25353
Whistler - Windows XP
  • Elar
    #3880
    BINGO

    Java:

    http://origo.hu/szoftverbazis/windowsxp/msjavwu.html/
  • Elar
    #3879
    Én már mindent leszedtem, már csak ez maradt:

    Microsoft .NET-keretrendszer 1.1, magyar nyelvű változat
    Information About Jet 4.0 Service Pack 8
    Microsoft Windows Journal Viewer (Windows XP)
  • Elar
    #3878
    nem
  • Met
    #3877
    Ha elmentek a windows update-re akkor nem tölti le autómatikusan?
  • Elar
    #3876
    Igen ez engem is érdekelne.
  • Goodwill
    #3875
    Az a nagy gondom, hogy xp-ben a vez.pult>hangok és audioeszközöknél hiába állítok be bármit, nem marad meg egyszerűen semmilyen beállítás hiába ok-zok. Pontosan a hang fül alatti "hanglejátszásnál" nincs semmi, hiába választom ki a hangkártyámat, és azután ok-t nyomok, ha visszalépek oda az a mező megint üres lesz...
    Az audió fül alatt is hiába veszem ki a pipát a "csak alapért. szerinti eszközök használata" alól, ha ok-zok és visszalépek megint benn van a pipa. Ez azért gond mert winfosban nem hallom a hangokat (pl. msn, icq, stb.). Ez a jelenség 1 hete van, és fogalmam sincs mitől, és hogy lehet visszaállítani, de nagyon idegesít.
    Tudja valaki a megoldást?
  • Neocitran
    #3874
    sziasztok lenne egy nagy gondom. vannak oldalak amik megnyitásához java virtuális gép szükséges.van lehetőség letölteni.tenném de nem hajlandó letölteni. mit tegyek?????????
    [email protected]
  • Bandee
    #3873
    Erre nem tudtok ·· megoldást?
  • mikike
    #3872
    Nagyon lassan másol az XP.
    Régebben gyorsabb volt 5 perc alatt átnyomott egy 730MBos filmet, egyik mobil rackről a másikra.
    Most ez legalább 15 perc.
    Hogyan lehetne visszagyorsítani?
  • lck
    #3871
    A ghost kb 40%-ot foglal el az eredeti adatmennyiséghez képest. Átlag rendszercsere idő: 6-10 perc. ( Csak a rendszeré! )
  • fm
    #3870
    rá férne nekem is a gépre egy teljes pucolás stb..pl winyóról nem tudok cd-t írni,bár lehet hogy nem ezért.

    egy ghost másolat mennyi helyet foglal átlagban? mennyi idő felrakni reinstall helyett ghosttal a rendszert..
  • Elar
    #3869
    Értem. Megmondom öszintén, nem tudom mi az az a Ghostmásolat.
    A Nortonnál lemaradtam a Diskspeed és NaVnál :)
  • Met
    #3868
    Szerintem az lenne a leg tisztább ha újra tennéd vinyó formázással együtt. Aztán ha fent van az xp és felraktad a leg szügségesebb drivereket és letöltötted a winhez a frissítéseket akkor csinálj a partíciórol egy ghost másolatot.
  • Elar
    #3867
    Ja meg szerettem volna a Systemworkon belül csak a NaVot felrakni. Nem engedte...... :( Vagy csak én néztem el vmit?
    Mindent felpakolt, pedig nincs rá szükségem és eszi a memóriát.
  • Elar
    #3866
    Köszi!

    Megvan a titok nyitja.
    (CSAK) NAv 2003 Hun és XP nálam nem jó
    Norton Systemworks 2003 (Eng) jó. Gond nélkül bootol.

    Kérdés, h a 3x install-uninstall mennyire cseszte szét a win registryt?

