25353
Whistler - Windows XP
  • Stann
    #5027
    A NAVnál bonyolultabb, akkor kiirja, h. telepitsem ujra, de tök hülyeséh a Program Filesbe két Norton.

    Ja, és persze h. van, adminos felhasználót is csináltam
  • 0ppika
    #5026
    Van rendszergazda jogosultságod?

    Pl beteszed az indítópultba az indítófájlt.
  • Stann
    #5025
    Hali!

    Nem tudok az xp-ben uj felhasználót csinálni, mivel ha megcsinálja, és megpróbálok bejelentkezni, nem enged, csak kiirja, hogy ellenőrizzem a hálókábeleket(?).

    Ja, és azt hogyan lehet megcsinálni, hogy pl. a NAV virusirto a másik felhasználónál is elinduljon, ne csak ott, ahol telepitve lett.


    Köszi, DAni
  • GyaxyBoy
    #5024
    Hi all!
    Hogy lehet visszakapcsolni az XP ben azt, hogy rákérdezzen arra, szeretném e, hogy megtartsam a jelszót és a felhasználó nevet! Ezt alapba a Win megkérdezi mindig, csak vki egyszer be x elte, hogy többet ne jelenjen meg ez a kis ablak! :((

    Köszi
  • fm
    #5023
    bakker!

    ajánljatok vmi jó gyilkoló progit erre a sok *** kémre meg miegymásra. az explorerben mindig kezdőlapként egy kereső ugrik be,nem tom kiszedni. aztán ez nem elég neki,ahogy oldalt frissítek két másik ablak ugrik be,hogy ajánlatos törölni a spyware progimat,mer az rossz nekem...

    van fenn:spybot,ad-aware,ad-watch

    másik kérdés: ezeknek folyton futni kell,hogy ne kapjam el ezeket a szemétségeket?? köszi
  • raul
    #5022
    Helló!

    A honosító műhely honlajáról letölthetőek magyar nyelvű reklám stb. eltávolító progik.
    http://www.honositomuhely.hu/

    Ad-aware Personal vagy Spybot
  • nemcsakfeel
    #5021
    Loál!


    tán akkor nézd meg az alaplaphoz mellékelt könyvecskében. még ott is le szokták írni az ilyen lámer dolgokat. vagy netán 7 évnél régebbi a lapod?
  • 0ppika
    #5020
    Van ilyen, használj keresőt!
  • Aquli
    #5019
    Helló!
    Olyan programot keresek, amivel le lehetne irtani a különböző reklám, banner, stb progikat a gépemről. Mintha láttam volna már ilyet, talán ad-ware névvel?
    Pontosan mi a neve, és honnan lehet letölteni?
    Előre is köszi!
  • 0ppika
    #5018
    jaj
    milyen alaplapod van?
  • Patesz
    #5017
    A DEL gombig és a Boot fülig tiszta volt eddig is a sorrend de ott nincs olyan hogy CDROM!!!!! Csak Flopy meg ezen kívűl még 4 vakami asszem de CD -s nincs!!
  • jerome
    #5016
    Szisztok.
    A Microsoft Audio Compressiont hogy lehet telepíteni xpre?
    köszi.
  • Tetsuo
    #5015
    c: helyett azért ír ki e:-t, mert a memóriába ideiglenesen betöltött rendszerfájlokat is külön meghajtónak veszi, így eltolódhat az elnevezés. A lényeg h ellenőrizd le mien fájlok vannak a C:-n és azt formattáld!
  • weine
    #5014
    elinditod a gepet, es DEL gombbal bejon a BIOS.
    Edig sima?
    Ott megkeresed a bootolasi sorrendet es ugy allitod be, hogy az elso a CD legyen.Iélyenek vannak: Floppy, CDROM, HDD-0 HDD1 (alaplaptol fuggoen) A lenyeg, hogy a CD legyen az elso utana pedig celszeru a vinyodat betenni.
    F10 zel elmentve kilkepsz. Fontos, hogy mentsd el, mielott kilepsz, de mast ne allits at!!
  • Patesz
    #5013
    Oppika!
    Nem tudjuk beálítani a biosban!!
    Lécci írd le a beálításokat részletesen! Hova menjek bele mit csináljak stb....

