25353
Whistler - Windows XP
  • SaWo
    #4301
    Nekem pinnacle tv kártyám van, + ACe már vagy 1000 éve, és müxik minden, csak mondom, hogy vannak ilyenek, hogy csinál az ACE galibát ...
  • PetruZ
    #4300
    Nálam másfél éve megy tévékártya (Hauppage) a gépben, mindvégig ace mellett...
  • SaWo
    #4299
    Az ACE sok minden galibát okozhat. Egy haveromnak pl a tv kártyája nem megy, aszóval ha tévézni akar, akkor uninstall ace, ha film, akkor reinstall :PPP
  • Breki33
    #4298
    őszinte legyek?
    nemtom
    biztos azt amivel baja volt nem telepítetted.
    Bár én olyan embert nem láttam még akinek aceval ment volna.
  • 0ppika
    #4297
    AKKOR NÁLAM MIÉRT MEGY????
  • Breki33
    #4296
    grrrrrrrrrrrrrrr

    olvasd el a colin 3 és a PES3 fórumot

    aztán kiderül ki beszél hülyeségeket
  • 0ppika
    #4295
    Hülyeség hogy nem megy a Colin 3 ACE-val. 2 haveromnál is megy és minden filmet is lejátszik vele. Szerintem mással akadhatott össze nálatok. És én ajánlom bárkinek!!!
  • Breki33
    #4294
    jó ha tudod mit rax fel használd de olyanoknak ajánlani aki azt se tudja mit rak fel mert nem ért hozzá.......
  • PetruZ
    #4293
    Ezek egyike sem fordult meg nálam.

    "Akkor szoktak az ace-sok elhellgatni amikor megkérem őket a feléről mondják el; amit felrak az micsoda."

    Állok elébe! (Ld. még alább)

    De még mielőtt tényleg félremenne a topik (mert ez már nem XP téma): semmi bajom a k-lite pakkal. Tulajdonképpen ugyanazokat rakom fel én is az ACE-ből, mint amit a k-lite tartalmaz (plusz a k-lite-ból külön a real- és qtime-alternative codec-eket, meg még egy-két apróságot). De emellett néha szükségem van extrémebb codec-ekre is (spec. okokból) és lusta vagyok a neten keresgélni egyenkénti letöltőhelyeket. Szóval mi mind ugyanazt rakjuk fel, de én jobban szeretem az ACE-t, mert egy csomó minden egyben benne van. De ez nem azt jelenti, hogy agyatlanul mindet fel is rakom...
  • Breki33
    #4292
    forditva
  • rushman
    #4291
    Hungarian Unix Portal

    szerintem itt kérj inkább segítséget, mint egy XP topikban.
  • Breki33
    #4287
    nálam ment a colin mert nem használok ace-t hanem használom az acemet P
  • Roll
    #4286
    Windows installálás után felraktam azt a szutykot és a filmeim nagy része nem ment. Nem játszotta az svcd-ket.
    Kifagyott a power dvd tőle.
    Aztán leszedtem és felraktam a megszokott kodekeket és lám minden király.

    Látod a Breki33-nál se ment vele a colin3.
    Még az intro se jött be.
  • Breki33
    #4285
    most filmeket mondjak vagy játékot?

    najó három példa

    Colin3
    PES3

    És legyen egy film:
    Mike Oldfield Berlini koncert

    DE nem kivánok ebből flame-t. Ha az ace-t akarjátok használni, használjátok, de please ne ajánlgassátok.

    Akkor szoktak az ace-sok elhellgatni amikor megkérem őket a feléről mondják el; amit felrak az micsoda.

    Tulképp négy dolog kell ahhoz, hogy menjen egy film (ha csak nézni akarod).
  • 0ppika
    #4284
    Nálam gond nélkül megy a Colin 3.
    Részleteznéd a "lesújtó véleményed"?
  • Roll
    #4283
    De egyébként az ace-ről nekem is lesújtó a véleményem.
  • Roll
    #4282
    Én úgy emlékszem a Colin3-nak sem tetszett a codecpack.
  • PetruZ
    #4281
    Kíváncsian várom a listákat. :)
  • Breki33
    #4280
    sztem nem
    ha a filmeket nemis nézzük csak a játékokat, kapásból tudok három olyat mondani ami nem megy ace-val.

    Amúgyis minek leszedni egy 35 megás valamit és aztán kiszedegetni mi nem kell, nem egyszerűbb leszedni öt megát és simán felrakni?

    Amúhy három olyan filmet is tudnék mondani amitől az ace megfexik.
    De minden ace-s szövege az: De most nekem jól működik.
    Aztán jön hozzám, hogy a gyürük urának, nincs hangja, a másiknál nincs kép (pl Moonlight cod.)

    De jólvan aki nem érti meg és használni akarja használja, de ajánlgatni nem kéne ezt a xart.

    Bevallom én kezdtem el terjeszteni, hogy használják a k-lite-t és úgy látom hálisten ittis meg máshol is rájöttek, hogy ez kell az ace-ben meg csak az agressive remover a jó.
  • Breki33
    #4279
    pont ilyen volt a régi gépem emléxem a biosban kellrett valamit belőni
    de ilyen hibám nem volt

    A via Hyperiont a driverek után raktad akkor fel?
    msconfig-od mit mutat, mik indulnak el?
  • baratis
    #4278
    A válaszaim:
    - a winyónál rendesen be van lőce az UDMA
    - az event logban valóban van valami bejegyzés, de most sajna a munkahelyemen vagyok így nem tudom megnézni, de este majd megírom (ha jól emléxem valami VARP-ra hivatkozik, de nem akarok hülyeséget írni.
    - a szolgáltatások be vannak állítva az optimumra, csak az fut amire valóban szükség van.

