2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • nibron
    #2123
    szerinted vitatkoztam???:xD
    tulajdonképpen egyet értettem. könnyebb a vezérlés, ugye ahhoz szóltam hozzá.:))
  • PhantomAss
    #2122
    Okés, de most olyan dologról vitatkozol, ami nem létezik, ergo nem mindegy milyen a repmodellje és hogy kell vezetni ?
    A lényeg a móka és a kacagás és a kedves gyerekek szórakoztatása :D
    Mint anno a Mig 28-as a Top Gun-ban, mivel nem létezik tök mindegy hogy épp egy feketére festett F5-ös játszotta el.
  • nibron
    #2121
    "úgy repül mint egy vadászgép és könnyebb leszállni vel mint egy helivel."
    Mármint a makett?:xD
    amikorra odajutunk, hogy reálissá válik egy ilyen gép, akkor már szükségtelen lesz az irányítás. Hanggal lehet majd vezérelni, hogy akkor most "menj oda". Igazából ez a technika már most meg van, egyedül felszálláskor a pályán tartani ami egyelőre még kézi, és földet érés után szintén ugyanez. Most már a taxizásra is van elektronikus megoldás, a reptérhez is és a géphez is. Egyébként taxizáskor az egyik leggyakoribb hiba, az eltévedés, és ennek a kiküszöbölésére készült globális megoldás. Még a GA gépeknél is be lehet vezetni, mert mondjuk ha a gépet soha sem fogja vezetni, de pl. a Garmin-ban a miután a Ground Control kiküldte az útvonalat, jelez ha letér róla a pilóta. Nagyvasaknál pedig az autopilotba is be lehet építeni. A Ground Control-ban pedig elektronikusan jelölik ki az állóhelyet, így a guruló útvonal számítással kerül meghatározásra a gép jelenlegi pozíciója és az állóhely között. Jelenleg a transzponder kódja alapján működik, ezért miután leszállt a gép, változtatni kell azon, de nagyon jól illeszkedik a mostani folyamatokba. Ezzel a technológiával egyébként megszűnik az a gond is, hogy a Control nem tudja, hol van a gép. Ütközések is elkerülhetőek, és a guruló útvonalakon a fényeket is könnyebb automatizálni.
  • PhantomAss
    #2120
    Az Ornithopter makettje egyébként itt van Etyeken mert a film nagy részét itt forgatták, a játékban szereplő gépet arról mintázta a fejlesztő csapat.
    Amúgy szerintem is jó cucc, úgy repül mint egy vadászgép és könnyebb leszállni vel mint egy helivel.
  • bunny
    #2119
    A top gun után meg az a valami scifiből érkező micsoda után nem értem mi vele a gond. Nekem ezzel nincs gondom, azt gondolom magamról, hogy repülés rajongó vagyok. És egy igazi rajongó a wc ajtóval is repül, ahogy a mondás tartja. Mellesleg érdekes vele repülni, persze lehet "sznoboskodni" csak hát minek. Mindenkinek más a preferenciája.
    Egyébként pedig :
    csak neked!

    Vizipok:
    Amiről beszélsz és ezek a reklám cuccok meg totál más fejlesztőgárdától érkeznek, az égvilágon semmi hatása nincs az egyiknek a másikra. Nagyjából azt mondtad, hogy miért hoznak ki egy autóhoz új festést amikor a motorja gyenge. Körte-alma.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2024.02.18. 08:21:48
  • Vizipok56 #2118
    Ne adj ötleteket nekik, még a végén megcsinálják!!!
  • Vizipok56 #2116
    Pontosan!!! Ha pl. a legutóbb felvetett kérdésre adna megoldást az Asobo (két monitoron külön-külön a külső és a belső nézet) már milliószor hasznosabb lenne, mint az ilyen baromságok! (ornikopter, repülő rakétaember, stb...)
  • TomStorm
    #2116
    A Jet még oké volt(az se hiányzott) arra ott a DCS(rendesen megcsinálva) de ez mit keres itt te jó ég.
    Én értem hogy fizessenek többen gamepass-t akár ez miatt vagy figyelem felkeltésnek de eddig nem kellett az ilyen,érdekes.

