25353
Whistler - Windows XP
  • rushman
    #4906
    ...(nagyjából: tudtommal nem a többfelhasználós a lényeg, hanem a többfeladatos)...

    Most már igen, ezen van a hangsúly, kezdetben, mikor létrehozták a swapot, akkor a többfelhasználós rendszer memória-tehermentesítésére alkották meg./szerintem/
  • rushman
    #4905
    A lapozás és a swappelés között van egy kis különbség, de lehet, hogy én még az általános kialakulásukkor elnevezett technológiáknál tartok, azóta ezek összeolvadtak?! Nem tudom. Azt viszont igen, hogy a lapozás, a virtuális memória lapokkal való feltöltését jelenti (laphiba, FIFO, LRU, SC, mint lapcsere stratégiák), míg a swappolás nem más, mint egy egyszerű tárcsere (cserefájl-swap), a memória háttértárra történő írása/olvasása.
  • PetruZ
    #4904
    1.
    rmctrl - a windows/system32/rmctrl.exe - igy gondolom fontos lehet -> nekem nincs ilyen az XP-mben!
    helper- ez is a windows/system 32-ben található -> ez sincs!
    alchem- windows/alchem.exe- gondolom ez is fontos -> ez sincs!
    Ezek azért gyanúsak, mert elvileg semmilyen normális telepítőprogram nem pakol a windows könyvtárba ide exe-ket.
    2. Nem lesz folyamatos ellenőrzésed, csak akkor, ha kézzel indítod el.
    3.
    a, Ami started állapodban van, csak az érdekes.
    b, Elég jó eséllyel hanyattvágódik a rendszered. :]

    Ha tudsz angolul, nagyon ajánlott átnézni a www.blackviper.com-ot!
  • 0ppika
    #4903
    Nem a lapózófájlon van a hangsúly, hanem a page-en, semmiképp nem swap.
  • PetruZ
    #4902
    Igen, így van (nagyjából: tudtommal nem a többfelhasználós a lényeg, hanem a többfeladatos), de a régi W9x-ekben a rendszer akkor is swappolt, amikor nem kellett (ezt később el is ismerték hibaként és az Me-ben már történt valami javításféle erre). Erre "találták ki" a konzervatív használatot, ami már a 3.1-ben is benne volt, de a 9x-ekben megváltoztatták és nem igazán működött jól - de a régi lehetőség kódszinten benne maradt, és ezt egy system.ini-s kapcsolóval lehetett aktiválni. Csak nagy memóriájú gépek esetén volt hatékony, de akkor nagyon: gyakorlatilag a swap-ot ki is lehetett kapcsolni, a rendszer csak a memóriában lapozott, ami egyfelhasználós környezetben nagyon megdobta a teljesítményt.
    A 2K/XP vonal (és főleg az XP) már teljesen újraírt memóriakezelést tartalmaz, amit a háttérfolyamat vs alkalmazás optimalizáló váltóval működik. Az előbbi esetén többet swappel, az utóbbinál inkább csak taszkváltás esetén.
  • Balli
    #4901
    Köszi szépen a részletes kifejtésedet.
    Amit nem tudtál micsoda:
    thguard- anti trojan progi- ezt is kilövöm
    avgcc32- az AVG virusirtóhoz kapcsolodik- lelövöm
    intervideo- DVDlejátszó ezt is lelövöm
    rmctrl - a windows/system32/rmctrl.exe - igy gondolom fontos lehet
    helper- ez is a windows/system 32-ben található
    alchem- windows/alchem.exe- gondolom ez is fontos
    optimize- valmi internet optimize (program files-ban)
    ccApp- program files/common files?

    1 ezek közül melyiket lőjem ki?
    2 ha a virusirtókat kilövöm az mit jelent?
    3 a szolgáltatásoknál felsorolhatatlanul sok alaklmazás van: ezek közül melyek a fontosak, melyeket érdemes meghagyni, ha itt kikapcsolok valamit az mit eredményez?
  • rushman
    #4900
    a magyar megfelelője szerintem a cserefájl (legalábbis én úgy tanultam...)
  • rushman
    #4899
    nem (jó magyar fordításnak köszönhetően), viszont paging létezik, az a lapozás technika
  • 0ppika
    #4898
    Szerintem nem, de a neve az page (lapozó) fájl, nem?
  • Torry
    #4897
    Nálam most úgy van hogy:
    A C:-n van a swap ahol a windows.
    A kezdeti és a max is 1024.
    Ez sok?
  • rushman
    #4896
    ezt nem értem, a SWAP nem a memória telítetségekor jön létre, illetve töltődik fel( vagy rosszul tudom)!

