58376
Játékmagyarítások fóruma

Magyarítás és magyarosítás különbsége
(https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarosítás)

Ebben a topikban NEM az M.I./Gépi segítéses fordításokkal foglalkozunk.
Ne reklámozd, ne szúrd be hírként, ne emlegesd, ne is kelts feszültséget ezzel a témával!
Köszönjük.

Magyaritasok.hu | HunosítókTeam | Lostprophet | PS Hack Fórum | Unreal Engine 4 Tutorial (Kena) by .:i2k:.
  • Hayako
    #53174
    Köszi az xml fájlt, Fearka! Nem tudtam aludni és megnéztem megint. Az external-ban megnyitottam az intro-t, ahol behozta a könyvet (sőt ahogy megnéztem az egész external mappa maga a könyv), és mind swf fájl. Nem tudom, azt hogy lehetne szerkeszteni. :/ A menü többi részét sajna nem látom, azok lehetnek a dat fájlok?
    Utoljára szerkesztette: Hayako, 2018.12.01. 04:50:34
  • FEARka
    #53173
    Az xlg offzipel kibontható. A .dat fájlra nincs ötletem. Viszont szerintem sok dolog képként van benne. Pl. az introban az a könyv és azon a feliratok.
  • Hayako
    #53172
    Sziasztok! Mostanában olyan kevés a magyar nyelvű point and click kalandjáték, én meg imádom őket és ki is néztem egy rövid játékot fordításra, a Tsioque-t és nem is láttam sehol, hogy valaki betervezte volna. Megtaláltam a fordítandó fájlokat is, csak sajnos én nem értek a programozáshoz: az egyik xlg a másik pedig dat fájl. Valaki tudna segíteni, hogy megoldható-e ennek a honosítása?
  • darkSectorxxx #53171
    Jaa értem hogy nem lett frissítve, oksi.
    Rendben thx még1x
  • FEARka
    #53170
    Amiket felsoroltam azokhoz van. Ezért írtam, hogy a Projektek menüpontban tudod letölteni. A letöltések rész nem igazán lett frissítve. Nem kell felülírni semmit, le van írva, mit hova kell másolni, ha letöltöd a fordítást. Az első ingyenes részekkel is ki tudod próbálni.
  • darkSectorxxx #53169
    Most nézem egyelőre 1 androidos magyarítás van, gondolom majd lesz több is később.
  • darkSectorxxx #53168
    Huh nagyon köszönöm.
    Hát ha magyarul lenne, akkor kifizetném, azt a 2-3ezer ft-ot érte. :)

    Jól hangzik, ezek a jó kis story-s játékok ügyében. Amúgy ezt hogy képzeljem el, meg kell vennem a játékot, letölteni és fellülirni a magyaritássla fájlokat?
  • FEARka
    #53167
    Mi pár TellTale játékhoz készítettünk. GoT, Borderlands, Minecraft, Walking Dead NF és Michonne. https://talehunters.webnode.hu/ A projekteknél le tudod tölteni őket. Azt gondolom tudod, hogy a LiSnél (és a TellTale játékoknál is) csak az első rész ingyenes?

    Amúgy a LiS-t átültették UE4-re androidon.
  • darkSectorxxx #53166
    Köszi
  • akyyy
    #53165
    itt elvileg fordítják a hitman első részét (2026), program is van hozzá, bár én nem értek ennyire programozáshoz sajnos (jó lenne megtanulni). Szóval hátha segítség, és akkor az előző Hitmannak is lenne talán fordítása.
  • darkSectorxxx #53164
    ja értem. :)
  • Evin
    #53163
    Androidosokra láttam már én is, de nem igazán találkoztam velük sehol.
    Egyszerűbb és fájdalommentesebb, ha a készítő nyitott a dologra, és berakja egy frissítéssel. Nagyobb kiadóknál kb nulla erre az esély, viszont a többiek nyitottak szoktak lenni, ha alapból nem csak angol a támogatott nyelv. Sőt, valaki ki is szokta írni a Google Play adatlapra, hova lehet írni.
  • darkSectorxxx #53162
    Huh köszönöm a tippeket.
    Life is Strange gondolom esélytelen.
  • Montanosz
    #53161
    van soknak, van valami magyar oldal is ahol fel van sorolva, de nagyon rég néztem nem emlékszem a cimére bocsi
  • darkSectorxxx #53160
    Skacok.

