2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • nibron
    #479
    Ha van egy 5 évesed aki pilóta szeretne lenni, akkor pont a legjobb választás. De csak azután miután kijött a tűzoltó korszakból. Komolyan.
    Szimulátornak hívni nagyon erős túlzás, inkább arcade. Semmi köze a repüléshez, mármint paraméterekben. Nem lehet indítani/leállítani a rendszereket (már ami van), egy idő után nem fogy az üzemanyag, nincs súly, sőt egyáltalán semmi. A busszal könnyebb leszállni mint bármi mással, igazából csak a meredek becsapódáskor van crash. Időjárás nuku, mármint statikus amit a repüléshez beállítasz. Az irányítás ék egyszerű: amerre húzod arra megy. Függetlenül mindentől. Viszont nem gond ha kint marad a futómű. .7mach-al is lehet repülni kieresztve. Majd behúzod és újra ki, gond nélkül. Fékszárny sem kell feltétlenül leszálláskor. Viszont tudomásom szerint ez az egyetlen "szimulátor" ahol a 747-est lehet műrepülni. Minden manővert meg lehet vele csinálni.
    Nekem megvan, és tényleg csak akkor van elindítva amikor kisgyerekes család van nálam. Arra pont jó, hogy a gyerek ne körülöttünk rohangásszon.
  • TokraFan
    #478
    Felejtős...
  • Clidey
    #477
    Sokkal kisebb repülhető terület, no AI, no real weather, no ATC...asszem kb ennyi amit tudok róla.
  • bunny
    #476
    Off, de valaki használja ezt?
    Aerofly FS 2 Flight Simulator
    Már egy ideje a listámon, most beolcsózták 50%. Videó alapján nem ronda, elég sok gép, VR támogatás, papíron nem lehet rossz de van esetleg tapasztalat?
  • zolimd
    #475
    Köszönöm a tippeket! Most nyüstölöm a repülést. Egyenlőre itt tartok: bármilyen beállítást használok ,az fps nagyon ritkán megy 30 alá.Ez igaz az ultra beállításokra is! Ha a high-módra állítom 40- 45 állandóan. A proci max 55%-on dolgozik. Amint írtam, a vga 98 -100 % között . Nem szoktam, de meghúzom a procit. Próbálom a net kapcsolatot minimalizálni. Tesztelem,hátha valami kijön.
    Mindenképpen, köszönöm a segítségeteket!!!!!!!!
  • VDomino
    #474
    Igen, én is a procira tippelek. Z-s lapodban azért tudnál húzni rajta, valamennyit segíthet, de én is emiatt váltottam 1151- es platformra, ez van, kell neki az erő.
    Használd a Feladatkezelőt, overlayer, a Teljesítmény fülön figyeld a tüskéket a processzornál, ha egybeesnek a dadogással, akkor megvan a tettes.


