25353
Whistler - Windows XP
  • stone
    #4987
    Pontosan, köszi.
  • Vernoon
    #4986
    Ezek szerint megoldodott. Egyebkent nalam is csak 1db user van, es nalam is bejon. Ez azert van mert valszeg mas protokol is van/volt installalva. Ennek kulso vonasai, hogy a START menuben legfelul csak a nevet irja ki, nem teszi ki a ki kepet (gumikacsa,sakkfigura,motor,gitar stb) es Log Off-nal zar minden alkalmazast, nincs lehetoseg switch user-ra.
  • Vernoon
    #4985
    Akkor most ez egy mediaplayer formatum (akkor ugye jobb eger gomb / save target as) avagy flash animation (azt meg nem az mplayer nyitja meg)?
    Itt turkalj:
    "C:\Documents and Settings\X\Local Settings\Temporary Internet Files"
    X=felhasznaloi nev; vagy All Users
    datum szerinti rendezessel ki lehet vallogatni.
  • Balli
    #4984
    na ezt nem ide akartam irni, bocsi
  • Balli
    #4983
    Sajna nem jó mert kettő lehetőség ad ez esetben:
    1 settings
    2 about macromedia flash player
  • Balli
    #4982
    Egy számot szeretnék letölteni, de amikor rákattintok akkor az XP-m autómatán megynyitja windowsmedia-t s elkezdi lejátszani. Igy nem tudom elmenteni a számot. Hogy tudnám elmenteni, vagy azt megcsinálni hogy megkérdezze hogy most menteni vagy megnyitni akarom a számot?

  • weine
    #4981
    nincs.
    Valami belső portscanner létezik? Ami megmutatja, mik használják a portokat vagy melyik port van lezárva(használatban). A Tcpview nem mutatott semmi rendkívülit...
  • 0ppika
    #4980
    Nincs router-ed?
  • weine
    #4979
    semmi érdemlegeset nem találtam sajna...
    a tcpview szerint semmi nem ahsználja a 25, 110 és a 443 portot, de mégsemn tud az Outlook a kiszolgálóra csatlakozni.
    Más ötlet?
  • PetruZ
    #4978
    Hálókábelt mondtam, nem kártyát. :)
  • weine
    #4977
    Ja,és köszi a tanácsot !
  • weine
    #4976
    Miért kell a hálókártyát kivenni? Disconnect nem elég?
    Most nem mutat semmi kritikus port hazsnálatot a szokásos portokat láttam a tcpcviewwel nyitva...
    Amúgy nis 2004 volt fent, teljesen friss definitionnal és nem talált semmit tegnapelőtt.