    Más
    Megpróbáltam telepíteni a MsJava-t. Nem sikerült. Újraindításnál fekete képernyő - reset - utolsó helyes konfig - bejön egy 4 féle szinből összerakott képernyő - Nvidia driver újra rak - elvileg ok a gép.
    Kérdésem: Ez most mi lehetett?
    Érdemes hagyni az XP vagy tegyem fel újra? Nem akarom, h vmi rejtett hiba miatt szétessen 2 hónap múlva... :(

    Köszönöm
  • Met
    #3865
    Nekem magyar xp-m van és angol NAV 2003, bootolj a telepítő cd-ről és futass le egy virus scant, vagy bootolj safe módban és szedd le a navot és rakd újra. Vagy bootoloj az xpcdről és javítass vele wint.
  • Elar
    #3864
    Sziasztok!

    Tudtok bármilyen olyan problémát ami bekavarhat az XP Sp1a és NAV 2003 (HUN) között?
    Nekem 2 percig bootol vele a gép és fagy a Norton. Pl rendszerellenőrzés után. Mi lehet a gond?
    Köszönöm
  • blazini
    #3863
    Hi All!
    Tudom hogy ez nem az a hely,de lenne pár kérdésem:
    -Hogyan kell Ps2-es és Xbox-os játékot kíírni DVD-re?
    -Ha sima CD-re írom akkor is elindulnak?
    -Nero-val meglehet oldani vagy mivel?
    -Milyen méretű kb. egy ilyen játék mert találok 200Mb-tól 2Gb-ig is ezekbe is vannak RIP-es meg ISO-s játékok?

    THX a segítőkész emberkéknek!!!
  • Bandee
    #3862
    Semmit 5let senkinek?
  • Bandee
    #3861
    Lőre is bocsi, tudom nem illik ide a kérdés, csak azért itt teszem fel mert itt látom legalább van forgalom. Naszóval, a megoldandó probléma gurukáim :

    Milyen programmal lehet korlátozni az egyes programok, le ill. >feltöltési< sebességét az interneten? Eddig Netlimitert használtam, ami tökéletes is lenne,csak ha feltelepítem nem megy onlin az NFSU, és hát mostanában jáccanék vele ;)

    Szóval kellene vmi hasonló kaliberű program, hátha akkor menne mellette NFS online... Előre is kösz!
  • PetruZ
    #3860
    Akkor pirospassz, nálam nicns gond az üres hely kijelzésével. Hasonló problémám magyar W98-cal volt, rendszeresen elb*szta a free cluster bejegyzést, és csak a Norton Disk Doctor rakta helyre. Vol,t hogy 48 mega szabad helyet mutatott, de jóval többnek kellett volna lennie és egy NDD után máris 3 giga lett.