    lehet hülyeséget mondok, de telefonra nincsen magyarítás?
    Android játékokhoz? PL ez: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.squareenix.lis
  • darkSectorxxx #53159
    na, zsír, de én inkább egy PS Now-ra fizetnék be, pláne ha majd letöltős lesz. :)
  • Montanosz
    #53158
    jelenleg a játékok egyharmada olyan 1100 fut végigjátszhatóan, van egy két jó cím ami már benne van :-D
    uncharted is
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.11.28. 18:28:59
  • darkSectorxxx #53157
    A GYENGÉBB igényű alkotások mennek jórészt.
  • Montanosz
    #53156
    Aham, köszi!
  • Tehasut
    #53155
    Elvileg fel lehet, de az Unchertedek még nem működnek az emulátoron. Én a Demon's Soulst próbáltam az rpcs3-ban, azt simán lehetett magyarítani. Ha majd egyszer menni fognak az Unchartedek az emulátoron, akkor simán lehet majd használni a magyarításaikat.
  • Montanosz
    #53154
    Bocs, de egyáltalán nem értek hozzá

    Ps3 emulátoron ( RPCS3) is fel lehet tenni a magyaritást?
  • grebber
    #53153
    Boltokban még találni elvétve olyan ps 4 csomagokat amin 5.05 van vagy talán kisebb. Pshack oldalon fel voltak sorolva.. Driveclubos csomag pl. ilyen.
    Ezen elég sok cuccot lehet már tolni. De ahogy haladunk előre majd jobban kiismerik és lesz törve nagyobb fw is.
    Ami számomra megdöbbentő, hogy xbox one törés sehol sincs...
    De szerintem itt fejezzük is be ezt a témát mert ez kőkemény warez már.
  • darkSectorxxx #53152
    És mivan a friss vinyóval? ha még friss, akkor honnan tudja hogy előtte milyen FW volt rajta és miért nem enged feltenni régebbit? ha nem dugom pl netre?
  • Evin
    #53151
    Ha egy játék pl 5.0 OFW-hez kötődik, a javítások sem fognak újabbat megkövetelni. Ritkán, de ha mégis, azt visszaszokták butítani, mikor kijön a módosított javítás a játékhoz.
    Én azt javaslom, ha 5.05 alatt leszel, nézz körül, mi van, amivel játszani szeretnél, és kell-e az, ami PSN-en van. Felfelé bármikor léphetsz, visszafelé soha.
  • darkSectorxxx #53150
    Nem, sanjnos őpont nem, mivel visszafelé nem engedi a rendszer, vagyis ha mostanság bármikor frissitettél, akkor ennyi volt.

    bár ezt nem értem, mivel a FW az a vinyón van, ha kicserélem a vinyót miért ne tehetnék rá 5.05-öt ugye....
  • darkSectorxxx #53149
    jaja nézem a fórumot, de a PS4 pro kodját hiába gépeltem be, nem fopgadta el. :)

    Ja értem, akkor hiába veszel neten egy mostani gépet nem fogom tudni a 6.02-es glépre manuálisan visszatenni mondjuk az 5.05-üst, akkor lényegépe mostanra már limitált ezeknek a törhető gépeknek a számí, mert max kevesebb lesz a számuk több már nem lhet ugye logikusan. :)
  • Daermon
    #53148
    Akkor ha jól értem nem lesz olyan PS4en, hogy simán telepitek egy magyaritást az eredeti játék utolsó verziójához, mint PC-n és élvezem. :D Warezolni PC-n se warezolok, PS-en se fogok. :)
  • Evin
    #53147
    Tudtommal nincs ilyen veszély. Amit bukni tudsz, az a "törhető" firmware verzió. De ebben a témában nem vagyok annyira otthon, én mindig vigyáztam, így semmilyen gépet, ami nálam valaha volt (x360/ps3/ps4), nem bannoltak még.

