2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • fdsag
    #519
    Én is úgy emlékszem, hogy régebben laptopoknál driver gondok voltak az AMD-vel, meg nagyon melegedtek a CPU-k, de ez nem változott azóta? Ryzen-el már nem értre utol az Intelt? CPU-nál is gondolkoztam, lehet AMD-re váltok.
    Utoljára szerkesztette: fdsag, 2020.11.10. 09:43:29
  • bunny
    #518
    Eh, sztereotípiák, nekem van ismerős aki csak AMD VGA-t hajlandó venni, a proci intel de a vga-ból nem vesz nVidia-t.
    Mondjuk én is óvatos vagyok az AMD-vel, de azért ennyire nem kezelem szélsőségesen. Várjuk meg a független teszt eredményeket, nekem azért régen volt AMD-m és elégedett voltam vele. Igaz az még 486-os volt :D
  • nibron
    #517
    Sok szerencsét hozzá.:))) Azért vedd figyelembe, hogy az AMD a világ legnagyobb adatlap hamisítója. A cégnél már az összes alkatrészt eltávolítottuk az elektronikáinkból amihez az AMD hozzáért. Időzített bomba.
  • fdsag
    #516
    Illetve lehet az AMD RX6800 jobb választás a gyorsabb, 2x nagyobb memória miatt. Én csak jövőre január, februárban akarok venni gépet, gondolom abban a "holtszezonban" olcsóbb lesz minden.
  • Pelsodriver
    #515
    Ja, persze tudnom kellett volna, hogy ez a ,,szimulátor " a 150-300 ezer Ft-os videokártyák csalija.Hát, köszönöm, nem!Akkor inkább gyönyörködöm a valós természetben vagy az útifilmekben. Ezt csinálják az FX óta, örökösen atomerőművet követelnek egy elfogadható játékélményért. Sovány vigasz, hogy bár itt a többség elégedett, a nemzetközi fórumok szinte égnek az elégedetlenkedőktől.Azt hiszem a Star Citizen mellett ez a digitális világ legdrágább korai fejlesztésű játéka főleg ha valaki még hardverekre is költ miatta és csakis miatta. Nem emlékszem, hogy az elmúlt 20 évben bármiből ennyire kiábrándultam volna . mint ebből.Bocs az indulatokért, nem lesz több.
  • [HUN]FaTaL
    #514
    Nettó 250 körül megy a nagykerekben :D Szóval egyelőre vicc.
  • fdsag
    #513
    3070-en lenne talán a legjobb, persze nálunk nem 500$ lesz.

    Utoljára szerkesztette: fdsag, 2020.11.09. 22:08:53
  • nibron
    #512
    Ha jól láttam a simításokon is változtattak. Nálam is látszanak ilyen csíkok, de csak a távolban. Egyelőre nem zavar, majd ha durvább lesz újra beállítom a simításokat.