    A Save (meg sokszor a config is) egyébként azért megy az user folderbe, hogy több felhasználó is játszhasson ugyanazzal a játékkal, de egymás mentéseit ne lássák és ne is piszkálják. Ez tkp. olcsóbb megoldás, mintha saját profile rendszert építenének be a játékokba...
  • barret
    #3859
    ugyan ez a problémám nekem is,keveslem az üres helyet a vinyón...(xp).
  • babsiman
    #3858
    Sziasztok! A Kovetkezo lenne a problemam. Egy fel eve tokeletesen uzemelo Xp csontra fagyott. Reset utan se kep se hang a VGA kartya elhalalozott [ASUS Gf4 Ti4200]. Garcsere utan [ASUS GfFX 5600] uj VGA betesz es meg mindig fagyas az XP inulasnal. Vinyo lepucol es telepitesnel a Starting Windows-nal megint fagyas. Ki probaltam mar mindent BIOS Defaultra allitas, Bootolas Xp Cd-rol, Bootolas rendszer lemezrol es semmi valtozas . Most a Millenium van fent es tokeletesen mukodik, stabil teljesen. Plz Help! Elore is koszi.
  • Mikiller
    #3856
    Sziasztok!
    Nincs bekapcsolva a System Restore.Minden meghajtóra kikapcsoltam még az XP installálása után.
    Nem szoktam a C:\ meghajtóra telepíteni semmit akaratlagosan, de mostanában a játékok előszeretettel rakják
    a SAVE mappájukat a Documentek közé.Nem tudom ki volt az az "okos" aki ezt kitalálta, és miért nem volt jó a game saját mappája erre a célra.
    Valamint szokott még néhány felhasználói program is "szemetelni" a Program Files mappába, annak ellenére, hogy a D:\ meghajtóra telepítek minden programot.
    Ha külön összeadom a 3 mappa tartalmát a C:\-n
    (Documents and Settings--Program Files--WINDOWS),akkor a méret most 2.1Gb.Ha jobbklikkel rákérdezek C:\-n a tulajdonságokra, akkor azt írja, hogy a szabad terület 340Mb, holott kb.900Mb-nak kellene lennie szerintem.
    Mi a fene foglal le 500 Mb-ot?
    Már rákerestem méret szerint is a 50,100,200,300Mb-os méretű mappákra és file-okra, de így sem talált semmit.
  • PetruZ
    #3855
    Szerintem be van kapcsolva és automatikusra van állítva a System Restore funkció. Ez minden telepítéskor, driverfrissítéskor készít egy snapshot-ot a rendszerről (ezek azok az $NtUninstall... mappák a Windows könyvtáron belül; kézzel nem ajánlott törölni őket...), amit aztán gond esetén vissza lehet görgetni. Egy-egy ilyen snapshot több tíz, akár száz mega is lehet (a rendszer és a telepítés változtatásai méretétől függően). A Control Panel - System - System Restore alatt tudod megnézni, mely meghajtókra van a monitoring engedélyezve. Kapcsold le azokat, amelyekre gyakran telepítesz (de akár az egészet is lelőheted itt, vagy a Services-ben). Remélem nem az XP default Program Files mappájába telepíted a dolgaidat, az ugyanis szépen generálja a snapshot-okat még a legkisebb sz*r esetén is. Ha van elég vinyóterület, akkor az XP meghajtójára semmit se rakj, csak max. vmilyen hardverrel kapcsolatos spéci cuccokat. A felhasználói progikat rakd külön meghajtóra, a játékokat megint egy másikra, az egyéb szemetet meg egy újabbra, a swap-nek és a temp internet fájloknak meg megint elég egy kisebb. Így nem keveredik össze semmi, minden egy helyen van, a fragmentáció nagyon kicsi lesz és a rendszerdiszk kivételével mindenről lekapcsolható a monitoring.