    A FW csak felfelé frissíthető, visszafelé nem! Tehát ha 5.05 van a gépen, pl 5.50-et fel tudsz tenni, de 4.55-öt nem.
    Ergo vagy PSN komatibilis vagy, vagy tudsz játékot futtatni.

    Rengeteg játék van 5.05 alatt. Utána kell nézni, lehet, amivel pont játszanál, mind alatta van.

    "de akkor ha jól értem eddig magyar felirat csak komplett warez játékok letöltve tartalmaznak? és külön nem lehet még csak feliratot leszedni nem? "
    Vagy magába a játékba rakom, vagy egy patch fájlba, ha van, de azok is gigásak szoktak lenni. Azon dolgozom, hogy mint PS3 esetén megoldható, hogy csak a magyarítás által módosított fájlokat tartalmazza a fordítási fájl, de egyelőre ez macerás, vagy fagyás a vége.

    Ha nem gond, itt befejezném a témát, mivel ez fordítási topik, nem konzolos. :)
  • darkSectorxxx #53146
    Ja köszönöm, a játékok nálam eredetiek lennének, de mivel valszeg nem indulnának el 5.05-el ezért valszeg warezolni kell a játékokat is.

    Megértelek a forditások nagyságával.
    de akkor ha jól értem eddig magyar felirat csak komplett warez játékok letöltve tartalmaznak? és külön nem lehet még csak feliratot leszedni nem?

    Mondjuk ezt a részét azért még engedhetnék esetleg, hogy pl egy olyan opció lenne a gépen, hogy magánfordítok adhatnának hozzá magyar feliratokat maguk, nem belepiszkálva az eredeti játék fájlokba és akkor mindjárt jobb lenne...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.27. 21:07:09
  • Evin
    #53145
    Mikor év elején jött az első exploit, mindenki nekiállt 4.05-ös FW-rel (ha jól emlékszem ezzel indult a törés) rendelkező gépet keresni, és az Uncharted Collection pont ilyen volt.
    Szóval az esélyed megvan rá. Viszont ha így lesz, kézzel kell felfrissítened 5.05-ig, mert PSN egyből a legújabbra akarja majd.
    Illetve ha 5.05 alatti lesz a gép, én erősen ajánlom, hogy a ps-hack.hu oldalra regisztrálj be, tele van leírásokkal, hogy mit és hogy szabad vagy kell csinálni PS4-en, hogy tudj nem eredeti játékokat használni, illetve majd magyarításokat.

    Megjegyzem, MÉG nincsenek PS4-es fordítások publikálva, meg kell küzdenem a technikai részével. Nem szívesen adnék ki fordítást 10-20GB méretben, ahogy most állnak.
  • darkSectorxxx #53144
    jaja, de ez miatt nincs is bannveszély nem, mivel nem frissíted nem is komunikál addig a PSN-el?
    Gondolom az égegyadta világon semmi perc netről lekapni pendrive-ra egy 5.05-ös frissitést és azzal magyarul nyomni azt vissza a rendeset amikor meg nem. :) Gondolom sokan így csinázzák.

    érdekes, mármint hogy a böngésző ilyen mélységig tud beleszólni a futtatásokba.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.27. 21:01:16
  • Evin
    #53143
    Csak az exploitot kell futtatni (amit általában a hálózat másik gépéről futtatsz, vagy a neten is van publikus honlap rá).
    De hogy PSN-re menj, és élvezd az online funkciókat, a legújabb OFW (Original firmware) kell, amire még nincs exploit.
    De 5.05-ön és az alatt, hogy játékot telepíts, fordítást telepíts, játékot indítani tudj, előtte kell az exploit futtatás.

