Játékmagyarítások fóruma

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

ibrik
#52043
A magyarokban is maradt néhány "magyartalan"...

ibrik játékmagyarítás oldala: http://ibrik.atw.hu

#52042
letöltöd torrentről a magyar nyelvű verziót, és kiszeded belőle a nyelvi fájlokat
Prince23
#52041
Brothers in Arms Hells Highway steames verziójára, hogy lehet feltenni a magyarítást? ha egyáltalán fel lehet, és hol lehet a fájlokat beszerezni?

#52040
Evin. Találtam néhány angolul maradt szöveget a Bio1 Remastered -ben.


grebber
#52039
Nos elkészült a magyarítása (Everybody's Gone to the Rapture)...Ennyit a nehézségekről <#eplus2>
Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.11.16. 08:08:14

Next PC upgrade: 2022

grebber
#52038
Ez? Nem adok 1 évet és már kapja a -50-66%-ot.

Next PC upgrade: 2022

#52037
20 euró instantgaming -en... Steam -en 30
gyanítom, hogy steam -en sosem lesz 20 euró
#52036
Na ez tényleg jó hír! Valaki aki ért hozzá átültethetné a videók feliratait is, meg jöhetne egy leárazás steamen.

Csak bátran!

Solid Snake
#52035
<#law><#email>
grebber
#52034
Nos nagyon jó hír, hogy az Outcast Second Contact szövegei 1az1-be a régié így müködik hozzá a magyarítás:

"Ha letöltöttétek innen a magyarítást:

http://magyaritasok.hu/magyaritasok/outcast/outcast-11/2343

d:\Games\Outcast - Second Contact\outcast_Data\StreamingAssets\Legacy\Voices\

De a videó nem lesz feliratos mert ha felülírjátok a
d:\Games\Outcast - Second Contact\outcast_Data\StreamingAssets\
ben lévő intro.mp4 et a magyarításban lévővel, akkor vagy nem fogja lejátszani a játék vagy lejátssza de elég hülyén néz ki, mert az a régi nek az Intro ja. Nézzétek meg de ne írjátok felül az új Introt."

Next PC upgrade: 2022

#52033
És már meg is jelent!
Köszönöm itt is!

Evin
#52032
Jelenleg tesztelem.

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52031
Evin. Még ebben az évszázadban várható, a Bioshock remastered bármelyik részének fordítása?
Itt pihennek a steam könyvtáramban már egy ideje, és csak rád várnak. 😊
#52030
hi.
köszönet a csapatnak! 😊
üdv.
#52029
igen,persze.
leszedtem máshonnan...
Utoljára szerkesztette: chris0000, 2017.11.12. 21:19:15
#52028
Regisztráltál az oldalra?
#52027
hi.
nem sikerül letölteni,akárhogy próbálom...help!thx.üdv.
Papa01
#52026
<#eljen> Köszönjük! 😊

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#52025
Az XCOM 2 - Wrath Of The Chosen fordítása is készül.
Innen letölthető ami megvan belőle:
http://magyaritasok.info.hu/ticket/xcom-2-miklos-koos/
#52024
Inkább ide küld be, vagy töltsd fel:

http://magyaritasok.info.hu/

A Magyaritasok.hu már kezd behalni..
#52023
Semmi különös, csak frissítettem egy korábbi fordítást. A KotOR 2 + TSLRCM + M4-78 EP csomagról van szó. A modoknak jött ki újabb verziója még tavaly, de csak most jutottam el odáig, hogy frissítsem a honosítást.
#52022
Elárulod melyik játék magyarításáról van szó? 😊

Csak bátran!

#52021
Köszi!
blackcalibra
#52020
Tessék!
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.11.10. 22:15:10
#52019
Szervusztok! Tudja valaki, hogy mostanság kit kell felkeresni, ha egy magyarítást szeretnék megosztani a Magyaritasok.hu-n? Előre is köszi!
grebber
#52018
Hm ez már nem az első cég becsülendő..
Az Escape From Tarkov fejlesztői fordítokat keresnek...


Thank you for your continued support and your interest in Escape from Tarkov! We feel truly blessed to have a community like you - devoted, ready to help, and thorough. Your joint efforts keep making our game better every day - testing, suggesting ideas, proposing adjustments - and we really appreciate it.

Now, when the open beta is drawing near, and the game is getting more and more content, we decided that it would be great to finally make Escape from Tarkov more accessible to those whose native language is different from English or Russian.

