2194
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Vizipok56 #1874
    Ha már feltetted a régi gépedre, akkor szerintem jogosan panaszkodik, hogy a kódot már beváltották. (Gondolom DVD-s verzióról van szó) A "Digital Ownership File"-t telepítetted?
  • priluki
    #1873
    sziasztok, kb 1 éve vettem meg a játékot de kevés volt a gépem hozzá ,most vettem gépet mondom fel teszem,belépek de de seol nem látom a játékot .. csak hogy meg vehetem újra.. A kód meg van,ha pl be akarom váltani azt irja ezt a kodot már beváltották.. van valakinek ötlete mit csináljak?
  • RedRiot
    #1872
    Még egy érdekesség: gépindítás után időgyorsítással léptem a descend szakaszba. Ott az időgyorsítás menüben, ha az APPROACH felé vittem az egeret, a folyamatábrán az indulási repteret rakta highlightba! :O Szóval bár a repülőgép MFD-je nem mutatta még azt a nyavalyás USR waypointot, már itt látszódott hogy vmi zavar van. Rákerestem erre a problémára (MSFS adds USR waypoints to flightplan vagy vhogy így), és nem egyedi az eset, már 2020-ban is többen őrjöngtek miatta.
  • RedRiot
    #1871
    Köszi a segítséget és hogy utánanéztél!
    Ma tovább folytattam az EU turnét, az előbb fejeztem be egy Lübeck-Brno útvonalat.A tervet szépen beimportálta a World Map, az arrival-approach szakasz úgy nézett ki mint az LNM-ben.

    Ahogy beindítottam a gépet, csekkoltam az MFD-n a flightplant. Hurrá, nem rakott kamu USR waypointot az approach elejére! Azért óvatosságból a TB514-et (utolsó arrival wp) HDG módban közelítettem meg. (a kép eközben készült). És jól is tettem, mert ahogy elértem a TB514-et akkor szúrt be egy USR-t a BUKAP elé! Mikor elhagytam az USR-t (tehát az USR -> BUKAP szakaszon voltam) próbáltam visszatenni NAV GPS-be, de elkezdett rossz irányba fordulni. Így visszaraktam HDG-be adtam egy irányt és így közelítettem meg a BUKAP-ot. Onnantól minden OK volt, a megfelelő LOC már be volt fogva, APPR és leszállás.
    Úgy néz ki ha nem akarok gubancot akkor az utolsó arrival és az első approach waypointot (vagy fixet?) HDG-ben közelítem meg.
  • nibron
    #1870
    az autopilot nem állítja a frekvenciát.
    a gps már más tészta, mert lehet, hogy úgy programozták, hogy beállítsa az aktuális adót. de kisgépen ilyen nincs. nagy vason is csak az újabb elektronikával rendesen megpakolt gépeken van (Airbus 300-as sorozat, Boeing 747,777,787), de ott az FMS-ben van külön bejegyzés a használandó ILS-re, és annak course-jára. Úgyhogy valszeg ez az asobo műve. jó eséllyel azt szerették volna elérni, hogy valamennyire segítsenek a pilcsinek. de az, hogy rossz frekvenciát állít be annak oka van. nézd át az orly frekvenciáit, lehet rossz az adatbázis. végülis csak annyi a baj, hogy 110.3 helyett 110.9-et állít be:). lehet hogy azt az 1 karaktert elütötték.

    előkerestem az orly térképeit, laza 181 oldal:).
    a STAR-al most nem foglalkoznék, de útvonalat úgy terveznék oda, hogy mindenképpen a CAD VOR-ra repüljek. ha nem használnék gps-t, akkor is egy mérhető pontra tartanék. Onnan repülni az ODILO-ra (ez a 33-al radiál a CAD-től). a térképen ez úgy van, hogy a 33-as radiálon 5.2nm-re éred el a SOTIP waypoint-ot, továbbhaladva pedig 8nm-re következik az ODILO. Ezzel vége a STAR-nak, jöhet a transition (ODILO6S). fordulni 59 fokra és 11nm-re eléred a PO623 waypoint-ot. utána a vector következik, az 59 fokot kell tartani. így tovább haladva el kell érned a RWY02 glidescope-t (ez lenne az intercept) amit elkap a LOC s befordítja a gépet. ekkor lépsz be a final-ba, ezt 3000ft-n kell megejteni (ILS CAT I vagy LOC van). ha mindent jól csináltál akkor ebben a pillanatban 11.3nm-re vagy az OLN-től 17 fok irányban. ezt a magasságot kell tartanod míg el nem éred az OLN, 8.5nm távolságot (feltételezem ez a CF02). innen indul a 3fokos süllyedés. OLN 2.8nm-re éred el az outer markert (talán CF01), itt 1170ft-et jelez a térkép. OLN 1nm-re elhatározás.

