25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #5107
    Ha a tálcán van hibajelzés, akkor az Eseménynaplóban is kell lennie. Mivel eszközről lehet szó, valószínűleg a System (Rendszer) részben kellene alaposabban körülnézni.
  • fifi
    #5106
    Miért van hogy az utóbbi időben egyik emberem sem aktív messengeren, pedig semmit nem csesztettem a progiban!
  • Toms
    #5105
    Esemenynaploban nem ugazan lattam a problemamra utalo dolgokat. Viszont valami gond lehet az usb-vel, mert megjelenik valami hiba jelzes a talcan, hogy valamilyen usb eszkoz nem megfeleloen mukodik, de el is tunik, igy a reszletes ismertetesre nem tudok kattintani (persze az eszkozkezelo szerint minden tokeletes). Csak egy eger es egy program hardver kulcsa van usb-n, nem tudom mi lehet a gond, de mar tele van a szervezetem az egesszel. Foleg az idegesit, hogy a semmibol kezdte ezt az egeszet csinalni, semmi uj hardver nem lett a gepbe rakva, csak egyik naprol a masikra megkattant az xp.
  • Psziho Apu
    #5104
    Sziasztok az Xp a következőt írja ki
    "An internal application error has occurred."
    Mit jelent és mért írja ki?
  • Toms
    #5103
    Nem vagom a dolgokat, hol kell keresni xpben ezt az esemenynaplot?

    XP cd nem javitotta ki azt a bizonyos nem tudom milyen hibat, viszont miutan lefutattam az alaplaphoz adott cd-rol az intel update-et, eltunt az egyeb eszkozok az sm buszvezerlovel egyutt, az eszkozkezeloben most semmi felkialtojel, vagy hiba, de a hardver behelyezes es levalasztas csipogas megmaradt, es a ketto kozti minifagyas is.

    Mas, xp konyvtarban a "Prefetch" konyvtarnak muszaly lennie es mi a lenyegi funkcioja?
  • PetruZ
    #5102
    Az XP a legtöbb hibáról nem szól, hanem beírja az Event log-ba (Eseménynapló). Nézd meg, lehet, hogy ezek is ott vannak.
  • Toms
    #5101
    Megtalaltam a hangot, ami a hiba idejen szol, ez az "Windows XP - hardver behelyezése.wav" es az "Windows XP - hardver leválasztása.wav".
    Megneztem az eszkozkezelot es lett egy felkialtojelem az Egyeb eszkozok/SM buszvezerlonel, hogy az illesztoprogram nincs telepitve. Eleg erdekes, valszinuleg akkor ez okozza a problemat, mert ha megnyitva hagyom az eszkozkezelot, es amikor csinalni kezdi azt a csipogast, akkor utanna "frissiti" az eszkozkezelot is.
    Most megprobalom telepiteni a hianyzo illesztoprogramot, gondolom xp cd-n rajta lesz, de ha valami gondja van az xp-nek, akkor igazan kiirhatta volna egy hibauzenetben, nem ezzel a csipogassal, aztan talald ki hogy mi a baj :p
  • PetruZ
    #5100
    Vinyó nem dolgozik a sípolás közben? Nálam akkor csinálta ezt, mikor az alaplapi hangkártyát üzemeltettem és valami nagy adatmozgás volt, miközben valami erősebb játékot is futtattam. Rendes hangkártyát használva a jelenség megszűnt.
  • rushman
    #5099
    nálam az usb-adatátvitel közben serceg a hangszóró...
  • Met
    #5098
    Nem melegszik a procid? Nézd meg a ventijét.
  • Toms
    #5097
    Hi
    Volna egy nagy problemam xp alatt, tegnap ota ha elinditom az xp-t, akkor utanna veletlenszeruen tadam-tidam csipogast hallat a fejhallgatoba veletlenszeru idopontokban, van hogy egymas utan tobbszor is, aztan fel oraig semmi, de minden alkalmazas futtatasa kozben hallatszik (persze game kozben is) es ilyenkor egy toredekmasodpercre meg is all az egesz xp a ket csipogas kozott, mintha fagyna. Nemtom mitol lehet, valoszinuleg a netrol kaphattam el valamit, de fprot szerint nincs virusom, a spybot szinte semmit se talalt, a spy sweeperrel meg leszedtem mindent amit csak talalt.
    Valaki talakozott mar hasonloval? Ha igen, akkor ossza meg velem, hogy hogy lehet megszabadulni tole (mert irtora idegesito tud lenni), vagy ha valakinek van valamilyen otlete, xp-t nem igazan szeretnem ujrarakni.
    Elore is koszonom a segitseget.
  • fm
    #5096
    köszi,kipróbálom ezeket. sztem is gyenge a két általam használt progi. a rendszert viszont egy winyó csere miatt is újra kell raknom...
  • units
    #5095
    Egy kezdőlap megváltozás miatt én nem raknám újra a rendszert!
    A Norton rendszer az jó, de az ilyesmi "hijack" ellen nem védenek.
    Olvasd át a vírus topicot.
    Találsz bőven megoldást.
    Két progi a vírus topicban: #353
    tuti megoldja!
    Telepítsd fel mind a kettőt.

    Első a SpySweeper legyen frissíted a netről (csak az adatbázist) safe mód!!! és lefuttatod.

    A hijackthis (safe mód) is nagyon profi erre a célra!
    DE NEM LÁMA KEZEKBEN!!!
    Ne törölj (fix) mindent amit kilistáz!
    Csak ami nem oda való!
    A spy-bot meg az ad-aware két viccprogi!!!
    semmire nem jó! (magánvélemény)
    A SpySweeper talál utánuk bőven szemetet!