In our efforts to find the best way to localize the game texts we came to a conclusion that no run-on-the-mill agency could possibly manage the task like you can. Enthusiasts with passion for realistic FPS, inherently possessing the required knowledge, native speakers, and, finally - you would be doing it for yourselves. That’s why we have decided to go with an option of opening translation files to you:

translate.escapefromtarkov.com
We would be happy to have you join us in our effort to make Escape from Tarkov available for players around the world to enjoy!

Have a great weekend!
Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.11.10. 20:52:18

Next PC upgrade: 2022

#52017
Helló!
Bocsi, ha OFF.
Ezerrel nyomjuk az FM 2018 magyarítását, kb. 35% kész.
Szeretnél segíteni a fordításban, de nincs rá időd.
Nem mered bevállalni a blokkot, mert félsz, hogy nehéz szövegeket is kaphatsz.
Itt a megoldás: ONLINE FORDÍTÁS!!!!

Leírás a magyarításhoz

Írj rám és küldöm az online fájl linkjét privátban.

Köszi a segítséget!!!!
#52016

Kész a fordítás!!! xcom2

Csak bátran!

grebber
#52015
Végre már csinál is valamit ez a gyerek <#banplz>

Next PC upgrade: 2022

Montanosz
#52014
http://lostprophet.hu/2017/10/blackguards-magyaritas-kesz-johet-a-teszteles/

http://www.kompletta.hu/ http://yanet.hu/

RicoKwothe
#52013
Sokat vacilláltam a dologgal, Genndy megoldására is hajlottam, de végül is ez lett: A nap elmúlásának megértéséhez az a nap vezet, amikor megérted mi az elmúlás.
Nagyon jó Genndy szójátéka is,de igazat adtam Farting-nak,
"túlságosan életszerű gondolkodás
ezek az elmék nem arról fognak gondolkozni, hogy hogyan töltsék el a napjukat hanem inkább arról, hogy mi az az egy nap" .
Mindenedetre én is köszönöm a segítséget.

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

#52012
Amúgy köszönöm mindenkinek az ötleteket!

IMYke mondatát még nem értem. 😄 Az számomra olyan rejtély, mint az eredeti mondat volt az elején.

Genndy megoldása tetszik, mert egyszer megemlítik az elmék, hogy míg a karakterünk meg nem jelent (a saját tudatával), addig unalmas volt minden...

Tibinek az értelmezése is tetszik (amit én copyztam be), hiszen a létezésről és az elmúlásról filozofálgatnak sokat.

PetruZ mondatában az "elindulás" értelmezhetetlen az elmék számára, hiszen még csak próbálják felfogni a fizikai valót (azt, hogy a térben mozogni lehet).

Aztán Andris mondatában a nyelvezetbe kell belekötnöm, mert árad belőle a vallásosság. Szerintem teljesen karakteridegen egy olyan entitástól, amely épp csak próbálja megérteni a fizikai lét mivoltát. (PetruZ mondatát is az "útmutatás"-sal preferálom inkább.)
Legalábbis én így gondolom, aztán az utolsó szó úgy is Ricóé...

Jó, persze nem voltatok képben a játék világával, atmoszférájával meg az egész kontextussal; ami az illeti, én sem teljesen. 😊
Azért még egyszer köszi mindenkinek a tippeket!
#52011
Az a baj, hogy annyira én sem ismerem a játékot. 😄 (Nem számítottam rá, hogy ilyen bonyolult lesz.)
Nem hinném, hogy szándékosan Coelho-fricska lenne, ez annál komolyabb hangvételű, viszont azt nem mondom, hogy a szövegíró nem Coelho-idézetekből szívja magába a bölcsességet... 😊
#52010
Szerintem PetruZnak köszönhető a megoldás, kicsit átfogalmazva:

A mindennapi zsolozsma megértésének útja az elhatározás napján fakad, midőn rálépünk az útra.

The way for the thought of the passage of the day is the day for the thought of the passage of the way.
PetruZ
#52009
A játékot nem ismerem, de simán el tudom képzelni, hogy valamiféle Coelho-fricska szereplő, aki pont ugyanolyan hasbaakasztósnak tűnő, de valójában teljesen értelmetlen zagyvaságokat közöl - akárcsak az eredetije. 😊
IMYke2.0.0.0
#52008
Akkor meg én jártam közelebb a megoldáshoz.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

RicoKwothe
#52007
Az a baj, hogy ezt egy szájbakúrelt( már bocsánat) kődarab! mondja, akinek nemrég még olyan gondolata volt hogy: "Mi az a hol? A hol ketyeg?" És ez még egy egyszerűbb megnyilvánulás volt tőle. Nehéz szöveg. Nehéz fordítani is. Pedig az egész 800 sor összesen.

