2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Papirzacsi
    #1846
    Az valami egyedi hiba nálad, talán valami más scenery okozza, nálam azzal a résszel éppen nincs baj.

    pesti oldal
  • Vizipok56 #1845
    Így néz ki:

    HungaryVFR: https://kepkuldes.com/image/BzF0P0

    Microsoft kiegészítéssel: https://kepkuldes.com/image/BzFHzL


    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.07.27. 21:15:53
  • Vizipok56 #1844
    Sajnos összeférhetetlen a HungaryVFR-rel... A Margitsziget melletti bal part (Az Árpád hídtól a Parlamentig) egy 2D-s terület lett... Ha csak a frissítést nézem, az jóval kidolgozottlanabb a HungaryVFR-nél - úgyhogy számomra ez az első felejtős frissítés az MSFS-hez... :-(((

    U.i: Ha kiveszem az "EAST EUROPE - 3D PHOTOGRAMMETRY CITIES"-t, akkor használható a HungaryVFR - de akkor meg mi értelme ennek a frissítésnek? Eleve furcsa volt, hogy ez a része miért csak 77.23 KB(!) méretű???)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.07.27. 20:04:25
  • RedRiot
    #1843
    Most tesztelem. Eddig tetszik bár nyilván nem hibátlan. De azt összhatás jó. Plusz pont hogy a pesti agglomeráció is kapott fotogrammetriát. (Bár a II. és a XII. kerület meg hiányzik :O) A talajtextúrák is jobbak lettek sokkal.
    Mennyire lehet ez az update kompatbilis a HungaryVFR-el? Jó lenne abból legalább a repülőtereket használni, mert elég kiábrándító volt hogy Budaörs helyén csak egy mezőt találtam. :(
  • bunny
    #1842
    Közép-keleteurópa az új world map, benne kis hazánkkal. Pécs reptér, Budapest kiemelve.
  • RedRiot
    #1841
    Rég jártam már itt, pár hete vettem elő újra az FS-t egy év kihagyás után.

    Ma Kanadában repültem, egy kb. kétórás utat tettem meg Cessna Grand Caravannal északról, a vadonból egy kis Vancouver környéki reptérre.

    Kocapilótaként két furcsaságot tapasztaltam az út végén. GPS útvonalat repültem, amit a World Mapon állítottam be. Ezt rendben követte is, viszont az utolsó waypointra már nem fordult rá a gép - széles cikk-cakkban követte csak nagyjából az irányt. Jó'van akkor, állítsunk be neki egy headinget a megfelelő irányba és kövessük azt - azt sem csinálta, ment össze-vissza. Próbáltam újraindítani az AP-t de semmi hatása nem volt. Végül az utolsó 20 mérföldet AP nélkül tettem meg. Kérdésem hogy zavarodott már meg így valakinél a robotpilóta? Bug volt vagy vmit én csesztem el?

