2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Hont
    #2003
    Sziasztok!
    Ciánoztak sajnos a magyar forumokban...:(
    Bár én szinte minden nap benézek hátha van valami új hsz. de sajnos nagy a csend!
    Amit most megtörök!!! :D
    Ma jött meg az upgrade a quadranthoz ERRŐL az oldalról! Beleköthetetlen! Gyönyörű kidolgozás, nagyon szép kivitel! Komolyan mint egy ékszer! Nagyon gondos csomagolásba jött. Nagyon meg vagyok elégedve, bátran ajánlom másnak is!
    Közben beüzemeltem a TM yoke-t is! Na arról is meg van a véleményem! Meg az előtte szolgálatban lévő Logitekről is! 10:2 a TM javára! Szóval összehasonlíthatatlan!

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.01.09. 13:38:09
  • Vizipok56 #2002
    Nem, műszaki (KLGS) voltam, de rengeteget "hiénáztam"! :-) (Börgöndön nem voltak minyók)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.12.13. 09:58:59
  • repvez
    #2001
  • PhantomAss
    #2000
    Megkérdezhetem hogy te helikopter-pilóta voltál? Van egy kollégám aki börgöndön repült anno.
  • Vizipok56 #1999
    Egyértelmű, hogy az AK47! :-)))))
  • nibron
    #1998
    a titok nyitja a folyasztószer. amúgy még könnyebb is felvakarni, mint az ólmost. ha kétszer felvakartad az ólmost, akkor a nyáknak már annyi. mentesnél jobb esélyeid vannak. ha bga-zok csakis mentes technikát használok. ólommal talán nem is menne.
    összességében elmondható, hogy true-hole alkatrészeknél jobb az ólom, míg smd-nél inkább a mentes a rengeteg rossz letapadás miatt. amit eddig láttam a legtöbb hiba a hőmérséklet hibás megválasztása miatt van. 180C-os ólmosnak nekimész 370C-os pákával nincs gond ha gyors vagy, ólommentesnél ez már óriási hiba. na+ a folyasztószer:). én még a pasztába is bekeverek. de ha azt kérdezik melyikkel szeretek jobban dolgozni, egyértelmű, hogy az ólmos technika. nem kell figyelni, nem kell gyakorolni, csak haladni mint a gép. ez olyan vita az M16 vs. AK47-ról, hogy melyik jobb.
  • Vizipok56 #1997
    Nekem az ólommentes forrasztással csak a javíthatóságával van bajom! :-)
  • nibron
    #1996
    miért a commercial kategóriában teljesen jó. sokan szidják, hogy pl. a kapcs.üzemű tápoknál egyes alkatrészek "kitépik" magukat. de ez nem technológiai hiba hanem tervezési. "fügyülő" alkatrészek az ólmosból is kirágják magukat.
    ha jól használják a technológiát, akkor nagyon jó forrasztásokat lehet csinálni. sőt sokkal jobbat mint az ólmossal. az ezüst, a réz és az ón azért sokkal jobb vezető mint az ólom. igazából az ónt kellene már nagyon leváltani. mert az minden baj forrása. a műholdaknál a nagyfrekis szűrőket arannyal forrasztják (van ahol gőzöléssel), na azok a végtelenségig kitartanak.
  • nibron
    #1995
    igen képzés nélkül mindenkivel előfordulhat. ezért is fontos, hogy már a pályafutás elején beleverjék az emberbe hogyan kell elkerülni, felismerni, elhárítani. érdekes, hogy az említett esetet akik láttuk, hogy mi történik elég nehezen ismertük fel. techn.repülés volt iskolakörökkel. először nem is tűnt fel...balra fordulj...mondom balra ne jobbra. vezetőpilcsi húzta volna vissza, de a faszi nem engedte. és csak ezek után esett le. nemtom mióta tanítják, de engem már képeztek erre, nem tudok róla, hogy bármikor is kerültem volna hasonló helyzetbe. de pont az a lényege, hogy nem tudni... amúgy félelmetes...mi van ha hegy van a másik oldalon. nem is kell telibe kapni, elég csak a lefelé irányuló légáramba egy gyengébb géppel berepülni. az még Steve Fossett-nek sem sikerült.
  • nibron
    #1994
    ha már szóba került a matrica, akkor ez az...
