25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #4170
    Valószínűleg a System Volume Information könyvtárba. Ide menti magának a rendszer a visszaállításához szükséges fájlokat.
  • Mhosah Myth
    #4168
    Hali!

    Segítség!!!
    Miért van az, hogy van a c: partíció... Ezen van a windows xp... 3 gigás és ha bejelőlök minden fájlt azt írja ki hogy 1,6 giga foglalt. A másik 1,4 hova tűnt?
  • berczy #4167
    Hi!

    Kellene egy kis XP-s segítség!
    MAgyar XP_m van SP1-el.

    Az a gond, hogy amikor infrán csatlakoztatok egy telefont akkor azt "starndard modem over IR link"-ként kellene felismerje, de ismeretlen hardware-ként jelöli meg!

    Másnál teljesen okésan megy, de nálam nem. Arra gondolok, hogy valamit én rontottam el.

    Segítsetek, mert már nagyon sokat szivok vele!

    Amugy az XP-m ben nem is találok sehol ilyen drivert!

    HELP ME!!!!!!!

    bErczy
  • sumi
    #4166
    hali.lenne 1 kérdésem.nem tom mér,de nem tom újrainditani az xp-met.mondom neki újrainditás,és leáll?!help!!
  • Forrest Tomee
    #4165
    Próbáld meg ezt: Active-NTFS-Reader-for-DOS
  • Stann
    #4164
    Köszi!
  • mrzool
    #4163
    Itt részletes leírást találsz:

    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=14&t=002764
  • Stann
    #4162
    A SMART-ban a főbb opciok mit jelentenek az Aida-ban? Nem a be/kikapcsolásragondolok, hanem a hibakeresési részére.
  • 0ppika
    #4160
    Nekem indításkor néha kattogni szokott az olvasófej, ebből lehet látni ha valami gáz van?
  • Mhosah Myth
    #4159
    jah oké köszi...
  • mrzool
    #4158
    Nem ugyanazt a hibát írjaki, csupán tudni kell, hogy az a bizonyos számláló a vinyó egész 'életére' vonatkozik, tehát a valaha fellépett crc hibákat számolja. Figyeld, hogy növekszik-e, ha nem, akkor minden OK.
  • Mhosah Myth
    #4157
    Most gyors minden de nem értem. Most nincs új kábelem és a kábel másik részét tettem be a vinyóba így ugyanazt a hibát írja ki de most gyors...

    01 Raw Read Error Rate 20 100 253 0 Rendben: Az érték normális
    03 Spin Up Time 20 85 80 1898 Rendben: Az érték normális
    04 Start/Stop Count 8 96 96 2711 Rendben: Az érték normális
    05 Reallocated Sector Count 20 100 100 1 Rendben: Az érték normális
    07 Seek Error Rate 23 100 93 0 Rendben: Az érték normális
    09 Power-On Time Count 1 96 96 3201 Rendben: Az érték normális
    0A Spin Retry Count 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
    0B Calibration Retry Count 20 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    0C Power Cycle Count 8 96 96 2650 Rendben: Az érték normális
    0D Soft Read Error Rate 23 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    C2 Temperature 42 78 75 58 Rendben: Az érték normális
    C3 Hardware ECC Recovered 0 100 1 320813474 Rendben: Mindig rendben
    C4 Reallocation Event Count 20 100 253 0 Rendben: Az érték normális
    C5 Current Pending Sector Count 20 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 253 0 Rendben: Mindig rendben
    C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 1 1 58493 Rendben: Mindig rendben
  • Mhosah Myth
    #4156
    minnyá jövök csak akkor kicserélem a kábelt hátha...
  • Mhosah Myth
    #4155
    okké bocsi. csak már felidegesítettem magam.
  • Mhosah Myth
    #4154
    Már gyanakodtam a kábelre de nem néztem meg. A winchester folyamtosan furcsa hangokat adott ki. Most per pillanat nem de szokott.
  • mrzool
    #4153
    "nah?"

