2246
Microsoft Flight Simulator 2020
  • moho79
    #1806
    Miért tűnnek el a hozzászólásaim?
  • moho79
    #1801
    Nem, nem. Fékszárnyal általában nem szállok fel, azt csak azért írtam mert akkor kisebb sebesség elég lenne neki. Érdekes. Nekem szinte azonnal a levegőben van, nagyon minimális gurulással.

    De lehet tényleg valós, most találtam
    AN2short take off
    Short take off

    Szóval kb ez van a játékban is. :)
    Utoljára szerkesztette: moho79, 2023.04.19. 21:25:59
  • nibron
    #1800
    Ha max. féklappal szállsz fel, akkor nem is kell neki nagy sebesség. Ancsika 40 csomó környékén repül teljesen kieresztett fékszárnyakkal. Ha jól emlékszem 48kts a ref. De nem szállunk fel teljesen kieresztett féklapokkal, az életben nem úgy viselkedik a gép mint itt a szimben. Első fokozat az ideális. A másik: gurulsz, forduláskor lehet használni a féket (aláfékezés), amikor irányban vagy a felszálláshoz, akkor már nincs fék. Kényelmesen előretolod a gázkart, oszt mehetsz. Ha túl gyorsan tolod előre, és még nem teljesen üzemmeleg, kirepülhet a dugó, illetve kissé hajlamos az előrebukásra. Főleg ha még a féket is nyomod.
  • PhantomAss
    #1801
    Max fékszárny a felszálláshoz? Még leszálláshoz sem kell, általában 30° amit használnak.
    15 fokos kell max egy kisebb reptéren, de én azt sem használom általában. Szerintem nincs ezzel gond, kell neki hely a felszálláshoz.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.04.19. 08:40:52
  • moho79
    #1800
    Nem tudom nektek mi a tapasztalat AN-2vel de én azt vettem észre, hogy a játékban szinte "helyből" felszáll. Tudom kétfedeles meg minden de akkor is kellene neki vagy 120-150m a felszálláshoz. Itt meg bő gázt adok (fékszárny max), kiengedem a fékeket és 2 másodperc múlva már a levegőben is van.
  • PhantomAss
    #1799
    Már le is töltöttem a festést, nagyon tuti lett, köszi!
  • Clidey
    #1798
    Tudom, azt is én csináltam :))))))))
    Igen, tervezem hogy megmagyarítom a belsejét is, de sajnos nem tudom mi lesz belőle - tele van a 3D modell anomáliákkal :(
  • Clidey
    #1797
  • PhantomAss
    #1796
    Állat lesz :) Pont egy ilyen festésű parkol Budaörsön a Hun VFR mapon.
    Esetleg magyar v angol feiratot is tudsz készíteni a fülkéhez, vagy az nagyon macerás?
  • fireman73
    #1795
    Szép lesz,várom!
  • Clidey
    #1794
  • Vizipok56 #1793
    Kész, most fejeztem be a picipuhával az együttműködést... A SU-12 óta nincs photogrammetria, csak valami iszonyat csupaszság...

    Ezt a minőséget az X-plane is tudja és linux alatt fut, nem billg.ci pénztárcája hízik vel....
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.03.25. 08:34:29
  • bunny
    #1792
    Miért nem blenderben fested, textúrázod? Ott is lehetséges.
  • Clidey
    #1791
    Nem is kell hozzá paint kit, mert van egy teljesen fehér festésű változat, arra lehet dolgozni szépen.
    Sajnos tapasztalatom szerint az FS2020 beköszöntével jelentősen beszopódtak a repainterek... :))) Rengeteg helyen találkozni értelmetlen mapping-tükrözésekkel (a'lá Carenado, ugye), mapping torzításokkal, amik miatt sok esetben esélytelen a csak tiszta Photoshop munka, mindenképp használni kell egyéb segédprogramokat is.
    Én azt szoktam csinálni, hogy először MCX-ben alaphelyzetbe rakom az összes animációt, aztán az így kapott 3D modellt megnyitom Blenderben, ott kitörlöm a szükségtelen objekteket (Pl. icing poligonok, crashbox, stb), majd az így kapott lekopaszított 3D modellt átrakom Substance Painterbe és ott elkészítem a festést, végül a kapott textúrákat Photoshopban "finomhangolom", rakok rá AO-t, kézzel kijavítgatom amit a SP elbénáz stb.
    Meglehetősen pepecs meló, sajna elmúlni látszódnak már azok az idők, mikor egy fél délután alatt össze lehetett dobni egy-egy repaintot.

