25353
Whistler - Windows XP
  • TomBond
    #2549
    Spenser | #2545

    Hali kérdésem az lenne hogy hol tudom XP alatt engedélyezni a DMA-t???

    Ugyanez lenne a kérdésem!

  • Yossi
    #2548
    Ki lehet kapcsolni XP-ben a hibafigyelest? Allandoan minidumpos uzenetet kapok ujrainditaskor. Azt irja ki, hogy valami katasztrofalis hiba utan lett ujrainditva a gep. Pedig egy sima restart volt.. Par hete volt egy fagyasom, azota irja ki ezt. Bovebb infot nem ad rola, es idegesit. Allitottam vissza a rendszert, de az sem segitett.
  • ION
    #2547
    nah mindegy köszi, eldöntöttem hogy johet vissza a 98-as.
  • ION
    #2546
    megvan a pacssom es igyse muxik:(
  • Spenser
    #2545
    Hali kérdésem az lenne hogy hol tudom XP alatt engedélyezni a DMA-t???
  • JHetfield
    #2544
    talan le kene toltened az xp paccsot a gta3 siterol... annelkul nem nagyon fog menni a dolog...
  • ION
    #2543
    Vagy dobjam az XP-t és tegyem be a 98_SE-t? Az megoldaná a problémámat??
  • ION
    #2542
    Ja a gta-t is átinstalláltam vagy 100x..
  • ION
    #2541
    Az lenne a problémám, hogy XP_Professionalba amióta beraktam az új drivert /graf.kártyához-catalyst_2.5/, egyszerűen nem indul a gta_3
    Hiába tettem vissza az előzőket meg az XP-t is átinstalláltam, akkor se megy:(
    Segítsen már valaki rajtam!!!
  • tibicsoki
    #2540
    Hy...

    Segitsetek szerintetek megéri megvenni a windows xp home versiot? Vagy Professionalt vegyek? vagy elág a Home otthonra?
  • Pheel
    #2538
    Látom nagy szakértője vagy a témának. Taníts minket mester!
  • aren
    #2537
    hi!
    Adsl problémám lenne.
    Olyan probla lenne,h megosztani sikerült,de a másik gép csak kb 3 oldalt tud megniytni a többit elkezdi aztán abbahadja.
    Why?
    Thank!
  • Tee
    #2535
    Nekem a hálokártya okozta a nem leállást.Frissisd a drivert föleg ha smc kártyád van
  • Mkill
    #2534
    Biosban kell beálitani valamit régen halotam
  • Pubi1972
    #2532
    Nezd meg a DirektX-et mert nekem is azzal volt gondom, valamint a codeceket, mert nemelyikkel nem jatsza le a videot, de a progi mokudik legalabis nallam mind a ket verzioja. Ja es csak eredetiben, mert a cd crackot egyszeruen keptelenseg felltelepiteni XP ala. Sok sikert
  • cypher
    #2530
    ok,megvan már..
    azért kösz.
  • cypher
    #2529
    hell4 all!
    WIN XPSP1 lelőhely érdekelne,mert nem írtam ki a múltkor,most meg szívok..
    Megathx!!!
  • Jano
    #2528
    Jó neked!
    Én a CleanSweep-et favorizálom, az viszont csődöt mondott. Kösz!
  • Jano
    #2527
    Köszi, csekkelem!
  • rage
    #2526
    Letöltöttem egy patchet az XP-hez.
    A száma : Q329441

    Leírása : Restore után, ha nem tudunk XP-vel hálózati kapcsolatot létrehozni, ezen segít ez a javítás.


    Találkozott valaki ilyen hibával?
    Amúgy , ha belenézünk a file-ba, egy ilyen érdekes bejegyzést látni:


    Pre - SP2.
    Úgy néz ki ,készül a következő....
  • TomBond
    #2524
    Nekem sikerült (egyébként köszi)
    Nem kell újra telepíteni a win-t!
    Én a TWEAK-XP-vel utánanéztem hogy melyik fájlra mutat az eltávolító (persze jól elrejtve) meg is találtam utána töröltem könyvtárastól!

