25353
Whistler - Windows XP
  • Devids Pro
    #4947
    te ne ugassá nekem...
  • Davidus
    #4946
    Közben rájöttem hogy mást akarok:P Van egy 10 és egy 30 gigás particióm. Most a 30 gigáspon van a windows de fel akarom rakni a 10 gigásra is(utána a harmincasrol legyalulnám). Most jön a láma kérdés:P Hogy mondom meg a gépnek hogy onnan töltse be a windowst és ne a régit erőltesse?
  • nemcsakfeel
    #4945
    a win 3.11 hez még CD key sem kell, ajánlom neked!
  • Davidus
    #4944
    Láma kérdés jön:D Megvan a windows XP a winyón... Hogy tudok mindent legyalulni és új wint felrakni ha nincs se cs winxp-m se rendszerlemezem?:)
  • Devids Pro
    #4943
    az sp1-et hogy kell nem erdeti xp-re feltenni, a cd-keyyel vacakol (tudom hogy már volt róla szó) valaki vagy adja meg a hozzászólás számát vagy írja le mégesgyszer légyszi mert én visszaolvastam de nem találtam!
    Örök hálám!
  • Devids Pro
    #4942
    mit képzelsz magadról ki vagy te vazzeg???
    he!
    faszfejkém!
    szar 3.11-eddel mennyé a fenébe!
    AZ!
    Ilyenek mint te nem valók a fórumra!
  • Met
    #4941
    Fogd vissza magad
  • 0ppika
    #4940
  • VGQ
    #4938
    Nemtom hova irjak ugyhogy ide körmölöm.
    Ha kikapcsolnáma gépemet akkor leállitja a winyot aztán elkezd ujra bebootolni.Ujrainditáskor is ez van winyo kikapcs és ujraindul,de minden inditáskor indulna a scandisk,mert hogy nem szabályosan lett leállitva.Mi a fene baja lehet ennek???
    winxp-m van.
  • Vernoon
    #4937
    Hi! A kerdest mar regebben feltettem az NTFS forumba, de nem jott valasz. Talan majd itt.
    Van 2 db uolyan winyo (80GB maxtor akarmi)
    a master: NTFS, a slave Fat32. A problema, hogy diskcleanupnal a C: kb 15 PERCIG! is elszarakodik mire kiadja a kisablakot, rajottem, hogy a "compress old file" miatt van. Ez mi a. En ilyet nem x-eltem installkor. Ez valami virtualis tomorito, mint a drivespace? ossze vissza valtozik a szabad terulet, de altalaban csokken. ures hely a C:-n 1.5 GB -> MS Halo uninstall (kb 1.5GB a savekkal) -> ures hely 2.5GB masnap bootolas utan Ures hely 1.68 GB -> Minden TEMP stb torlese -> Ures hely 1.69 GB, -> Discleanup, Compress Old File=25,150KB (25 MB?)-> lefut KB 4ORA alatt, eredmeny : Compress Old Files=58,602KB (58MB ?, az nem lehet!) Ures hely : 8.40GB (ez viszont orvendetes). Hogyan lehet megszabadulni ettol. Ugy vettem eszre, hogy lassitja a rendszert, de lehet, hogy nem ez. Az viszont idegesito, hogy soha nem tudom mennyi szabad helyem van. a Slave winyon nincs ilyen compress old files, es masodpercek alatt vegez a diskcleanuppal.
  • shark54
    #4936
    Mi ez a konyvtar -> "C:\WINDOWS\Prefetch" itt szamomra gyanus dolgokat hagynak a progik telepitoi. Altalaban .pf es .ini fajlok. Mi az az "elotrukk" ?. Bele lehet turni vagy torolni?
    elore is koszi.
  • PetruZ
    #4935
    Szerintem is lehet, anno az infó fősulin 3.11-esen futó Netscape 3 böngészőkkel neteztünk. Nem ma volt. :)
  • Met
    #4934
    Hogyne lehetne, a Kertészeti egyetem gépein régen 3.11-es win volt Netscape-el:)
  • Devids Pro
    #4933
    de a válasz ez
  • 0ppika
    #4932
    Nem ez volt a kérdés
  • Devids Pro
    #4931
    win 3.11-en sztem nem lehet netezni!
  • 0ppika
    #4930
  • nemcsakfeel
    #4929
    HELP!

    Win 3.11 hez kéne TCP/IP protokoll telepítő fájl.
    XP vel próbáltam összehozni gépet NetBeui n, de semmi hatása nem volt..
  • Tetsuo
    #4928
    Azt tudom, de hogy először egy új mappánál ne a filmszalagnézettel kezdje, azt akarom megoldani..
  • Devids Pro
    #4927
    akkor rakd fel 98-at:)
  • Mop
    #4926
    Hi!
    A hiba még mindig fenn áll. :(((
    És észrevettem mégegyet.
    Semmilyen FTP-re nem tudok csatlakozni, pedig pár napja még tudtam. :((
    Próbáltam már már Windows Commander-rel és FlashFXP-vel is.
    Pls segítsetek, a tököm ki van már az XP-vel, 98-al soha nam volt ennyi bajom!