    @Pelsodriver: Semmi ilyesmit nem vettem észre. Mondjuk én nem használom a HungaryVFR-t.
  • buke
    #511
    Nálam egy textúra furcsaság jelentkezik ; ismerős a jelenség más játékoknál régebbről: egy finom felosztás a textúrán, ami mozgás közben szépen vonul... A gond az, hogy ez a rácsozat elég sűrű és zavaró a jelenléte. Eddigi frissítéseknél ilyen biztos nem volt. Én nem nyúltam nyár óta semmiféle beállításhoz, se ingame se máshol. Egyedül annyi történt, hogy az msfs legutóbbi frissítése után tegnap frissült a win10 a 2004-es verzióra. A betűkészlet durvább lett az msfs-ben is, csak úgy magától.
  • Pelsodriver
    #510
    Hát kár volt annyi mindenhez hozzányúlni...legalábbis a Steames verzióban. A napokban kipróbáltam ekre csodálatos módosításait, objektumai tökéletesen látszanak, ellenben a játék saját terepnézete brutálisan megromlott. Nem tudom , hogy a moddal van-e ez összefüggésben.Leszedtem, úgy is próbáltam,ugyanaz a tapasztalat, difaulton is. Egy hete high enden, teljesen elfogadhatóan nézett ki minden,még a házunkat is megtaláltam, most meg települések tűntek el, nagyjából az úthálózat maradt. Szűk egy hét leforgása alatt ennyit romoljon a teljesítmény, minden érdemi beavatkozás nélkül, ez számomra érthetetlen.Átlagos felhasználó vagyok, nem informatikus!
  • nibron
    #509
    hozzányúltak a kontroller beállításokhoz, kicsit átszabták. Ami nálam eddig probléma jelentkezett az, hogy érzéketlenek voltak a gépek. teljesen elcsesződött a sensitivity. beállítottam újra, és azóta jó. volt akinek törölnie kellett a konfigot és csak azután lett jó.
    a helyedben megnézném a kalibrálóban, hogy mit mutat.
  • buke
    #508
    Pelsodriver: Szia, kipróbáltam most, semmit nem változtattam a default takeoff beállításokon és gyönyörűen emelkedik ! Később rátettem még a trimre és még jobban emelkedett a végtelenségig.
  • Pelsodriver
    #507
    Legyen szíves valaki tájékoztatni, hogy járt-e úgy, mint én és tud-e valami megoldást erre: a legutóbbi frissítés óta képtelen vagyok a Cessna152-vel felszállni, elérni a 2000 láb magasságot akár default, akár egyéni beállítással! Korábban ment, nem változtattam semmit! Sem a korábbi Flight simekkel sem X-plane 11-gyel nem volt soha ilyen problémám,Logitech Extreme 3D Pro-t használok, a repülő elemelkedik ugyan , de hiába tartom a vezérlőt emelkedésre, visszacsökken a magasság a fakoronák szintjéig. Az oktatómódban és az eddig kipróbált más kisgépekkel normálisan működik, kifejezetten a Cessna sorozatnál bolondul meg.
    Utoljára szerkesztette: Pelsodriver, 2020.11.07. 19:02:13
  • fdsag
    #506
    Köszi a segítséget!
  • nibron
    #505
    Az msfs kábé ugyanazt várja el mint a p3d. Viszont ez szim már sokkal jobban van skálázva, ezért a CPU már sokkal simábban dolgozik mint a többinél. Ahogy nézegetem a MainThread még mindig túl van terhelve, de szemmel látható a különbség. Viszont ezért is igaz még mindig, hogy frekvenciában a legnagyobb CPU-t kell választani, minél rugalmasabban turbózható alaplappal. A magok száma tulajdonképpen csak a második szempont lehet, de azért legyen bőven. A CPU szempontjából értelemszerűen nagyon fontos még a memória sebessége.

    VGA-nak szerintem elég a 1080ti. Itt a pénztárca dönti el, hogy melyik legyen (1070-*oség). Bár mostanában elég sokat gondolkodom, hogy 2db 2070-es SLI-ben tökéletes választás lenne. Viszont a GPU-t össze kell hangolni a CPU-al. Úgy ideális, hogy a GPU ne legyen 100%-on, amikor a CPU teljesen ki van terhelve (nem százalékosan, hanem a villamos teljesítményre értve (áramkorlát közelében legyen)). Természetesen olyan tesztfunkcióval ami a GPU és CPU számításokat teszteli. Választáskor oda kell figyelni arra, hogy lapkán belül is vannak elég nagy különbségek, mindenképpen valamelyik "prémium" gyártót kell választani, valamint meg kell nézni, hogy mennyire skálázható/turbózható a kártya.
    Én mindig úgy választok, hogy először kiválasztom a VGA kártyát és CPU-t, majd ehhez a kettőhöz veszem meg a lehető legpasszosabb (árérték/teljesítmény) alaplapot (szigorúan attól a gyártótól mint a VGA-t). Az alaplapnál figyelni kell még, hogy milyen memória típusok jók bele. Ha olyan procit választottunk ami támogatja a quad channelt, akkor mindenképpen azt, mert a quad brutális különbséget hoz a dual-hoz képest. Viszont ilyenkor oda kell figyelni a CPU frekvenciájára, mert mint előbb írtam, még mindig a legfontosabb tényező.