  • PetruZ
    #4975
    www.sysinternals.com, sürgősen leszeded a tcpview nevű progit. Ezután a hálókábelt kitéped a gépből, reboot, és megnézed, mi akar beszélgetni. Addig vissza se gyere, amíg le nem tudtad írtani valahogyan. Elkaptál egy férget és a géped folyamatosan továbbküldi magát az összes mailcímre, amit a gépeden talál, plusz a https blokkolása azt is jelentheti, hogy egy távoli szerverrel is kapcsolatban van, amelyen keresztül akármit csinálhatnak a gépeddel...
  • weine
    #4974
    sziasztok !
    hogyan tudom megnézni Xp alatt, hogy mi használja a portokat? VAlami rátelepedett ugyanis a 25, 110 és a 443 portokra és nem tudok levelezni meg https oldalakra bemenni emiatt, mert le vannak zárva vagy valami más használja. Egyenként leállítva az alkalmazásokat sem szabadultak fel...
  • stone
    #4973
    Ez bejött, köszi. Vernoon is ilyesmit emlegetett csak nem mondta hogy regisrtry-ben keressem.
  • Tetsuo
    #4972
    Látod ijen eccerű...
  • 0ppika
    #4971
    Én nem fikáztam a konfigodat, de akkor szerinted más konfiggal miért nem csinálja???
    De nézd csak mit találtam te jómunkásember:
  • stone
    #4970
    "Sajnos erről nem tehetek hogy nem vagyok olyan gazdag mint te"- nos erre annyit tudok mondani hogy nekem se anyuci adta a pénzt a gépre, 8 éve melózom, annak és a fojamatos fejlesztgetésnek az eredménye.
    "Valószínű hogy én is hálókártyán keresztül netezek, amúgy nem tudom ki köze lenne hozzá" - pl. az hogy a net és a hálóban játszás már protokollt használ és lehet ez okozza a problémát.
    "Ahogy látom te jobban értesz a problémáid megoldásához, mondtunk itt jópár lehetőséget, de te csak ugyan azt hajtogatod."- az egyetlen használható megoldás a jópár lehetőségből Vernoontól hangzott el úgyhogy ez csak egy lehetőség nem pedig jópár.
    "Ja amúgy nem akarok vitatkozni, csak pl azt nem tudom hogy mire vered magad? Bár igazad van a te konfigod sokkal jobb"- arra verem magam hogy fikázod a konfigom mikor annak semmi köze a hibához így ne csodálkozz hogy azt írom hogy a tied meg gyenge eresztés.
    Utolsósorban pedig egyetlen segítő mondat sem hangzott el tőled csak az hogy "ilyen nincs", meg a kötekedés hogy "dobd ki a géped". Ezekután ne csodálkozz hogy ilyen válaszokat kapsz.
  • 0ppika
    #4969
    Ja amúgy nem akarok vitatkozni, csak pl azt nem tudom hogy mire vered magad? Bár igazad van a te konfigod sokkal jobb
  • 0ppika
    #4968
    ki=mi
  • 0ppika
    #4967
    Sajnos erről nem tehetek hogy nem vagyok olyan gazdag mint te, de ezért legalább a saját két kezemmel dolgoztam meg. Valószínű hogy én is hálókártyán keresztül netezek, amúgy nem tudom ki köze lenne hozzá Ahogy látom te jobban értesz a problémáid megoldásához, mondtunk itt jópár lehetőséget, de te csak ugyan azt hajtogatod.
  • Davidus
    #4966
    :D
  • stone
    #4965
    Szerintem meg dobd ki te a tiedet mert gyenge eresztés. Szerinted írnék ilyet ha nem így lenne? Valószínű te nem hálókártyán keresztül netezel és nállad azért nincs ilyen, az meg semmit nem jelent hogy te már 20* telepítettél XP-t, ahhoz nem kell valami nagy tudás inkább a problémák megoldásához de ehhelyett csak hajtod a hülyeséged hogy ilyen nincs.
  • Patesz
    #4964
    Találkozott már egyáltalán ilyennel valaki???
  • Patesz
    #4963
    Nem tom mi lehet a gond! Egy hete küszködök azzal hogy a gépet elindítsam! Kb. 25 -ből indul el 1* normál módban! Vagyis pontosan eltudom indítani de amikor mindent betölt és el akarok valamit indítani egyszerüen megál! De nem fagy le! CSökentett módban rendesen elindul és gyorsan a fontos adatokat kiírtam DVD -re, mert hátha formatálás lessz a vége! Vélemények!
    Mit gondoltok???
    Vírus???
  • 0ppika
    #4962
    Majd mindjárt téged hűtelek le mert hülyeségeket írkálsz. Pár éve használom a xp-t és 1-2 tucatszor telepítettem már, csak tudom hogy alapból ilyet nem csinál, úgyhogy dobd ki a gépedet.
  • nemcsakfeel
    #4961
    hát valahol pedig be lehet állítani alapból, tán figyelmesebben kéne végignézni a beállításokat.

    amúgy powertoy xp ben biztos hogy van autologon beállítás.
  • stone
    #4960
    Különben nem ide írnám, hűts le magad! Én ülök a gépem előtt vagy te?
  • 0ppika
    #4959
    Te windows XP-ről beszélsz? Mert ott tuti nem jön be!
  • stone
    #4958
    Nem találtam ilyet:(
    Kicsit részletesebben lécci.
  • stone
    #4957
    Dehogynem:)
  • stone
    #4956
    Köszi, nekem az autologin is jó lenne megpróbálom megkeresni. A TCP/IP-t semmiképp sem uninstallálhatom mert játéknál nem műxik a hálózat nélküle.
  • nemcsakfeel
    #4955
    szerintem is, at akarsz baszni!
  • 0ppika
    #4954
    Ha csak 1 profil van akkor nem is jön be.
  • Vernoon
    #4953
    Jelszokero ablak letiltasa: Vezerlopult|Halozatok|Protokolok TCP/IP protokol uninstall
    :)
    Azt nem tudud letiltani, mert az egy halozati bejelentkezes (TCP/IP) amivel fent vagy a neten, de tudsz csinalni egy olyat, hogy AUTOLOGON, vagy Automatikus bejelentkezes. Itt megadod melyik felhasznaloval lepjen be es milyen jelszoval.
  • stone
    #4952
    Az a baj hogy ezzel csak a nézetét állíthatod klasszikusra, nekem az kéne hogy abszolút be se jöjjön az a jelszókérő ablak.
  • Tetsuo
    #4951
    Vezérlőpult - Felhasználói fiók-Felhasználók be, ki-jelentkező módja - Üdvözlő képernyő
  • stone
    #4950
    Valaki tud megoldást a felhasználói profilváltás letiltására? Nekem 1 profil van de bootolásnál minden egyes alkalommal bejön a rendszer előtt és már kurvára idegesít, letiltani meg nem tom.
  • nemcsakfeel
    #4949
    nem értem a vinyódon hogy lehetnek partíciók egyáltalán ha ennyire lámer vagy hozzá. Most őszintén, a piacon vetted a partícionált vinyódat??
    Lehet hogy egy kicsit nem ártana utána olvasni, ajánlom figyelmedbe a góglét ahol sok hasznos dolgot találhatsz.

    Az elsődleges partícióknak ( a logikaiknak is ) van több különböző flagjük, az egyik ilyen az aktívságot jelzi. Ezzel próbálkozzál.
  • nemcsakfeel
    #4948
    használj win 3.11 et, azt onnan indítod ahonnan akarod!