    De gyakorlatilag, szigorúan szoftveresen és hardveresen nézve, ha újraindítod a géped, az egy gyári, módosítatlan gép lesz/marad.
  • Daermon
    #53142
    Evin! Még nem jött meg a gép, nem tudom milyen verzió lesz rajta. Ehhez vettem a Uncharted Nathan Drake Collectiont + a 4-et, értelemszerűen eredetiben. Akkor tudom majd magyaritani vagy sem? :D
  • darkSectorxxx #53141
    Igen, de akkor a játékok és magyarításhoz ps4-en nem is kell a gépet megpiszkálni? ez érdekes. :D

    valamint laikusnak elmagyarázva, ha egy kis dolgot kell inditani a ps4 böngészőből, ezt sok munka a usernek megcsinálni minden játék inditásakor, vagy a forditonak macera? Meg ha másik firmware-t tennék egy ps4-re akkor vajon nincsen a 22-es csapda?

    Vagyis a 22-es csapda az, hogy igen fut a magyarítás nem moddolt gépen, de ha eredeti a gép és frissítve nincs akkor meg a játékok nem furnak....akkor ugye minek a magyarítás?

    vagy pont ez a probléma?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.27. 20:53:12
  • darkSectorxxx #53140
    Köszönjük....
  • Evin
    #53139
    Hadd tisztázzak pár dolgot PS3-PS4 témakörben, mielőtt elterjednek a tévinformációk:
    PS3: csak "tört", tehát módosított firmwarrel rendelkező gépen lehet nem eredeti játékot futtatni, illetve magyarítás telepíteni
    PS4: nincs szükség szoftveres módosításra, mint a PS3 esetén. Egy exploitot kell futtatni a gép böngészőjében, és ennyi. A "törés" a gép következő újraindításáig él. Újraindítás után ismét a gép gyári szoftvere lesz rajta az aktív "törés" nélkül.
    Pont emiatt nem vágnak sokan bele, mert minden újraindításnál ezt el kell játszani.

    Daermon valószínűleg nem fogja ezt tudni használni, mivel a jelenlegi "törés" 5.05-ös firmware-ig használható jelenleg, és neki gondolom a legfrissebb van, mivel csak azzal lehet felmenni PSN-re.

    Uncharted meg Lasf of Us (PS3/4)
    - Az Uncharted 1-2-3 fordítása elérhető a konzolozz.hu oldalról. Módosított PS3-as gép kell hozzá.
    - Az Uncharted: The Nathan Drake Collection fordítása hamarosan elérhető lesz PS-4re, a fent említett honlapon. (Portolás folyamatban, de inkább technikai korlátok hátráltathatják a kiadás dátumát.)
    - A The Last of Us fordítása elérhető PS3-ra a ps-hack.hu oldalon.
    - A The Last of Us Remastered fordítása elérhető lesz a konzolozz.hu oldalon. (Nem a ps-hack fordítása.)

    Grátisz
    Az Uncharted 4 nyers fordítása kész. A maradék angol szövegek kigyomlálása van folyamatban.
    Az Uncharted 4: The Lost Legacy (DLC) nyers fordítása kész. A maradék angol szövegek kigyomlálása van folyamatban.

    +1
    Az MGS Collection fordítása x360/ps3 konzolokra lesz csak.
    Utoljára szerkesztette: Evin, 2018.11.27. 20:47:09
  • darkSectorxxx #53138
    :D
  • grebber
    #53137
    Fizessen a rák a sonynak.. Mokolt psnél nincs jobb :)
    Legalább lehet a játékokat magyarul tolni.
    MGS Collection magyarítását várom már nagyon.
  • darkSectorxxx #53136
    PS3-on magyar az Uncharted sorozat?
    Nem mindegy hol játszod, ps4-en sokkal szebbek ezek a játékok. De ja, aki egyhuzamba 2x lenyomná a sorozatot ez miatt annak nyitva a kapu, moddolt ps3-al persze. :)

    Hát ja, elérhetőek a ps3-as verziók PSNOW-on és nemsokára letölthető formában is lesz.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.27. 11:17:08
  • grebber
    #53135
    Akinek a story kell letolja ps3om magyarul őket..
    Uncsi széria, Last of Us azt mehet ps4en utána felpimpelt grafon :)