  • Crem
    #4925
    LoL!


    Képek mappa megnyit---> jobb klikk---->Nézet--->Ott pedig kiválasztod azt ami nem filmszalag!:)
  • Tetsuo
    #4924
    2.Help!!! Ez is megjelenítés:
    WinXP, képeket tartalmazó mappákban az oprendszer automatikusan filmszalag nézetet állít be, pedig én azt nem akarom, mit tegyek? Hol lehet átállítani hogy a miniatűrök nézet legyen az alapértelmezett?
    Előre köszi!!!!!
  • Tetsuo
    #4923
    Help!!! Megjelenítés:
    Windows XP-ben a mappákban bal oldalon van egy csík (talán böngészősávnak hívják) ahol mindenféle infó ill műveletek parancsai jelennek meg, ezt szeretném kikapcsolni. Ezt a '98-ban simán ki lehetett kapcsolni a nem webes megjelenéssel úgyemléxem, de az XPnél sehol (a súgóban sem) találok ezzel kapcsolatban semmit.
    Előre köszönöm a segítséget.
  • Mop
    #4922
    Hi!
    XP-m van és egy csomó programot nem tudok telepíteni.
    Amikor még frissen volt feltéve az oprendszer, akkor még működött.
    Az a baj, hogy rákattintok kettőt egy telepítőre (Setup.exe), kb. 5mp-ig látni a homokórát, aztán megint a normális nyílat látni és bármennyit várok, nem történik semmi!
    Pls, segítsetek, rohadt sok cuccot nem tudok telepíteni! :((((
  • 0ppika
    #4921
    Boldog szülinapot!!!
  • PetruZ
    #4920
    Közvetlenül nem lehet, mivel éppen az a lényege, hogy context, vagyis attól az objektumtól függ a működése, amire éppen jobbgombbal rákattintasz.
    Korlátozottan (csak néhány elemre) van rá egy egyszerű módszer: a "Documents and Settings\<te neved>\SendTo" mappában lévő linkek mindig megjelennek a context menü "Send to" almenüjében.
    Egyébként pedig a registry-ben minden fájltípushoz egyedileg van definiálva minden context elem (is), a hkey_classes_root alatt. Babrálása csak fokozott óvatossággal, mert könnyen el lehet rontani a fájltípusok kezelését!
  • Tikal #4919
    a context menu -t vagy mit hogyan lehet átalakitani? amikor jobb egérrel egy fájlra katiintok hogy ott mik jelenjenek meg...
  • Balli
    #4918
    THX
  • PetruZ
    #4917
    BIOS Setup-ban van egy olyasmi opció, hogy "Seek floppies at start", vagy valami ilyesmi. Ezt le kell lőni (disabled).
    A "recent list" a "Documents and settings/<neved>/Recent"-ben van.
  • PetruZ
    #4916
    A szolgáltatások közül értelemszerűen az fut, ami "started" állapotban van, a többi az nem. A blackviper-en leírtak alapján szűrd ki azokat, amelyekre nincs szükség, azokat tedd disabled-be, vagy manual-ra (jobbklikk - properties). Van, amit mindenképpen érdemes disabled-re rakni, mert úgy biztosan nem fognak elindulni.
    A baj az, hogy hozzáértés nélküli leállítgatásokkal totálisan fejre lehet állítani az egész rendszert, szóval ha nem vagy biztos valamiben, inkább kérdezd meg itt.
  • Balli
    #4915
    Van benne valami, mivel kb. azóta ilyen lassú mióta feltelepítettem.
    Van valakinek valamilyen ötlete hogy miért nem tudom uninstallálni a NAV2004-et?
  • 0ppika
    #4914
    Amúgy 100% hogy a norton miatt olyan lassú a bejelentkezés!
  • Balli
    #4913
    Közben megint lett egy problem:
    Addig állitgattam az XP-t hogy Norton Antivirus 2004 nem akar indulni. Sőtnem is tudom uninsattálni/ujratelepiteni sem Valami instops.dat flie-t nem talál
    Hogyan tudom leszedi?
  • Balli
    #4912
    Merre találom azt a recent list-et?
  • Zozo76
    #4911
    Lehet hogy az recent list-ben van egy parancsikon ami a A:-ra mutat.
  • Balli
    #4910
    S miért van az hogy bejelentkezéskor a kislemezes meghajtón mindig megnézi hogy van e benne lemez, ezt hogy lehet kikapcsolni?
    Valamint várni kell egy csomó mig az internetre fel lehet csatlakozni (ADSL-em van), ezen lehet változtatni?
  • Balli
    #4909
    Ja, started állapot= fut állapot, ugye?
  • Tovi
    #4908
    Állítsd le azokat, hallgass PetruZ-ra.
  • Balli
    #4907
    ok megnézem a blackviper.com-ot.
    A 3a-nál, hogy érted azt hogy ami started állapodban van?
    Honnan tudom hogy melyik van abban az állapotban?
    Tehát ha ezeket a started állapotúakat benthagyom s a többit kikapcsolom akkor nem omolhat össze a rendszer?