    Mikor kikapcsoltam az AP-t jött a másik meglepetés: a gép valami iszonyat lassan orsózott (a rollnak nem tudom mi a helyes magyar megfelelője bocsánat). OK, a Caravan nem egy Extra 300, de most tényleg úgy viselkedett mint egy terhes bálna. Mi okozhatta ezt? Utólag csekkoltam a joystick érzékenységét - rendben volt. Vagy a repülőgépen ment volna el valami hidraulikanyomás? Tapasztaltatok már hasonlót?
    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2023.07.25. 16:37:47
  • Clidey
    #1840
    Bocs, nem állt szándékomban ellenségesnek lenni, pusztán a véleményem írtam le. Amit én tapasztalok az az, hogy manapság a júzerek (nem csak mi, hanem worldwide) mindent akarnak lehetőleg ingyér, vagy gombokért, és ha nem ezt kapják, hőbörögnek. Lásd FB, DC és egyéb bejegyzések, mennyi dühös meg fuckoff emojit raktak már az FS2024 posztok alá.
    A másik dolog: csinálsz valamit, ami nem egy összecsapott fércmunka, hanem igényes, precíz cucc, ingyen közkinccsé teszed de megadod a lehetőséget hogy aki akar donételhet - és senkinek eszébe sem jut, bezzeg repaintért meg akármi másért kuncsorogni privátban, az megy. Aztán amikor megcsinálod, ahelyett hogy legalább megköszönné, jön a további igényeivel.
    A rengeteg freeware oldal meglehetősen elkényelmesítette-elkorcsosította az FS társadalmat a hosszú évek alatt én úgy látom. Mindenki húzza a száját ha valami nem pottyan csak úgy ingyen az ölébe. Ha meg mégis odapottyan, teljesen természetesnek veszi, meg sem fordul a fejében másnak mennyi munkájába idejébe egyebébe került. Beszélek itt most természetesen a minőségi cuccokról, nem a percek alatt összetákolt szar fos tartalmakról, amit persze kritizálni sem lehet mert akkor meg te vagy a szar ember hogy hogyan merészeled. Pfff.
  • repvez
    #1839
    nem tudom, hogy miért ez az ellenséges hangnem arrol amit irtam? A trailer kiadása után kb 1 orával linkeltem be ide akkor még nem volt semmi más info , hogy mi ez vagy miért, és leirtam, kb azokat a gondolatokat ami mindenkinek az eszébe jutot amikor meglátta a videot és kb ezért is volt ugyan azok a kérdés válaszok kiadva a hivatalos oldalon .
    Azt meg végképp nem értem, hogy miért feltételezel és adsz a számba olyan dolgokat amik nem ugy vannak csak te gondolod mögé ezeket?
    Tájékoztatásul linkeltem .
  • militavia
    #1838
    Bakker, nekem fel sem tűnt, hogy 2024. Én azt hittem, hogy ez valami DLC pakk a 2020-hoz. Én soha nem repültem az FS-sel, de pontosan az ilyen "feladatokat" hiányoltam belőle.
    A végén még benevezek erre. :)

    A 90-es években volt valami kaszkadőrös repcsis cucc.
    Civil, de ott is jópofa feladatok voltak.

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.15. 14:07:06
  • Clidey
    #1837
    Azt ígérik, megy tovább a 2020 is - kérdés mi lesz a tartalmakkal hozzá? Gondolom érezhetően csökkenni fognak a rá megjelenő cuccok mennyisége. De ez mondjuk logikus is. Bár ha valóra válik a másik dolog is amit igérnek, hogy az ide-oda kompatibilitás majdhogynem teljes lesz, akkor nincs probléma egyik fronton sem. ;)

    A 2024 szerintem akkora előrelépés nem lesz sem grafikailag, sem tartalmilag, én is inkább egy payware DLC-ként tudtam volna elképzelni, de lehet úgy gondolták az MS szakemberei pénzügyileg-gazdaságilag így a kifizetődőbb.
    Lehet ez ellen hőbörögni, de így működik a piac. Sajnos az én tapasztalatom az, hogy manapság a népek mindent akarnak ingyér' vagy legalábbis fillérekért, majd élethosszig tartó supportot. Ha nem ez van, akkor jön az ajajozás hogy ez csak lehúzás meg hogyképzelik ezt ésatöbbi.
  • Clidey
    #1835
    Aham. Tehát ha jól értem, megvetted a szimet két éve, és onnantól kezdve leginkább ingyen vagy legalábbis minimális összegért, fillérekért szeretnéd a tartalmakat.