    Más dolgom is van, mint állandóan a topikot F5-ölni.:) Szerintem így is elég gyorsan válaszoltam.
  • mrzool
    #4152
    Van egy reallocated sectorod, ez azt jelenti, hogy vinyód elkezdett bad-sectorosodni, de a firmware javította (áthelyezte). Ha sok ilyen van, egyértelműen lassul (nekem 40-nél már szinte használhatatlan volt a rendszer).

    Az ultra ata crc 58493 ??? Azonnal cserélj kábelt, ha pedig rackben van, nézd meg, hogy jó-e a rack... Nem csoda, hogy lassú, ha állandóan a hibajavítással kell foglalkoznia.
  • Mhosah Myth
    #4151
    A játékok is lassúak... Pedig nem kellene.
  • Mhosah Myth
    #4150
    nah?
  • Mhosah Myth
    #4149
    01 Raw Read Error Rate 20 100 253 0 Rendben: Az érték normális
    03 Spin Up Time 20 85 80 1898 Rendben: Az érték normális
    04 Start/Stop Count 8 96 96 2706 Rendben: Az érték normális
    05 Reallocated Sector Count 20 100 100 1 Rendben: Az érték normális
    07 Seek Error Rate 23 100 93 0 Rendben: Az érték normális
    09 Power-On Time Count 1 96 96 3201 Rendben: Az érték normális
    0A Spin Retry Count 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
    0B Calibration Retry Count 20 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    0C Power Cycle Count 8 96 96 2645 Rendben: Az érték normális
    0D Soft Read Error Rate 23 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    C2 Temperature 42 79 75 56 Rendben: Az érték normális
    C3 Hardware ECC Recovered 0 100 1 320784976 Rendben: Mindig rendben
    C4 Reallocation Event Count 20 100 253 0 Rendben: Az érték normális
    C5 Current Pending Sector Count 20 100 100 0 Rendben: Az érték normális
    C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 253 0 Rendben: Mindig rendben
    C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 1 1 58493 Rendben: Mindig rendben
  • Mhosah Myth
    #4148
    pill
  • mrzool
    #4147
    Nézd meg pl. AIDA-val a vinyód SMART értékeit. Aztán írd be őket ide.
  • Mhosah Myth
    #4146
    Nem vagyok hülye a géphez sztem tom mi az de kifejtenéd bővebben?? :D
  • mrzool
    #4145
    Megnézted a SMART-ot?
  • Mhosah Myth
    #4144
    Lemeztöredezettségmentesítés???
  • Mhosah Myth
    #4143
    Mit tegyek nincs még valami 5leted?
  • mrzool
    #4142
    A dirty flag be van billentve valamelyik köteteden, egyszer hagyd végigfutni a chkdsk-et, és nézd meg a #4095-ös hozzászólásom.
  • Mhosah Myth
    #4141
    A cpu-t 2%-ban foglalja le a gép, ramból pedig van 570 szabad...
  • mrzool
    #4140
    Nézd meg a vinyód SMART értékeit (reallocated sector countra, CRC-re figyelj!), én vinyó- vagy kábel-bajra gyanakszom (az elmúlt évek során 2x lett bad sectoros a vinyóm, és mindkét alkalommal iszonyú módon belassult a rendszer is).
  • fm
    #4139
    nyomj egy ctrl-alt-del kombót és nézd meg hogy mi fogja le indokolatlanul a cpu,vagy a ramot. hátha ott a bibi..persze ez csak 1 ötlet
  • Mhosah Myth
    #4138
    Üdv! Segítség kéne!
    Az xp valami miatt belassult de olyan szinten hogy ilyet még nem is láttam. :((( Ha pl. dvd akarok grabbelni akkor 84 perc amíg megcsinálja míg máskor 13-12 perc. Amíg betölt a windows az is vagy 5 perc pedig 3-4 napja fél perc alatt bejött. 768 DDR van a gépemben. És mindig van kb. 600 szabad. A dolgok letörlése is a sok idő szóval minden belassult. 100 mega letörlése 5 percig is eltart.
    Mi lehet a baja?
  • T-boy
    #4137
    Nekem az egyik partición a Winxp mindíg indiláskor ellenörzést hajt végig. Ezt hol kell kikapcsolni?
    Azért idegesítő, mert minden egyes induláskor csinálja, és akkor is ha tovább engedem a keresést.
    A gép mindíg rendesen le van állítva.
  • Stann
    #4136
    Szerintem csak Ntfs-nek akkor van értelme, ha nem egyedül használoda gépet(titkosítás), vagy ha gyakran használsz 4GB-nál nagyobb fileokat, mivel ez a fat32 határa, és a memóriakezelése érezhetően is csak ilyen, nagy méretű fileoknál jobb.
  • Pheel
    #4135
    "Én azt mondtam amit hallottam."