    tehát ha nem használok gps-t, akkor NAV.al repülök a CAD-ra, majd HDG 33-al, CAD-től 5.2+8nm-re. itt jön a vector HDG 59-el. ILS-t beállítani a NAV1-en (ha kell a course-ot 17 fokra). majd élesíteni a LOC-ot. így kell elérni az OLN sugárzását. amikor a LOC elkapja a glidescope-ot, 3000ft magasságon kell repülni és elvileg az OLN távolsága 11.3nm-on van (azért ebbe az időjárás kissé beleszól).

    ha gps-el, akkor az útvonal CAD SOTIP ODILO. viszont ekkor még nyitott marad a vector, amit egy fix hozzáadásával meg tudsz oldani. amúgy a gps tud vectort repülni, de sokkal kényelmesebb, ha berakunk egy fix pontot. és ez a pont meg is van határozva. az amelyiket írtam (az azonosítóját nem tudtam elolvasni, PG801?). valószínű, hogy az a vectoron van. a vector egyébként nyitott, nyincs vége. tehát a repterv vmi ilyesmi lenne: CAD SOTIP ODILO PG801 CF02 CF01 FF02 RWY02.

    az utolsó képhez: sebesség egy kicsit sok. 230kt alatt kellene tartani. a vectort pedig max. 210kt-al kell repülni. a magasságod jó, mert a CAD-on FL130, a SOTIP-on FL120 alatt, az ODILO-n FL100 van előírva.
  • RedRiot
    #1869
    Ez igen! Nagy köszönöm hogy ilyen alaposan elemezted a kérdésemet!
    A navigációs ismereteim elég hézagosak, valahol Beavis & Butthead és egy szomáli gépeltérítő szintje között lehetnek így sajnos nem értek mindent a részletes magyarázatodból. :( Megpróbálok azért reagálni a felvetéseidre, talán azzal is fejlődök.

    -Frekvencia: a másodpilótát nagyon ritkán használom, néha megengedem neki hogy csevegjen az ATC-vel, de ennyi. Műszerfalon nem piszkálhat semmihez, én vezetek és kész. Szóval nem ő volt a tettes. Viszont! Én mindig még induláskor, a kifutón állítom be az ILS frekvenciát, és aktiválom is. Lehet hogy ez túl korai, és az Autopilot állítja át útközben? Így mikor ma újrarepültem az útvonalat ismét először az OLO-t fogta be. Beléptem a freki-állító menübe és az OLN frekije amit még indulás előtt a parkingban aktiváltam standbyon volt!

    Ma módosítottam az útvonalat: hozzáadtam egy STAR szakaszt, amit szépen be is rakott a transition elé. (Félve vallom be de eddig nem tudtam mi az a STAR, gondoltam elvagyok én csillagok nélkül is de végül "ártani nem használ" elven tettem a flightplanbe egy ilyet is. Így komolyabbnak tűnik a terv, vagy vmi ilyesmi.)

    Útközben két "esemény" volt:
    1. az egyik képen látható a ma repült útvonalam. Ezt importáltam a szimbe. A gépen megnéztem hogy mik a waypointok, és találtam egy furcsaságot: az eprócs elejére az MSFS odaköltött egy saját waypointot, 33Ft repülési magassággal! Itt meg is gajdult a GPS, nem találta az ODILO-t. Oda HDG-vel jutottam el, a képen már a PO623-ra repülök, azt már tudta kezelni a GPS.
    Megoldódott a dolog, de nem volt túl profi kinézete. Érdemes ilyenkor adni a 33Ft helyett egy normális, a tervbe illeszkedő magasságot?