  • fireman73
    #1790
    Légcsavar színét változtattam
  • fireman73
    #1789
    Szia!
    Igen sikerült!
    Paintkit nincs hozzá,és kicsit kulimász az egész textúra szerkezet nekem
    Milyen programot használsz a festéséhez?
    Üdv!
    Zsolt
  • Clidey
    #1788
    Szia Zsolti
    Sikerült a vásárlás végül?
    Milyen festéseket tervezel hozzá? Csak hogy ne dolgozzunk egymással szemben... :)))
  • fireman73
    #1787
    Szia!
    Szeretném megvásárolni az An-2-est,de amikor ráklikkelek a buy and downloadra nem történik semmi
  • Vizipok56 #1786
    Letöltöttem, de kipróbálni sajnos csak hétvégén lesz időm... :-(((((
  • PhantomAss
    #1785
    Na próbáltad? Nekem baromira bejön, az egyik legjobban kidolgozott modul lett sztem. És olcsó is.
    Remélem valaki hamarosan csinál hozzá egy magyar feliratos fülkét a MÉM RSZ festéssel együtt :)
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.03.21. 18:03:46
  • Vizipok56 #1784
    Már csak alig több, mint 8 óra az Ancsáig!... :-))))))))))))) "Sim Update 12 is landing on Tuesday, March 21 at 15 UTC. The next official Developer Stream is scheduled for Wednesday, March 22 at 17:30 UTC."
  • Vizipok56 #1783
    Sok sikert hozzá! (Kívácsi lennék, egy 4080-ason mennyit javít a VBS letiltása...)
  • Hont
    #1782
    Igen! Már nézegetem az RTX4080 -kat, de érvágás kell hozzá...A VGA-t kicserélem,de a gép felújítás már szinte biztos, hogy nyár végére marad...
  • Vizipok56 #1781
    Még a GTX1080Ti-t használod? (Amúgy úgy vagyok vele, hogy ezekben a szűkös időkben minden egyes fps-t meg kell becsülni! :- )
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.03.19. 19:12:37
  • Hont
    #1780
    Megnéztem én is ! Nekem átlagban 2fps-t hoz.
  • Vizipok56 #1779
    RTX3080-nal Ferihegyen ~4 fps javulás - Köszönöm, tomshardware!!! :-)
  • Vizipok56 #1778
    Egy próbát megér nemcsak RTX4090-nél is - nálam RTX3090-nél kb 5 fps javulást hozott
    Leírás itt
  • bunny
    #1777
    Csak érdekesség, nyűglődtem a DCS és FS2020 VR teljesítményével AMD kártyával, új driverekkel sokszor lassabb, régivel amivel ment vagy ajánlják se jó ... na minap mérgemben leszedtem az adrenalin driver mindenestől, és hagytam, hogy a windows update kitudjamilyen drivere működjön win10 alatt. Meglepő módon a VR sebesség javult, megszüntek a fura hibák :D Szóval ha AMD-vel szívsz, próbáld ki adrenalin nélkül. Azóta se raktam vissza, az egyedi grafikai beállítások hiányoznak kicsit, de egyébként a reshade sokmindent helyettesít.
  • Vizipok56 #1776
    Megvan, innen - és már "csak" egy hét....:-)
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.03.14. 17:42:05
  • PhantomAss
    #1775
    Jah, akartam is mondani :) Mindegy, ezt a 2 hetet már fél lábon is...
  • Vizipok56 #1774
    Hogy honnan vettem a 14-ét?... :-(((

    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.03.14. 14:04:19
  • ekre
    #1773
    A honlap mellett elindult a HungaryVFR Fórum is!
    Bátran írjatok a tapasztalataitokról, ha ötletetek van vagy hiányzik valami, azt az erre külön készített topicban megírhatjátok - eddigi kéréseket már átvittem.
    A fórum angol- és magyar nyelvű - tartalmat tekintve!
    Használjátok bátran, még alig van rajta valami, de ez idővel bővülni fog!
    Aki béta felhasználó, az a béta fiókjával beléphet, a fiók elő van készítve, ráláttok a béta fórumra!


    HungaryVFR
  • Vizipok56 #1772
    Ezentúl nem március 15-öt, hanem március 14-et fogom ünnepelni! :-)))
  • PhantomAss
    #1771
    Ohhohó, úgy néz ki tényleg jön az Ancsa a márciusi SU 12-vel. Ezer éve erre várok.
    link
  • Vizipok56 #1770
    De azért előnye is van! Próbálj meg 30-40 kts, változó irányú szél mellett egy Icon A5-öst, vagy egy ilyet letenni! :-)
  • bunny
    #1769
    Engem se, de supportálom a dolgot, hátha igaz. Azért majd megnézem poénból, milyen egy ilyen döggel repülni de nem vonz különösebben az airliner / cargo vonal.
  • PhantomAss
    #1768
    Sajna nem érdekelnek ezek a nagy dögök, az Ancsát megvenném azonnal :)
  • bunny
    #1767
    https://www.flightsimulator.com/famous-flyer-iv/

    FAMOUS FLYER IV: ANTONOV AN-225 MRIYA. A zsé az újjáépítésre meg ( mármint ezt mondják :D )
  • Hont
    #1766
    Remek! Már a képek se jelennek meg...! :(

    MFS
  • Hont
    #1765
    Sziasztok!
    Szerintetek ezzel a d3d11_dll bejegyzéssel kell foglalkozni? Valamint miért piros az FPS ablak? Amennyiben leveszem minimumra a beállításokat, akkor is piros marad...

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2023.02.22. 11:54:19