    Aztán ha már a Services-ben vagy, lelőhető az Indexing is, semmi szükség rá (hacsak nincsenek valami extra fájlkeresési igényeid :) ).
  • mrzool
    #3854
    Ha a fájlrendszer vizsgálatára gondolsz, azt XP alatt a chkdsk-kel kell végezni, mivel nincs scandisk.
  • Met
    #3853
    Szerinted a hiba ellenőrzés az mi?
  • mrzool
    #3852
    Scandisket nehezen, mivel XP alatt olyan nincs...
  • Met
    #3851
    Csinálj egy scandisket és egy defragot, lehet, hogy kezd meghalni a vinyód
  • Mikiller
    #3849
    Megtaláltam a DLLCACHE mappát, de az csak 20Mb-os.
    Azokat a dll-eket egyébként le lehet törölni?
    Kiürítettem 3 Temporary mappát is(1.--C:\WINDOWS\Temp,2.--C:\Documents and Settings\Default User\Local Settings\Temp3.--C:\Documents and Settings\névmappa\Local Settings\Temp), de azok is csak 40 Mb-ot foglaltak összesen.
  • mrzool
    #3848
    Nézd meg a dllcache mappát, biztos az hízott meg, illetve nézz szét a temporary fájlok között is, és törölj.
  • Mikiller
    #3847
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám van, hogy a C:\ meghajtóra telepített
    WinXP-nek a mérete állandóan növekszik.Ezt egy 3Gb-os particióra raktam, akkor a mérete 1.8Gb-os volt.
    Most eltelt 3 hónap, és a mérete 2.6Gb-os.
    ki van kapcsolva minden visszaállító funkció,és mégis "hízik".
    Már csak 320 Mb szabad helyet jelez ki, pedig nem szoktam semmit erre a meghajtóra installálni.
    Mi lehet a gond?
    Előre is köszi a válaszokat!
  • TTomi
    #3845
    köszi, de sajnos nem az én gépemről van szó. ahova megy a dolog ott egyenlőre még az alap dolgokkal is gond van. idős ember (nem érdekelték eddig a gépek) kis gyerekkel
    (őt viszont minden érdekli). akkor egy öszvér megoldás esetleg, hogy csak a rendszermeghajó hozzáférését letiltani a kicsik profiljából?
    szóval simán xp alatt, hogyan?
  • lck
    #3844
    Szerintem XP alatt ezeket tökéletesen nem tudod megcsinálni, de van egy ötletem, amit én is használok és tökéletes:
    2 oprendszer (multi boot). A C: partícióra 98, 98SE vagy ME. FAT32 -n. A D:-re XP NTFS partícióra ( belépési jelszóval védve). + XP-re telepítsd fel a Drive Image 2002 programot. A jól beállított és a gyerekek számára a 98-ra feltelepített programokkal XP alatt a Drive Image-el le tudod menteni a C:-t, és ha kell tökéletesen az eredeti állapotba vissza is tudod állítani azt. A te rendszeredet csak te tudod használni. A gyerekek nem látják a rendszeredet és igy nem kotorhatnak bele. És ha nagy hülyeséget csinálnak nem kell órákat tölteni a 98 visszaállításával sem. Ha a Drive Image-el az XP-det is lemented és készítesz DI. indító floppyt még akkor is vissza tudsz állítani, ha pl.: leformázzák a C:-t.
  • TTomi
    #3843
    Sziasztok! Lenne egy nagyon láma kérdésem, de az xp súgóját hiába vagy rosszul faggatom. A szitu a kövi:
    Adott egy gép amit ketten használnak. Felnőttek és
    gyerekek. A gyerekeket le akarom tiltani minden rendszermeghajtóról és a felhasználói dolgoktól is. Semmilyen hozzáférést nem akarok engedélyezni ezeken a meghajtókon, kivéve egy-egy progi parancsikonos v. automata indítását (pl. erre a meghajtóra telepített dvd lejátszó). Ebben kérném a segítségeteket esetleg egy lépésről- lépésre leírással. Előre is köszi!
  • Maci-Laci
    #3842
    Jelenleg nekem nem okozott még gongot, de megfogadom a tanácsod köszi. Laci
  • Met
    #3841
    Azért nem ajánlottam az Aware-t mert nekem volt olyan, hogy lefutattam, kitöröltettem amiről ugy gondolta, hogy veszélyes és másnap nem tudtam netre csatlakozni mert letörölt valamit. Vissza állítottam amit letörölt és volt net. Aztán átküldtem a Spybot-ot az is letörölt mindent amit talált és továbbra is volt net.
    Azóta hanyagolom az Aware-t:)
  • robrose
    #3840
    Köszi, de már megoldottam:)
    Esetleírás:
    Visszaemlékezvén eszembe jutott, hogy tegnap este tettem fel a VIA HYPERION 4 in 1 4.50V-t.