    2. a másik esemény meg a freki gikszer volt, de ott meg lehet hogy túl korán adtam meg a helyes frekit és azt az Autopilot vmiért standby-ba rakta. De mivel ez még bőven az intercept előtt volt (csak jelezte az MFD hogy befogott egy jelet, de más nem történt) így volt idő beállítani a jó frekvenciát. Innen GPS-en mentem, az interceptnél magától átváltott LOC-ba, mikor az ATC-től engedélyt kaptam akkor aktiváltam az APPR-t és simán leszálltam (mármint szomáli terrorista szinten simán...)

    Megpróbáltam még kigyomlálni a LNM-ben az PO623 és a CF02 közti névtelen waypointot, de ezt önmagában nem engedi törölni, csak az egész transitiont.

    Tegnap volt még egy kalandom: Düsseldorfból mentem Lübeckbe, LNM-ben beállítottam egy transitiont/approachot. A World Map-en megnyitva viszont egy teljesen más transition jelent meg. :/ Végül lerepültem az útvonalat gond nélkül, de fura volt. Ja, és itt is berakott egy "zavaró" waypointot az approach elejére... Látszik hogy vmit máshogy kellene csinálnom.
    Szóval felbukkannak látszólag oda nem illő waypointok a terveimben, az LNM-ben és a szimulátorban is és nem tudok tőlük megszabadulni. :/





    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2023.08.12. 11:03:02
  • nibron
    #1868
    lehet, hogy előkeresem az aktuális térképet, az mindent elárul, hogyan kell ott eljárni
  • nibron
    #1867
    megnéztem a képet még egyszer. a repcsi azt repülte amit írtam hogy kellene. tehát a PO623 pontról repült a CF02-re. a GPS ezek szerint megoldotta. a szaggatott csíkot ha tovább húzom, az a CF02-re mutat, tehát arra a pontra repült. mondhatni, hogy jól repült, csak nem azt ami a tervezővel létre lett hozva. ebben az esetben a helyes az lett volna ha a PO623-as ponttól arra waypoint-ra repül, ami az "intercept" alatt látható (nem látom jól, de talán PG801). a finalban valszeg elő van írva, mekkora távolság kell a pályától (ez lenne az intercept pont), hol kell belépni a final-ba. de nem az intercept-re kell repülni (mert arra nem lehet), hanem ott a waypoint-ra. ez túl van a pályairányon, ezért előtte már az autopilot-ban a LOC (vagy ILS-NAV) funkciót engedélyezni kell. mielőtt elérné azt a pontot elkapja a glidescope-t, aktiválja a LOC módot, ledobja az LNAV módot és pályairányra fordul.
    ha lnav-al vagy gps nav-al repülsz, ezt már a littlemapban javítani kellene, és az alapján előállítani a flightplant.

    egyébként lehetnek ilyen nem létező pontok mint a "manual" és "intercept". de ezeket koordinátaként visszük be a navigációs eszközbe. ez valszeg a littlemap "hülyesége".
  • nibron
    #1866
    érdekes még 1szer sem "tekeredett" el nálam a freki. 1 tippem azért lenne: lehet,hogy a copilot "tekerte" el? a paneljén meg kell nézni, hogy tud-e NAV-ot tekerni vagy ilyesmi. Esetleg a littlemap tud beleszólni? de akkor miért nem a jó frekit és irányt állítja be?

    a 2-repülésnél a manual és az intercept vonalon repült? mert az előző képen azért látszik, hogy már ott nem stimmelt valami. és az nem lehet freki probléma. még mindig az amit írtam. a "manual" és az "intercept" között az a vonal nem létezik ilyenkor. így a gps nem tudja merre menjen, ezért aztán marad az utolsó irány. ILS probléma másik hiba.
    egyébként a GPS-be tényleg az RW02 került? és ahhoz a 110.30 van hozzárendelve? azért van úgy, hogy hibás az adatbázis. és a littlemapban is a jó freki van (a képernyődön nem látszik)?

