25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #5147
    Érdekes, nekem corp van és nem kér serialt, a win update is megy.
  • CrucifX
    #5146
  • CrucifX
    #5145
    Srácok, kellene a segítségetek.
    A múlt hétvégén szombat este kikapcsoltam a gépet, majd vasárnap reggel szembesülnöm kellett aténnyel, hogy a D partíciom szőrén-szárán eltűnt. Valószínűleg inaktívvá vált, dehogy miért,arról fogalmam sincs. Feltettem a partition magic 8.0-t de nem nagyon szeretnék belekontárkodni a dologba. A gépet két hete telepítettem újra, a D meghajtón alig volt 20 mega de most nagyon kellene az ott lévő üres hely. Plíz segítsetek, hogy lehetne visszaállítani úgy, hogy a C meghajtónak ne legyen semmi baja? (gyk. adatvesztés)

    Itt egy kép adologról:

    http://users.atw.hu/gametrailers/partition.jpg
  • PetruZ
    #5144
    A Corp.-hoz is kell serial: corp serial. :) De tényleg. A telepítéshez mindenképpen kell, viszont nincs aktiválás és elvileg így akárhány géppel felrakható ugyanazzal a serial-lal és a windowsupdate sem pofázik miatta (hacsak már nem tiltott kulcs).
  • PetruZ
    #5143
    Szerintem az a kínja, hogy megváltozik a diszkek betűjelzésének kiosztása. A kisagyában (pl. a registry-ben) benne van egy csomó régi meghajtó betűjel hivatkozás, lehet, hogy ez kavar be (már ha mondjuk "D"-ről akarod átrakni "C"-re). A boot.ini csak azt mondja meg, hogy hol keresse a betöltéshez szükséges loader-t, egyebet semmit. Nem hinném, hogy (időben) megérné a tökölődést, inkább boot-olj rá a telepítő CD-re és kérj javítást (ha van rá lehetőség), vagy csak az új telepítés marad. Vagy ha van telepítve Recovery Console, akkor a diskpart-tal átállíthatók a betűjelek, de ennek használata csak rendkívüli óvatossággal történjen, előtte jól gondold át, mit akarsz csinálni (a diskpart leírása
    itt található). Most nézem, lehet, hogy ez sem lesz jó: az assign nem engedi a rendszer, a boot, vagy a lapozófájlos partíciók átnevezését.
  • Met
    #5142
    A corphoz minek kell serial?
  • Mihail
    #5141
    Segítség!! sűrgösen kellene egy serial Win XP Corporate edition sp1-hez!!!
  • Desszert
    #5140
    Szerintem az XP nem engedi elindulni a rendszert mert érzékeli hogy nem ugyanott van, ennek a kiküszöbölésére kellene nekem valami megoldás.
  • Desszert
    #5139
    A particiót a c:\boot.ini fájlban állítottam be, hogy ott az op rendszer.
    A patrició aktív és ráadásul a másodikról akarom áttenni az elsőre, úgyhogy az sem lehet gond.
  • nemcsakfeel
    #5138
    Amire áttetted újonnan az is Primary partíció vagy az Logikai?
    Logikairól aszem csak a linux tud betöltődni.
    A másik lényeges hogy amiről bootolni akarsz az legyen az Aktív partíció ( bár ha a bejelentkezés bejött akkor biztos az.. ) a megelőző partíciót próbáld meg elrejteni!
    Hány GBs a vinyód , és az új win partíció hol kezdődik rajta?
  • nemcsakfeel
    #5137
    hát te, a biosban neked hol lehet partíciót állítani ???
  • 0ppika
    #5136
    Hát akkor
    Mennie kéne!
  • Desszert
    #5135
    Ja és boot.ini-ben is átírtam a partitiót.
  • Desszert
    #5134
    Igen, valszeg az XP akadályozza meg valahogy, mert a bejelentkző képernyőig eljutok, onnan nem lehet tovább menni se felhasználót választani se jelszót beírni.
  • 0ppika
    #5133
    A BIOS-ban az a partíció van beállítva first boot-ra?
  • Desszert
    #5132
    Segítsetek! Szeretném másik partítióra tenni az XP-t. De sajnos hiába backupolok, a másik partítión nem indul el a rendszer. Mit kell tenni, vagy hol találok erre leírást?
  • units
    #5131
    IE6-nál Eszközök->internet beállítások->Tartalom fül->automatikus kiegészítés
  • nemcsakfeel
    #5130
    XP Powertoy-t nézném meg a helyedben.
  • Stann
    #5129
    Igen, ha jól emléxem, létezik egy ilyen registry bejegyzés!
  • 0ppika
    #5128
    Mármint az explorer?
  • Stann
    #5127
    XP-ben valahol be lehet állítani, hogy a beírt kódokat+passt mindig megjegyezze? Mert egyszer nyomtam egy nemet, és azóta nem jegyzi meg.
  • Patesz
    #5126
    Kösz megnézem
  • Stann
    #5125
    Tedd fel a Spybot - Search&Destroy nevű progit, az a regből kiszedi az ilyen dolgokat, nekem is ez volt a problémám! És persze frissitsd a nodot, a trojaikat meg szedd le!
  • Adi
    #5124
    Ez meg mi??
    Ez meg mi?2
  • Adi
    #5123
    Sziasztok!!
    Lenne egy olyan gondom, hogy állandóan beugrik egy ablak:
    És már nagyon ideges vagyok tőle.. nod32 talált az mscofg-ba egy trojait azt karanténba zártam.. bocs de állandóan elteszi az ablakot, így darabosan írok!
  • 0ppika
    #5122
    Asszem ez az!!!
  • Patesz
    #5121
    A Java virtuális gépet honnan lehet letölteni???
    Mer így használnataltan egy csomó oldal mert nem tok semmit csinálni!!