    Utoljára szerkesztette: VDomino, 2020.10.23. 17:54:43
  • Pelsodriver
    #473
    Persze, hogy departure, én is azt jelöltem be, itt írtam csak el. A probléma pedig valós, amelyre a flightsimulator. com fórumán kaptam választ: A C: \ Users \ USERNAME \ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.FlightSimulator_8wekyb3d8bbwe \ LocalState \ MISSIONS \ Custom \ CustomFlight
    tartalmát törölni kell, ha új repülést akarok kezdeni. Ez így megy is...
    De mi van akkor, ha elmentem a repülést és folytatni szeretném? Nos, fagyás, a menüben.A fly ablak nem reagál, de más se, újra kell mindent indítani.Azért nem értem, mert maguk a repülések( mármint ha üres ez a mappa) tökéletesen futnak,semmi akadás, a grafika minőségi.(Spec. I7-6700, 32GB Ram, SSD, Geforce 1060 6 GB). Azt sem értem, miért nem a dokumentum könyvtárba ment, mint a többi game?
    Utoljára szerkesztette: Pelsodriver, 2020.10.23. 13:23:46
  • wollnerd #472
    Nekem i7 4790K volt az előző procim és ez alat is voltak ilyen gyakori 3-5 mp-es megállások, erős laggok és a MSI Afterburner-rel jól láttam hogy a lag idejében az összes mag fogta magát és a 100%-os terheléssel ment, utána persze visszaállt és a program ment tovább normális fps-sel, de majd újra és újra előjött... Amióta váltottam az i7-1700K-ra (és a RAM-ot is bővítettem 16-ről 32 GB-ra) azóta nincs ilyen problémám, stabil fpssel fut végig.
  • zolimd
    #471
    Sziasztok!Köszönöm az eddigi ötleteket,javaslatokat!Elfelejtettem írni,hogy ssd-re van telepítve a program.Szerintem ez lényeges,de így is fennáll a dolog. A vga:8Gb -ram. Azt viszont még szeretném kérni: legyetek szívesek olyan programot ajánlani, ami biztosan a valós értékeket mutatja repülés közben. Cpu, vga, memória kihasználtság.Jelen pillanatban egy HVmonitor nevű programot használok.Lehet.hogy nem hiteles értékeket mutat? A gépemet jobb színben feltüntetni , szerintem teljesen értelmetlen lenne. Tényleg a programmal max 60% nálam a cpu kihasználtsága. Ha hiteles!!!! Az internet kábelen van az alaplapra kötve,nem wifi módon jön be.Köszönöm az eddigi ötleteket, továbbra is várom az esetleges javaslatokat.Köszönöm!!
  • nibron
    #470
    1.ha nálad az xmp kikapcsolása oldotta meg a problémát, akkor valami nem stimmel a gépeddel. jó eséllyel alaplap-ram probléma. különböző okokból kifolyólag gyakran előforduló hiba (szinte már alap), hogy az xmp nem működik megfelelően.
    2.ha igaz amit állít a cpu-gpu arányokról akkor biztos, hogy nem cpu.
  • VDomino
    #469
    Ilyenekkel vannak tele a fórumok, sokkal jobb gepuknál is. Én állandóan fájnelen fagytam ki, a ramot alapra állítva XMP off oldotta meg, lehet rajtad is segít.
    Eég csumpri a procid is, az is okozhatja eme jelenséget.
    Utoljára szerkesztette: VDomino, 2020.10.23. 00:13:42
  • nibron
    #468
    ez inkább háttértár hiba, vagy a netről nem tudja időben lekapni a dolgokat. mindenkinél akadozik időnként csak nem ennyire. a vga nem lehet rossz, azért egy 1080 legyen már elég neki. gondolom legalább 8gb ram van rajta.
    próbáld meg a nethasználatot minimalizálni a beállításoknál. ekkora alkalmazásnál az ssd mindenképpen elvárt (ebben a kategóriában meg pláne). tehát ha hdd-n van, ez konkrétan lehet gond főleg ha az automatikus leállítás is be van kapcsolva.
    mondjuk a cpu-gpu arány kissé érdekes, mert igazából a procinak kellene tekernie. de ez nem lehet az akadozás oka.
  • zolimd
    #467
    Sziasztok! Segítséget,véleményeket szeretnék kérni.
    FS 2020 -at dvd kiadásban vettem meg.Olyan probléma van , hogy többször kifagy repülés közben a program.A hang megy tovább a kép megáll.Utána 5-10 másodperc múlva ismét működik, mintha semmi nem történt volna. Teljesen mindegy , hogy milyen alapbeállításokat használok ezt csinálja. indulásnál kéri az első lemezt.Gondolom az eredetiséget nézi ilyenkor.Erről csináltam egy iso fájlt, hogy ne kérje.Így most nem kéri , azt hittem,hogy ez is lehet a baja.Semmi javulás! Menet közben nézem az fps-értéket. A legjobb beállítás alatt sem megy 30 alá sosem.Természetesen, ha alacsonyabb akkor 45 folyamatosan. Ezért sem értem mi lehet a probléma. A proci repülés közben max. 55-60 %-on megy. Viszont a vga 100% .on Lehet hogy vga-gond lenne?
    Konfig: I7-4770k alapon állítva. 550w-Gigabyte táp.16 gb ddr 3 ram. Asus z87a alaplap. Gigabyte gtx 1080 vga.
    Ha lennének ötletek, szívesen fogadnám!
    Köszönöm szépen, előre is!!
  • TokraFan
    #466
    Köszönöm az infókat mindenkinek!
    Az Ortho4XP-re ránézek, végülis nem biztos, hogy elvetendő. Egy 8TB Hdd nem elérhetetlen már, a fontosabb desztinációk talán ráférnek. A kérdés csak az, hogy mekkora meló 1-1 scenery, illetve azt sem tudom, egyáltalán bírná-e a szimulátor kezelni? Nem tudom, hogyan működik, de feltételezem folyamatosan tölti a fotókat a HDD-ről, tehát elvileg lényegtelen, hogy 50GB-ot vagy 6TB-ot rak tele az ember.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.10.21. 23:16:42
  • ToMy_
    #465
    Nekem a nagy fájdalmam az időjárás megjelenítése. Csak emiatt sárgulok az MSFS2020-ra. Ha feleilyet tudna az X, akkor már elégedett lennék.
  • bunny
    #464
    Persze így van, ha minden ZL19 lenne, akkor 100 giga felett van Mo :) ZL16 asszem az alap, és a környékünk van felhúzva, ha a reptereket is meghúzom úgy simán felmegy még pár tizest még. Ez az 50 egy jó kompromisszum nekem, ennél kisebb nem nagyon lesz.
  • ToMy_
    #463
    Az Ortho4XP-vel lehet azért trükközni. Pl. a terep nagy részét ZL15-tel vagy ZL16-tal generálod le, a repterek környékét meg ZL17-tel.
    Így egy-egy tile nem lesz óriási (a ZL17-es 8-9 giga környéki méretek helyett 2-3 giga kb.), és ha javarészt IFR-t repülsz, akkor jó esetben földközelben csak a repterek környékén vagy, FL300-ról meg a ZL15-ös tile-k is nagyon jól néznek ki. Arról nem is beszélve, hogy ezekkel nagyon postprocesselni sem kell, eléggé homogén és megfelelő színvilágúak.
    A víz/part vonalakat gyönyörűen megcsinálja, az autogent az openstreetmaps alapján készíti, ami szintén több mint jó. Mesh-nek pedig alá a HDMeshSceneryV4.
    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2020.10.21. 19:01:02
  • ToMy_
    #462
    3rd party addonnal van értelmezhető ATC, sőt kifejezetten jónak mondható, a Pilot2ATC. Élőszóban vagy klikkelgetve is lehet használni, beszél és írja is. IFR-re és VFR-re egyaránt használható.

