1799
Microsoft Flight Simulator 2020
  • macleody
    Előfizettem game pass-re de a játék nem jön lefelé, csak a please wait felirat van. Ebből nem lesz vétel ha nem tudom kipróbálni hogy fut a gépen.
  • wollnerd #75
    Nem, a repülőgépekben a szarvkormányok (vagy sidestickek [joystick]) vannak a gázkarok mellett!
    A szarvkormány az autóskormánytól abban különbözik a formán kívül is, hogy balra-jobbra dönteni a gépet a (a levegőben ez az irányváltásos kanyarodás) és emellett magunk felé v. hátrafelé húzva emelkedik/süllyed a levegőben.
    Plusz minden repülőgépben található az ún. rudder pedál, amivel az egyik lábunkkal előre tolva fog abba az irányba fordulni a repcsigép mint egy autó, a reptereken a kaputól a kifutópályáig vagy fordítva. (taxiing) ezzel tudnak mozogni. Valamint a mindkét pedál lenyomható az a ún. toe fék. (landolás után ezt is használják, a gép lefékezéséhez. De ha pl. bal toe féket nyomja le a pilóta, azzal jobban veszi be a kanyart a taxizás közben. Persze sok gyakorlással és okosan használják.
    Pl. Logitech/Saitek szarvkormány (és gázkar), Thrustmaster rudder pedál.
  • lac coo
    Hogy lehet joy tengelyeit beállítani ? Sehogy nem működik nem is látok sehol lehetőséget hogy bebindeljek mindent... VKB Gladiator ....
  • TokraFan
    Már hogy a fenébe lenne? De a pedál se jó...Repüléshez rendes rudder pedál kell.
  • TokraFan
    Pénztárca függő. Ahogy előttem írták, HOTAS X, vagy a T16k Hotas verziója, esetleg X52 Pro, X56, ha pénz nem számít, akkor Hotas Warthog, vagy sokkal inkább egy komplett Virpil szett, de az már nagyon zsebbe nyúlós. Cserébe az egyetlen full fém mechanikás rendszer.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.19. 17:09:45
  • JonasSandor
    Így néz ki. Hogy ennek van e nincs e passz.
  • Papirzacsi
    Amennyiben a kormánynak axiális irányban is van egy tengelye, akkor jó is lehet, de tartok tőle nincs.
  • JonasSandor
    Jó hát nem tudtam milyenek az ilyen szimulátorok, mivel egy autószimulátort is lehet tolni néhány szériát vele, akkor itt is elkellett volna mennie. Kormány nem jó hozzá egy g923?
  • TomStorm
    Már megoldódott.User error volt:D

Kipróbáltam HDR-be is rákötöttem 65"-ra tejóég hogy néz ez ki:O
  • Papirzacsi
    Lehet, de sokat fejlődtek, mert az első alfa verzióhoz képest sokat javult, legalábbis az irodai gépemen. :-D
  • Clidey
    Hát jahh...nálam is volt meglepődés rendesen; felkészültem hogy majd tekergetem a diafilmet, erre full játszható, ráadásul medium graficson...szerintem nem akarták ennyire jóra, csak elcseszte az Asobo, release előtt nem aktiválta a speckó M$ lassító szubrutinokat. :DDDD
  • Torzonborz
    Hotas X, T16000M FCS
  • Gascan #64
    milyen joystickot erdemes ehhez venni?

korabban volt egy t16000-em (csak a joystick) de a gyerkocom telibekuldte szilvalekrarral es az osszes gomb jobb-ballra ragadt plusz letorlte a kis csuszkat is :)
  • TokraFan
    Viccelsz? Kiválóan fut! Nézd meg mit művel az FSX 15évvel a megjelenés után egy olyan hardveren, ami nem is létezett még a megjelenéskor. Ezerrel kéne tekernie, ehhez képest konfig fájlokban kell szórakozni ahhoz, hogy értékelhető módon (értsd: nem diavetítő módban) fusson.

Ez most úgy hasít mint a kés a vajban...más kérdés, hogy a rep.modell tré...mint eddig mindig.

JonasSandor

Billentyűzettel mindig is irányíthatatlan volt! Ez egy szimulátor, minimum joy kell hozzá, de inkkább egy jó HOTAS.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.18. 23:25:45
  • Papirzacsi
    MS FS permierhez képest meglepően jól fut szerintem. :-D
  • grebber
    Microsoft Flight Simulator (2020): PC graphics performance benchmark review - Game performance