    "ha végig lnav-al szeretnéd repülni, akkor a vectoros részt kösd be az approach-ba."
    a legegyszerűbb ha a PO623 után a CF02 következik. kiveszed azokat a hülyeségeket. vagy megnézed milyen fix van azon a két pozíción és azokkal cseréled.
  • RedRiot
    #1865
    Köszi a választ!
    Tegnap este végül sikerült megoldanom. A flightplan elvileg teljes: először beállítottam egy approach-ot majd egy transitiont is. Utána nem változtattam rajta, nem vettem ki belőle waypointot vagy ilyesmi.

    Az okozta a zavart hogy bár a helyes frekvenciát adtam meg (110.30, OLN lokalizátor, RW02) a gép navigációja mégis egy másik kifutópálya ILS jelét fogta be (RW24, OLO). Történt ez a PO0623 elhagyása után. Végül úgy oldottam meg, hogy miután vette a téves jelet azonnal standby-ra tettem a NAV1-et, majd az intercept pontnál visszakapcsoltam az OLN 110.30 frekijét. Így már befogta az OLN-t és sikerült a leszállás, teljesen automatikusan. Vajon miért fogott be először rossz lokalizátort a helyes frekvencia ellenére? (Mellékesen az ATC is tudta hogy a 2-esen akarok leszállni, és a kijelzőn is az RW02-t jelezte waypointnak.)

    A manual pontok nekem is feltűntek (bár még nagyon kezdő vagyok a Little NavMapban meg úgy általában IFR-ben is.) A korábbi pár flightplanben amit csináltam nem dobott fel ilyet. :/ A tegnapi sikeres landolás előtt egyszer akart letérni az útról, még az ODILO előtt, teljesen elment vmi random irányba a GPS vektor. ODILOnál rendbe jött.

    "ha végig lnav-al szeretnéd repülni, akkor a vectoros részt kösd be az approach-ba." ----- ezt hogyan tudom megcsinálni? Szeretném elkerülni hogy ilyen manual szakaszok kerüljenek a tervbe...

    Kösz mégegyszer a segítséget!


  • nibron
    #1864
    kicsit kevés az infó, mert nem ismerjük az autopilcsi beállításait.
    viszont a flightplant elnézve, nekem kissé befejezetlennek tűnik, ha végig lnav-el szeretted volna repülni.
    nem ismerem még ezt az alkalmazást, de feltételezem, hogy az fekete szaggatott vonal az amit a repcsim művezetett. ebben az esetben szó sem lehet loc üzemmódról, mert látszik, hogy nem repült be a glidoscope-ba, másrészt akkor beállt volna a siklópálya irányába.
    de ebben az esetben lényegtelen, hogy mit is művelt a gép, mert alapvetően hibás volt a megközelítés. mivel nem is volt megközelítés.
    ha ezt a tervet nézzük, akkor a CAD pont után, a CAD-hoz viszonyított radiált tartva kell elérned az ODILO-t, majd a PO623-at. ezután adott távolság után vectoros megközelítés következik, amit már nem lnav üzemmódban repülünk. itt ismernünk kellene a vector szögét amivel eljuthatunk a CF02 pontra. ha nem ismerjük, akkor pl. VOR navigációval lehet elérni a CF02-őt. utána jöhet a final.

    nem ismerem az orly eljárásait (most nem is néznék utána), plus nem mind1, hogy milyen autópilótával repülsz (milyen üzemmódokat ismer), de nekem itt most hiányzott a STAR (lehet nincs is), és olyan érzésem van, mintha nem lenne összekötve a transition és az approach szakasz. tehát az a sárga csík a manual és a CF02 között nincs ott.
    ha végig lnav-al szeretnéd repülni, akkor a vectoros részt kösd be az approach-ba. ne legyen nyitott szakasz (egy vectort végtelenségig lehetne repülni). akkor nem lesz manual pontod, végig viszi a gépet lnav (vagy GPS NAV kisgépnél) módban, a glidescope előtt lehet élesíteni a LOC üzemet, és ha az már aktív jöhet az APPR. ha már stabil a függőleges is (elindult lefelé, vagy pl. cessnánál felfelé).