    Úgy tudom, a SWAP működése és a memória foglaltsága között nincs összefüggés. A lényege az, hogy többfelhasználós rendszerekben a memória tartalmának ki-be másolásával (háttértárra) a lényegesen gyorsabb memóriát használhatóbbá teszi bizonyos időszeletenként.
  • PetruZ
    #4895
    Ami biztosan nem kell:
    -winampa: ez a WinAMP Agent, aminek semmi gyakorlati haszna
    -tca vagy tcm: Ez gondolom a Moo féregvédő. Ebből az egyik maga a monitor (azt hiszem, a tcm), a másikban bizonytalan vagyok. A monitor biztosan kell (ha használod).
    -nerocheck: Azt hiszem, csak frissítéseket ellenőriz. Felejtős, néha felnézel a honlapjukra és kész.
    -daemon: A Daemon Tools drivere. Nem szükséges autorunba tenni, normálisan is futtatható és egyébként is megőrzi a legutolsó mount-ot (ha nem fut, akkor is).
    -acrobat assistant: nincs rá szükség, ha pdf-et konvertálsz, akkor magától is elindul
    -adobe gamma loader: mint fent
    -microsoft office: ha ez a toolbar akar lenni, akkor lelőhető (szerintem haszontalan), ha a filekereső indexelője, akkor azonnal lelövendő, iszonyú galibákat tud okozni, ha beindul
    -winzip: nincs rá szükség, hogy automatikusan fusson, ha kell, külön is el lehet indítani

    Amit nem tudom, micsoda: avgcc32 (valami antivírus?), helper (Audigy2 kártyánál van hasonló), archem, thguard, rmctrl (a neve alapján valami Remote Control-nak tűnik -> nagyon gyanús!), optimize ccapp (???), msmsgs (ez talán a Messenger akar lenni, ha az és nem használod, akkor lelőhető), intervideo (valami codec-nek tűnik, ha az, akkor lelőhető)

    Ami biztosan kell: ctfmon (a rendszer része)

    A gyanús dolgoknál nézd meg, hogy pontosan milyen útvonalról indulnak el. A szolgáltatásoknál is nézd meg, mik azok, amelyek a gép indulása után started-ben vannak.
  • Balli
    #4894
    Akkor szépen leirom az összeset :) mivel 90%-ról az se tudom mi- tehát gyanús :)
    Automatikus inditasok: mixer, avgcc32, winampa, helper, archem, THGuard, tca, tcm, rmctrl, NeroChek, daemon, istsvc, optimize ccApp, ctfmon, msmsgs, Acrobat Assistant, Adoba Gamma loader, Intervideo, Microsoft office, winzip.
    S ezek mind ki vannak pipálva. Melyeket érdemes/kell kipipálni/meghagyni?
  • PetruZ
    #4893
    Ilyen általános csodaszer nincs. Szét kell nézni az automatikusan induló progik és a futó szolgáltatások között és ami gyanús, arra esetleg rákérdezni itt. :)
  • Balli
    #4892
    Észrevehetően lelassult az XP-m. Bejelentkezés után is már várni kell egy csomót. Lassú
    Tudtok olyan progikat mondani mely frissiti, gyorsitja, kitisztitja sz xp-met?
    (service pack 1 fent van, ad-aware-t + spybot-ot használok tisztogatásra)
  • PetruZ
    #4891
    A régi W3.1/9x/Me esetén volt lehetőség egy system.ini beállítással ezt az ún. konzervatív memóriakezelést is használni. Az XP már alapból ezt teszi, de rossz diszk-kiosztással és/vagy szétaprózódással ezt is el lehet "rontani".
    Ahogy én szoktam csinálni: csinálok egy kisméretű (max. 2 giga) nem extended (nem logikai) partíciót valahol a diszken és a swap-ot csak erre engedélyezem, a többiről letiltom (Settings - System - Advanced - Performance - ...). A swap méretét az álmoskönyv szerint a fizikai RAM memória 2-2.5-szeresére optimális állítani úgy, hogy a minimum és a maximum érték megegyezik (ez az M$ ajánlás is), de 256 mega, vagy afelett elég a memóriával megegyező méret is (vagy amit a "Recommended" mezőben feltüntet). Így mivel a swap önálló partícióban van, semmi sem zavar bele és ha egyszer létrejött, többé már nem töredezik szét (ami nagyban javítja az írási/olvasási sebességet is).
  • Torry
    #4890
    Hi all!

    Ki hogyan használja a SWAP file-t?
    Mert nekem sokat "berreg".
    Hallottam egy progiről, amelyik nem enged swap-et csinálni amíg van "sima" RAM.