    lécci!
  • sniper
    #5012
    #4990-re vki ???
  • Patesz
    #5011
    Köszönöm a segítséget megpróbálkozok vele!
  • 0ppika
    #5010
    Ja, lehet partíciót törölni, létrehozni, formázni (fat, ntfs).
  • 0ppika
    #5009
    Akkor a biosban állítsd be, hogy a cd legyen az első.
  • Patesz
    #5008
    De így CD-ről tuti hogy le lehet formatálni????
  • Patesz
    #5007
    F8-ra nem jön be
  • Patesz
    #5006
    megpróbálkozok vele
  • 0ppika
    #5005
    Állítsd át a biosban, hogy arról boot-oljon. Vagy alaplatól függöen lehet hogy az F8-ra bejön indításkor a boot menü.
  • Patesz
    #5004
    de hogyan boot-oljak a CD-ről ???
    Mert ahol felismeri hogy flopy van a meghajtóban ott a CD-t nem ismeri fel!
  • 0ppika
    #5003
    Az xp cd-ről boot-olj és ott majd meglátod.
  • Patesz
    #5002
    Ja és ott a kötet használatban van kijelentés után megkérdezi hogy felszabadísta-e, ha aszt mondom igen azt írja ki hogy nem tudja!
  • Patesz
    #5001
    Ott van NTFS!
  • Patesz
    #5000
    Most akkor hogyan formázzam le CD-vel???
    Mert úgy akarom hogy a windows még ne induljon el mert ha a windowsból akarom a formázást megcsinálni (jobb gomb/formázás) akkor nem engedi valamit mindig kiír! Ha elindítom a cmd.exet és ott parancssorral akarok formázni akkor meg valami olyasmit ír ki hogy a a kötet használatban van!(vagy valami ilyesmit!)
  • units
    #4999
    Sajátgép "c:" meghajó -> jobb egérgomb -> tulajdonságok
    Fájlrendszer?
  • Patesz
    #4998
    NTFS megnéztem!
  • Patesz
    #4997
    akkor lehet hogy az a gond???
    hol lehet megnézni hogy NTFS vagy FAT32??
    De asszem FAT32.
  • 0ppika
    #4996
    Minek az indítólemez???
  • units
    #4995
    Azért azt jó lenne tudni, hogy ntfs vagy Fat32-re van formázva a "c:" meghajtód amin az XP van?
    az indítólemez nem látja az ntfs fájlrendszert
    (Win XP flopy). Az XP cd viszont igen.
  • Patesz
    #4994
    Le akarom formatálni a winyót! Indítolemezt már csináltam de 2 winchester van a gépben!(az egyik a c(ezen van az XP) a másik az e(ezen nincs semmien OP. rendszer))
    Amikor újraindítom a gépet úgy hogy a lemez is benn van a lemezt rendesen elindítja de viszont amikor beírom hogy c:
    és a dir parancsal megnézem mi van rajt akkor az e: -t látja a c: helyett!!! Lehet hogy a (nem tudom hogy kell írni) dzsamperolás vagy micsoda nem jó??? Vagy mi a probléma??? Valaki segítsen!

  • units
    #4993
    Esetleg szerezd be a progi 32 bites verzióját!
    Vagy hasonló tudású progit XP-re.
    Ha már egyszer XP-t használsz!
  • Maffya
    #4992
    Szeretnék telepiteni egy progit (win xp van fent ) és folyton ez jelenik meg:

    16 bites Windows alrendszer
    config.nt.A rendszerfájl nem megfelelő a futó MS-DOS és a Microsoft Windows alkalmazásokhoz.Az alkalmazásból való kilépéshez kattintson a bezárás gombra. BEZÁRÁS KIHAGYÁS


    Ha tud valaki segiteni ilyenkor mit lehet csinálni????
    Kösz.
  • Darkboy
    #4991
    Sziasztok! Van az XP alatt valami dos verzió? Egy játékot szeretnék feltenni és kellene hozzá. A Transport Tycoon a játék.
  • sniper
    #4990
    Help!

    Kovetkezo a problemam: van 1 asztali pc-m, meg 1 notebookom (win xp sp1 mind2on). Az asztaliban van 2 halokartya (alaplapi + egy masik), az egyikkel log a neten, a masikkal a notebookhoz kapcsolodik. Gondoltam miert ne lehessen a notebookrol is netezni, internet sharing az asztalin, a notin meg gatewaynek, dns-nek megadom az asztali ip-jet. Persze nem m1. Aszongya van olyan lehetoseg hogy 2 halozati kapcsolatra vmi "bridge connectiont" hoz letre, gondoltam hatha ez a nyero, probaljuk. Igy se m1. Najo, akkor hagyjuk a francba az egeszet, vissza mindent. A meglepetes csak ezutan jott: nem hajlando dinamikusan ip-t kerni a routertol se az asztali gep, se a notebook, csak akkor mukodik a net ha manualisan beirom neki hogy marpedig ez es ez az ipje, meg a gateway, dns, stb. Csinaltam utana 1 format c-t + win reinstallt, es tovabbra se hajlando rendesen mukodni, pedig igy elvileg minden beallitasnak alapra kene visszaallnia. Mi lehet a problema? Irkalhatott bele a win a halokartyabak es ott baszhatott el vmit, vagy mi? Az igazan erdekes hogy a noti is ilyen szarul mukodik, pedig azon semmi nem volt atallitva, csak az asztali gep ip cime lett beirva neki gatewaynek, dns-nek. Hat hogy ettol mi a f@sz baja lehet... Aki tudja a +oldast, help!
  • Vernoon
    #4989
    - OK, de ki nem tud bekonfiguralni?
    - Ahogy mondod, konkretan az IPX-rol beszeltem (amugy van meg protokol, amit tudsz instalni es valtozank tole a beallitasok, ha erdekel nezz utana)
    - Nem keresetem, mondtam.
  • nemcsakfeel
    #4988
    Nekem is 1 db user van csak én be tudok jól konfigurálni.
    Más protokoll? Csak ipx, netbeui, tcp van :)
    Vmi más okot keressetek!