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

PetruZ
#52006
"A napi igéhez (útmutatáshoz) vezető gondolat az elindulás gondolatához vezető nap."

Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2017.10.27. 20:25:37
PetruZ
#52005
A vallás (általánosságban) nem valamiféle ájtatosmanóskodás egy szobordarab előtt, hanem idea, szemlélet, hit, bármiféle antropomorfizáció nélkül. Márpedig egy tudatra ébredő elme a környezetét és a létezése magyarázatát kezdi firtatni, és nem egy isten létezését, szerintem.
IMYke2.0.0.0
#52004
Bármilyen játékba bele lehet csempészni vallásos elmélkedéseket / dialógusokat / bölcseleteket egy vagy több karakter által kimondatva...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#52003
Oké, én nem vitatom a kifejezés vallással való kapcsolatát, csak azt mondom, hogy a játék világába nem illik bele semmilyen vallási eszme, illetve olyan gondolatok, amelyekről a játékos vallásra asszociálhat. Mint mondtam, ezt a mondatot valamilyen elmék mondják, akik – ha jól értelmeztem a szövegből – még épp csak ismerkednek az emberi lét fogalmával, így aligha utalnának vallásból eredő gondolatokra. Bár ha tévedek, akkor Rico, javíts ki! (Jó, persze véletlenek lehetnek 😄 – ha úgy érzed, hogy belefér, akkor lássuk. 😊 )
RicoKwothe
#52002
Még jó hogy felkértem lektorációra a TaleHunterst. Mivel az én művem eme lentebb említett játék fordítása, és én valami irgalmatlan ökörséget hoztam ki belőle. Bár én a spanyoloktól kértem segítséget erre a mondatra, és ők is a bibliára asszociáltak belőle.

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

PetruZ
#52001
A vallás maga is a létezésről filozofál. 😊 Maga a kifejezés széles körben elterjedt, nem csak keresztény körben. A "passage of the way" pedig szintén vallási eredetű (is lehet), egyfajta zarándoklatot, utat, állomások sorban megtételét jelenti (miközben megismerjük vmelyik szent gondolatait és befogadjuk, értelmezzük, vagy ilyesmi).
Nehéz ezt jól hangzó szólásba átültetni, majd gondolkozok még rajta, ha nem jön jobb megoldás.
#52000
A mondat a The Swapperből van, amiben az elmék (nem fizikai entitások) állandóan a létezésről filozofálnak. Természetesen egy teljesen fiktív világban, szóval a vallási vonatkozást kizárnám.
Genndy értelmezése még esélyes, illetve amit az előbb írtam.
Bár az elmúlással nekem az a bajom, hogy ugyan emberek esetében még lehet úgy értelmezni a passage-et, hogy "átkelés" a másvilágba, tehát elmúlás/halál, viszont az út elmúlását már nem biztos, hogy a passage-dzsel fejezném ki. :/
IMYke2.0.0.0
#51999
<#eljen>

//Teljesen átformálja az egészet.
Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2017.10.27. 19:19:37

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#51998
Ezek jónak tűnnek, de akkor hozzáadnék a listához még egy versenyzőt grafikusunktól, Tibitől:
Az elmúlás gondolatának útján az út elmúlásának gondolata vezet.
PetruZ
#51997
A "passage of the day" egyfajta bibliai útmutatás, "a mai ige", vagy ilyesmi.
Sunsetjoy
#51995
Nekem tetszik a megoldás, itt a passage (a napon való) keresztülhaladást jelentene gondolom. Ugyanakkor persze rímelteti is a mondanivalót...

Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...

genndy
#51994
Én ezt valahogy úgy értelmezem, hogy miközben azon gondolkozol, mivel/hogyan telik el a nap, el is töltöd a napot a gondolkozásoddal. Szóval valami olyasmi, hogy "A legkönnyebb módja hogy eltöltsd a napodat az, hogy azon gondolkozol hogyan is töltsd el a napodat."
Utoljára szerkesztette: genndy, 2017.10.27. 19:01:22

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

IMYke2.0.0.0
#51993
Az út a nap(pal) ösvényének gondolatához az a nap(pal) az út ösvényének gondolatához.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.