  • bunny
    #1993
    Ja igen, persze ASUS ROG
  • Vizipok56 #1992
    Az ólommentes forrasztásról inkább nem mondok semmit, mert az idők végeztéig kitiltanának! :-)
  • Vizipok56 #1991
    A térbeli dezorientáció sokkal gyakoribb, mint hinnéd. Elég annyi, hogy felhőben légy és ne bízz a műszerekben (az én korosztályomban ez egyáltalán nem volt ritka) és próbálj a segged alapján repülni... Hidd el, 78 fokos bólintás és 38 fokos bal bedöntés mellett is képes vagy azt érzékelni, hogy egyenesen repülsz! (tapasztalat! :-)) 2300-on túlélhető - alatta már nem biztos...
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.12.01. 17:54:15
  • nibron
    #1990
    nem tudom, itt most a rog-ra gondolsz? mert a gigabyte-nak is vannak igencsak drága cuccai. sőt irreálisan drágák. inkább a gigás cuccokat keresem, az asus-al csak időnként hasonlítom össze (így lett a 3090ti asus-os), nekem inkább a gigabyte tűnik csak nagyon kicsit drágábbnak. mármint ami ~ugyanazt tudja.
  • nibron
    #1989
    jó de az asus, rendre elbassza a hűtést. az azonnal kijön. még szerencse, hogy könnyen orvosolható. sokan javítanak, bár részemről pont az asust nem szeretem javítani. na jó egyiket sem. utálok bga tokokat forrasztani. na+ az előkészítés se kutya. de van aki még élvezi is.
  • nibron
    #1988
    vagy a többi lesz olyan szar.
    volt az abit (nemtom vannak-e még). általánosan középszar lapokat készített. aztán egyszer megalkották az IC7-es lapot. a north bridge ventillátor hamar kifeküdt, de nem kellett cserélni csak kuka oszt kész. magával a bordával is jól elvolt. száznál többet szereltem belőle, messze jobb volt mint az összes többi. és ezt fillérekért. kicsit nem figyeltek oda, oszt milyet riggyentettek. tudok olyan gépekről amiben még mindig az megy.
  • nibron
    #1987
    nekem a kedvencem az ólommentes forrasztás volt. fadec, engine oldalán beraktak egy ólommentes nyákot. többnyire a rezgés elég gyorsan ledobálta az alkatrészeket (eltört a forrasztás). ment a qva nagy fejtörés mi legyen. hát próbáljuk meg a hagyományos ólmossal. na így lett az, hogy a világon sehol sem érvényes az ólommentes technológiai kikötés, az aircraft/space besorolású panelekre.
    meg nem használunk 0,2-es via-kat, 0402-es chipeket, és így tovább. és van olyan panel, ami még most is szegecselt via-val készül. a 10-12 rétegű nyák sem megszokott, és az ic-k lábai is vastagabbak-hosszabbak. az űrben minden alkatrészt ami hőt fejleszt külön hűteni kell (ill. melegítés céljából átvezetni a hideg oldalra), mert nincs egyéb hűtőközeg. nekem speciel nagyon tetszik, hogy pl. az űrállomáson nem a hideg a gond, hanem pl. az űrhajósok teste által keltett meleg. a berendezésekről még csak-csak el lehet vezetni a hőt, de a lebegő cuccokra külön oda kell figyelni. ha kijutna az ember a szabad térbe, és tegyük fel egyéb okok miatt nem hal meg, kb. 1,5-2 órára lenne szükség mire kihűlne. és a fagyás még csak utána jönne. mivel nem teljesen légmentes a tér az állomás magasságán. ritkább közegben tovább tart, de előbb-utóbb bekövetkezik.
    voltam rep.gyakorlaton és az egyik pilóta srácnál élőben megtekinthettem, hogy mit okoz a térbeli dezorientáció (még sosem láttam ilyet). basszus teljesen elveszítheti a kontrollt a gép felett, és még csak nem is tud róla. ha rászóltunk nem vette az adást, azt hitte mindent jól csinál. amikor már kezdett veszélyes lenni a dolog, a másik pilóta vette át a gépet. fiatal srác még, valszeg a képzést sem csinálta még végig (ezt külön tanítják, mivel nagyon gyakori hiba lenne). eddig elleneztem, hogy a pfd-re felkerüljön a nyilacska, de ez a kis szösszenet meggyőzött róla. bár továbbra is inkább a képzésben hiszek.
  • Vizipok56 #1986
    Az ellenpélda pedig az ASRock - 20 éve kb. a vargáné féle tápokkal emlegettük együtt, ma pedig el nem cserélném semmilyen asus, vagy msi lapra! De gondolom, ez hullámzik: Ha jól megy a szekér, kiengednek, ha belassul, igyekszenek felzárkózni.
