25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #5067
    Szerintem hogy működjön is úgy sehogy.
  • Ams
    #5066
    hi!
    azt szeretném megtudni, hogy xp-t hogy lehetne átmásolni egyik wincsiről egy másikra?
    ghostolva próbáltam, de úgy nem ment.
  • PetruZ
    #5065
    Lehet, hogy a félbeszakított telepítés ottmaradt valahol a kisagyában, mint befejezett? Vagy lehet, hogy a többi patch sikeresen fel is ment és az XP úgy gondolja, nincs szükség másra? Vagy maga az oprendszer telepítő nem egyből SP1-el van csomagolva?
    Nem tudom, hogyan lehetne visszabillenteni, ehhez a gép előtt kellene ülnöm, hogy lássam.
  • PetruZ
    #5064
    Én letiltottam, egyedül a system partíción működik a sima monitoring, a többire felesleges. :)
  • PetruZ
    #5063
    Szerintem érdemes külön rakni. Ha automatikusra van állítva, akkor folyamatosan hízik meg soványodik és pillanatok alatt szétaprózódik, jól lerontva a diszkkezelés sebességét.
    A méretet én biztonsági okokból vettem egy gigára, mivel az XP 512 mega memóriára alapból valami 770 megás fájlt javasolt. Beállítottam fix méretre, 980 megára, csak erre a partícióra és ennyi. Nem töredezik szét, szép, folyamatos a fájl, így gyorsabban is működik.
  • stone
    #5062
    Érdemes swap-nak is külön partíciót csinálni? Ha igen akkor mennyi legyen, a ram 2*-ese?
  • nemcsakfeel
    #5061
    KB nekem akkor volt ennyi meghajtóm amikor a 40 GB s vinyót felosztottam 2 GB sekre, hogy megtudjam hol van rajta hiba :)) Amúgy meg sztem érdemes rendszer visszaállításnak is egy külön partíció.
  • raziel.
    #5060
    Igen azt az oldalt tudom nyomok is neki updatot de nem szed le semmit csak ilyen outlook frissitéseket meg ilyen kisebb progikat...
  • CrucifX
    #5059
    Nem sikerült, a telepítés felépítésénél EGYETLEN hibás file volt, 4 órátszenvedtem, végül feladtam, partícionálgattam 2 órát, épp most telepítek mindent vissza (98). Majd szerzek SP1-es integrált XP CD-t és újra megpróbálom valamikor, de most asszem visszatérek a három héttel ezelőtt letett fogadalmamhoz: ps2 powa
  • PetruZ
    #5058
    windowsupdate.microsoft.com
  • PetruZ
    #5057
    Én legalább három partíciót ajánlok: egyet a rendszernek (max. 4-5 giga), egyet a swap-nek (1 giga), a többit meg kinek-kinek ízlése szerint. Nekem a 80 gigás vinyóm nyolcfelé van osztva (4 (sys) + 1 (swap) + 3 (temp és IE temp) + 20 (csak játékok) + 6 (csak util) + 20 (vegyes, főleg a weboldalaim offline tükrözései és egyéb) + 10 (átmeneti tárolás kiírás előtt) + 12 (csak letöltéseknek)). :]
  • raziel.
    #5056
    mikor feltetem elöször a wint. akkor elkezdte és leakarta szedni csak én leállitottam és azota nem kezdte el magátol szedtni és azért kérdezem hogy lelehet e tölteni valahonnét.

    de tuti hogy van mert mielött feltettema win xp-t azelötti is leszedte és fel ir rakta magátol...
  • lck
    #5055
    majd számolj be ha sikerült ( akár privátban is )
  • CrucifX
    #5054
    Sajna nincs rá fedezetem, XP Pro CDm (1) van, most délután nekiugrok és reménykedek.
  • lck
    #5053
    CrucifX!

    Mostanában már nagyon sok Crac-kelt XP telepítő van ami az SP1 et is tartalmazza és aktiválni sem kell ( én az elmúlt hónapokban 2 félévelvel is találkoztam ). Ha régi CD van SP 1 nélkül, akkor alapból nem megy fel rá az sp1. akkor bele kell nyúlni a regeditbe és egy új key-t adni neki. ( vannak rá leírások a neten + talán crac-kek is amik ezt megcsinálják )utána már fel megy rá az sp1. De azért fontold meg: ( ha anyagilag kibírnád ) XP home a botban 28000 Ft és utána nem kell parázni.

    ----------

    Tmate6!

