25353
Whistler - Windows XP
  • NeoMaN
    #3328
    Azért van szvsz, mert bootoláskor keresi a microfos hálózatot, és a hálózatra csatlakoztatott gépeket indexelné. SZVSZ.
    Nálam és több havernál is volt ilyen probléma, úgyemléxem evvel náluk is megoldódott.
    Tehát:
    Hálózatok-tulajdonságok-beállítás-elsődleges hálózati bejelentkezés-BEJELENTKEZÉS A WINDOWSBA.
    Amúgy a microfos network ügyfelet alapból beállítja a win. Nálam már volt olyan is, hogy eltávolítottam a picsába...
    Remélem segít!
  • Blasta
    #3327
    Belegondolván, a helyzet ismét zsákutca:
    -Nincs semmiféle tartományban a gépem
    -Ebből kiindulva nem is tudok máshova bejelentkezni a windows-on kivül, mert fel se ajánlja hogy Microsoft Networks ügyfélként lépjek be...
  • Blasta
    #3326
    Télleg? És tudod, hogy mitől van ez az egész, vagy csak te így állítottad be és nincs vele gond?
  • NeoMaN
    #3325
    Hálózati beállítások--Microfos Network ügyfél helyett---Bejelentkezés a winfosba
    Erre állítsd át!
  • Blasta
    #3324
    De ezek az IP-k belső hálózatra vonatkoznak, az internet meg nem éppen belső hálózat :-DDDDDD

    Magyarán ezt a tartományt nem használhatom a neten, hisz ugyan úgy megvan rá az esély, hogy bárki más használja....
  • Blasta
    #3323
    Nem, a corporate edition azt jelenti, hogy az aktiválás funkciót nem rakták bele.

    A hun off. xp pro-hoz bőven elég 1db serial number.
  • TheZsenyka
    #3319
    offline, na
  • TheZsenyka
    #3318
    vannak olyan IP tartományok amelyek kifejezetten online felhasználásra lettek elkülönítve ezek konvenció alapján lettek megállapítva.

    adj meg IP-t 192.168.1.0 és 192.168.1.255 között vagy 169.254.0.1 és 169.254.255.254
  • Blasta
    #3317
    Sziasztok!
    A gondom még mindig ugyan az:

    Axelero-s adsl kapcsolatom van. A gépem kurva faszán, villámgyorsan bootol, de a boot után még nincs kész, szinte használhatatlan a rendszer, mert a hálókártyával valamiféle kommunikáció zajlik, ami teljesen lefogja a rendszert.
    Ez eltart 30-40mp-ig, utána minden a legfaszábban megy tovább, kapcsolódhatok a netre.

    Valaki írta, lejjebb, hogy internal IP-t használjak, amit meg is tettem, müködött is, csakhát ez így nem túl fasza, mert ilyenkor olyan mintha kvázi 2 ugyan olyan rendszámmal rendelkező autó szaladgálna az utakon.

    SZóval nem tud senki erre megoldást? Ez így normális, hagyjam a picsába, nincs rá gyógyszer? :-D
  • Tarathiel
    #3316
    XP/2000 betűjelek: control panel/administrative tools/computer management, ezen belül storage/disk management.
  • TheZsenyka
    #3314
    Képernyő tulajdonságok / képernyő védő / energiaellátás / hibernálás
  • lwb
    #3312
    Hali! Segítségre lenne szükségem: egy haver felrakta az XP-t a gépére, aztán feltett egy 3.26-os Daemon Toolst mire a rendszer elkezdett fagyni, mindenféle hibaüzenetekkel együtt (can't detect SCSI drive) és persze nem látott semmilyen virtuális drive-ot. Elvileg ennek a verziónak kellene mennie XP alatt is.
    Van valakinek valami jó ötlete? Netán megoldása a problémára?

    Thx.
  • PetruZ
    #3311
    Igen, van, pl. pár program vacakol hun alatt, míg angollal csont nélkül fut (pl. OpenOffice-szal, Kerio-val voltak gondjaim magyar XP-n). Úgy olvastam, néhány egyenesen fel sem hajlandó települni hun-ra. :)
  • NeoMaN
    #3310
    Hát-tal nem kezdünk mondatot!! Csak pofával előre!!
  • NeoMaN
    #3309
    Hát ha telepítésnél nem adtál meg jelszót csak az OK-ra böktél akkor eleve nem kéri...
    Amúgy hálózati tulajdonságoknál válaszd a : Bejelentkezés a windowsba-t, a Microfos network ügyfél helyett.....
  • NeoMaN
    #3308
    Hát a fordítás miatt lehetnek kompatibilitási problémák, de manapság azért már nem jellemző...