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.12.01. 15:07:56
  • Vizipok56 #1985
    A lényeg ebben van: "azzal az erővel akár jól is megcsinálhatnák" Jól dolgozni ugyanannyiba kerül, mint rosszul - de ha valami "túl" jóra sikeredik, akkor a user nem fog évente újat venni...
  • nibron
    #1984
    hát volt olyan amikor jobb volt. de azóta már alaposan lejjebb adták. az MSI is sokkal jobb volt régebben mint most. és ami dühítő, hogy azzal az erővel akár jól is megcsinálhatnák.
  • bunny
    #1983
    "olyan mintha gigabyte lenne" ... ez annak tükrében vicces főleg, hogy az asus jóval drágább is mint a giga. Én is gigát szoktam venni, de egyszerűen csak az ár-tudás aránya alapján, de mindig úgy gondoltam az asus azért jobb. Ez így meglepő.
  • Vizipok56 #1982
    "ami repülőgépekbe is beszerelhető" - Amikor én még közeli kapcsolatban álltam a repüléssel, akkor P13B tranzisztorokat használtunk az SZPU-ban, PO750 és PT500 szolgáltatta az egy-, ill. 3 fázisú váltófeszültséget (115/36V) és GSZRSZT12000VT indította be a hajtóműveket... :-) Köszönő viszonyban nem volt a mai technológiával - de hát erről szól a fejlődés! :-)
  • Vizipok56 #1981
    Az Epcossal kapcsolatban nekem is abszolút pozitív tapasztalataim vannak - azt viszont nem tudtam, hogy a Gigabyte is őket preferálja!
  • nibron
    #1980
    azért nem csak matrica:). nézz meg egy gigabyte cuccot. bármit. nézd meg az alkatrészeket, a forrasztást és a nyák huzalozását. minőségi munka.
    pár éve szenvedtünk a cégnél a shieldes induktivitásokkal. láttam, hogy a gigabyte alaplapon egész jók vannak. kitartással sikerült felvenni velük a kapcsolatot. megkérdeztem milyen cuccok azok. kiderült, hogy epcos gyártja. wazz ugyanattól a gyártótól használtunk mi is, csak másik sorozatot. ami azt illeti be is jött a dolog. szóval a gigabyte-nál képesek a kényesebb alkatrészekből commercial besorolású termékekbe olyan alkatrészt beépíteni, ami repülőgépekbe is beszerelhető. nesze neked fogyasztói társadalom.
  • Vizipok56 #1979
    Kicsit(?) OFF: A prohardveren, ahol az OC kerül szóba, istenítik az asus-t. Van, akinek akár 10%-os sebességnövekedést is sikerül elérnie - igaz, ezt csak 10 mp-ig képes teljesíteni, de ő megcsinálta! :-)
  • Vizipok56 #1978
    Valószínűleg igazad van a Z690-et illetően - de nem hittem volna, hogy ez ennyit számít! Asus esetében 5-10 mp-enként megakadt az MSFS - ASRock alatt (mint írtam) kés a vajban! Biztosan nem az ASRock az ideális - de nincs pénzem 5-600 ezer forintot kiadni csak azért, mert egy logo fel van szitázva a NYÁK-ra...:-) Tegnap rendeltem egy másik ugyanilyen alaplapot, proci, VGA, RAM és táp van tartalék - így 70 felé nem hiszem, hogy tartós(abb) tejet kell vennem! :-))) Megelégszem annyival, ha az MSFS normálisan fut - másra nem vágyok (Na jó, a számítástechnikára értve! :-)
  • nibron
    #1977
    inkább a z690 okozhatta a problémát. nem hinném, hogy az asrock lenne az ideális alaplap. de legalább z790-es ami a processzorhoz való. mióta az északi bridge többnyire a proccban van ez sokat számít. nem mindegy mivel van összekötve az északi és déli chip. és itt most nem a vezetékekre gondolok, sokkal inkább az időzítésekre. írtam is anno.
    ennek ellenére az asus már régóta feketelistán van nálam. egyszerűen nem értem a logikájukat. drága minőségi alkatrészeket forrasztanak be silány minőségben, és mellékanyagok árában spórolnak. ilyen pl. a pad vagy a pasztázás. szinte az összes videókártya filléres problémákkal küszködik. az enyémet is teljesen szét kellett szedni, és újra már jól összerakni. azóta nincs vele gond, már olyan mintha gigabyte lenne.