    Jelenleg a CPU-GPU terhelésben nagyon sokat számít, hogy a felhőknél a high vagy az ultra van kiválasztva. A két beállítás között látványra nem igazán észleltem különbséget, de sebességben annál többet.
  • fdsag
    #504
    Köszi mindenkinek! Úgy néz ki, hogy még FHD-ra is 1080Ti, 2070, 2080 kell. Alul vannak a teszteredmények.
  • nibron
    #503
    Na igen, tükrözi is a franciák munkavégzési minőségét.
  • TokraFan
    #502
    Sajnos bugos a játék egyelőre. Több ponton is. Bár a tiedhez hasonlóval én pont nem találkoztam, de olvastam már mástól is. Reméljük javítják mielőbb ezeket, mert pl. IFR-re szintén teljesen használhatatlan most.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.11.04. 20:17:11
  • FlyingDON
    #501
    A frame rate tekintetében nem panaszkodom, tudom, hogy még ennél is jelentősen erősebb gép kellene, de vannak korlátok. 1982 óta használom a mindenkori FS-t, mindig is proci igényes volt. Ezzel együtt tudok élni. Amivel nem, hogy a program nem úgy működik, ahogy azt eladták, azaz csak állandóan egyetlen helyre visz vissza és egyetlen géppel. Ez nem lehet hardware probléma. Ha ebben előre tudnék jutni, az már nagy lépés lenne.
  • TokraFan
    #500
    Ez egy szimulátor, sajnos mint ilyen, iszonyatos mennyiségű számítási teljesítményt igényel. Összevetve a korábbi részekkel, az Fs2020 még így is nagyon jónak mondható, a 15éves FSX pl. mai napig képtelen 30-40fps fölé menni egy részletesen kidolgozott scenery fölött és komolyabb AI forgalom mellett.

    Szimulátornál örülhetünk, ha a folyamatos 30fps-t tartósan tudja. Ennek semmi köze a program árához. Jelenleg ennyit tudnak a hardverek, de az Fs2020 alatt dolgozó motor elég jó lett, szépen skálázódik, idővel, ahogy jönnek az erősebb hardverek, vélhetően egyre jobban fog futni. A Te géped egyáltalán nem rossz, de már nem HEDT platform, főleg a CPU a szűk keresztmetszet ahogy nézem.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.11.04. 19:45:11
  • FlyingDON
    #499
    Köszönöm. Sajnos, nem vagyok "guru", kb. annyit értek hozzá, mint a tv működéséhez. Tényleg nem vágom, hogy egy kb. 40 000 Ft-os programnál - a hardware-t meg sem említem, lásd a 498-asnál - miért kell még IT-s végzettséget is szerezni? Miért nem tud csak működni, mindenféle hókuszpókusz nélkül? Autót is vezetünk és az emberek nagy többsége azt sem tudja, miként működik egy csomó elektronika, csak használja...
  • FlyingDON
    #498
    Win10 Pro, i7-4770 3,40 GHz, 16 GB RAM, 480GB SSD, GeForce RTX2060, network optikai, max. kb. 700-800Mb/s. Azt mondták, hogy ez elég lesz. Pár nap múlva még jön +16 GB RAM. Grafika gyönyörű, még ultra módban sem rossz a sebesség, de visszavettem. Elvileg menni kellene, de ez a szívatás túlzás egy ennyire drága programnál. Már a telepítés is rémálom volt, majd a Saitek eszközök elfogadtatása sem volt fáklyásmenet.
  • bunny
    #497
    Jövőre egy 3060 elég lesz hozzá, az hozza a 2080-at simán, a 3070 pedig jobb is lesz, hasonlóan az AMD új sorozatának alja, szóval egy kis idő, és lesz "elérhető" áron értelmes vas hozzá. Én igazából azt várom, hogy meglegyen a VR támogatás és lássuk mekkora atomerőművet igényel, mert igazából úgyis VR-ben fogom használni mint minden szimulátoromat. Én úgy számolom egy 3080 vagy megfelelő AMD és vagy egy 10gen I5 vagy Ryzen3 megfelelő elég kell, hogy legyen 32 giga ramcsival. Aztán legfeljebb koppanok :)
  • akyyy
    #496
    bőven elég egy 6070es gtx is hozzá, tudása ugyanaz mint az 5080ti, csak nagyon kevés helyen lehet kapni
  • RaKmaTakaTa
    #495
    Valóban, az nekem is üres.