    nagyon röviden: sztem az volt a baj, hogy nyitva maradt a flighplan az autó repüléshez, és amikor a gps odaért a P023 pontra, nem tudta merre van az arra. így folytatta az útját. az, hogy mitől tért le élesen balra már nem is igazán érdekes (azon a ponton már mind1 mit művelt az autopilot és, hogy mi volt rajta beállítva).

    egyébként ez most emlékeztet egy balesetre, de nem tudom melyikre. ott is eltértek a kijelölt útvonaltól és jött a hegy. talán dubrovnik?

    szerk: ami lemaradt: igen HDG módban kellett volna a PO623 után repülni. Igen ám de hány fokban? a HDG mód mellett egy VOR-t beállítani az intercept-re. a másik VOR ugye kell az ILS-hez.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.08.11. 02:18:31
  • RedRiot
    #1863
    Pár napja használom a Little Navmapot, és az azzal készítek repülési terveket. Eddig szinte mindig VFR-t repültem. Tegnap találkoztam egy jelenséggel amiről nem tudom eldönteni hogy bug vagy én csináltam valamit rosszul.
    Tegnap este Nantesból repültem az Orlyra, ILS megközelítéssel. Ahogy véget ért az "en route" szakasz és kezdődött volna az approach a GPS fogta magát és egy hirtelen 90 fokos bal kanyarral letért az útvonalról. Mi lehet ennek az oka? (a Garmin ekkor már LOC üzemmódra váltott. Vagy talán pont ekkor? Erre nem emlékszem)

    Most reggel megnéztem az útvonaltervet és az ODILO waypoint utáni szakaszban észrevettem egy "manual" feliratot. Ha erre rámutatok az egérrel feljön egy info ablak amiben szerepel ez a sor: "from fix to manual termination".

    Lehet hogy az ODILO után be kellett volna állítanom egy irányt a köv. waypoint felé és HDG-re váltani az AP-t? Aztán ha azt elérem akkor visszatenni LOC-ba? Mi ilyenkor a megfelelő eljárás?

    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2023.08.09. 07:16:33
  • Vizipok56 #1862
    Jól indul a hétvége! :-)))
  • ekre
    #1861
    jó hír, kaptam egy mail-t az MS QA csapatától, elkezdték a Budapest photogrammetry scenery felülvizsgálatát.
  • Vizipok56 #1860
    Gondolom erősen gépfüggő. Nálam pl. semmi különbséget nem észlelhető, cache nélkül is gördülékeny, az FPS sem esik sehol 50 alá. Tökéletes munka, köszönet az alkotónak!!!!
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.08.03. 18:44:47
  • RedRiot
    #1859
    "Manual Cache-ben letölteni a területet, medium beállítással kb 1 giga, pár perc. high-t nem vártam végig, de így is pöpec"

    Valóban sokat javít a manual cache. Én úgy emlékszem régebben nem volt ennyire észrevehető a hatása, de most nagyon sokat segít. Mikor kijött az új World Update nyilván rögtön egy pesti röppenéssel indítottam Manual Cache nélkül és voltak akadások, az fps is gyakran bezuhant 30 körülire. Aztán letöltöttem előre a várost és onnantól már sokkal jobb, nem nagyon akad és többnyire 40 felett megy. Egy-két éve nem volt ekkora különbség.
  • ekre
    #1858
    oh, van még meló gazdagon, de igen, Bp már egész jó! van még mit csinálni, utána jönnek a repterek!
    egy tipp a photogrammetry-hez, elevation hibákat nem javítja, de nincs pop-up!

