állítani a gépet a Beállítások mentésénél kb 5 percet kellett várni, ma meg már lefagyott. Mi lehet a baj? Nincs kedven újratenni az egészet :(
  • Tovi
    #2283
    Hát ha jól értettelek, akkor van másik particiód.
    Akkor arra rakd át fontos mentéseidet, mainpartició formáz a telepités során (hacsak nem corporate edition WinXP-d van), és install.
    Frissiteni szerintem nem érdemes, mert a rengeteg szemét ottmarad, és nem gyorsul, nem lesz stabilabb a rendszered
  • izb
    #2282
    Adott egy particio,és jo lenne felraknom ujra az XP!!Rosszalkodik!!
    Mit csináljak,ha a vinyo tele van adattal,és meg akarom tartani öket,de a Windowst is ujra szeretnem rakni!!
    Érdemes frissiteni,egy igen lyukas xp?
    Véleményeket várok mit csinéljak!!
  • Borg
    #2280
    és az az 5MB is a kib. messenger miatt van, amit az istennek nem lehet alapból kiirtani, csak külsö segédprogival.
  • Callisto
    #2279
    Nálam is megy, de azt nem mondanám, hogy minden a régi. Gyorsabb lett kicsivel a filekezelés észrevételeim szerint. A menük stb. alatti árnyékolás bekapcsolásakor pedig olyan lett mint a villám. Nálam eddig összevissza tökölt az árnyékoknál.
  • lck
    #2278
    SP1 -el minden megy ugyanúgy. Kb. 5 Mb-tal több RAM-ot használ. ( De hát ez M$ -nél nem nagy újság ) Amúgy minden maradt ugyan olyan se jobb se rosszabb. De stabil mint az állat. NO Blue Screen.
  • Hunnenkoenig
    #2277
    Nekem egy formatalas es szüz telepites utan faszan megy minden es nagyon stabil. Egyebkent en csak 310 hibajavitasrol hallottam, nem 1700-rol
  • Pheel
    #2276
    Feltettem, minden megy csodásan. Nem lehet, hogy inkább benned van a baj?
  • bigmac
    #2274
    Sziasztok,
    Magyar XP Prof-hoz kellene S/N ha valaki tudna küldeni az frankó lenne :))

    Köszi, Bigmac
  • henzsely
    #2272
    Sziasztok
    Xp-nél hogy lehet kikapcsolni azt hogy a cd-k ne induljanak el maguk tol??
  • Tovi
    #2270
    Elvileg lehet jó, mint Borg írta nagy nehezen észheztérhet, de akkor sem lesz 100%-os.
    ergó: reinstall
    Bye
  • Borg
    #2269
    én cseréltem egyszer alatta alaplapot (igaz majdnem -de nem- ugyanolyanra) és akkor kis szenvedgetés után beállitotta magát hozzá..
    kérdés persze hogy chipset változás mit eredményezne... de próbáld ki, van rá esély.
  • Mnemomic
    #2267
    Köszi működik :)
  • TomBond
    #2265
    Köszi, már jön!
  • sleve
    #2264
    http://rescue.uw.hu/apps.html
  • Hunnenkoenig
    #2263
    Na csinaltam egy format c: -t es felraktam ujra a windows XP-t. A hang azert nem müködött, mert hülye fejemmel elfelejtettem a via audio drivert felrakni, a windowsos meg nem müködik gyarilag
    :-))

    Aztan felraktam a (crackelt) SP1-et es mivel az emailek celkönyvtarat megvaltoztattam, mostmar tudom nyitogatni a csatolt fajlokat is :-)
  • Hunnenkoenig
    #2261
    Ja! Nyomtatom az nincs, ugyhogy nem tudom azokat a bajokat is az SP1 okozza-e?!
  • Hunnenkoenig
    #2260
    Evvel müködik a felrakas, de mint mondtam, nekem bajok vannak a hanggal es az emailhez csatolt fajlok megnyitasaval.