25353
Whistler - Windows XP
  • Forrest Tomee
    #4128
    Nem kell reinstall, XP-n meglehet a rendszer 'alatt' változtani fat32->NTFS. (csak oda!!)
  • fm
    #4127
    segáz,lehet hogy én vagyok most kicsit túl ingerlékeny de köszi az infót. egyelőre maradok a fatnél,de a legközelebbi win reinstallnál megpróbázom az ntfs-t..
  • mrzool
    #4126
    Elnézést, nem állt szándékomban esetleg bántó módon fogalmazni.
  • fm
    #4125
    ez stimm,csak furán fogalmaztad meg..
  • mrzool
    #4124
    "Levan írva bármilyen hiteles vagy akármilyen mérvadó könyvben, vagy akármiben hogy az ntfs jobb mint a fat32???"

    Definiáld a "jobb" jelentését! Egész eddig a megbízhatóságról volt szó, nem? Az pedig le van írva, hiteles helyeken is.
  • mrzool
    #4123
    Ha csak játszol a gépen, elég lehet a FAT, bár én semmi esetre sem javasolnám. Ha bármi mást is csinálsz, egyértelműen NTFS.
  • fm
    #4122
    "Azt sem tudod, te 'hova' tartozol" ezt fejtsd ki lécci bővebben!
  • 0ppika
    #4121
    Épp erről van szó. Levan írva bármilyen hiteles vagy akármilyen mérvadó könyvben, vagy akármiben hogy az ntfs jobb mint a fat32??? Én azt mondtam amit hallottam.
    Mikor megjelent az xp és feltettem, akkor fat-os volt a winyóm és semmi bajom nem volt vele több mint egy évig. Utána vinyócsere után átálltam ntfs-re, s azóta kb 4 havont kell reinstall nyomnom, mert összeomlik az egész winfos. Röhögjetek nyugodtan, én ebben látom az azóta felmerült rengeteg hibákat, gondjaimat. Pl most is rendszeresen olyat játszik hogy indításkor nem indul el, egy pillanatra beugrik a win xp kép, és utána töltés helyett megáll, csak egy fekete képernyő jön be és villog a kurzor a bal felső sarokba. Vagy minden indításkor ellenőrizni akarja a meghajtókat, mert szabálytalanul lett leállítva, és hiába hagyom megcsinálni, utána minden indításkor bejön.
    A mostani írásom lesz az elkövetkezö évezred leggjobb vicce.
  • Örm
    #4120
    Milyen beragadt program?
  • PetruZ
    #4119
    Valami konkrétum? Bármi, amivel alá tudod támasztani a tapasztalatodat? Egyáltalán mivel mérhető a "megbízhatóság" szerinted? Lehet, hogy tudsz valami olyan szempontot mondani (nem kizárt), ami alapján igazad lesz, mert egyébként nem...
  • Forrest Tomee
    #4118
    Nincs 'beragadt' program ami nem engedi lezárni a rendszert?
  • Örm
    #4117
    Valami miatt nem tudom újraindítani és kikapcsolni a rendszert csak a reset és a kikpacsológombbal. Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?
  • 0ppika
    #4116
    Wahahaha! Hát ez tényleg "ROTFL" - bár értelme nincs a most menő hozzászólásoknak (lol, lama...). Mi a faszt kell fikázni engem? Elmondtam a véleményem. Nyilván kipróbáltam(söt biztos vagyok benne hogy sokkal előbb mint, te), különben nem írnék arról, amit nem tapasztaltam. Örülök hogy itt ilyen modern 21.századi emberek vannak. Söt remélem a hozzászólásaim a világtörténelem legnagyobb vicceivé válnak.
  • Pheel
    #4115
    Wahahaha! Hát ezt már ROTFL! A FAT32 megbízhatóbb, mint az NTFS és ez neki még személyes tapasztalat is :) Próbáltad már mindkettőt egyáltalán? A hét vicce! Hihetetlen, hogy 2004-et írunk és emberek még mindig ilyeneket mondanak :)
  • mrzool
    #4114
    Ne haragudj, de szabad tudni, milyen személyes tapasztalatok alapján szűrted le azt, hogy a fat32 megbízhatóbb?
  • 0ppika
    #4113
    Nem terjesztek megalapozatlan hülyeségeket, csupán a személyes tapasztalataimat írtam le.
  • Met
    #4112
    Muszály egymást fikáznotok?
  • mrzool
    #4111
    "Ezen felül ajánlom a google.com nevű csodaoldalt ahova beírjátok, hogy "NTFS vagy FAT32" és láss csodát egy csomó információval lesztek gazdagabbak :o)"

    Ezen már túlestem pár évvel ezelőtt (+ személyes tapasztalatok), ezért tudom magabiztosan állítani, amit írtam.
  • Forrest Tomee
    #4109
    Szeintem ne sülyedjetek le egy bizonyos szintre.

    Tapasztalataim szerint az NTFS megbízhatóbb. Egyébként is nem használná a WinOS azt ha szarabb lenne.