    Nos, van számodra egy rossz hírem...
  • TomStorm
    #1835
    Én ingyen upgrade-et nézek ki ebből.Addig is biztos foglalkozni fognak a Szim.részével de most van pénz mindenre MS-nél:)
  • bunny
    #1834
    Jelenleg ingyen adják a DLC-ket, új területek pimpelését sőt még néha gépet is. Szerintem kb. látják a vásárlási körbén, hogy aki meg akarta már megvette, tehát innentől bevételre nem nagyon lehet számítani. A kérdés tehát, hogy mostantól akkor ez van, játszatok szevasztok vagy továbbra is fejlesztenek, de akkor kell lóvé. Ja és persze a szervereket is fent kell tartani. Egy 4-5 éves ciklus teljesen vállalható, a kérdés inkább az, hogy
    a) mi lesz a 2020-szal
    b) valóban érdemi előrelépés lesz a 2024 vagy csak tényleg rókabőr. A videó alapján ezt ember nem mondja most meg, de van még 1-1.5 év, hogy kiderüljön.
  • repvez
    #1833
    csak a trailert néztem meg, és ahogy a leirás is irta csak később válaszoltak a felmerülö kérdésekre.
    De attol még fennartom azt az álláspontom, hogy ezt lehetett volna egy ujabb DLC vagy update formájában is kiadni és egy folyamatos fejesztési ciklusra áttálni .
  • Clidey
    #1832
    Nem jó helyen keresgélsz. Hivatalos oldalát próbáltad már?

    Tehát néhány kivételtől eltekintve minden addon kompatibilis lesz vele, és a Marketplészes cuccaid is elérhetőek és használhatóak maradnak továbbra is. Már egy csomó dev is bejelentette hogy (ha egyáltalán szükség lesz a peccselésre) ingyenes lesz a 2024-ra az apgrédjük.

    Szerintem ha ezt így megcsinálják, mindenki kurva jól jár. Csak gondoljunk az FS2004/FSX vagy az FSX/P3D váltásra. Ott se a cuccaid nem maradtak meg, és sokszor újra kellett (volna) vásárolni is őket teljes áron...
    Tudomásul kellene venni hogy ez egy piac, nem jótékonysági intézmény. Bevételt kell termelniük. Vagy így vagy úgy. És szerintem most ezt eléggé humánusan akarják megoldani. Megint csak azt tudom mondani: gondoljatok az FS2004/FSX időkre: ott kijött a szim, kaptál hozzá négy év alatt max egy darab peccset, oszt' töröld szemed-szád. Közben meg súlyos tizezreket költöttél el különféle addonokra, amit gyakorlatilag dobhattál ki mikor megjelent az új szim.

    Szolg.közl.: Ugyanitt csomó FS2004 cucc jutányos áron eladó! Érdeklődni privátban! :D
  • repvez
    #1830
    engem nagyon meglepett, hogy egy uj föverziot addnak ki ilyen hamar, mikozben még a 2020ashoz is sorra jöttek ki a javitások.
    Azt gondoltam, hogy áttértek egy olyan folyamatos fejelsztési folyamatra ahol minden honapban vagy félévente jön majd ki valami javitás vagy uj gép táj stb és igy tartják majd életben évekig a 2020ast.

    Persze gondolom , hogy nem kukázzák azt és csak uj neve lesz a gyereknek, de ki tudja, lehet valamki trukkel már csak a 2024hez lesznek jok a dlc-k, hogy az i sfogyjon majd és a 2020ast valahogy ki tudják vezetni .
    Mert egyelöre arrol nem találtam infot, hogy akinek megvan a 2020as az majd valami patchel 2024re felhuzhatja ugyan arra a verziora és igy kompatibilis lesz vele.