    Próbáld meg a C:\Users\YourUserName\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\ mappa tartalmát törölni.
    De előtte csinálj róla biztonsági másolatot!
    Vagy csak egyszerűen nevezd át a "Microsoft Flight Simulator" mappát :)
    Utoljára szerkesztette: RaKmaTakaTa, 2020.11.04. 15:11:05
  • RaKmaTakaTa
    #494
    https://gepigeny.hu/jatek/microsoft-flight-simulator
    A megjegyzésben lévő ideál spec-et nézd.
    De TokraFan már összefoglalta a lényeget...
  • komiki
    #493
    Szintúgy.A megjelenéskor el sem tudtam indítani a gamét.A letöltés megállt.Az első patch után elindult de a szabad módban nem tudtam egyáltalán használni mert inaktív volt a fly gomb.Most el tudom indítani de a legelső reptér indul amit akkor megadtam.Ez Kecskemét és a gép is mindig ugyan az.Remélem jövő ilyenkorra már használhatom én is.
  • FlyingDON
    #492
    Üdv! Hasonló problémám van: csak a bpesti légteret adja ki, csak azonos géppel. A következő tippet láttam, de nekem nincs ott semmi, nincs mit törölni... Minden segítséget megköszönnék! "C: \ Users \ USERNAME \ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe \ LocalState \ MISSIONS \ Custom \ CustomFlight tartalmát törölni kell, ha új repülést akarok kezdeni."
  • Clidey
    #491
  • nibron
    #490
    Asszem a 39700K proci, videónak a GTX5080ti512OC 32GB GDDR12-es vrammal valamennyire jó lesz. RAMnak talán a 640GB DDR9 12800MHz-es modulokból legalább 4db quad-ban. Így talán lesz időnként 60fps is.
  • TokraFan
    #489
    Minél gyorsabb CPU és VGA, minél több RAM! Ezen belül pénztárca függő.
  • fdsag
    #488
    Sziasztok! Milyen CPU+VGA+RAM ajánlott ahhoz, hogy FHD-ban maximumon menjen?
  • Pelsodriver
    #487
    A legutóbbi múlt heti frissítés óta emelkedés irányítására nem képes a Logitech Extreme 3D Pro joystickom, előtte kifogástalanul működött...Valakinek van hasonló tapasztalata, ötlete a megoldásra? Kalibrálás nem jelez hibát.
  • ekre
    #486
    HungaryVFR FS2020 0.2 verzió elérhető!

    https://flightsim.to/file/397/hungaryvfr-fs2020

    Változások listája:
    Látványosságok jelölve a térképen

    Frissített csomagok:
    Budapest scenery (továbbá Esztergom, Szentendre, Gödöllő egyes nevezetességeit is tartalmazza)
    LHBS - Budaörs
    LHFH - Farkashegy

    Új csomagok:
    LHHH - Hármashatárhegy
    LHTL - Tököl
    LHVE - Veresegyház
    Balaton - Látványosságok a Balaton körül
    Debrecen nevezetességek
    Kecskemét nevezetességek
    Szeged nevezetességek
  • bunny
    #485
    Köszi!
  • nibron
    #484
    Az alapjátékban az USA teljes nyugati oldala: Washington-Colorado-New Mexico-California-ával bezárólag. Így ~120GB. De vannak kiegészítők, amik azért nem annyira kidolgozottak, ha jól láttam.
  • bunny
    #483
    Melyik terület? Én USA-ra tippelek, de igen ez is kérdés volt, milyen terület van lefedve.
  • nibron
    #482
    Na, pont ezt nem tapasztaltam sosem. Nálam nagyon szépen fut. Még a legdurvább fordulók sem akasztják meg.
    Az viszont már más kérdés, hogy felraknak egy olyan videót.:)))

    Egyébként a játék érdekessége, hogy az alapot fényképekről csinálták meg, de sokkal jobb minőségű, mint ami most van az msfs-ben. Nincsenek felhőárnyékok, meg rajzolatok. Szép tiszta az egész, és még közelről sem olyan vészes. Itt csinálták meg először, hogy a fényképeket arányosan görbítették a topológiához. Úgy, hogy ne nyúljon meg a kép. Valószínű térképkészítéshez alkalmas képekkel dolgoztak. Alacsonyan és nagy magasságban is szép. Ahogyan feliratozták a terepet, nagyon kúl lett. Ha repülésre nem is, de madártávlatból VFR tanuláshoz nagyon jó. Pont az a terület van lefedve, ami számomra érdekes. Ezért vettem meg, és arra nagyon jó volt.
  • bunny
    #481
    Na jó, akkor majd valami másra költöm azt a zsét :D
  • TokraFan
    #480
    Az is önmagában mennyire durva, hogy a hivatalos traileren úgy laggol az egész, hogy rossz nézni.