    Lécci valaki
  • Psziho Apu
    #5120
    sziasztok 1 kérdés ha megnyitom az expolert a kov üzi jelenik meg a bal alsó sarkában
    javascript:void(0);
    ezt írja alulra és ez mit jelent és hogy lehet ezt kiiktatni vagy kijavítani
  • szando
    #5119
    jah, és nálam crc mindig. néha 80 %-nál, néha 2-nél... :S
  • szando
    #5118
    nekem is volt ilyen problémám, hiába mountoltam alkohollal, daemon toolszal, nem ment. kiírtam cd-re és jó volt.
    hálisten ez nem a saját gépemen volt így, mert bele is őrültem volna :D
  • szando
    #5117
    sziasztok!

    már második napja tapasztalom hogy a gépem egyre lassabb, miközben nem fut egyetlen program se, de még az IE-t sem tudja 15 másodpercnél hamarabb megnyitni. ez biztosan nem hardverprobléma, valószínű a mostanában fel- felbukkanó üzenetekkel hozható kapcsolatba, amik szerint nem sikerült a késleltetett írás. ezt először dc futtatása közben láttam, azóta dc se kell neki hogy kis sárga buborélókokban feldobja ezt az üzit.
    a folyamatokat is néztem, én semmi különöset nem vettem észre ott..
    mi lehet a baj?
  • Stann
    #5116
    Jaja, battlefieldnél irta ezt ki!
    Nem dc-s cucc, de a másik vinyorol megy is! De köszi a linket, nézem is!
  • units
    #5115
    DC-s cucc?
    próbáltad cd-re írni és úgy telepíteni? (alcohol vagy clone?)
    utána olvastam...
    nem sok eredmény...
    Másik fórum:

    Hello mindenkinek!

    "Tudnátok segíteni mihez kezdjek, ha már az instalálás 2%-nál kiírja a következő üzenetet:
    Specified component cannot be found in the media. An attempt was made to acces a component that does not exist in the named media.
    A dc-röl töltöttem le nem csak egy helyről.
    Sérült vagy nem jól írtad meg a cd-t nekem is ez volt"
    itt
  • Stann
    #5114
    Elkezd telepiteni, és 30% körül, vagy akárhol vagy crc, vagy ilyen:


    Vagy akármi, de a másik vinyóról felmegy simán, akárhányszor másolom, akár ha új, üres particiora, NEM MEGY FEL!!!
  • units
    #5113
    hibaüzenet
  • Stann
    #5112
    De, csak telepítés közben valami hibaüzenettel kilép, és már nagyon idegesít. Miközben a másik viníóról simán felmegy. :(
  • NeoMaN
    #5111
    Mi az, hogy nem települnek? Egyátalán el sem indul (nem mountolható), vagy telepítés közben hibával leáll?
  • Stann
    #5110
    Hali! Nálam lévő image fájlok nem települnek fel, a haver vinyójáról az én gépemen simán felmennek, XP alatt. Mármindent csináltam, az összes drivon Norton Systemworkssel Defrag, Scandisk, legalább 50%szabad hely volt. Nincs badsector, minden normálisan megy rajta, és gyors is. 2 vinyóm is van, akármelyikre másolom át, nem jó, pedig az összesen lementek a fent emlitett alkalmazások.

    Mi a baja???

    (Vagy akár van olyan progi? AMivel össze lehet hasonlítani 2 nagy filet, mert a TotCommander memória méret miatt nem tudja.)
  • DerYn
    #5109
    Hello!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek, sűrgős!
    Felakartam tenni a SP1a-t Magyar winXP-hez, és hülye hibaüzenet miatt nemtudom mitévő legyek!
    Nézzétek meg és ha van jó ötletetek írjátok ide vagy a [email protected] címemre!
    Előre is köszönöm !!

    u.i:először azthittem a deamon tools szórakozik, de lelőttem a futó prg közül...

    LINK: http://deryn.uw.hu/!help/index.php

  • DerYn
    #5108
    Hello!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek, sűrgős!
    Felakartam tenni a SP1a-t Magyar winXP-hez, és hülye hibaüzenet miatt nemtudom mitévő legyek!
    Nézzétek meg és ha van jó ötletetek írjátok ide vagy a [email protected] címemre!
    Előre is köszönöm !!

    u.i:először azthittem a deamon tools szórakozik, de lelőttem a futó prg közül...

    LINK: url]http://deryn.uw.hu/!help/index.php