    Sztem ez nem igaz, sőt hülyeség.
    Előtte viszont érdemes scandisk-elni is.
  • tmate6
    #5052
    hi igaz hogy lemeztoredezettség mentesítés után leleassul a gép?mert elég sok helyen olvastam
  • CrucifX
    #5051
    Köszi szépen! És mi a helyzet az aktiválással ill az SP1-es csomaggal?
  • lck
    #5050
    Ha javasolhatom először hozz létre az XP-nek egy 5 Giga körülit, arra telepítsd fel. A maradékra kerülnek majd az adatok. A nem rendszerhez tartozó programokat ( játékok ) aztán a második ( D: ) re telepítsd.
  • lck
    #5049
    Ha nem akarsz adatokat megtartani a vinyón akkor a világ leg egyszerűbb dolga: XP cd-vel elindulsz. Bootolás után szépen mutatja a vinyód állapotát. Ott tudsz törölni, partíciókat létrehozni és NTFS-be leformázni. A lényeg hogy az első particiót létrehozod a rendszernek és oda feltelepíted. XP alól meg majd a maradék helyet leformázod aminek akarod.
  • CrucifX
    #5048
    Na srácok, tovább nem halogathatom a dolgot, fel kell tennem a Windows Xp-t (pápá jó öreg 98SE). Azonban lámázok egy kicsit, mert szeretnék biztosra menni.
    Kiráz a hideg a partícionálástól és a telepítéstől. Jelenleg FAT32 rendszert használok, de ugye XP-hez NTFS kell.
    Namost, szépen W98as indítólemezzel bootolnék, leformatálnám a két partícióra osztott vinyómat. Hogyan tovább? Fdisk-el kell átkonvertálni NTFS-be vagy ha WindowsXP CD-vel bootolok, automatán, vagy valamilyen más programmal megcsinálja? Plíz segítsetek, sürgős lenne, egyedül pedig nem szeretnék nekiugorni. (40 gigás vinyó, jelenleg 20-20-ra osztva)
  • PetruZ
    #5047
    SP2 még nincs hivatalosan, csak egy RC1 verzió (kiadás előtti próbaverzió). Az M$ oldaláról biztosan letölthető valahol. Ha nem a beépített AutoUpdate-et akarod használni (vagy nem tudod... khm :) ), akkor marad a kézi bogarászás és az összes szükséges patch/javítás egyenkénti leszedése. Sok sikert, a telepítendő dolgok darabszáma majdhogynem háromjegyű...
  • raziel.
    #5046
    Szasztok.

    Azt szeretném megtudni hogy hogy lehet updatelni a wint. mert mikor feltettem és elkezdte tölteni az anyagot akkor leállítottam....

    és most jó lenne frissiteni sp2-vel.
    valaki pls.
  • lck
    #5045
    dcenter!

    ha felteszed nagyon figyelj oda hogy az összes ismrősöddel igen jóba legyél ( szomszéd kutyáját ne bántsd, ne halgass hangosan zenét, mindenkinek köszönjél meg ilyenek ) mer feljelenthetnek és akkor bizony kijönnek...
  • nemcsakfeel
    #5044
    dcenter: bazmeg nehogy azt a szar linuxot feltedd!!! nagy szopás az egész! a win95 már nyílt forráskódú, azt használhatod ingyenesen..
  • 0ppika
    #5043
    Használj inkább linuxot!
  • Met
    #5042
    Hülye, most szegény nem meri felrakni az xp-t:)

    dcenter, ha ennyire beszari vagy akkor vegyél oem-et, az a legolcsóbb:)
  • 0ppika
    #5041
    Igaz! Engem már 2 éve üldöz a májkoszoft + egyéb hatóságok, csak az ügyességemnek köszönhetem, hogy még nem kaptak el!
  • dcenter
    #5040
    sziasztok!

    A segítségeteket kérném,egy kérdésem lenne:

    Egyesek azt állítják,hogy a windows xp elküld a netre kapcsolódáskor egy szériakódot,amely segítségével vissza tudnak nyomozni.

    Ebből mennyi igaz?

    Légyszi segítsetek,mert már régóta nem tud senki kielégítő választ adni erre a kérdésre...

  • Patesz
    #5039
    Megoldottam. Már 2 napja leformatáltam!
  • 0ppika
    #5038
  • Ackro
    #5037
    ne bénázzatok he! :)
  • Stann
    #5036
    Hát ja, az XP-ben túl sok a véletlen...
  • 0ppika
    #5035
    Sehogy, nálam magától "jó" volt.
  • Stann
    #5034
    De akkor azt hogyan lehet megcsinálni, hogy 1X TELEPITEM a NAV-ot, és mindkét felhasználónál működjön, elinduljon?
  • 0ppika
    #5033
    Nálam volt sokáig, és működött is két profilban, csak nem egyszerre.
  • Stann
    #5032
    Senki sem használ több felhasználóval pl. NAV-ot, vagy valamilyen hasonló progit?
  • nemcsakfeel
    #5031
    nem igazán találok hozzá ilyen plugin-t.
    errefele néztem: http://www.daemon-tools.cc/dtcc/portal/download.php?mode=ViewCategory&catid=7
    vagy nincs vmi olyan, amivel Pl. írót tud szimulálni, és a rá írt dolgokat elmenti neki tetsző image fájlba??
  • PetruZ
    #5030
    Alapból nem támogatja, csak plugin-en keresztül. Le kell tölteni a megfelelő plugin-t a Daemon Tools oldaláról.
  • nemcsakfeel
    #5029
    vagyis mit csináljak hogy működjön.
    mountoláskor nem ír ki semmi hibát, de betenni nem teszi be azt a képfájlt.
  • nemcsakfeel
    #5028
    Daemon tools 3.32 miért nem tudja érvényesen mountolni az .nrg (nero image) fájlokat?????