    AI traffic-nak meg ott van a Livetraffic. Változó a lefedettsége, de van ahol/amikor elég sűrű légtérbe lehet belefutni. Alapból az Opensky Network-öt és az Open Glider Network-öt használja, de ha van előfizetés, akkor ADS-B Exchange és a RealTraffic-ot is megjeleníti

    A Pilot2ATC-vel is össze lehet húzni, igaz csak TCAS adatnak használja, de az is valami, meg a controller úgysem fogja irányítani az IRL-ből jövő adatok alapján repülő AI-t. :)
  • bunny
    #461
    Így van, az FS nagy előnye hogy mögötte van a MS cloud, és nem kell a gépeden tárolni a több petabyte ortho-t. Nekem csak Magyarország van legenerálva, de az is 54 giga + a játék ugye XP11-ben. Ha valahogy meg tudnák oldani, hogy legyen ugyanúgy egy google vagy bingmap proxy, az qrvajó lenne. De nincs, szóval be van szorítva az ember ha igazán szép környezetet akar. De amúgy a MS-ben is csalódtam, nekem -még- nincs meg az FS mert várom a VR támogatást, anélkül nem érdekel. Szóval hogy állítólag tök régi az ortho amit használnak, de években mérve régi. Ehez hozzájön, hogy itt-ott ordas hibák vannak benne, és ha még tényleg a szimuláció része is gagyi ... hát akkor lehet adni kéne neki még egy (kéthá) évet mielőtt beletolok huszonharmincezret? Mert alapvetően az XP11-el is elvagyok, max nem váltogatom a területet ahol repülök sűrűn, vagy megy winyóra aztán visszarakom SSD-re ha kell megint az orho.
  • Papirzacsi
    #460
    Semmit még, és én szkeptikus vagyok ennek a fejlődésével kapcsolatban.
  • TokraFan
    #459
    Ezekkel az a baj, hogy csak kis területekre megoldás, én meg mindig máshová repülök, mert úgy tartom izgalmasabbnak, ha nem mindig ugyanott repdesek. FSX-hez anno volt egy TileProxy nevű addon, ami a GoogleEarth-ból szedte a satfotókat és tette be a szimulátorba, ez működött bárhol bármikor, scenery készítés nélkül is. Sajnos az autogent nem volt képes kezelni (nem meglepő módon), ezért csak magasból volt élvezhető, leszálláshoz közeledve kilapult a táj, shol egy fa, vagy épület. Jól működő megoldás nincs szerintem...Ebben az Fs2020-hoz is nagyon durva technológiákra volt szükség, hogy a látvány így működjön. IFR-nél nekem kevéssé érdekes a látvány, de tény, hogy az Fs2020 után azért hiányzik még akkor is, ha IFR-re valóban használhatatlan.
  • TokraFan
    #458
    Van már az X-planeben értelmezhető ATC és AI traffic? Annyira már nem vagyok fanatikus mint régen, online Vatsim vagy IVAO nem játszik, így fontos, hogy az offline ATC azért működjön rendesen. Korábbi verziókban ez nagy hiányosság volt az X-planeben, nem tudom, azóta fejlődött-e ez a része is?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.10.21. 17:16:25
  • ToMy_
    #457
    Hát, ez speciel nem a HunVFR, Xplane11, és Pécs környéke saját orthoXP-vel, custom sceneryvel. :)