    Viszont ha ujra meg kell enni akkor az elég jo rokabör lesz .
  • TomStorm
    #1830
    Ez igen!Nem gondoltam volna hogy valaha is rámennek erre a részére.
    Ezzel megcéloznak elég szépen egy másik játékos közösséget is.
  • wollnerd #1829
    Izgalmasan hangzik! :D
    Még nem sokat tudni róla, pláne a játékmenetéről, de ha valóban leanimálják minden küldit és mondjuk ezeket szabadon bármilyen feladatot is megcsinálhatunk kedvünk szerint, egy karrier felépítéssel, akkor tulajdonképpen egy roleplay flight simulatort kapunk, mint pl. az Elite Dangerous vagy a Star Citizen.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2023.06.13. 10:49:45
  • repvez
    #1828
  • sindelnet01
    #1827
    Köszönöm!
    Nem tudom,hogy mennyit segít,kipróbálom,de de régebben egész kicsi trükkökkel is sikerült 2x(!)fps növekedést elérnem
    hasonló változtatásokkal,igaz az másik repszim volt.
    És az MSFS-t buherálva(nem elbaxva)az ember a saját konfigjához mértem,sokkal jobb teljesítményt érhet el,ha kihasznál minden rendelkezésre álló lehetőséget.
    És ez ilyen.
    Üdv.
  • bunny
    #1826
    Köszi az infókat win11 ügyben! Még meggondolom :)
  • nibron
    #1825
    A win11-ben elég nagy változás volt, hogy erősítettek a játék módon. Játék közben háttérbe szorít az op.rendszer egy rakás funkciót, másként történik a CPU-GPU-MEM kommunikáció, továbbá a déli chip-el az adatfolyam. Alapesetben nem biztos, hogy "optimális"-ak a windows beállításai. Ezért aztán még a nem szakemberek számára is szügségeltetik némi információszerzés. Az egyik ilyen a pl. gyártói ajánlás a win11 játék beállításaira. Rengeteg júzer visszajelzései és a microsoft tapasztalata szerint elég sokat segíthetünk a játékok futásánál ha a hardveres GPU ütemezést KI, a változó képkocka gyakoriságot BE, és az ablakos játék optimalizációt KI kapcsoljuk. A legutóbbit a saját tapasztalataidra kell alapozni. Előfordulhat, hogy nálad jobb ha be van kapcsolva (erősen konfig függő beállítás).
    Ezenkívül, most már sokkal nagyobb szerepe van a teljesítményoptimalizációnak, ezért szintén vasfüggő, hogy hogyan vannak a beállítások a teljesítménycentrumban. Játéknál alapvetően a teljesítménycentrikus beállítások a jók, de ez elég nagy többletfogyasztást igényel.
    Szóval nem valószínű, hogy a downgrade a legjobb megoldás.
  • Vizipok56 #1824
    Én csak az MSFS-sel játszok, annál nem tapasztaltam anno FPS változást (szűk két éve álltam át Windows 11-re) - más játékoknál nem tudom, mi a helyzet.
  • bunny
    #1823
    nyilván tesztről beszélek, de havernál olyan -10% dropot hozott amikor átállt win11-re. Erősen win10 downgrade-elésen gondolkozott mikor utoljára beszéltem vele.
  • nibron
    #1822
    semmi bajom a játékokkal. am meg minden windows verziónál lehetett ezt és még néhány hülyeséget hallani.
  • bunny
    #1821
    Azért írtam, hogy állítólag mert magam nem próbáltam csak hallottam. Egyelőre kerülöm az átállást, egyszerűen lustaságból elsősorban, másodsorban meg mert még mindig azt olvasom, hogy a win11 alatt lassabbak a játékok, erről neked mi a tapasztalatod a repszimek kapcsán?
  • Vizipok56 #1820
    Köszönöm az infókat - ezek szerint nem sok (gyakorlatilag nulla) értelme van a prioritás állításának. :-( (A flightsim.to -ra - mint írtam - már több száz file-t töltöttem fel és természetesen mindegyiket becsomagolva, mint ezt is. Csak a fájlküldőre raktam fel exe-ként)
    További szép napot:
    Imre
  • nibron
    #1819
    Nem állítólag. A win10 megjelenésekor még nem volt ez a probléma. De ha jól tudom peccselték, bár kernelt javítani elég rizikós. Win11-nél már eleve jól jött ki. Most már a gyorsabb magok a preferáltak. Bár anno pont ez volt a probléma, jóformán mindent az első fizikai magra pakolt mivel a hátsó magok általában kisebb frekivel futnak a felvett teljesítmény miatt. Mondjuk én mindig ugyanarra a frekvenciára lőttem be az összes magot. Most úgy oldották meg, hogy folyamatosan monitorozva van a magkezelés és ha a windows kiutal egy thread-et, akkor futás közben bármikor át tudja tenni egy másik magra. Így elvileg a leggyorsabb futás érhető el. Éppen ezért nálam nincsenek kikapcsolva az E magok. Win10 alatt valóban jobb volt az E magokat kikapcsolni, de nem csak a sebesség miatt, hanem a proci teljesítmény korlátja miatt is.
  • bunny
    #1818
    Annyit tennék hozzá ahoz amit írsz, hogy win10 alatt a P és E magok kezelése nincs jól megírva, ÁLLÍTÓLAG (nincs tapasztalat) az win11 már jobban kezeli, de emiatt az újabb procikon újra értelme lehet a magok korlátozásának játékonként. Nálam pl. abba futottam bele, hogy aranyos módon hátulról kezdte el a renderelő program a magokat használni, csak sajnos ott pont a lassú magok vannak így az a helyzet állt elő, hogy a 13gen procin lassabban futott mint a 10gen-en.
  • nibron
    #1817
    Régebben játszottunk a prioritással, de egy csomó alkalmazásnál problémát okozott (pl. mssql server), ezért inkább hagytuk. Sokkal többet vesztettünk vele, mint amit nyerni lehetett. Én inkább több időt fordítok a beállításokra (főleg táp), ssd-k is gyorsabbak, és a hűtés is ideális. Ráadásul, hogy mostanság a gyors ssd-k 50 fok felett környezeti hőnél hajlamosak a pillanatnyi kiakadásokra, ezt is illik elkerülni.
    Most már az affinitással sem érdemes játszani, mert pl. az msfs-nél szinte semmi hatása sincs. Egy thread futásakor folyamatosan változik, hogy mely magon fusson, ebbe szólnánk bele. Az adatfeldolgozó alkalmazásainkból is szedegetjük kifelé, mert csak problémát okoznak win10-11-en.
    Egy közel ideálisan megírt többszálas alkalmazásnak (pl. az msfs ilyen), már nem szükségeltetik a prioritás és affinitásjáték, mert az alkalmazást (msfs) maga a program (windows) kezeli a többi alkalmazással együtt. A win10-11 kernele már nagyon jól meg van írva ezekből a szempontokból, a vízszintes skálázás is már sokkal jobban működik ezekkel a rendszerekkel.
    Vírusirtó szempontból pedig, már nem elfogadott a "nyugi nincs benne vírus" szemlélet. Nekünk is meg az összes cégnek úgy kell megírnia az alkalmazásokat, hogy ne jelezzen egy vírusirtó sem. Egy időben engem is kiakasztott, hogy állandóan belefutottunk a heurisztikus keresésbe. Az ügyfelek nem lazítanak a heurisztikán (norton vállalati rendszerben már nem is lehet csak kikapcsolni), és pláne nem kapcsolják ki. Ezt el kell fogadnunk.
    Amúgy nem tudom, hogy hányszor tettél fel vagy küldtél át alkalmazást. De! Sosem EXE-ként küldjük át. Ez jóformán mindenütt le van tiltva. Ha már nem tőlünk töltik le (ott sem EXE-ként van), akkor pl. kétszer csomagoljuk mondjuk RAR-ba. Van olyan rendszer ami belenéz a tömörített állományba is, és ha ott talál EXE-t, azt is kidobja. És ez így van már legalább 20 éve. Úgyhogy valszeg ezért utasították el, és azért nem válaszolnak, mert annyira triviális.
  • Vizipok56 #1816
    Szia!