    A FS2024-el mi a helyzet?Ígéretes volt az Expediciós bemutató aztán semmi
  • Hont
    #2115
    Bennünket ez elkeserít! Már csak Csubakka hiányzik meg a millenium falcon...:((
    Azt gondolom bőven lett volna sokkal fontosabb fejlesztésekre ráfeküdni, mint egy ilyen semmit mondó felesleges vérpistike kiegészítőre pénzt kiadni!
    (Elnézést, senkit nem akartam megbántani, csak kicsit dühös vagyok)
  • bunny
    #2114
    Láttátok, hogy berakták a FS2020-ba a Dune ornikoptert, nagyon vicces, épp az előbb szálltam le vele a ház előtt a szántón :D Arra még nem jöttem rá, hogy lehet Arrakis-on csak úgy repkedni challange nélkül, valaki?
  • nibron
    #2113
    na ja.
  • Vizipok56 #2112
    Kipróbáltam a demo verziót - nem is olyan rossz! video
    Megnézve a választékot (Community Instruments) lehet hogy megéri a 65 eurót, amíg nincs jobb! De még alszom rá egyet...:-)
  • Hont
    #2111
    Az én szemszögemből ez botrányos irány... :((
  • Vizipok56 #2110
    Tudom, hogy ez nem az, amit elképzeltél, de ha más út nincs (és egyelőre úgy látom nincs), akkor ideiglenes megoldásként talán szóba jöhet: Sim Innovations
  • Vizipok56 #2109
    A több monitoros megjelenésről írták: monitorok Ha az "elforgatott" megoldás is ennyire drasztikus FPS csökkenéssel jár, el (sem) tudom képzelni, az általad kérdezett kiosztás mennyire lenne játszható... FSX-en már a kezdetektől van - nem értem, az MSFS-en miért nincs ilyen lehetőség? (Vagy van, csak én nem tudok róla?)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.02.16. 16:16:37
  • akyyy
    #2108
    már jó rég játszottam a játékkal, de látom van már több ablakos nézet több képernyőhöz. arra van már megoldás, hogy az egyik ilyen ablakba külső kamera nézetet tudjak tenni?
  • nibron
    #2107
    Sanya bácsi, a verziószámból kiindulva, a fejlesztőnek kellene írni.
  • Hont
    #2106
    Ha már a hibákról beszélünk...
    Flyt Simulations – Enhanced Runway Lights v0.3.3 használja valaki?
    Ennél én azt vettem észre, hogy a guruló utakon, apron területén haránt irányú csíkok vannak 1000 szinben. kb aszfalt festék csík széleségben. csak nappal látható! Esetleg tud rá valaki megoldást?
  • Vizipok56 #2105
    Köszi, ezt a sceneryt akkor majd megnézem!
  • Vizipok56 #2104
    Szia! Köszi, akkor nem csak én néztem be valamit... :-) Az a baj, hogy én először leszálláskor vettem észre - egy több órás LGAV-LOWW utam ért véget crash-el! :-) Viszont sem LHBP-n, sem LKPR-en nem találkoztam még vele (LHBP-t szinte naponta használom, Prágában is jártam már több tucatszor.)
  • Hont
    #2103
    Egyébként most néztem csak meg a két képet, de nálam nincs ilyen "szint" eltérés. Csak egyszerűen olyan mintha Parking Break aktív lenne, de max tolóerővel szép lassan, de elindul, aztán egyszer csak megindul.
    LOWW az egyik kedvencem! Én oda ezt használom!
    Gaya Simulations – LOWW Vienna International Airport v2.0.1
  • nibron
    #2102
    Vagy crash.:D LKPR közelébe sem merek menni. Meg van még egy rakás reptér. Az a fránya alap. Orbx valamelyik kiegészítője a FSX-ben, P3D-ben több mint 1000 reptérnél javította. Hát itt még nincs.
  • Hont
    #2101
    Szia!
    Én bele futottam... De találkoztam olyannal LHBP is!
    Padlógázzal át megy rajt...:D
  • Vizipok56 #2100
    Sziasztok! Csak nem fogyok ki a problémákból... Két különböző hardveren is ugyanazt a jelenséget tapasztalom: LOWW 34-es pályáról gurulva megfog egy szegély. SEMMILYEN kiegészítő nincs telepítve. Találkozott már valaki ezzel?
    Egyik gépen:

    https://ibb.co/5xr8Byf

    Másik gépen:

    https://ibb.co/BshbyFC
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.02.15. 16:55:49
  • macleody
    #2099
    Dune dlc
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2024.02.14. 18:49:36
  • Hont
    #2098
    Szia Gyula! Sziasztok!
    Ezt találtam! FSLTL
    A gépek szépen kidolgozottak! A "gyári " IA hoz képest a hangok is elfogadhatóak! Az esti fények kifogástalanok!
    A menüje bele épül a TOOLBAR ba és 7 dolgot menet közben is tudsz állítani. Pl mekkora rádiuszon forduljanak finálra. Vagy mekkora legyen az elkülönítés! Nem engedi rá a foglalt pályára a többi gépet addig amíg nem lesz üres! Jó a hangja az átstartolóknak! Választhatsz , hogy akarod e a SID/STAR eljárásokat!
    Ami kicsit csalódás, hogy az orrfutók nem fordulnak taxinál. Bátran merem ajánlani!
    Telepítéshez tanácsadó ! VIDEO
  • nibron
    #2097
    Szia,
    majd ha találtál, ne felejts el szólni. Nekem Aerosoft van, a szimulátorban csak az airliners van engedélyezve. Igazad van, elég siralmas.
  • Hont
    #2096
    Sziasztok!
    AI Traffic ból tudtok ajánlani valami használhatót? Régen volt Ultimate Traffic még az FS2004 hez ahol ki lehetett választani a légitársaságokat.
    Valami hasonlót keresnék!
    A másik kérdésem, hogy a beépített ocsmány gépeket hogy lehet eltüntetni? Nagyon idegesít, ahogy átgyalogolnak rajtam a gépek. Meg még le se ért máris megáll. A felszállásról ne is beszéljünk!
    Próbáltam az aerosoft-tool-simple-traffic-v1-2-2-0 de az szerintem siralmas. RyanAirnek 8 főfutója van...Felismerhetetlenek a gépek.
  • Hont
    #2095
    Köszönöm szépen! Megnézem ezeket amiket küldtél!
    Igazából is az MSF a nagy feladat újra rakni, mert az 3-4 klikk. Nagyobb gond a perifériák beállítása,mert az se volt mentve. Bár a TM yoke még mondhatni kalibrálatlan volt, de a qadrans, meg a pedál beállírásaira már nem nagyon emlékszek, szóval most lehet előröl mindent belőni.
    Nem is értem hogy lehettem ilyen felelőtlen!
  • Vizipok56 #2094
    Ezt legközelebb megúszhatod ezzel: ezzel vagy ezzel
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.02.09. 17:53:13
  • Hont
    #2093
    Újra kellett raknom az egészet...[:((]
  • Hont
    #2092
    A BlackShark ai logó után az Installation Manager oldalra dobja be azt a hibaüzenetet . Nálam a C. van az egész. Csak erre használom a gépet.
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.02.08. 10:17:13
  • Vizipok56 #2091
    Hogyne lehetne! Bármilyen (nem feltétlenül üres) meghajtóra készíthetsz másolatot, csak legyen elég hely rajta.
  • PhantomAss
    #2090
    A játék betölt, eljut a kezdőképernyőig? Nálam a múltkor újra le akarta tölteni az egészet (előtte egy nappal semmi gond nem volt), mert induláskor valahogy a C: meghajtón kereste a játékot és nem oda volt telepítve. Ha esetleg nálad is ez a gond nézd meg induláskor jó meghajtón keresgél-e.
    Vagy próbáld meg ezeket a lépéseket:
    link