    Rolling Cache off
    Manual Cache-ben letölteni a területet, medium beállítással kb 1 giga, pár perc. high-t nem vártam végig, de így is pöpec!
  • RedRiot
    #1857
    Köszönet a gyors munkádért! Így a photogrammetry-vel és a HVFR finomságokkal + repülőterekkel most már igazán élmény Budapest és környéke felett repülni. Talán majd valamikor az Asobo peccseli a fotogrammetriát, de már most is élvezetes.
  • ekre
    #1856
    előzetes peccs WU14-hez, még csak Bp sightseeing update, photogrammetry sceneryhez! előző törtlendő!
    sajnos a photogrammetry dombokkal nem tudok mit kezdeni. illetve de, de ha lapítom, akkor a környék épületei vele süllyednek, azaz az érintett épületek mintha földszintesek lennének. ezt a magassági adatból származó hibát meg kell várnunk hogy javítsák. sajnos pont a Duna mentén a leginkább látható.

    vigyázat, ez a photogrammetry-hez készült! előző mappa törlendő! ez tartalmazza az autogen-es verziót is, át kell nevezni a mappában lévő bg_ fájlt bgl-re, a bgl-t meg bgl_-re, így az autogenes az aktív (configuratorban lesz erre opció)

    WU14 Budapest patch
  • RedRiot
    #1855
    Vizipok56, PhantomAss - köszi a tippeket! Nekem is furcsának tűnt a repmodellje, bármilyen szél hatására papírrepülőként hánykolódik. A Beaver (ami szintén régi, farokfutós kisgép) sokkal nyugodtabban viselkedik.

    A másodlagos ruddert kipröbálom amint lesz időm játszani. Amikor elemeli a farkát mindig kitör és ezt korrigálom túl.
  • PhantomAss
    #1854
    A Bf 108 nagyon érzékeny az oldalszélre, próbálj meg úgy felszállni hogy szélcsendet állítasz be. Kb. úgy kell vele felszállni mint a 109-el, lent tartod a farkát addig amíg megfelelő sebességet elérsz, kicsit előre nyomod az orrát hogy 2 keréken guruljon és vársz amíg felgyorsul.
    Ha nincs oldalszél sokkal egyszerűbb.
    Amúgy nekem kicsit furcsa a repmodellje, nem lehet pl. orsóba vinni. Nem tudom hogy ez a valóságban is így volt-e, de a játékban nem lehet ezt megcsinálni.
  • Vizipok56 #1853
    Nem túl elegáns megoldás, de nálam segített: Ha van egy szabad forgatógombod a joyon vagy a gázkaron, azt definiáld, mint másodlagos "RUDDER AXIS", NAGYON alacsony érzékenységgel - ezzel szépen kordában tudod tartani a kitörési kísérleteit! (Nálam pl. az X52 Professional "Joystick R-Axis Y+" -hoz van rendelve) Ja és ne próbáld meg 140 Km/óra alatt megemelni!
  • bunny
    #1851
    Én biztos vagyok benne, bár az újra nem de a régi FS-re csináltam reptereket, egy sima funkcióval ki lehet kapcsolni a generált dolgokat a kijelölt területen.
  • RedRiot
    #1851
    Köszi! Valami ilyesmitől tartottam. Biztos csinálnak majd kompatibilis verziót a HunVFR-ből. Pár repülőteret azért addig is használok majd a csomagból.

    Más: próbálom kiismerni a Bf-108 Taifunt amit tegnap megvásároltam. Eddig még nem volt sima felszállásom.:( Amint elemelkedik a farka a talajtól megy össze-vissza, meg akar ölni. Próbàlta már valaki ezt a gépet? Lehet ezen segíteni valami felszállás előtt beállított trimmel?
  • Vizipok56 #1850
    Igen, ebben bízok én is - annyira gyönyörűen fejlesztették eddig is a HungaryVFR-t, hogy van rá remény!
  • bunny
    #1849
    Vagy csak simán adni kell a fejlesztőnek időt, amíg összehangolja a kiegészítőjét a gyári megoldással, és problem solved. 0day ne várjunk már tökéletes megoldást egy olyan problémára, ami gyökeresen megváltoztat alapvető dolgokat.
  • Vizipok56 #1848
    Pontosan ez a helyzet, ezért is írtam, hogy összeférhetetlen a HungaryVFR-rel. Ha eltávolítom a HungaryVFR-t, akkor nincs vele gond, viszont az épületek minősége a "szokásos" photogrammetriás lesz, ami a HungaryVFR kézzel gondosan megrajzoltakhoz képest valami iszonyat!! (Érdemes összehasonlítani pl. a Deák téri óriáskereket, a Hősök terét, vagy a Zsarupalota tetején lévő antennacsoportot - és még folytathatnám a sort.) Igen, tudom, ilyen a photogrammetria (több mint 100 várost készítettem és töltöttem fel már a flightsim.to-ra) - de én maradok a kézzel készített látványnál! :-)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.07.28. 06:18:08
  • Papirzacsi
    #1847
    Ha jól látom nem távolítottad el a HungaryVFR Budapest Landmark sceneryt, az okozhatja talán a problémát.
  • Papirzacsi
    #1846
    Az valami egyedi hiba nálad, talán valami más scenery okozza, nálam azzal a résszel éppen nincs baj.