  • Vizipok56 #1976
    Félek, hogy elkiabálom, de 2 héttel ezelőtt kukáztam az asus alaplapot és vettem egy ASRock Z790 PG RIPTIDE -ot - azóta vajsimán megy minden.... 3-4 órás repülés alatt van ~10 botlás (jellemzően nagyobb repterek környékén, ami érthető és megmagyarázható)

    Valahogy így képzeltem el régebben is, mint ahogyan most megy: Nincs tüske!

    Az asus lappal percenként volt ennyi... Úgyhogy részemről elfelejtettem a nevüket is!!!!
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.11.30. 14:42:18
  • Vizipok56 #1975
    OK, köszönöm! :-)
  • PhantomAss
    #1974
    Torrent oldalak ahonnan ingyen le tudod tölteni és így "kipróbálni a demót".
  • Vizipok56 #1973
    Sokadjára olvasom ezt a "Virágboltot"... Vén vagyok, így nem tudom ez mit jelent?
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.11.06. 15:42:38
  • Vizipok56 #1972
    Most is megvan, de fekete... :-) Ezidáig csak az FS4-től kezdődően vettem meg a simeket, de ennek vége! Még megvárom az újabb SU -et, ha azzal sem normalizálódik a helyzet, végeztem! (Mivel a windows-t csak és kizárólag az MSFS miatt tartottam meg, így vele is... Szerintem - és az összes ismerősöm szerint is - a win csak játékra jó; de mint kiderült: arra sem! 29 éve Debian alatt dolgozok - hülye voltam, hogy ezt a ...-t feltelepítettem!!!!)
  • bunny
    #1971
    Akkor nézegess XP12-es csoportokat, ott is megy a sírás-rívás időnként :D Egyébként meglep, hogy nincs meg, rendes szimesnek mind megvan, hogy legyen választék!
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2023.11.06. 08:31:57
  • Vizipok56 #1970
    Most került fel arra a bizonyos i-re a pont... Hogy akadozik, dadog, szakad - hát istenem, nem egy linux - ez csak egy windows. OK, elfogadtam. De ma reggel ez fogadott: https://kepkuldes.com/image/DvKEOg (A community mappában csak a default dolgok vannak.) Kész, vége. Veszek egy X-Plane 12-t linux alá és a napjaimat játékkal és nem hibakereséssel fogom tölteni!!!!
  • nibron
    #1969
    a windows performance monitor grafikonjait húzd szét, és inkább azt töltsd fel. Ebből nem látszik mi történik a gépben.
  • nibron
    #1968
    a passziánsz helyett próbálj már ki egy másik játékot. Ott a StarField, az elég jól megfosatja a gépet. Virágboltban is van. Bemész New Atlantisba (fél óra játék után) és ki sem jössz onnan.
  • nibron
    #1967
    ez valahogy nem így jelentkezik. de ki lehet próbálni. ha valami miatt meg kell állítani mondjuk a procit, az a hőmérséklet. tehát akkor olyan grafikon kell ami mutatja a cpu kihasználtságát, a tok hőmérsékletet, és a core0 hőmérsékletét.
    az intel processzorok 100C-nál kezdik visszavenni az órajelet, de nem teljesen hanem úgy, hogy addig szabályoz vissza, míg el nem kezdődik a hőmérsékletcsökkenés.
    Másrészről van amikor órákig jól megy. Azt pedig nem gondolhatjuk komolyan, hogy erre az időre megjavul a paszta.
  • repvez
    #1966
    még esetleg egy ötlet, lehet már volt téma vagy már utána néztél, de a CPU vagy VGA ventilátor rendesen megy és a pasztázás is rendben van velük?
    CSak mert nálam is fordult már elö, hogy egy uj VGA-t vettem és folyamatosan fagyott a gépem utána visszavittem gariba,de nem találtak problémát vele és kiderült, hogy a CPU ventilátor nem ment megfelelöen ezért volt a hiba 800ft-ért kicseréltem és megoldodott a probléma.
    Illetve láttam a DR.VGA csatornáján, hogy valamelyik gyárto gyári pasztázása is rossz és ajánlatos ujrapasztázni .
    ÉS ezek a ventilátor gondok lehetnek akár a táp környékén is és emiatt párszor kihagy.
    Esetleg alaplapi kondi felpuposodott.
  • Vizipok56 #1965
    Kipróbáltam. Az eredmény elkeserítő. https://kepkuldes.com/image/DdcNhm Csak reménykedni tudok az újabb SU-ben - vagy maradok a passziánsznál! :-)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.11.05. 11:57:41
  • Vizipok56 #1964
    OK, köszönöm, kipróbálom. (Amúgy is csak mentési célokat szolgál)