25353
Whistler - Windows XP
  • Maci-Laci
    #3837
    Hello Met!
    Köszi a jó tanácsot hasznomra lesz ,sokat segítettél.
    Közben ajánlottak egy másik progit aminek a neve: AdAware több mint 200 olyan dolgot talált ami kéretlen bosszantó és veszélyes. Így hát megoldódott a problémám. Köszönöm Laci
  • robrose
    #3836
    Üdv!

    Lenne egy kisebb gondom. A rendszer újraindításánál lemezellenőrzés szeretne csinálni az XP, de azt is kiírja, hogy az megszakítva és továbblép...(Bocs ha volt már)
    Hogyan tudnám rábírni arra, hogy:
    - megcsinálja a lemezellenőrzést
    - az üztemezést törölje (az ütemezett feladatok között nincs bent)?

    Fontos lenne, mert jelenleg az egyik partícióm nem hozzáférhető...
  • Met
    #3834
    A spybot az egy progi, kémprogikat keres
  • Met
    #3833
    Spy boot, startmenü/futtatás/msconfig/ autómatikus indítás fülön bent kell lennie, vedd ki a pipát előle
  • mrzool
    #3832
    Nézd meg a registry futtatás kulcsaiban, hogy szerepel-e. Ha igen, töröld onnan, és a vinyóról is.
  • Maci-Laci
    #3831
    Üdv Mindenkinek
    Nem akarok fölöslegesen zavarni senki de jobb fórumot nem találtam.
    A gondom a következő: Betelepítette magát egy fájl mappa a gépembe.Neve: i-lookup.com
    Kereső oldalként jelenik meg minden indításkor és rögtön 4 oldalt indít.Nagyon erőszakos és agresszív,mert eddig semmilyen módon nem tudtam kitörölni v. megszüntetni mindig vissza rakja magát. Eddig minden létező törlést és írtást megpróbáltam ,eredménytelenül.
    Tanácsot vagy ötletet kérek tőletek hogyan tudnék megszabadulni tőle.
    Előre is köszi Laci-Maci
  • mikike
    #3830
    hát nem, de googleval meglett
  • mikike
    #3829
    öööö
    ok
    szóval www.tweakui.com
  • lck
    #3828
    MIKIKE !

    A TweakUI segédprogramban beállíthatod hogy melyik felhasználó jelentkezzen be automatikusan. ( Ott 1x megadod a jelszót és kész )Ne bántsd embertársaidat ( többi felhasználó :-)))
  • fm
    #3826
    először is köszönöm az Oszkárt! másodszor pedig bocsi,vmit félreolvashattam, még nagyon korán van
  • mrzool
    #3825
    Magyarul beszélünk?:) Vagy ezt hogyan szűrted le mikike hozzászólásából?:)) Szvsz a tied a nap postja, pedig még csak ~1 óra telt el.:)
  • fm
    #3824
    én nem pontosan értem a kérdést..a win messengert akarod eltávolítani?
  • Met
    #3823
    Ha több felhasználó van beállítva akkor kérni fogja a jelszót. Lépj be mint adminisztrátor és törölj ki minden más felhasználót.
  • mikike
    #3822
    nem tudjátok hogy lehet kikapcsolni XP Pronál, hogy kérje a jelszót amikor be akarok lépni és egyből induljon el
  • fm
    #3821
    thx:)
  • fm
    #3820
    thx..
  • mrzool
    #3819
    Azért hülyeségeket nem kéne terjeszteni...
  • Met
    #3818
    Az valszeg azért fut mert engedélyezve van a távoli hozzáférés vagy mi. Nekem akkor akart kimenni a netre amikor először megnéztem a help-et.
    Most nem fut.
  • mrzool
    #3817
    Az kell, ő a DLL-alapú service-ok gazdaprocessze.
  • fm
    #3816
    másik kérdésem: mennyire hasznos egy töredezettségmentesítés egy 40gb-os winyón,amin közel 7gb szabad hely van. kb ez a minimum amivel elindul. érdemes lefuttatni, vagy sokkal több szabad hely kellene? thx..
  • fm
    #3815
    a feladatkezelőben az svchost.exe mindig 5 példányban fut. mi ez?
    lefoglal egy rakar ramot,erőforrást..
  • Met
    #3814
    bounce warez
  • Zozo76
    #3812
    Kepzeljetek hogy jartam. Ket honapja idegesit (azota van uj gepem) hogy az alaplapi (ASUS nForce 2 400 / Realtek ACL650)hangchip nehany jateknal besercegett (battlefield 1942) akadt a zene (vietcong). Egyepkent meg mukodott minden mas rendesen. Letoltottem az nVidia legujabb driver csomagjat is amibe mar 2003-as driver van a hanghoz megsem valtozott a helyzet. Ja es a 6-csatornas hang amit az alaplap kezikonyve targyalt se mukodott. Bar a HANGERO SZABLYZOBAN volt ugyan lehetoseg hogy a LINE-IN es a MIC bemeneteket kimentre allitva meglegyen a ket hatso speaker, a center es a subwoffer, de meg se nyikkant csak a LINE-OUT ment tovabbra is. Mignem egyik nap az ASUS oldalat nezve eszrevettem hogy az alaplapomnal a letoltesi oldalon van friss REALTEK driver az ACL650-es hangchiph-ez. Na letoltottem, telepitettem, es a szam szo szerint a fulemig ert. Most mar TOKELETESEN szol, nincs akadas, serceges, kulon konfiguralo program van a 2/4/5.1-es hangrendszerhez. Tegnap is nyomtam a Battlefield-et 5.1-en vagy 5 oran keresztul. Ejjel meg mindig halottam a lovesek, tankok, robbanasok hangjat a fejemben... :) Tudom hogy sokaknak nem nagy dolog mar az 5.1 de en eddig csak stereo-t hasznaltam hallottam, es elegge klassz elmeny volt a dolog. Pedig celhardver hijjan ha tudnatok hogy oldottam meg (na jo elarulom):