    Írtam nekik, hogy - mivel a futási prioritást állítja át - a víruskeresők (érthetően) veszélyesnek ítélik, de ez nem jelenti azt, hogy valóban veszélyes lenne, egyszerűen hozzá kell adni a kivételekhez; de nem válaszoltak.Több száz file-t töltöttem már fel hozzájuk, egyikkel sem volt semmi probléma - nem értem, miért lovagolnak ezen... De mindegy, feltöltöttem ide: MSFS priority
  • sindelnet01
    #1815
    Tedd fel kérlek máshová..
  • sindelnet01
    #1814
    A fájlt eltávolítottuk, mert az sérti a közösségi szabványainkat vagy a felhasználási feltételeket. A szerző kérheti az újbóli jóváhagyást, ha a probléma megoldódik.
    :(
  • Vizipok56 #1813
    Sziasztok!
    Több helyen is olvastam, hogy a mikro dadogásokat kis mértékben csökkenteni lehet, ha a program prioritását a 8-as (Normál) szintről a 13-asra (High) növeljük. Ezt meg lehet a Process explorerből is tenni - de körülményes előhívni, megkeresni a processzek közt az MSFS-t és átállítani. Ezért készítettem ezt a kis programot, amire rákattintva a "Flightsimulator.exe" a 13-as szintre kerül (A szimulátornak ekkor már természetesen futnia kell!)
    Csak Steam verzióban tudtam tesztelni, de a dobozosban is működnie kell!

