2241
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Vizipok56 #2201
    Ahogyan észrevettem, az MSFS sajnos még mindig az egy mag-magas órajel-t preferálja. 5.6GHz-es I7-13700KF-en gyorsabb, mint 5.2 GHz-es I9-13900KF-en. :-( Csak lusta vagyok visszacserélni, így marad az I9-es)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.04.08. 16:55:58
  • Vizipok56 #2200
    Nagyobb városoknál, reptereknél (New York, Velence, Párizs, stb...) beesik 90-100 fps-re, Ultra beállítások mellett. VSYNC-et felejtsd el! (Mit jelent, hogy "szétesik a kép"?
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.04.08. 16:44:42
  • moho79
    #2199
    32" 4K-hoz 144Hz-hez (vsync?) milyen vas kell? :)
    Azért kérdezem mert nekem egy i9-14900k-van 4080-al és 3440x1440-el futtatom a játokot 60hz-en, vsync-el de egy nagyobb reptérnél erőssen lehullik 30-40fps-ig. :( ha nem kapcsolom be a vsyncet akkor meg amúgy is szétesik a kép. Nálatok, hogy van ez? Nálam nem ok valami? Mert YT-on látom milyen szépen fut egy 4080-as kártyán 4k-ban a játék.
  • Vizipok56 #2198
    Én sem egy monitort használok. egy 32" 4K-s, 144Hz-esen van kirakva maga az MSFS, egy álló UHD-s jeleníti meg a vas adatait (Afterburner, Process Explorer, HWInfo, stb) egy 1024*600-ason a műszerek (Air Manager) és egy 8"-os tableten a térkép (MSFS Mobile Companion) Projektortól az Isten óvjon! :-)
  • nibron
    #2197
    Bátorkodhatsz, de rosszul teszed. Mostanában mondjuk én is csak egyet használok (sok a meló így csak ezen a gépen tudom elindítani nagyon rövid időre). amúgy a home cockpitban jó pár van. ahhoz lehet projektort is tenni (eseményeken így használjuk). Bár mostanában a régi kivetítőket lecseréltem led-esekre, kiderült nem jó ötlet, mert alacsony a fénye. De nem szeretem a projektort a macera miatt. A kedvencem 2 db front moncsi (oldalsó újabban nem kell, így nyerek fpst). Többi a műszerekhez kell (pfd,fmc...)
    Alapvetően az a véleményem, hogy magához a játékhoz amid van tökéletes. Nálam a cockpit most is szét van szedve (a legutóbbi esemény után nem raktam össze). Amire inkább rágyúrnék a helyedben az egy FMC és esetlegesen az MCP. Előbbi minden repüléshez jó a konfig miatt, utóbbi inkább csak automata repüléshez. A legújabb FMC-t most terveztem meg, de egyelőre nem készül, mert a legutóbbi CNC-m nem sikerült valami jól (van benne néhány újítás ami nincs kiforrva). Most annak a hibáiból tanulva lesz belőle MKII:). Ha az kész lesz, akkor tudom a mechanikát/előlapot/dobozt marni. Víz alatt kell készülnie és csak száraz CNC-im vannak.
  • Hont
    #2196
    Bátorkodok azt feltételezni,hogy mindenki egy monitort használ ezekszerint.
  • Hont
    #2195
    Sziasztok!
    Tudunk beszélni egy kicsit a megjelenítésről?
    Gondolok itt a monitor, kijelző, tv, projektorról.
    Most nekem egy 55" 60Hz UJ6367 tv-t használok egy 5-6' megdöntve kb 1méter távolságban a fejemtől TrackIr 5.4 -l.
    A GPU egy RTX4070TiSuper. Az jár a fejembe, hogy vagy 3db 40' Hisense (szerintem ár értékarányban ez a legjobb) vagy mivel itt nem nagyon látok 100Hz-est, lehet hogy fel kell menni 50" ra. Vagy esetleg jobb volna valamilyen projektor? Régebben nézegettem projektorokat, sőt, valahol még szoftver is van hozzá, hogy az íves felület amire vetítenék, ne legyen torz...Van valakinek tapasztalata, vagy ötlete?
    PROJEKTOR KALKULÁTOR
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.04.01. 16:01:34
  • bunny
    #2194
    Köszi, na ezt a menüt nem találtam meg magamtól. Tök nulla volt a fényerő, nem tudom milyen apropóból, de így hogy feltekertem már rendben van :)
  • Vizipok56 #2193
    MobiFlight felhasználókat kérdezem: Hogyan érhetném el, hogy egy LCD-n megjelenő értékek egy kapcsoló állásától függjenek? (Pl. ha ON, akkor COM és NAV frekvenciák, ha OFF, akkor egyebek.) Nagyon szájbarágósan, ha kérhetném! :-) Köszönöm!
  • macleody
    #2192
    A navi jobb alsó sarkában a vissza nyilat nyomd hosszan, akkor bejön a menü, ott tools és világítás.