    pesti oldal
  • Vizipok56 #1845
    Így néz ki:

    HungaryVFR: https://kepkuldes.com/image/BzF0P0

    Microsoft kiegészítéssel: https://kepkuldes.com/image/BzFHzL


    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.07.27. 21:15:53
  • Vizipok56 #1844
    Sajnos összeférhetetlen a HungaryVFR-rel... A Margitsziget melletti bal part (Az Árpád hídtól a Parlamentig) egy 2D-s terület lett... Ha csak a frissítést nézem, az jóval kidolgozottlanabb a HungaryVFR-nél - úgyhogy számomra ez az első felejtős frissítés az MSFS-hez... :-(((

    U.i: Ha kiveszem az "EAST EUROPE - 3D PHOTOGRAMMETRY CITIES"-t, akkor használható a HungaryVFR - de akkor meg mi értelme ennek a frissítésnek? Eleve furcsa volt, hogy ez a része miért csak 77.23 KB(!) méretű???)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.07.27. 20:04:25
  • RedRiot
    #1843
    Most tesztelem. Eddig tetszik bár nyilván nem hibátlan. De azt összhatás jó. Plusz pont hogy a pesti agglomeráció is kapott fotogrammetriát. (Bár a II. és a XII. kerület meg hiányzik :O) A talajtextúrák is jobbak lettek sokkal.
    Mennyire lehet ez az update kompatbilis a HungaryVFR-el? Jó lenne abból legalább a repülőtereket használni, mert elég kiábrándító volt hogy Budaörs helyén csak egy mezőt találtam. :(
  • bunny
    #1842
    Közép-keleteurópa az új world map, benne kis hazánkkal. Pécs reptér, Budapest kiemelve.
  • RedRiot
    #1841
    Rég jártam már itt, pár hete vettem elő újra az FS-t egy év kihagyás után.

    Ma Kanadában repültem, egy kb. kétórás utat tettem meg Cessna Grand Caravannal északról, a vadonból egy kis Vancouver környéki reptérre.

    Kocapilótaként két furcsaságot tapasztaltam az út végén. GPS útvonalat repültem, amit a World Mapon állítottam be. Ezt rendben követte is, viszont az utolsó waypointra már nem fordult rá a gép - széles cikk-cakkban követte csak nagyjából az irányt. Jó'van akkor, állítsunk be neki egy headinget a megfelelő irányba és kövessük azt - azt sem csinálta, ment össze-vissza. Próbáltam újraindítani az AP-t de semmi hatása nem volt. Végül az utolsó 20 mérföldet AP nélkül tettem meg. Kérdésem hogy zavarodott már meg így valakinél a robotpilóta? Bug volt vagy vmit én csesztem el?