    Letölthető innen: MSFS_prioritás
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.05.30. 19:24:20
  • Vizipok56 #1812
    Üdv mindenkinek!

    Adott egy RTX4090-es kártya az alábbi beállításokkal:

    - ANTI-ALIASING: NVIDIA DLSS SUPER RESOLUTION
    - NVIDIA DLSS SUPER RESOLUTION: DLAA
    - NVIDIA DLSS FRAME GENERATION: ON

    Az Nvidia Control paneljén minden gyári értéken.

    A problémám az, hogy hiába kapcsolom be az MSFS-ben a V-Sync -et és állítom be a FRAME RATE LIMIT-et 33,50, vagy 100%-ra, az FPS változatlan (ami nem is lenne baj, de míg az RTX3090-es esetében ez ~60%-os energia-felvétel csökkenést eredményezett, most a fogyasztás marad 400W körül. A probléma megkerülhető persze, ha a GPU power limitjét visszaveszem - de akkor sem értem, ez az eddig használt módszer miért nem működik) Valakinek van magyarázata rá?

    Köszönettel, további szép napot!
  • perko
    #1810
    @PhantomAss @nibron, köszi a tanácsokat
  • PhantomAss
    #1810
    Lehet túl magas sebességgel szállsz le, 80-90 km/h -val szépen le lehet tenni és pár méteren megáll, 30-as fékszárnnyal.
    Amúgy fura de azt vettem észre a navis változatra jobban hat a fékszárny. Az szerintem sem realisztikus hogy 45-ös fékszárnnyal átlebegsz a repölőtéren, ezen finomítaniuk kell a fejlesztőknek.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.05.02. 08:34:02
  • nibron
    #1809
    Leszállni alacsony sebességgel, kilebegtetés végén kormány majdnem teljesen hátrahúzva. Fék nincs, kormányt tartani. Ha kellően lelassult, fékszárny vissza, miután kellően visszament, finoman lehet fékezni. Ancsa nagyon kis sebességgel képes repülni, ezért a földön finoman kell vele bánni.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.05.01. 19:23:41
  • perko
    #1808
    Nekem a leszállásnál akadtak gondjaim. Ha kilebegtetek rendesen akkor is nehezen csökken a sebeség, de ha fékezni próbálok azonnal orra bukik.
  • bunny
    #1806
    Nekem folyamatosan új posztot jelez pedig nincs. Valamit megint variáltak a kódon ami megint nem sikerült.