    Nem tudja valaki melyik ez a progi?
  • janos666 #4889
    hmmm. még most se megy...
  • tier
    #4888
    Nem okoz semmi problémát, ha hozzáadsz egy file-t winisoban, attól még ugyanúgy tudsz telepíteni róla. Nekem legalábbis mindig ment. Esetleg a cd-védelemmel lehet probléma, ha az van rajta.
  • Impi
    #4887
    Bocsi az ismétlésért, azt hittem kitudom javítani amit el-
    írtam. Hiányzott egy T
  • Impi
    #4886
    Szerintem semilyen károsodást nem okoz, nem is tudom,
    talán a RAR-hoz lehetne hasonlítani.
    Megnyitsz egy becsomagolt fájlt, amiből elvehetsz, vagy
    hozzáadhatsz részeket anélkül, hogy kicsomagolnád.
    Most, hogy ez károsítaná a fájl szerkezetét, hát nem tudom!
    Talán elolvassa kérdésed aki ért is hozzá, sajnos én már
    kiöregedtem a szám.tech-ből. Nem bírom már követni ezt a rohanást :(
  • Impi
    #4885
    Szerintem semilyen károsodást nem okoz, nem is tudom,
    talán a RAR-hoz lehetne hasonlítani.
    Megnyitsz egy becsomagolt fájlt, amiből elvehetsz, vagy
    hozzáadhasz részeket anélkül, hogy kicsomagolnád.
    Most, hogy ez károsítaná a fájl szerkezetét, hát nem tudom!
    Talán elolvassa kérdésed aki ért is hozzá, sajnos én már
    kiöregedtem a szám.tech-ből. Nem bírom már követni ezt a rohanást :(
  • Yeahhh
    #4884
    nagyon köszi,a winiso tökéletes!Már csak azt szeretném kérdezni hogy ez esetleg károsithatja-e a file szerkezetét?Úgy értem elronthatja e?
  • Impi
    #4883
    Ha már itt járok, na nem véletlen!
    Nem látta valaki valahol a Win XP SP2 2120 2in1-est.
    Megigértem a CPU-mnak hogy felteszem neki.
    Köszönettel a jótevőimnek!
  • Impi
    #4882
    WinISO vagy UltraISO progival megnyitod a *.iso fájlt, a
    hozzáadás opcióval, vagy az egérrel behúzod a hozzáadni kívánt mappát vagy fájlt és mentés. Ha nincs meg a két
    progiból egyik sem, lásd Devids Pro #4880-as üzenetét, azzal
    a kiegészítéssel, hogy a CD "label" nevét se felejtsd el
    lejegyezni, majd az új kiírásnál visszaírni, mert gondot
    okozhat, ha installálásnál keresi a program. A CD védelemről
    már nem is beszélve.
  • Yeahhh
    #4881
    Ez eddig ok. és hogy mentem el isoként ha nem akarom kiirni de azt akarom ,hogy a hozzáadott mappa meglegyen benne?
  • Devids Pro
    #4880
    berakod virtuális cd-be az isót. felmásolod a virtuális cd-n lévő fájlokat a winyóra csinálsz egy crack mappát bele az nfot és a cracket.Utána kiírod ezt az egészet adat CD-ként.
  • Yeahhh
    #4879
    Bocs ha Off vagyok...Van egy iso file és egy nfo file +egy crack file.Hogy irom ezt fel egy lemezre isoba?Tehát hogy teszem őket össze mondjuk alcoholba.
  • spatz
    #4878
    Mitől van az, hogy WinXp alatt a dvd,cd-t nem tudom felisntallálni, mindig kiirja, hogy nem talál ilyen meg ilyen file, viszont ha felmásolmom a cd,dvd-t a HD-re akkor fel tudom tenni, nagyon sok 'msi' install játéknál előfordult már, mi nem jó? (Hibakijelzés ERROR 1603)
  • janos666 #4877
    Kb 1 hete újraraktam a windowst. A telepítést (többek közt az előző verzióban tapasztalt problémák miatt) a tűzfallal, vírusirtóval, windows update-vel kezdtem. Szépen fel is pakolgattam mostanra mindent, de vannak bizonyos telepítők (pl. Kazaa) amik lefagynak a filemásolás elkezdésekor és az 'első cikken' állnak. Próbáltam kinyomni a tűzfalat, vírusírtót stb., de egyszerűen nem bírok néhány telepítőt lefuttatni, másokat viszont (amik komolyabban belenyúlnak mondjuk a registribe és a rendszerfileokba) viszont igen. Mit csináljak vele?
  • fm
    #4876
    win reinstall lesz és lécci írjátok le,hogy milyen javításokat töltsek le előtte a netről,hogy "biztonságos" legyen az xp-m,mikor újra fellépek a netre.

    köszi
  • bizar
    #4875
    honnan lehet megtudni hogy mi a PROXY cimem?
  • Yeahhh
    #4874
    reset után se mindig jó,de ha kikapcsolom a gépet akkor utána jó
  • Yeahhh
    #4873
    csak fekete képernyőt látok de a gép bekapcsol és gondolom a windows is indul mert egy darabig dolgozik a winyó.....
  • units
    #4872
    Tehát ha jól értem akkor már a kezdő bios infokat se látod?
    Akkor ennek semmi köze az OP rendszerhez.
    Hardver probléma lehet.
    Videókártya, monitor,stb.
    Mozgasd meg a csatlakozókat.

  • 0ppika
    #4871
    A monitor nem kapcsol be, vagy csak fekete a kép? Nincs egy villogó kurzor a bal felső sarokban?
  • Yeahhh
    #4870
    Már bekapcsoláskor...Windows újratelepités már megvolt...
  • Devids Pro
    #4869
    csak winfos indulásakor (után)
  • units
    #4868
    már bekapcsoláskor vagy csak a winfos indulása után nincs kép?
  • Devids Pro
    #4867
    igen havernál volt ilyen, de nemtudom hogyan oldódott meg, asszem újrarakták windows-t