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2024.02.08. 09:35:20
  • Hont
    #2089
    Jó reggelt!
    Igen, ezeken én is túl vagyok! Ami dühít, hogy este még repültem, reggel meg ez fogadott! Lassan kezdődik a szezonom és addig minden pillanatot repüléssel akartam tölteni...Fájlhelyességnél egy 8kb fájl töltöget le és azt írja felül, más nem történik. Itt nincs valami "cfg" amit törölni lehet? Baromira nincs kedvem megint három napig töltögetni. Esetleg nem lehet egy üres meghajtóra biztonsági másolatot készíteni letöltés után? (Van egy pár nem használt 500GB üres használaton kívüli ssd-m) Ezzel a derék invitel hozzáféréssel (8Mb/s) három nap kell...:(
  • nibron
    #2088
    Sanya bácsi, mi a kérdés? Szerintem azért kaptad, mert frissítés érkezett, amihez tartozik mandatory upgrade.
    Rosszabb esetben megsérült valami. Game Pass-nál nemtom, Steamnél meg lehet próbálni a fájlhelyességet és azzal rendbetenni. Végső esetben újratelepíteni.
  • Hont
    #2087
    You are missing packages that are essential to run Microsoft Flight Simulátor. Please upddate the application and try again.
    Na most akkor mi van?
  • fireman73
    #2086
    Sziasztok!

    Érdeklődnék,hogy közületek használ valaki Quest 3-at MSFS-ben?
    Sajnos a Quest 2 nekem nem jött be!
    Milyen tapasztalataitok van a 3-al kapcsolatban?
    Köszönöm!
    Zsolt
  • nibron
    #2085
    azt elismerem, hogy iponos gépekkel ritkán találkozom. DE. talán a legdurvább pont tőlük volt. m2-es rögzítőcsavart beleszakítottak. mai napig nem értem, hogy hogyan. viszont konfigolásban ők is eléggé egyszerűek tudnak lenni. pl. elég könnyen kimutatható ram hibát már jó párat javítottam utánuk. többnyire alkatrész csere nélkül.
    alapvetően a boltokkal az a baj, hogy őket köti az a szabály, hogy mindenképpen el kell fogadni a vevő kívánságát. nem biztos, hogy amikor a vevő rendel, akkor felül tudják bírálni, neadjisten rá tud szólni a vevőre, hogy "pasikám az úgy nem lesz jó, inkább ez kellene". és tegyük fel, hogy a forgalom miatt erre nincs is ideje. arról pedig ne is beszéljünk, hogy mit takar náluk a szakmai végzettség. ez összességében baromi nagy hátrány pl. velem szemben, mert engem nem köt semmi. pl. ha azt látom, hogy nem fog összejönni az aminek kell, akkor már a tervezési szakaszban el tudom engedni a problémát. nem ebből élek. viszont a szakmai végzettségem biztosan megvan, a munkám miatt a továbbképzés is. pc-kkel pedig a 80-as végek végétől foglalkozom. volt idő amikor lapokat meg kártyákat javítottunk (90-es évek). a kereskedők akkoriban megvásárolták kint a selejtet és azt forgalmazták mo-n. eladás után mi voltunk akik megjavították amit meg lehetett.
    most németországban vagyok. itt az a módi, hogy a kereskedő alkalmaz megfelelő minősítésű szervízt és ott szerelik-konfigolják a gépeket. itt még azt is el lehet érni, sőt természetes, hogy alkalmazás szinten állítsák be a gépeket. sőt még supportot is adnak. persze itt a szolgáltatások elég jól fizetnek, de pár fős társaságoknak bőven megéri, hogy így biztosítsák a rendszergazdai hátteret megfelelő minőségben. mo-n nagyon nagy az elmaradás ezen a téren, és azt kell mondanom, hogy elsősorban az igénytelenség miatt. mármint a vevők részéről. szakmai téren pár év alatt fel tudnánk zárkózni, de nincs rá igény. és akkor nálunk sem csak egy sima (mondjuk vegyipari vagy gimnáziumi) érettségivel lenne valaki rendszermérnök. de olyan is van, hogy az sem kell hozzá, csak legyen a boltba napi 8 órát, hétvégén is.
  • RedRiot
    #2084
    Én az ipon.hu-nál veszek mindent úgy tíz éve. A mostani gépemet három éve rendeltem (tehát minden alkatrészt én választottam ki), összeszereléssel, telepítéssel, mindennel. Mai napig hibátlan. Normálisan összeszerelik, minden kábel szépen elvezetve, nekem nem tűnt trehány munkának.