    Utoljára szerkesztette: macleody, 2024.03.25. 23:01:45
  • bunny
    #2191
    Pontosan melyikre gondolsz? Mert én nem találok fényerőre vonatkozóan semmit annál a kijelzőnél. Nyomnál egy screen shoot-ot mire gondolsz?

    Újratelepítést nem próbáltam, inkább repülök más géppel :)
  • Vizipok56 #2190
    Igen.
  • Hont
    #2189
    A jobb alsó ikon a kijelző fényereje is fel van tekerve?
  • Vizipok56 #2188
    Próbáltad újra telepíteni? Más GPS telepítve van?
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.03.25. 08:22:18
  • bunny
    #2187
    Fura, nekem totál sötét, pedig a műszerfal világítás is maxon, bár annak elvileg semmi köze hozzá.
  • Vizipok56 #2186
    Nekem nem úgy tűnik...
  • bunny
    #2185
    Más is is tapasztalta, hogy az Icon A5 központi kijelzője (GPS) kb olvashatatlanul sötét? Először azt hittem ki van kapcsolva.
  • repvez
    #2184
  • Hont
    #2183
    Jó-jó, de tudom, hogy teljesen más az, amikor a rudder mozdulatlan. Igy hogy tartozik hozzá parancs sor, egyálltalán nem bonyolult megcsinálni.
    Ma viszont jelentkezett egy olyan tünet, amit még nem bírok javítani. A mai nap többször is előfordult, hogy random egyszer csak elkezdett többnyire jobbra elfordulni a kép magától. Hozzá teszem elég erős szél volt LOWW környékén. Töröltem az összes felesleges kamera parancsot, de nem az okozta. Próbáltam FSReal nélkül is,de az se. Valami kamera beállítás lesz, de egyenlőre nem tudom, hogy hol és mi lehet az.
  • PhantomAss
    #2182
    Nahát elég durva cuccod van. De akkor hh nem jó a pedál az orrfutóhoz? Jobban szeretnéd ha minél inkább hasonlítana a disznóhoz?
  • Hont
    #2181
    Szia! Pedálom az van. Sőt, közben megtaláltam a hozzá tartozó parancsot is, de így még sem tökéletes. Hozzá tenném azt is, hogy én csak a kisdisznót használom.
    Egyszer volt hol nem volt még a Malévos időkben mikor be jártam az oktatási központba, volt ott egy kellemetlen szitum az első alkalommal. Nálam az otthoni konfigurációnál fordítva volt a trimm kapcsoló beállítva. Na ez rögzült az agyamba és a otime- ba is megszokásból úgy trimmeltem. Krauth Peti hátulról ütötte a fejem...:)
    Persze soha nem fogom használni a reálba (mert nem jutok oda) de valahol a magam megnyugtatására képes vagyok pénzt időt rááldozni. :D
  • PhantomAss
    #2180
    Egy kérdés, nem lenne jobb egy pedál ennél a cuccnál ami csak egy dologra jó? A pedállal ez is megoldódna, plusz rudder, plusz toe brake. És mindenhez lehet használni.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2024.03.17. 08:31:58
  • Hont
    #2179
    Sziasztok!
    Mai napi kérdésem a következő!
    Van esetleg valaki közülünk, akinek az orrfutó körmányzása külön periférián van?
    Ötleteket szívesen fogadnék! Most ez a leggyengébb láncszem és idegesít. Arra gondoltam, egy Logitech Extreme 3D Pro joynak a nyakára csinálnék egy ilyesmit!
    Kérdés hogy a beállításokban van erre alkalmas parancs?

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.03.16. 21:45:35
  • Hont
    #2178
    Nagyon köszönöm! Nálam volt valami gubanc, mert újra indítottam és akkor ott voltak az eredeti beállítások!
    Délután áramszünettel állt le a gép és lehet ott borult össze valami, mert pl a win rendszer idő is délután 13h mutatott. Újra indítás után minden rendben. A OC is vissza állt alapra. Ami érdekes, hogy UEFI OC 4.6Ghz re volt állítva. Ez a maximum! Most hogy azt is vissza állítottam OC-re most max 4.4Ghz megy! Az a 0.2Ghz az kb 5-6 FPS. Megpróbálom Újra húzni.
  • macleody
    #2177
    Írtam PH-n, de beteszem ide is: C:\Users\"név"\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator
  • Hont
    #2176
    Esetleg tudja valaki, hogy a hardver beállítások melyik könytárban vannak?
  • Hont
    #2175
    Jött ma egy update!
    Csak óvatossan, mert nekem minden beállítást alapra tett!
  • Hont
    #2174
    Akkor ha jól értem, az a feladata, hogy "vizuális infó" nélkül is a megfelelő állásba tudjuk tenni a segédszárnyat?
    Próbálgattam és így van értelme. Akkor megmarad...Legfeljebb kap egy kis száraz teflont...:)