    Gyakorlatilag (valószínűsíthetően)az ebben található új IDE/ATAPI vezérlő tette tacsra a gépet. Mikor reggel bekapcsoltam (ez volt az első indítás a kötelező reboot után) kék képernyő fogadott miszerint az írás/olvasás nem sikerült. Reboot után jöttek fel a figyelmeztetések (még nem indult el a rendszer), hogy a késleltetett írás nem sikerült itt-ott-amott:)) és az adatok elvesztek. Gyors reset után csökkentett mód, rendszervisszaállító. Sikerült minden, s mint a jóllakott óvodás örültem az MS felett aratott győzelmemnek, amíg az egyik particióról nem kellet pár fájl. Ekkor derült ki, hogy ott tényleg elvesztek az adatok. Na ekkor írtam be ide.
    Az XP lemezkezelője RAW módúnak látta a partíciót, de a PQMagic normál, hibátlannak. Azaz, hogy majdnem, mert a Check Errors menüpont alatt talált bőven hibát.
    Adatmentést végeztem a GetDataBack for NTFS 2.22-vel, ami tökéletesen kb. 4 perc alatt mindent kinyert a particióról. Ezután akartam a chkdsk paranccsal helyrerakni a dolgokat csökkentett módban -XP alól nem ment-, ami 2,5 óra alatt /r-kapcsolóval meg is oldotta a kérdését. Visszapakolt minden eltűnt dolgot a helyére.
    A java még ekkor hátravolt, mert még nem voltam biztos a VIA hibájában, ezért még 1* ráküldtem. Reboot, késletetett írás hibák, adatvesztés.
    (A biztonság kedvéért végigkergettem a NAV-ot is a rendszeren, ami nem talált károkozót.)
    A már tökéletes particióm ezután elkezdett kiabálni, hogy kevés rajta a hely. Szerintetek miért?:) Csak úgy odapakolta az XP a pagefile-t, annak ellenére, hogy az össze beállítás a C:-re mutatott, s ezt többször le is próbáltam.
    Futtattam a chkdsk-t a c-n is, ami hibát talált a pagefile.sys-ben, de természetesen javítani nem tudta. Csökkentett módban sem sikerült sehogy sem rávenni, hogy javítsa ki, mert nem tudta leválasztani a kötetet. Mindig ütemezte, de ütemezve sem indult el, mert -mintha megnyomtam volna egy gombot- mindig megszakadva továbblépett. Totális kétségbeesésembe már majdnem a reinstall mellett döntöttem, de kipróbáltam a cd-ről bootolva "javítást a helyreállító konzolon". Itt már működött a chkdsk parancs, de csak az /r kapcsolóval lehet itt operálni. Sikerült is, javította a hibás lapozófájlt, reboot után manuálisan töröltem is, majd ismét átkapcsoltam a c-re a pagefile helyét.
    Innen már tök jó lett volna az egész, de reboot-nál ismét kiírta, hogy a lemezellenőrzés ütemezve van, de meg lett szakítva. Természetesen ez nincs benne a hagyományos feladatütemezőben, ezért ott nem lehet kikapcsolni. Megoldás az volt, hogy ismét reboot csökkentett módban, chkdsk x: /f kapcsolóval (a lényeg, hogy olyan meghajtót kell megadni neki, amit le kell választania a kötetről -erre figyelmeztet is- és egy sikeres ellenőrzés után reboot. Csodák csodájára ezek után már nem akarta a c-t ellenőrizni...
    A viaarena.com-on már nem elérhető a kérdéses driver. Ezek szerint rájöttek, hogy tényleg szar...
  • PetruZ
    #3839
    A Lemezkezelőben nézz rá a diszkre, hogy mi a baja a partíciónak. Ott általában tudsz vele csinálni pár alapdolgot (jobbklikk a partíción). Ha nem megy, akkor szerezz egy újabb partíciómenedzser progit (pl. PqMagic) és azzal nézz rá (de csak óvatosan!). Elképzelhető, hogy a partíció valamiért zárolt, vagy érvénytelen állapotba került és a lemezellenőrzés azért szakad meg rajta, de így nem is lesz sikeres, vagyis legközelebb újra meg akarja próbálni. Ha a PqMagic sem tudja megnyitni, akkor vszleg keresztet vethetsz rá: marad a partíció törlése és újra létrehozása, majd formázása. De ez csak a legvégső eset legyen.
    Az ütemezés törlése szerintem önmagában még nem fogja megnyitni a partíciót.
  • PetruZ
    #3838
    Ha újraraktad az XP-t teljesen tisztán és bármiféle netre csatlakozás, bármiféle egyéb program telepítése nélkül is ezt csinálja, akkor sikerült egy trójaival fertőzött XP telepítőhöz jutnod, amelyben valaki egy modult olyan Delphi komponenssel helyezett el, ami trial verziós volt. Lehet, hogy korábban, míg a komponens ideje nem járt le, a géped a tudtodon kívül olyan szélesre nyitott volt, mint egy átjáróház...
    Ha telepítés után még nem csinál ilyesmit, csak később, akkor a legelső dolog, még mielőtt a hálót is beizzítanád, hogy felraksz egy tűzfalat, leszeded az M$ biztonsági patch-eket és a legelső gyanús motoszkálásra kitéped a hálózatot a gépből és szerzel egy "megbízhatóbb" XP telepítőt...