    Maá: Valaki írja már le nekem PLZ, hogyan lehet megváltoztatni XP PROF alatt a meghajtók betüjelét. Most a primary master F:, meg ilyen hülyeségek. Prószáltam, de egyszerűen nem találom a beállítási lehetőséget sehol.
  • zaki
    #3307
    hát ez nem vmi nagy durranás, de azért kösz...
  • lck
    #3306
    Szerintetel angol és magyar XP között van vmi különbség? Gondolok arra hogy régebben az angol nyelvű Win ME-re azt mondták hogy jobb a magyarnál.
  • zaki
    #3305
    kösz, mindjárt +nézem mi is ez
  • TheZsenyka
    #3304
    Szóval neked küldtem. Ahhh. :D
  • TheZsenyka
    #3303
    Levél ment! Küldtem utilt ami leszedi.
  • TheZsenyka
    #3302
    Nézd meg ezt..
  • TheZsenyka
    #3301
    nemcsakfél! neked szólt a 3300-as, csak elfelejtettem választ nyomni :D
  • TheZsenyka
    #3300
    Parancsolj:

    ENG-HUN Driver

    A
    leírás szerint simán megy XP-vel.
  • zaki
    #3299
    emberek kellene egy kis segítség: szeretnék egy olyasmi órát, amit a desktopon lehet használni, és faszául néz ki... tudna valaki mondani vmi oldalt, ahonnan ilyesféle dolgokat lehet letölteni?
  • PResident Debil
    #3298
    Tud vki Elcon isdn modemhez drivert? Eddig a 98, 98se, linux simán felismerte és telepítette, XP alatt floppyról telepítve nem megy (miért is menne), alapból nem ismeri fel, neten eddig nem találtam.
    tipus: Elcon nt1+2ab+v24
  • Twins
    #3296
    Sziasztok!
    Tee, a szoftver bázison nem leltem rá a Messengerdisable nevű progira. Esetleg még tipp? Hogy tudok megszabadulni ettől a tetves MSN Mess. 6-tól????? Megkeseríti az életem
  • Alexease
    #3295
    thx
  • TheZsenyka
    #3294
    Tökéletesen és gyorsan mukodik nálam.
  • Alexease
    #3293
    Probalta mar valaki a DirectX 9.0b-t? Tapasztalat? thx
  • PetruZ
    #3292
    Én nem tudom, ui. velem is megesett már ez egyszer és nem tudom az okát, nem találtam megoldást rá.
  • Blasta
    #3291
    Internetes rádióhallgatásra nagyon jó a winamp.
    De ajánlom figyelmedbe a real one playert (lényegében a real player). Azzal tudsz keresni rádióadókat is, míg a 2-es winamp-al ez nem müxik. De a media player-nek is van rádiós lehetősége, az is jó.
  • Twins
    #3290
    Köszi a helpet, megprószálom.
  • Tee
    #3289
    Sziasztok!
    A messengert ezzel a progival lehet letörölni.Messengerdisable,letölthető a szoftverbázis oldalárol.A keresőbe ird be és ott van.
  • TheZsenyka
    #3287
    Srácok, az mitől van, hogy időnként egy-egy könyvtár úgy dönt, hogy őt többé nem nyithatom meg? Mindíg admin-ként lépek be, nem titkosítottam a könyvtárakat, nem zároltam semmit. Mindíg más winyákon fordul elő, de volt hogy ismerőssel esett meg. Help! Ti biztos tudjátok.
  • precision
    #3286
    köszi!
  • Örm
    #3285
    Néz meg ezt http://www.origo.hu/szoftverbazis/seged/rendszer/activesmart23.html
  • Terra
    #3284
    Nem kell hozzá program !

    A HKEY_LOCAL_MACHINE/SW/MS/WIN/CURRENTVER/UNINSTALL ágon megtalálod a telepített programokat és kiveheted őket a listából

    Norton systemworks-ot nem akarom lekaparni, mert csak ez az egy dolog kellene belőle.
    Egy olyan progi kellene a mi csak erre való és kicsi.
  • Örm
    #3283
    Norton Systemworks
  • Terra
    #3282
    Azt szeretném kérdezni, hogy XP alá nem tudtok valami vinyóellenőrző programot, mert a Scandisk nem találja meg a hibákat!