    Mike: nem tudtam kikaparni kézzel miután már megtettem!
  • Mike
    #2520
    Ki kell kaparni kézzel a registryből
    Emiatt nem kell win reinstall
  • Mike
    #2519
    Ezt xp alatt próbáltad? Hiába az 512 mega, attól az még nem fogja használni, emulálj neki DOS-t, vagy Win98-at, xms-t, ems-t
  • Mike
    #2518
    NTFS úgy jó ahogy van, lassan a FAT-et el kéne felejteni
  • Jano
    #2517
    Ismerős az eset. Haveromnak szintén ez volt a gondja. Sokáig sz@rakodott vele, de nem találta módját a kiküszöbölésre. Vhol nagyon mélyre áshatja magát a registryben a game, csak Win reinstall segített.
  • Jano
    #2516
    Szasztok!

    Letöltöttem egy programot, egy exe-ről van szó, amiről azt hittem, hogy egy önkicsomagoló tömörítmény. De mikor elindítottam, égy dosablakban kiírt vmi hibaüzenetet, az ablak ugyebár bezárult, és ezután nem történt semmi. Tömörítőprogrammal nem tudom megnyitni a fájlt, tehát szerintem nem tömörített állomány, hanem normál installos program. Ikonja nincs, csak a kis üres ablakot mintázó, mint a dosos programoknak.
    Command promptból indítva a hibaüzenet már olvasható:

    Program too big to fit in memory.

    512MB rammal a gépemben ez elég érdekesnek tűnik, főleg mert maga a program 60MB körüli mérettel bír.
    Dobjam ki a progit, vagy tudtok vmi ötletet/megoldást?

    Köszi.
  • rage
    #2515
    Biztos NTFS file-rendszert telepítettél rá.
    Próbálj feltelepíteni egy Partition Magic-et, s azzal próbáld visszaalakítani FAT32-re

    FDISK valóban nem fog működni
  • TomBond
    #2514
    Nállam olyan olyan probléma merült fel, hogy nem tudom teljesen eltávolítani a rendszerből a MOHAA-t.
    Felraktam A MOHAA-t hozzá patch, magyarítás, aztán felraktam a Spearhead kigészítőt majd a hozzá való patch-ot. Na ebből lett akkora káosz hogy gondoltam újratelepítem, de telepíteni nem enged, törölni nem enged.
    Amit lehet kézzel töröltem azután próbáltam:
    - Norton Utility
    - RegCleaner
    - Registry Healer
    - kézileg eltávolítani a regisztrációs adatbázisból
    de a vezérőpult programok eltávolításánál még mindíg ott van, ráklikkelek feljálja hogy eltávolítás aztán kiírja hohy kész. de semmi nem változik.
    Próbáltam újra felrakni de nem engedi míg a régi ott van.
    Tud valaki segíteni?
  • Pubi1972
    #2513
    Sziasztok kene egy serial az xp prof magyarhoz az eddig leirtakat probaltam, de egyszeruen nem fogadja el? A baj az, hogy nem is tudok masikat szerezni! Koszi elore is!
  • Pheel
    #2512
    Márpedig pont ezért nem törlődnek a régi fórumhozzászólások...
  • Borg
    #2510
    legalább arra vennéd a fáradtságot, hogy 8 hozzászólásal lejjebb megnézd...
  • Pubi1972
    #2509
    Sziasztok kene egy serial az xp prof magyarhoz az eddig leirtakat probaltam, de egyszeruen nem fogadja el? A baj az, hogy nem is tudok masikat szerezni! Koszi elore is!
  • node
    #2504
    Köszi Borg, James Borg!
  • Borg
    #2502
    http://cwx.ini.hu

    egyéb/letöltések

    ms-jav-x86.exe
  • Borg
    #2499
    3:

    Kötet konvertálása NTFS-formátumúra a parancssorból

    Nyissa meg a parancssor ablakot.
    Írja be a parancssorba a következő parancsot:
    convert meghajtóbetűjel: /fs:ntfs

    (windows help)
  • Toto
    #2498
    Sziasztok! Van egy kis problémám az XP-vel. Induláskor mindig "konzisztenciát" ellenőriz. Elindítja a chkdsk, meg valami indexet is néz. Nem biztos, hogy emiatt, de mióta felraktam a SP1 azóta csinálja ezt. Két oprendszer van fenn, két külön partíción (98 és XP). Ja és NTFS, amit állandóan ellenőriz. Találkozott már ilyennel valaki?
  • node
    #2497
    Hello!

    Remélem sikerül egy-két fogósat kérdeznem!

    1: Az a helyzet, hogy 2 partíción két Win Xp pro hun van fent a gépemen. Az egyik fat32 (D:), a másik NTFS (C:) fájlrendszerű. Az igazság az, hogy ki akartam próbálni, hogy milyen működési sebességbeli különbségek vannak, de mivel nem tapasztaltam (lehet, hogy tompa az agyam) semmilyen differenciát a két rendszer között, és az NTFS asszem ugyanolyan gyors, mint a fat32, gondoltam eltávolítom a fat32-es op rendszert.

    Itt jön a kérdés: hogyan lehet eltávolítani a fat32-est, úgy, hogy utána működjön is a másik??? Mert letakarítani (formázni nem tudtam, mivel egy fájlkezelő program folyamatosan használja akkor is, ha az NTFS-es rendszerről bútolok be, és ezért nem engedi a szokásos jobb katt, formázás...műveletet végrehajtani) nem sikerült igazán jól. Egy win98-as bútlemezzel megformáztam a fat32-est (mivel csak ezt látja), de ezután újraindításkor a másikat nem tudta betölteni. Ezekhez a bútdolgokhoz nem értek, és szerintem ezt nem is tervezték hülyegyerekbiztosra, mert nekem sikerült így megölni a gépet...
    Ezután újra telepítettem a fat32-es partícióra, majd írtam ezt a hosszú hozzászólást, és várok az okos ötletekre! Valójában nekem elég lenne, hogy egy olyan partícióm legyen, amire adatokat tudok másolni. Persze az NTFS-es rendszeren kívül.

    2: Miért tűnik el a CD-ROM-om, ha energia-takarákos (stand-by) mód után felébresztve a gépet újra használni szeretném?

    3: Ha jól tudom, van valamilyen módszer a windows telepítése után is átkonvertálni a fájlrendszert fat32-ből NTFS-re, ill. fordítva. Ezt hogyan lehet kivitelezni?


    Ha ad valaki tanácsot a kérdéseimmel kapcsolatban, akkor nagyon köszönöm, előre is.
  • aren
    #2496
    hi all! Nem annyira ide kapcsolodó téma de nagyon jó lenne ha segítenétek.
    A problémám a következő:1.1 celeron, gef.2-m440 van és 192 ram. És eddig müködött a videó lejátszás de most valamiért bármivel probákozom mindennel akad a film a proci kihasználásnál pedig 90-100 között van.A progik amiket használok divx 5.02;ace codec pack ilyenek.és valami folytán egyik naprol a másikra akad!
    Windows mediaplayer 9.0
    WHY?
    Please help me!
  • 2XP
    #2494
    Vki küldje már el az uxtheme.pat filet (amit a uxthemepatcher csinál), nagyon-nagyon jóóó lenne!
  • Pace
    #2493
    Hiberfile.sys - hibernáció file-ja, akkora, amennyi ramod van. Kikapcsolni az energiagazdálkozásnál lehet.
    pagefile.sys, állítani a vezérlőpult/rendszer/speciális/teljesítmény/speciális fülnél lehet.