    vs

    "csupán a személyes tapasztalataimat írtam le."

    Ez egyre viccesebb. Mindenesetre tényleg nem ártana elolvasnod a Petruz által adott linken lévő cikket. Sokat javíthat a kilátáson :)


    "Nyilván kipróbáltam(söt biztos vagyok benne hogy sokkal előbb mint, te)"

    Ez egy igazán komoly érv. Nyílván még anno a 3.5-ös NT-ben próbáltad :) Igaz, csak a 4-estől van...


    Én amondó vagyok, hogy nem árt tájékozódni kicsit az embernek az informatikában, ha már vett egy gépet.
  • PetruZ
    #4134
    Bocs a duplázásért, elbarmolódott a beírás, de a link jó helyre visz.
  • PetruZ
    #4133
    Állj! Van egy hiba a logikai láncodban. Azt írod, FAT-os gépen jól ment az XP, majd vinyócsere után NTFS-t raktál és azóta szarakodik. Már megbocsáss, de... Ehh, szerintem inkább böngészd át ezt a cikket: http://prog.hu/cikkek/?aid=845http://prog.hu/cikkek/?aid=845
  • Forrest Tomee
    #4132
    És a sok XP fikázó akármit is mond, igen is használható a system restore. Már jó párszor mentett meg egy re-installtól vagy vissza 'ghostolástól'. Persze csak a rendszerpartícióra érdemes bekapcsolni.
  • Forrest Tomee
    #4131
    Win98 alapban nem látja az NTFS-t hanem egy segédprogi segítségével.

    Egyébként ilyen 'tesztelgetés' céljára az a legjobb ha Norton Ghost-al csinálsz egy 'mentést' a C: meghajtódról egy másik partícióra és nekiállsz buzergálni a dolgokat. Ha nem jól sül el, akkor boot floppyról és vissza az elmentett C:-t.
    Eleve egy új telepítés+levelező kliens+office stb. után érdemes egy ilyen mentett partíciót létrehozni, mert így az újra telepítés kb 10 perc.
  • fm
    #4130
    tudom,de most nem akarok semmilyen kockázatot vállalni. a minap tettem újra a win-t,most jó úgy ahogy van. vagynemistudom
    2 gépem van és az egyiken win98 van,mert kicsi a winyó. a winXP-s gépről legutóbb is csak úgy sikerült leírnom mindent cd-re hogy formatálhassak,hogy a winyót meg az írót áttettem a win98as gépbe,mert az eretediben nem írt cd-t! ha ntfs lett volna,ez nem biztos,hogy sikerül. vagy igen? mos kicsit megzavarodtam,hogy látja-e a 98 az ntfs-t.

    de mindenképp várok a köv reinstallra,mert most lusta vagyok :)
  • Forrest Tomee
    #4129
    "Milyen beragadt program?"

    Nézd meg a futó programokat nincs-e ott valami olyan progi aminek már be kellett volna fejeznie magát vagy valami olyasmi ami nem oda való.(ctlr+alt+del->folyamatok vagy alkalmazások) Nekem egy NT szervernél gyakran egy autoShutdown progi fogja a leállítást amíg ki nem lövöm a taskot. (érdekes, hogy viszont ő símán lelövi a gépet a beállított időben)