    De ha mégis újra rakod a rendszert akkor én ezeket ajánlom.
  • fm
    #5094
    win reinstall lesz. a kezdőlapot megváltoztatta vmi tetű,meg állandóan pop-up ablakok jönnek fel,hogy "spyware detected! kill it!" stb. mos van fenn spy-bot,meg ad-aware,norton tűzfal+vírusirtó. oprendszer persze xp.

    kérdés: milyen progikkal tudom megelőzni,hogy a friss rendszerem ne menjen tönkre ezek a hülyeségek miatt? köszi
  • #5093
    A kérdésemre a válasz pedig itt
  • #5092
    Ezek a felkiáltójeles cuccok mik? Törölhetőek?


  • nemcsakfeel
    #5091
    a nedszképben hol lehet átállítani a levél tároló könyvtárat?
    a cache átállításával nem igazán megy..
  • units
    #5090
    Ezt a 3 rendszer progit mostanában szeretik a vírusok.
    De ha az "ISASS.EXE" = isass.exe és nem LSASS.exe
    akkor az gyanús.
    Vírusírtó?

  • zennon
    #5089
    Sziasztok!
    Miért van az,hogy az ISASS.EXE,CSRSS.EXE és
    a SERVICES.EXE állandóan I/O műveleteket végez
    a vinyón?
    Nagyon zavaró hogy állandóan villog a vinyó LED-je.
    Előző telepítésnél valamivel megszüntettem,csak
    azt nem tudom mivel.
    ötleteket várok!
  • Womb
    #5088
    Egy kérdés:Néhány hivatkozást képtelen vagyok megnyitni (pl.startlapról nemtudok elindulni,némely weblap gombjait nem tudom kapcsolni stb...).Xp sp1,!Avast antivir.,Kerio firewall-t használok.Tudnátok nekem segíteni??
    Előre is köszi
  • nemcsakfeel
    #5087
    shutdown parancs miért nem kapcsolja ki az ATX es gépet?
    Alapből ha rámegyek a kikapcsolásra, akkor kikapcsolja teljesen, viszont ezzel csak leállítja a progikat, meg a "kérem kapcsolja ki" szöveget nyomja.,
  • Cooo
    #5086
    hogy lehet magyar windows xp hun- ra T1-es fontokat feltenni hogy müködjön a hosszú ő-ű ha valaki tudja légszi válaszolj
  • daniferi
    #5085
    Mostanában el kezdett akadozni a windows xp. A procihasználat 22-24%, de amikor lekicsinyítek egy ablakot (vagy átváltok másra), elkezd akadni (olyan, mintha két-három másodpercenként lefagyna a gép fél másodperce) az egér és a zene, a cpu használat pedig nem növekszik meg. Gép: 800MHz AMD, 256 Ram, Voodoo3

    Mi az oka ennek és hogy segíthetek rajta?
  • Patesz
    #5084
    Nálam is fent van a Zone Alarm de semmi ilyen nincs! Nálam csak kérdezget amikor fellépek a netre és enyi!
  • 0ppika
    #5083
  • Met
    #5082
    Zone Alarm uninstall
  • Kandurex
    #5081
    Hmm...help, amióta felraktam a Zone alarm -ot azóta az XPm minden indítás után fél percet "gondolkozik"...brrr....tud valaki valami megoldást?
  • nemcsakfeel
    #5080
    de ahhoz kell egy adag szotar fajl, vagy brute force olas, ami kurva hosszu lehet. w2000 el, meg aszem lehet torolni felhasznalot, meg mindent at allitani....
  • Roll
    #5079
    a program neve: Cain & Abel 2.5, Minden jelszót kiszed.
  • nemcsakfeel
    #5078
    windows 2000 cédéről kell bootolni, úgy kezdődik.
    persze lehet linuxról is, csak az macerásabb út.
  • PetruZ
    #5077
    Pl. nézz el a misterxp.uw.hu-ra, le van írva.
  • tajfun
    #5076
    Van ra progi.
  • icecave
    #5075
    Nos. Rendszergazdai jelszóval használod az XP-d. De, elfelejted a jelszavad, hogyan lehetne azt megfejteni??
    Kikerülni, feltörni, stb.
    Egy tanár kérdezte, jó lenne, ha válaszolna, aki tud. Előre is köszi!!!
  • PetruZ
    #5074
    Nem, olyanom nincs. Időnként nyomok egy system backup-ot és azt elrakom.
  • nemcsakfeel
    #5073
    Ja én dehogy arra a szar beépített winfosos visszaállításra gondoltam.. az egyiken sincs. Rendszer másolat -- Partition Magic kal a rendszer partíció lemásolva és elrejtve.
  • 0ppika
    #5072
    Hát akkor ghostolni simán lehet, ha tök ugyan olyan a gép.
    Milyen progival próbáltad?
  • Ams
    #5071
    ez kéne nekem is...
    átmásolni egyik gépről egy másik teljesen ugyanolyanra...
  • 0ppika
    #5070
    teljesen ugyan olyan konfigot lehet.
  • lck
    #5069
    tudtommal az xp megjegyzi a gép hardware adatait (gyáriszámait) alaplap, wincseszter meg ilyenek, és ezért nem megy át másik vinyóra. met ugye 1 gép 1 XP ( M$ ). Más oprencert lehet ghostolva átmásolmi de XP-t nem.
  • Met
    #5068
    Lehet, ghost floppyról bootolva 2 lehetőség közül választasz, vagy az egész vinyót elfoglalja a ghost vagy pontosan akkor particiót lefoglal magának amiről le lett ghostolva.
    De ha nem ugyan olyan a 2 gép alkatrésze akkor cseszheted, mert keresni fogja a régi alaplapot stb.
    Több időbe fog kerülni leszedni a régi drivereket és az újjakat felrakni, mintha a wint húztad volna fel.