    A bal oldal IRL, a jobb oldal meg a fentiek.
  • Clidey
    #456
    Desztináció =/= departure
  • Clidey
    #455
    Köszi, képben vagyok a HunVFR-el, benne vagyok a csapatban :)
  • bunny
    #454
    Ez mi is pontosan, real life kontra XP11? Vagy FS vs XP11? Amúgy ez mutatja hol tartunk, hogy az embernek rá kell kérdeznie :D
  • Papirzacsi
    #453
    Te írtál desztinációt nem én. Mindenesetre megállapíthatom, hogy nálam nem kell végigrepülni semmit, onnan indul ahonnan szeretném, és azt hiszem vagyunk ezzel még így egy páran.
  • ToMy_
    #452
    Például :)








    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2020.10.21. 00:04:28
  • bunny
    #451
    Azért az XP11-et ha elkezded pimpelni pl orthofoto-val akkor azért erősen javul ám ott is a kinézet.
  • Pelsodriver
    #450
    Nálam a Departure indulást jelent, ezt használom.Újra megpróbáltam Bécsből indulni, de megint budaörsi repülőtérről akar indítani. Itt minden repülést végig kell vinni a leszállásig vagy a leesésig, hogy újra lehessen tervezni? Hülyének tűnik, tudom a kérdés, de a helyzet is az. FX-ből, Xplane-ből nem ehhez vagyok szokva...
    Utoljára szerkesztette: Pelsodriver, 2020.10.20. 21:57:48
  • Clidey
    #449
  • Clidey
    #448
    Azért ezt így nem mondanám. :) Amit igértek, az egy űberrealisztik minden eddigieket elsöprő aerodinamikai szimuláció. Na most jelenleg mindez az FSX szintjén (se) van, és ahogy nézem az upcoming patch-eket, a közeljövőben nem is tervezik ennek a javítását/továbbfejlesztését. Ami azért szerintem nagyon gáz - már annak akinek az FD fontosabb mint az eyecandy. Mert hát legyünk őszinték, jelenleg úgy fest, az eyecandy-kedvelő vérpistikék játéka ez, aki komolyabban szokott (értsd: nem VFR) szimulátorozni, az nem az FS2020-at használja e célra. Legfőképp mert a jelenlegi nagyvasak benne a repülhetetlenség határát súrolják mind rendszerileg mind pedig FD-ileg.

    Én a magam részéről továbbra is az X-Plane 11-et tartom az etalonnak, már ami a FD-t, a szimulációt illeti. Fényévekkel jobb a P3DV5-nél és az FS2020-nál is. Kinézetre és tudásilag persze elmarad az FS2020-tól, de a P3D-vel, sőt, még annak a legújabb v5 részével is simán felveszi a versenyt.
  • Papirzacsi
    #447
    Lehet az a hiba, hogy desztinációt jelöltél meg, és nem indulást. :-)
  • TomStorm
    #446
    Ha ezt nem minősíted szimulátornak akkor mit ha szabad kérdeznem?

    Mellesleg semmi mást nem ígértek fejlesztők anno csak azt amit kaptunk..
  • Pelsodriver
    #445
    Egy alapos general ( SSD 480 GB, 32 GB RAM ) után cirka másfél nap egyfolytában letöltéssel elvileg használható a game( szimulátornak még nem minősíteném), egy jelentős szépséghibával: A repülési tervben először Budaörsöt állítottam be indulási célnak egy körre, majd ezt félbeszakítva új desztinációt jelöltem meg. Ezt többször ismételtem, de mindig a budaörsi indulás jön be...Ilyenkor mi a megoldás ( Csak nehogy újra kelljen letölteni!!!)szerintetek? Mellesleg a játék fóruma zsúfolásig tele van csalódott, becsapott játékosokkal, én megértem őket.
  • nibron
    #444
    Rajta kell lennie a térképen. "Runway lights is operation" ha jól emlékszem. Az IAP térképeken pedig a bevezetőfények típusa is. De attól, hogy ki lehet világítani még nem biztos, hogy éjszaka is landolható.
  • RaKmaTakaTa
    #443
    Sziasztok!
    Azt honnan lehet tudni, hogy egy-egy reptér kifutója ki van-e világítva, vagyis alkalmas-e éjszakai landolásra?
  • eta32 #442
    1.9.5 patch lehet tölteni
  • Rodman6
    #441
    Remélem jön hozzá új patch, mert a legutóbbi teljesen szétkúrta az egészet, hiába szedett le vagy 7 gigát. Van mikor be se lehet indítani a gépet, tök sötét minden kijelző, az AI mód egyáltalán nem működik a levegőben, rá se fordul az irányra, VFR térkép alig tölt be.. Nem tudom hogy lehet ilyen patcheket kiadni.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2020.10.13. 17:02:57
  • nibron
    #440
    Az valószínű a pitot jegesedés akart lenni. Bár attól még a magasság nem megy el, az másik érzékelőn van. Szóval a kettő együtt valszeg programhiba. Azért egy caravant még áramszünet ellenére is illik letenni. Egyedül a sebesség a fontos, a többi megvan visualból. Már ha nincs 0 látótávolság.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2020.10.11. 23:31:26