    Mikor kikapcsoltam az AP-t jött a másik meglepetés: a gép valami iszonyat lassan orsózott (a rollnak nem tudom mi a helyes magyar megfelelője bocsánat). OK, a Caravan nem egy Extra 300, de most tényleg úgy viselkedett mint egy terhes bálna. Mi okozhatta ezt? Utólag csekkoltam a joystick érzékenységét - rendben volt. Vagy a repülőgépen ment volna el valami hidraulikanyomás? Tapasztaltatok már hasonlót?
    Utoljára szerkesztette: RedRiot, 2023.07.25. 16:37:47
  • Clidey
    #1840
    Bocs, nem állt szándékomban ellenségesnek lenni, pusztán a véleményem írtam le. Amit én tapasztalok az az, hogy manapság a júzerek (nem csak mi, hanem worldwide) mindent akarnak lehetőleg ingyér, vagy gombokért, és ha nem ezt kapják, hőbörögnek. Lásd FB, DC és egyéb bejegyzések, mennyi dühös meg fuckoff emojit raktak már az FS2024 posztok alá.
    A másik dolog: csinálsz valamit, ami nem egy összecsapott fércmunka, hanem igényes, precíz cucc, ingyen közkinccsé teszed de megadod a lehetőséget hogy aki akar donételhet - és senkinek eszébe sem jut, bezzeg repaintért meg akármi másért kuncsorogni privátban, az megy. Aztán amikor megcsinálod, ahelyett hogy legalább megköszönné, jön a további igényeivel.
    A rengeteg freeware oldal meglehetősen elkényelmesítette-elkorcsosította az FS társadalmat a hosszú évek alatt én úgy látom. Mindenki húzza a száját ha valami nem pottyan csak úgy ingyen az ölébe. Ha meg mégis odapottyan, teljesen természetesnek veszi, meg sem fordul a fejében másnak mennyi munkájába idejébe egyebébe került. Beszélek itt most természetesen a minőségi cuccokról, nem a percek alatt összetákolt szar fos tartalmakról, amit persze kritizálni sem lehet mert akkor meg te vagy a szar ember hogy hogyan merészeled. Pfff.
  • repvez
    Szüli
    #1839
    nem tudom, hogy miért ez az ellenséges hangnem arrol amit irtam? A trailer kiadása után kb 1 orával linkeltem be ide akkor még nem volt semmi más info , hogy mi ez vagy miért, és leirtam, kb azokat a gondolatokat ami mindenkinek az eszébe jutot amikor meglátta a videot és kb ezért is volt ugyan azok a kérdés válaszok kiadva a hivatalos oldalon .
    Azt meg végképp nem értem, hogy miért feltételezel és adsz a számba olyan dolgokat amik nem ugy vannak csak te gondolod mögé ezeket?
    Tájékoztatásul linkeltem .
  • militavia
    #1838
    Bakker, nekem fel sem tűnt, hogy 2024. Én azt hittem, hogy ez valami DLC pakk a 2020-hoz. Én soha nem repültem az FS-sel, de pontosan az ilyen "feladatokat" hiányoltam belőle.
    A végén még benevezek erre. :)

    A 90-es években volt valami kaszkadőrös repcsis cucc.
    Civil, de ott is jópofa feladatok voltak.

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.15. 14:07:06
  • Clidey
    #1837
    Azt ígérik, megy tovább a 2020 is - kérdés mi lesz a tartalmakkal hozzá? Gondolom érezhetően csökkenni fognak a rá megjelenő cuccok mennyisége. De ez mondjuk logikus is. Bár ha valóra válik a másik dolog is amit igérnek, hogy az ide-oda kompatibilitás majdhogynem teljes lesz, akkor nincs probléma egyik fronton sem. ;)

    A 2024 szerintem akkora előrelépés nem lesz sem grafikailag, sem tartalmilag, én is inkább egy payware DLC-ként tudtam volna elképzelni, de lehet úgy gondolták az MS szakemberei pénzügyileg-gazdaságilag így a kifizetődőbb.
    Lehet ez ellen hőbörögni, de így működik a piac. Sajnos az én tapasztalatom az, hogy manapság a népek mindent akarnak ingyér' vagy legalábbis fillérekért, majd élethosszig tartó supportot. Ha nem ez van, akkor jön az ajajozás hogy ez csak lehúzás meg hogyképzelik ezt ésatöbbi.
  • Clidey
    #1835
    Aham. Tehát ha jól értem, megvetted a szimet két éve, és onnantól kezdve leginkább ingyen vagy legalábbis minimális összegért, fillérekért szeretnéd a tartalmakat.

    Nos, van számodra egy rossz hírem...
  • TomStorm
    #1835
    Én ingyen upgrade-et nézek ki ebből.Addig is biztos foglalkozni fognak a Szim.részével de most van pénz mindenre MS-nél:)