A leggépigényesebb game amivel eddig találkoztam...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.08.18. 22:24:56
  • JonasSandor
    Billentyűzettel irányíthatatlan nálam ultrán 30-40 fps volt.
  • Torzonborz
    Hja rendben van így indulásra, majd még úgyis reszelnek rajta. Nálam most crashelt kétszer NY-nél, éppen a szobrot nézegettem. Meg cimbivel mentünk egy Tököl - Siófok túrát Cessnákkal éjszaka, ez jó móka volt.
  • Clidey
    Szerintem meg épp ellenkezőleg. Sosem volt még ennyire jól optimalizált szimulátor kiadva. Ilyen grafikával az én hat éves vasamon 20-30 fps mediumon azért nem semmi szerintem...
  • TomStorm
    Jó nagy fos az optimalizáció
  • JonasSandor
    Hány fps?
  • Torzonborz
    Tutorialt elkezdtem csinálni, 1440p high beálláétsok mellett szépen fut (konfig: 2700x, 32 gb ram, 2070S, ssd ofc).
  • TomStorm
    Na el se hiszem.Pár GB és lennt van
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2020.08.18. 13:03:02
  • VDomino
    2k high 70-80 fps, 4k hmm...

Árnyékok, reflections medium, bloom, hasonló marhaságok kikapcsolva.
    Utoljára szerkesztette: VDomino, 2020.08.18. 09:44:08
  • komiki
    Utánna van még 4.6 giga:)
  • oneal1
    ideültem gép elé mondom indít, gyors ránézek, aha még tölt 90 gb-ot, ami még nem is lenne baj, mert gyors a netem, de hát ez a launch day...:)

szép lassan csordogál.

Vannak esetleg személyes 4k tapasztalatok?
  • TokraFan
    Igen, FSX is CPU intenzív volt és mxa 1 magot/1 szálat használt ha jól emlékszem (P4-ek mentek akkoriban ha minden igaz).
    Viszont bíztató a multi core támogatás eszerint a video szerint
    Itt azt mutatja, hogy az összes core teker, tehát úgy tűnik, a sok magos CPU-knak most több értelm lesz.

Mondjuk RTX 2080 Ti-vel tolja, de 4k-ban igen jó amit látok. Főleg, hogy csak 16GB ramja van.
  • VDomino
    Amúgy kiszabott szép, csak kell alá a vas, ez várható volt.
  • VDomino
    20GB ram, 1660S, i5 3570K húzva

Proci lesz a szűk keresztmetszet ennél a szimnél, azt felfalja, de 17GB ram mediumon , GPU 100-on teker, szóval gatya fel.

Hiába a 12 mag, az FSX is azon vérzett el, hogy nem használta ki.

Utoljára szerkesztette: VDomino, 2020.08.17. 23:31:52
  • TokraFan
    Milyen vason használod?
    Pont azt akartam írni, hogy csodás meg minden, de remélem nem úgy fog futni, mint az FSX, ami a mai napig használhatatlan egy 12/24magos gépen, 64GB rammal és 1070 Ti-vel. Bár tudom ez sem egy HEDT platform már, de amikor az FSX kijött, még nem is létezett. Ezen a gépen 200fps-el kéne száguldania, mivel azóta eltelt 15év.

Reméltem, hogy ez jobban fut majd.
  • VDomino
    Én már Ausztráliában letöltöttem, nem kell kapkodni, sokára lesz ez még smooth játék.
  • TomStorm
    Steam-re vettem.Akkor reggel 6 elvileg
  • akyyy
    éjféltől van MS store, vagy átállítod a régiót és játszol :D
  • TomStorm
    Itt azt írja MS store indul most éjjel Steam-es meg reggel 6.Na jól van én ezt nem értem
  • Torzonborz
    Aha, ms storeban srégiónként más a kezdet időpont.
  • TomStorm
    Steam indulás reggel 6:00 MS store meg 12:00.Ez lehetséges?
  • akyyy
    TIPP

Akinek Game pass (vagy microsoft storeból van), állítsa át a régiót valami kiribati-ra és igy "elindul" a játék.
    azért idézőjelbe, mert alapból a játék kb 1 gb méretű. beléptem a menübe, és szépen közli, hogy na most akkor letöltök 91 Gb-ot
    legalább elkezdte letölteni és nem este tízkor (vagy éjfélkor kell), Steameseknek csak holnaptól játszható elvileg.
  • grebber
    Az első kritikák alapján az év egyik legjobb játéka lett a Microsoft Flight Simulator
  • RedRiot
    Abban kell reménykedni hogy Budapest is megkapja a 3D nézetet a Bing Mapsban, az biztos látványos javulást fog hozni.
    De már így is nagyon jó, ha azt nézzük hogy a látványt egy MI generálta 2D képekből a program pedig még egy megjelenés előtti verzió, modok nélkül. Még az is lehet hogy a videó low detail / offline módban készült és High / Online-ban jobban fog kinézni ha kedden végre mi is repülhetünk. Röviden: bizakodó vagyok. :)
  • [HUN]FaTaL
    Ha már felhőből rángat mindent, legalább a hidaknak lehetne modellje...