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.03.10. 14:11:06
  • nibron
    #2173
    Hátha nagyon zavar levághatod.:) Nem olyan létfontosságú a szerepe. Mondjuk én nem vágnám le, mivel oda tartozik.
    Flap Gate a neve. Alapvetően Go around-hoz használjuk. 15 fokos állásba kell állni normál go around elvégzése közben. Azután 10 fok és mehet a gear up. Az 1 fokos jelzés az egy hajtóműves go around-ra vonatkozik. Ennél jobban nem lehet visszahúzni, mert a Kruegert kinn kell tartani a viszonylag stabil repüléshez.
    Sokan használják még alternatív módon is. A fékszárny behúzott futóval 10 fok lehet. 15-nél már kiengedett futó kell. Az 1 fokot pedig szintén lehet futó ellenőrzésre használni. Mielőtt a fékszárnyat teljesen visszahúznánk a futókat be kell húzni. Üzemanyag fogyasztáskor pedig a kiengedett futóval lehet növelni a fogyasztást.
  • Hont
    #2172
    Sziasztok!
    A Flaps lécen ez a két pöcök mi célt szolgál? Nekem útban van és levágnám...

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.03.10. 12:42:53
  • Hont
    #2171
    Na erre kiváncsi leszek! Pár ezer órát eltőltöttem ebben a gépben még a P3D-ben. Én szerettem!
  • Vizipok56 #2170
    Erre gondolsz? "New Dynamic Lighting system and Effects for External Model, supporting PBR & non-PBR surface materials." Ha igen, úgy talán EZ majd megoldja! :-)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2024.03.03. 16:49:37
  • Hont
    #2169
    Igen! Azért írtam azt, mert egy csomagban szokott lenni...
    Legalább is nem tudom, hogy emlékszel-e az iFLY 737 hez volt ilyen. Pár fájlt ki lehetett cserélni és már jó is volt, bár ott még nem volt ez a flancos megvilágítás, aminek most nem jut eszembe a neve...
  • nibron
    #2168
    izéé,hmm Landing Light tuningot írtál.:) Miközben a taxizással van gondod.?
    Pont azon szoktam kissé "ámulni", hogy távol a vil.póznáktól, milyen világos van. Nekem még nem volt gondom, hogy nem látok. Rwy turn lámpákat is felkapcsoltad?
    Nem ebben a szimben, lehetett a lámpákon állítani a konfigokban, de itt nemtom.

  • Hont
    #2167
    Akkor máshogy fogalmazok:
    Nem szoftver gondom van, hanem hardver.
    Képben vagyok a világítás protokollal. Azzal van bajom, ha olyan guruló úton gurolok,ahol nincs közép ill szegélyfény, csak csík, ott szarúl látok! Föleg ha esik és sötét az aszfalt. Landing light-l meg nem íllik közlekedni. Ráadásul a LED szetnek meg nincs is külön taxi fény az orrfutón, csak a törzsön és pont a csíkra nem jut a fényből...
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2024.03.02. 18:24:35
  • nibron
    #2166
    komolyan.
    ma már fel-leszálláskor minden fényt bekapcsolunk. volt pár baleset és kötelezővé tették a minél jobb láthatóságot.
    rampától a holding sortig taxi lights on, futópályán (amikor takeoff irányban vagy) landing lights on, takeoff, positive rate, gear up and taxi lights off.
    leszálláskor: gear down and taxi lights on. landing. futópályán elfordulás előtt landing lights off. futópálya elhagyásakor strobe off.
    guruláskor bármikor amikor eléred vagy keresztezed a futópályát, akkor a pálya területén strobe on. ha a futópályán kell gurulni, akkor pályairányban landing lights on. amikor pályairányról lefordulsz landing lights off, kivéve a pályavégi fordító.
    rampára beálláskor ráfordulás előtt van, hogy kikapcsoljuk a taxi lights-ot, hogy ne zavarjuk (vakítsuk el) meg az ott dolgozókat (pl. az integető embert). van ahol ezt kifejezetten kérik.

    Így már kicsit jobban fogsz látni.:))
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2024.03.02. 17:08:23
  • Hont
    #2165
    Hihihi :))
  • nibron
    #2164
    taxi lights on
  • Hont
    #2163
    Sziasztok!
    Esetleg valaki nem akadt bele valami Landing Light tuningba PMDG737 -hez?
    Nem látok sötétben...:((
  • nibron
    #2162
    nincs ott semmi különös. a minimumra utalás a domborzat miatt. a waypoint-okon semmi sincs.
    felszállás 291-es irányban, bal forduló 20 fokos dőlés, max. ias 205kt, legalább 205ft emelkedés, 1000lábig. első emelkedés 5000ft. az első forduló után 250kt 10000ft-ig.
    elvileg felszállás után 5000-re kellene emelkednie (ha másképp nincs rendelve), de ez nincs benne az airac-ban. mint ahogyan a többi érték sem.
    ha bele kellene nyúlnom a sid-be, akkor ww296 után 1500, ww286 után pedig 2500 minimumot állítanék be.
    fstl honnan veszi a közelkörzetet?