25353
Whistler - Windows XP
  • fm
    #4087
    thx..vmi régi újság alapján szoktam kilövöldözni az xp "felesleges hülyeségeit". le van írva faszán,hogyan tuningoljuk fel az xp-t. egyébként milyen bios beállításokra gondolsz? mi az a tweak faq? sejtem,de nemtom
  • PetruZ
    #4086
    Hát, van még egy halom opció, amit az XP automatikusan elindít, holott otthoni felhasználónak semmi szüksége rá (pl. kriptográfiai szolgáltatások, cd-író, workstation/server, netbios, stb.). A grafikai csiricsáré baromságokat is le szoktam lőni, semmi értelme. További finomhangolásokat hardveresen, a BIOS Setup-ból érdemes próbálgatni, de az már speciális alaplapi téma, keresgélj tweak faq-kat az alaplapodhoz (szinte mindegyikhez van).
    Mondjuk elég általános dolgok ezek, de a konkrétumok mindig erősen az adott géptől függenek, szóval többet nem is nagyon lehet mondani.
  • fm
    #4085
    adott a köv könfig:
    nf7-2.0, 1.9ghz, 512ddr, 8500le, winxp újratelepítés után a drivereket a köv. sorrendben tettem fel:alaplapi cd-ről driverek,directx9, cat3.9 ez jó sorrend?vagy vmit kihagytam? picit láma kérdés,de meg vagyok zavarodva,mert a gép nem úgy teljesít,mint ahogy elvárná az ember..
  • 0ppika
    #4084
    XP alatt is lehet, itt is a Windows könyvtárban vannak az scr kiterjesztésű fájlok (vagy a system esetleg a system32 alatt)
  • SaWo
    #4083
    Bocsi, azt lehyagytam hogy xp alá kéne.
  • SaWo
    #4082
    Az auto indítás sikerült, köszi, most mást kérdeznék :)
    Hogy lehet képernyőkímélőnek ikont kitenni? Régen a windows könyvtárban voltak (még anno 98 alatt) .scr file-ok, és ha azt welindítottad, bejött a képernyővédő. Most nincs ilyen?
  • 0ppika
    #4081
    Mondom a futtatáshoz beírod hogy: msconfig
    Itt betudod pipálgatni az automata indítás fülnél hogy mit indítson és mit nem!!!
  • marsu
    #4080
    Tudtok e valamit a xp plusz- ról.
  • mrzool
    #4079
    "Nem az indítópult-ra gondolok, hanem valahol a registry-ben."

    HKLM vagy HKCU / Software / Microsoft / Windows / Currentversion / Run
  • Forrest Tomee
    #4078
    Sok vírusellenőrző szolgáltatásként(service) indul el, tehát nézd meg az automatikusan elindló szolgáltatásokat. (sajátgép-kezelés-szolgáltatások)
  • Pheel
    #4077
    Frissíts drivert!
  • 0ppika
    #4076
    Nálam tökéletesen megy a nfsu és a max payne 2 is. Szerintem nem az XP rossz.
    Esetleg nem lehet memóriahiba?
  • 0ppika
    #4075
    msconfig
  • Ben C
    #4074
    Win XP-m van, és van pár játék,(generels, nfsu, max payne 2) amik elég gyakran azt csinálják, hogy amikor indítanám őket, újraindítják a gépet. Idegesítő.
    5letetek van?
  • SaWo
    #4073
    Nem tudja valaki, hogy hol lehet kikapcsolni a windowsban, hogy milyen program induljon el induláskor. (pl vírusellenőrző, stb...) Nem az indítópult-ra gondolok, hanem valahol a registry-ben.
  • PetruZ
    #4072
    Ki kell cserélje, vinyókra legalább egy év gari van.
  • Jano
    #4071
    Igen, köszönöm, időközben megfejtettem. Ezelőtt abszolút nem találkoztam a blast-tal, mert be volt biztosítva a rendszerem, ezért totál elfelejtettem, hogy egyáltalán létezik. :D Most, hogy újraraktam a rendszert, már beszívtam, és tanultam a figyelmetlenségemből. :D Az volt a tré, hogy semmilyen formában nem voltak meg a patch-ek, ezért kellett mindenképpen a neten lógnom. De sikerült gyorsan letöltenem vírusírtót, meg egy frankó kis tűzfalat, és megoldódott a probléma.

    Kösz mégegyszer!
  • 0ppika
    #4070
    Elvileg. De a rajta lévő cucc ugrott :(
  • misi9
    #4069
    A vinyó még garanciális, 1 hónapja vettem. Ha visszaviszem, és megmondom mi a probléma, kicserélik??? (120 GB Maxtor)
  • fm
    #4068
    úgy sem bírja..ez nehéz szitu!