    Ellenben: Igazából nagyon zavaróan counter-strike közben jelentkezett ez a gond. Igaz egyszerű mp3 hallgatásnál is előjött.
    Gondoltam újra húzom a steam-et és azóta még nem jelentkezett a hiba. Egy hosszabb tesztet még futtatnom kell (ma este), de gondolod, hogy ebből adódott a gond?
  • PetruZ
    #4277
    Igen, érdekes lenne, hogy eközben a vinyó nem kerreg-e összevissza? Hasonló alaplapom volt régebben (a KA7 változat AMD-vel) és nekem nem csinált ilyet (bár XP-t nem használtam rajta). A vinyó UDMA milyen állapotban van (az eszközkezelőben meg lehet nézni)? Nincs valami bejegyzés az event log-ban a megtorpanások idején? Jó lenne elkapni a task managerrel ezt a pillanatot, hogy melyik processz CPU és vinyóhasználata ugrik meg, az sokat segítene. Vagy ha egy ilyen megállás után megnéznéd, milyen service-ok vannak "started" állapotban, amelyek általában nem.
  • baratis
    #4276
    A wincsit nem figyeltem még, de eztán azt is megnézem. Van fenn ad-aware és nem talál semmit. Már próbálkoztam a bios finomhangolásával és a cd író, dvd lehúzásával is, nem segített. Most felraktam a legújabb via drivert ezzel még nem futott sokáig.
    Egyébként a gép egyszerűen csak megáll, ha szól valamilyen hang a hangszóróból az csak berreg és kb 1 mp múlva minden gond nélkül megy tovább.
    A gép AMD Thunderbird 1.33
    Abit KT7a 1.33 alaplap
    392 SDRAM
    Geforce 4 Ti4200
    Plíz help mert nagyon idegesítő a dolog. Ha kellenek még konkrétumok kérlek kérdezzetek.
    köszi
  • PetruZ
    #4275
    Ebben a formában marhaság. :) Azt kell mondani, hogy "nem szabad feltenni express módon, csak custom-ban, és csak a legszükségesebbeket bepipálva, amiről tudja is az ember, hogy nagyjából mire való". Egyébként a k-lite pack is ugyanezt csinálja: csak az van benne, ami kell. Szóval nem az ACE b*ssza össze a codec regisztrálásokat, hanem az, hogy alapból millió egyéb sz*rt is fel akar rakni, amit nem kellene.
    Nekem is ACE van fent és - a fentiek alkalmazásával - nincs is semmi bajom vele, tökéletesen működik a ZoomPlayer-rel és a WMP9-cel is (bár inkább az elsőt használom, az a legjobb :) ).
  • 0ppika
    #4274
    Nálam eddíg nem gányolt össze semmit. (És nem is fog!)
  • Blasta
    #4273
    Már megoldódott. Téves riasztás :-DDDD
  • Blasta
    #4272
    Sziasztok!
    Egyik haverom véletlenül olyan XP-t rakott fel, amit aktiválni kell.
    Létezik erre valami crack, hogy ne kelljen újrahíznia?
    Előre is kösz!
  • Breki33
    #4271
    nem a vincsi pörög fel?
    mikor akad melyik led ég?

    vagy lehet spy is van fen adaware spy-bot ilyesmi?

    lehet, hogy hülyeségeket mondok, de mivel konkrétumokat nem írtál így csak tippelgetek
  • Breki33
    #4270
    na ezaz amit nem szabad feltenni !!!!
    nem kell minden, csak összegányolja a rendszert

    vagy külön ahogy le van irva, vagy k-lite

  • 0ppika
    #4269
    Tényleg nem kért serialt.
    Nálam az ACE Mega codecs pack van fent 5.9.3, ebben minden van.
  • fm
    #4268
    az enyém sem kért..tehát belenyúltak. lehet ezért scroll hibás a fifa?

    köszi a linket..megnézem:)
  • mrzool
    #4267
    Én az alábbi kodekeket szoktam feltenni: divx 3.11, divx 5.0.5, xvid, ac3 filter. Eddig mindent meg tudtam nézni.:) Ha valamelyik nincs meg, doom9 a barátod.

    Hogy mennyivel más egy tört XP, fogalmam sincs. Az biztos, hogy belenyúltak, Oppi szerint nem kért serialnumbert. Érdekes.
  • fm
    #4266
    mrzool-nak ment..
  • fm
    #4265
    légyszi,adnál tippet a 4263ra? és szted rosszab lehet vmivel egy tört,kalóz xp,mint egy eredeti? a legalitást félretéve:)
  • mrzool
    #4264
    Honnan tudjam, nem láttam még kalóz-tört-XP-t...
  • fm
    #4263
    sry,picit off:
    xp alatt filmlejátszáshoz milyen codec-ek kellenek?
    on
  • baratis
    #4262
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám amire sehogy sem találom a megoldást.
    Néhány napja a gépem olyan dolgokat produkál, hogy teljesen véletlenszerűen kb 1-1.5 másodpercre megáll, ha valamilyen zene szól vagy játék megy akkor az addig csak zúg, aztán minden probléma nélkül megy tovább.
    Azóta tapasztalom mióta beköttettem a kábelnetet, bár szerintem nincs köze hozzá mert akkor is csinálja, ha csak mp3-at hallgatok. Valaki ha tud kérem segítsen! Előre is köszi.
  • 0ppika
    #4261
    És akkor nálam milyen kódot ír az AIDA? Semmi kódot nem kért telepítéskor.
  • 0ppika
    #4260
  • mrzool
    #4259
    Oppinak szövegértési gondjai vannak, ami neked kell: AIDA32. Feltelepíted, és megmutatja, mivel installáltad az XP-d.