    elso: Orion HS282 (3 utas) 40 Watt / Sony Stereo amplifier TA-V77
    hatso: Genius SP-G16 (1 utas)
    center: Fisher Radio/Tape/Amplifier (1 utas)

    szegeny ember vizzel foz... :)

  • PetruZ
    #3811
    Az alaplap leírásában vagy az Epox oldalán meg kell nézni, pontosan milyen típusú. Ha nem megy, a VIA-nál nézz körül, úgy emlékszem, ott több helyen is le van írvam hogyan kell beazonosítani a chip sorszám alapján az integrált hangkütyüt. Egyébként nekem is KT266A chipsetes alaplapom van (Soltek), és amíg az alaplapi hangzörgőt használtam, nagy fájlműveleteknél sokszor akadt, elhallgatott, illetve pár játék nem szólalt meg rajta (régi DOS-osak igen, van külön driver).
  • Met
    #3808
    A BIOS-ban kell engedélyezni, a driver hozzá valszeg az alaplap cd-jén található.

    Szerintem jobban jársz ha veszel egy PCI-os hangkártyát (SB PCI 128), ezek az integrált cuccok akadni szoktak ezzel azzal.
  • Stann
    #3807
    ŰFrissitettem a NAV-omat, nemcsak a visusdefeket, hanem mindent, utána lefuttatttam egy teljes virusellenőrzést, de nem talált semmit, az msconfigban pedig semmi "fölös" nincs.
  • marsu
    #3806
    helló

    van egy Epox viakt266a 8khal socketa ddr atx alaplapom,amire rá van intregnálva a hangkártya, de nem tudom milyen tipusú, és nem tudok életett lehelni bele.

    ez ügyben kellene a segítség, gyártmány, driver letőltési lehetőségek.

    előre is köszi.
  • Stann
    #3801
    Miért van az, h. néha randomszerűen kiir valami memória hibát akár winamp, akár WinCommander alatt, utána ok, majd feldobja még 1x, bezárja, néha még az explorert is. Nincs tuningolva a gép, de miért "nem tud irni a memoriába?"

    Köszi!
  • PszihoApu
    #3798
    nekem is van ilyen föleg mert majdnem tele a vinyó és eszméletlenül levan lassulva ugyanis csak 256 ramom van az xp meg szereti ha legalább 512 ramja van meg sok sok szabad hely a vinyon
  • Pempő
    #3796
    Letöltések között láttam SP1-et, és SP1a-t. Mi a különbség? Mindkettőhöz létezik törés?
  • Vorpal
    #3795
    Semmi gond a windows XP inditását nem lehet felgyorsitani az msconfig buherálással sőt a boot szekvencia rendezésével sem.Lassan indul az mindenképpen azaz az asztalon áll egy kicsit.Ez a service pack 1 hibája (olvastam jómultkor) de hát ennélkül nem is szeretnénk annyira a windowst
  • marsu
    #3793
    Azt hiszem, hogy start menű futtatához írd be msconfig
    aztán automatikus inditás fülre katt.
    Csak ovatosan, felelősséget nem vállalok.
  • Hixer
    #3791
    Hi tudom, hogy ez nem itteni téma, de nem tudja valaki, hogy hogyan lehet kiszedni fájlokat egy install exe-ből??????
  • ollie
    #3790
    ááááá csak nem gondoltad hogy komolyan kérdeztem??? ááááááá
  • mrzool
    #3789
    Igen, a béta. És? Mire mész egy bétával? A kérdés az volt, hogy le lehet-e tölteni az SP2-őt. A válasz továbbra is nem, mert még nem jelenet meg.
  • NeoMaN
    #3788
    Valaki má használja pedig....
    Szal beszerezhető.
  • PetruZ
    #3787
    IE - Tools - Internet Options - Advanced - Browsing
    -"Disable script debugging" - bekapcsolni
    -"Display a notification about every script error" - kikapcsolni

    Magyar IE-ben ez valami olyasmi néven futhat, hogy: Eszközök - Beállítások - További beállítások - Böngészés, és "Parancsfájlok hibakeresésének kikapcsolása", valamint "Üzenet megjelenítése minden parancsfájl hibáról".
  • Roll
    #3786
    Szerintem ez nem vírus. Tegyél fel új Java-t és Flashplayer-t.
  • batman
    #3785
    #3768 valaki? Sajnos a javasolt vírusírtás nem vált be.
  • mrzool
    #3784
    Te tényleg ennyire hülye vagy? Ha egyszer nem jelent meg, akkor honnan lenne crackelt, és honnan lehetne letölteni (a belső MS-hálón lévő valamelyik bétváltozatán kívül - amivel amúgy se mennél semmire...)?

    Nos?