  • PetruZ
    #4067
    És ha lassabb sebességen írnál? Mert gondolom, audiót nem 24-32x-en vésel, hanem 4, vagy 8x-en, amit a vinyó még - ezek szerint - elbír.
  • fm
    #4066
    most már van 10gb szabad hely,letöltöttem vmi defragment progit,lefuttattam. semmi javulás. a rendszer lassú,nem lehet cd-t írni :) és nem azért mert nincs hely imidzs fájlt csináni,hanem mer leáll az írás elején,hogy command aborted..bármit írok winyóról(képet,image-t,stb) leáll,kivéve audio cd esetén(mp3ból)
  • PetruZ
    #4065
    Ha nincs elég helyed a vinyón, akkor telepítés sem fog menni. Nem tudod megúszni, hogy ne szabadíts fel legalább 1-1.5 giga helyet. CD-t miért nem tudsz írni? Előtte image fájlt csinálsz és csak utána írod fel? Ha igen, miért? :)
  • PetruZ
    #4064
    Vinyó elektronika/mechanika kezd elhalálozni, vagy az alaplap IDE vezérlője döglődik. A kattanás és a fagyás szinte biztosan hardveres hibára utal, minél előbb mentsd le a vinyódat! Ha van lehetőséged más vinyót kölcsönkérni, próbálgasd a gépedben (a régit vedd ki) és ha rendben működik, akkor a régivel volt a baj.
  • PetruZ
    #4063
    Telepítés közben besz*ptál egy Blaster férget, attól. XP újratelepítésnél az első dolog a hálókábel kitépése a gépből és csak akkor dugd vissza, ha már minden fent van, tűzfal is beállítva és a patch-ek is fent vannak.
  • fm
    #4062
    thx,de nekem nincs lehjetőségem a format c:-re,mert tele a cucc és nem tudok cd-t írni winyóról. többek közt ezért is kéne újratenni, nomeg vhogy felszabadítani egy csomó helyet,hogy tudjak defragmentesítni:) aztán talán tudnék cd-t írni,majd format c:
  • 0ppika
    #4061
    Olvasd el a #4034-et. Én mindig formattal kezdem.
  • fm
    #4060
    a winXP reinstall legcélszerűbb sorrendbeli lépéseire lennék kíváncsi! most fogom újrarakni(már nem először,nomeg vagy billiószor a korábbi winfosokat:)) és kíváncsi vagyok mások tapasztalataira! eddig mindig dosból csináltam. winxp-t célszerűbb windows alól?
    köszi a válaszokat előre is..
  • 0ppika
    #4059
    http://www.serials.ws/index.php
  • Roll
    #4058
    keress itt kódot: astalavista
  • misi9
    #4056
    Kattan egyet, aztán megáll, és lefagy a gép. Csak a Reset segít...
  • 0ppika
    #4055
    Állítsd autómatára, jobb ha a rendszer kezeli. De ennyinek elégnek kéne lenni.
    Azt mondod leáll a vinyó?
  • misi9
    #4054
    Minden partíción 2-3 giga szabad hely van. A virtuális memóriának mennyinek kell lennie? A kezdeti méret 384, A miximális méret 768 Mega.
  • 0ppika
    #4053
    Nem lehet hogy nagyon kevés a hely a vinyón? Vagy a virtuális memória nagyon kicsi.
  • 0ppika
    #4052
    Vagy hibás a játék, vagy próbáld más driverrel.
  • misi9
    #4051
    Mitől lehet az, hogy egyik pillanatról a másikra leáll a vinyóm, és lefagy a gépem?
    Aztán mikor újraindítom, kegyetlen lassú, a másolás pl. 50%-ban leterheli a procit, És ha csak zenét halgatok, és semmi mást nem csinálok, akad a zene. Az Op-rendszert 1 hete húztam újra.
  • Pbalci
    #4050
    Sziasztok,látom itt értelmes lények vannak. Segitsetek, ha tudtok lécci. Sp1 es xp-m van. Másolt játék progikat szeretnék rajta futtatni. A krekkelés után ha inditom,a övetkezöt irja: Az Age of empires II hibát észlelt,ezért leáll.A kellemetlenséégért elnézést kérünk. Tájékoztassa a mikroszoftot a problémárol bla bla bla.. Nem segit ha az exén állitom a kompatibilitási módot.
  • Jano
    #4049
    Tesztelgetem, járatom, de semmi rendellenes nincs.
  • Joker Hun
    #4048
    Sziasztok xp-hez keresek dll. eket hol talállok agyattok cimet.kösszönöm elöre is.
  • 0ppika
    #4047
    De most csinál valami nemkívánatosat a windows?