    Ezen felül ajánlom a google.com nevű csodaoldalt ahova beírjátok, hogy "NTFS vagy FAT32" és láss csodát egy csomó információval lesztek gazdagabbak :o)
  • mrzool
    #4108
    Én csupán nem terjesztek megalapozatlan hülyeségeket.
  • 0ppika
    #4107
    Oké oké, örülj hogy te ilyen jólképzett vagy.
  • mrzool
    #4106
    Akkor valóban nagyon keveset érthet a gépekhez. Lamer.
  • 0ppika
    #4105
    Olyan embertől hallottam, aki kicsit ért a gépekhez, mert ebből él, s ő állított ezt a kibaszott nagy poént.
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • mrzool
    #4104
    Már ne haragudj, de miért lenne megbízhatóbb a fat 32?:) Az az év poénja.:)
  • 0ppika
    #4103
    Nekem is így volt régen és látta. Miért ne látta volna?
    Nekem már régóta NTFS van, úgy tudom gyorsabb, de a fat32 megbízhatóbb.
  • Met
    #4102
    Régen az XP-m fat32-n volt és látta az ntfs-es rack-et.
  • Forrest Tomee
    #4101
    "neki fat-van. látni fogja az övé??"

    Win98 alapból nem, de valaha láttam valami olyasmi progit ami engedte az ntfs olvasást. szintén neten lehet beszerezni :o)
  • mrzool
    #4100
    "neki fat-van. látni fogja az övé??"

    Milyen oprendszer?

    "szvsz még nem tért át a többség..vagy igen?"

    A gamerekkel nem tudom mi van, de a szakmában nem ismerek nagyobb céget, szervezetet, akik FAT-ot használnának még... Azt sem tudod, te 'hova' tartozol, de nyugodtan térj át NTFS-re, megéri.
  • fm
    #4099
    NTFS filerendszer

    mivan olyankor,ha elviszem a haverhoz az ilyen inyómat,de neki fat-van. látni fogja az övé??
    szvsz még nem tért át a többség..vagy igen? akkor le vagyok maradva,de a következő win reinstall-t megvárja a csere..

  • fm
    #4098
    az nforce-hoz is csak 2003 márciusit találtam az abit honlapján..de majd rákeresek
  • Forrest Tomee
    #4097
    FM, szerintem ne az alaplapi cd-ről pakold fel a drivereket ( azok elég régiek) hanem szedd le az alaplapodhoz tartozó Nforce driverPack-ot.

    NTSF-t pedig jobb ha megszokod és megtanulod mert sokkal jobb.(Fat32 már a múlté) A 'jobb' alatt nem minden esetben a gyorsaságot kell érteni, nem csak az számít.
  • #4096
    Köszönöm, működik, megjvault. Nem volt /F kapcsoló, csak /P, de a lényeg, hogy már jó. Vicces, hogy máshol több oldalon keresztül tárgyalták az amcsik, és semmire nem jutottak...
  • mrzool
    #4095
    chkdsk /F -et is próbáltál futtatni? Bootolj be egy recovery konzolt, és az összes kötetre futtasd le a /F kapcsolóval. Esetleg hozzáveheted a /R-t is, és akkor bad sectorokat is keres.
  • mrzool
    #4094
    Persze, egyértelműen érdemes. Naplózó fájlrendszer, ACL-ek, natívan támogatott tömörítés és titkosítás, etc...
  • M@TriX
    #4093
    Nekem annyi 5letem van, hogy indítsd el a scandisket, majd a C-n próbáld lefuttatni, akkor azt mondja, hogy nem tudja, de jelöld be, hogy következő indításkor legyen scandisk.

    Aztán esetleg menj a Vezérlőpult/System/Speciális fülre, majd ott állítsd be, hogy hiba esetén ne induljon újra a gép autómatikusan. Ugyanis lehet, hogy rosszul áll le a Win.

    Amúgy az irodai gépemen volt úgy, hogy le akartam állítani a WinXP-t és a "beállítás elmentése" közben elmennt az áram. És nem tudtam még a Csökkentett módig sem eljutni vele.
    Reinstall lett, szóval ha biztos Oprendszert akarsz akkor inkább reinstall legyen. ;)
  • #4092
    Remélem tud valaki segíteni, én már mindent megpróbáltam. Angol fórumokon is írtak róla, de megoldást senki nem tudott rá.Szóval:

    Egyszer hibásan lett leállítva azt Xp-m, azóta pedig minden egyes reboot után elindul a checkdisk, hogy ellenőrizze a lemezt... annak ellenére, hogy mindig szabályosan volt leállítva a rendszer, csak egyszer nem. Hagytam lefutni 1000x de meguntam.
    Előre is kösz a segítséget!

  • fm
    #4091
    oké. majd szólj,ha észlesz vmi változást ;) addig maradok a zsír32-nél..
  • Met
    #4090
    Állítólag igen, jobban kihasználja a vinyót. Most raktam újra az xp-t, előtte Fat32-n volt most ntfs-en van. Nem igazán tapasztaltam változás.
  • fm
    #4089
    tényleg érdemes váltani az ntfs fájlrendszerre??
  • Met
    #4088
    xp turbózás