2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • bebaszov [ZSIR]
    #559
    ...valamint fura mód az Unreal Weather mod-dal tökéletes az esőeffekt.
    Csak az MS default live weather produkálja a problémát - ha kézzel állítasz be esőt vagy rain presetet választasz, az is pöpecül működik.
  • bebaszov [ZSIR]
    #558
    A hivatalos fórumon többek írták, hogy furmánnyal élve működött csak nekik a Live weather: kezdetnek Clear Skies presettel kell indítani és mikor betöltött a játék , akkor kell átnyomni élő időjárásra a felső menüsorból.

    Eső:
    Pontosan ugyanezzel a problémával szenvedtem a megjelenés óta.
    Vagy nuku eső, hiába repültem bele a legocsmányabb esőfüggönybe, vagy csak apró, alig észlelhető cseppek a szélvédő szélén és/vagy az oldalablakon.
    Az utolsó pöccsben ezen mintha javítottak volna, legalábbis én már képes voltam berepülni úgy esőfelhő alá, hogy láttam is azt, ami kijön belőle. Igaz, zuhanyt csak akkor, amikor olyan intenzitású zuhénak a kellős közepén voltam, ami a térképen vérvörös. Közepes vagy enyhébb eső és lájtosabb esőfüggöny esetén nem mindig ábrázolja a program most sem úgy az esőcseppeket, ahogy elvárható lenne (sőt van, amikor még most sem), bár már valamivel jobban, mint eddig.

    Egy tipp viszont enyhített a jelenségen, szintén az official fórumról: ki kell kapcsolni a TAA élsimítást és máris több esőt látsz a szélvédőn. Ezzel persze beáldozod az antialiasingot és nemkicsit recés lesz a világ, úgyhogy én kapcsolgatni szoktam ki/be attól függően, milyen körülmények között reppenek.
  • RedRiot
    #557
    "mutatja, hogy overcast lesz, aztán betölt a játék, és ragyog a nap.."

    Nálam is így szokta. Néha meg jól működik, pár perce szálltam le Ljubjanában és elég felhős volt az idő.

    A grafika viszont javult. Eddig nálam a photogrammetry elég random működött: néha jól nézett ki, viszont gyakori volt hogy az épületek nagy részletességű modelljére csak akkor váltott át ha közvetlenül felette repültem.
    Volt hogy még rosszabb volt, és épületek helyett csak feketés kockák meg fura gúlák voltak, ez különösen az USA nagyvárosaira volt jellemző. Most ez nálam megszűnt, szépek a városok, aminek igencsak örülök mert baromira zavart ez a hiba. Ugyanakkor a hivatalos fórumon vannak emberek akiknél ugyanúgy vacakol a LOD , és fekete hasáb lesz az épületekből amint párszáz méterre eltávolodnak. Erős PC és gyors net mellett. :/

    Biztos kell még pár hónap hogy minden bugot kiírtsanak de azért haladnak szépen. Persze ha hardcore Boeing/Airbus pilóta lennék akkor nem lennék ilyen elégedett. Amit nagyon kíváncsian várok az a DX12-re átállás. Remélem tovább javítja az optimalizációt. Néha vannak fura alkalmak amikor az FPS a nálam átlag 48-54-ről visszaesik kb. 36-40-re, miközben a GPU és a CPU 70-75% kihasználtsággal megy. :/ Ez szerencsére azért ritka, de ha van kihasználatlan kapacitása a gépnek akkor talán nem mégsem kéne csökkenni a frame-nek.
  • BlueMaster
    #556
    Valami el lett baltázva ezzel az utolsó patchel szerintem. Utána olvastam, és láttam, hogy sokaknak augusztusban, és szeptemberben volt baja az időjárással, nekem meg akkor nem. Igazából, ha beállítom a live weathert most Ferihegyre mutatja, hogy overcast lesz, aztán betölt a játék, és ragyog a nap... Ez elég kiábrándító, főleg, hogy eddig jó volt...
  • RedRiot
    #555
    Live weatherben mostanában nekem is szinte mindig tiszta időt ad. Ha viszont beállítom, akkor vannak felhők, olyan mértékben ahogy megadom. Ellenben én még esőt nem láttam a játékban, 84 repült óra után. :D Pontosabban vízcsepp effektet a gépen, a szélvédőn. Pedig be van kapcsolva minden az opciókban.
  • BlueMaster
    #554
    Sziasztok!
    Volna egy kérdésem: Én még a játék legelső (bármilyen patch nélküli) verziójában olyan szép felhőket láttam, de most a patchek után, akár live weather használok, akár beállítom az időjárást nincsenek felhők. Ha esőt állítok be, akkor is a tiszta égből esik. Semmit nem változtattam a beállításokon, a hardver is ugyanaz mint amikor még voltak felhők. Van valakinek hasonló problémája, esetleg tud rá valaki megoldást?
  • bunny
    #553
    Nem tudom mi az őszintén, mi az. HUB az van, de ezer éve azzal használom a botkormányt, nem tudom. Igazából totál ötletem nincs mi lehet. Mondjuk másnap volt a windows-ban is valami gixer, hogy van-e közük egymáshoz és ha igen, mi az ok-okozat sorrend az jó kérdés :)
  • Pelsodriver
    #552
    Repülési terv és repülés mentésekor rögtön kifagy a menü...visszatölteni sem lehet. A mentés helye: C/.../Felhasználó/App Data/ Roaming/Microsoft Flight Simulato/ Missions. A Steam D meghajtón van, a programfájlok E SSD-n vannak.Szerintetek hol a hiba? Minden más működik, de menteni nem tudok.
  • bosco05 #551
    Nekem a patch napján 30-40 között jött gond nélkül. Nem a leggyorsabb, de nem is vész szerintem.
  • nibron
    #550
    Szóval a VID:0835PID:8502-es eszközzel van gondja ami Input Device-ként funkcionálna. Action Star Billentyűzet? A VID,PID azonosítóval meg lehet keresni melyik eszköz az. Lehet, hogy nem is az eszközzel van baj, hanem ha van benne HUB, akkor azzal. Mert akkor szokott ilyet csinálni, amikor nincs elég amper a HUB-on.
  • bunny
    #549
    Hálistennek jön valami frissítés a szokásos hatalmas 8mb tempóval, én hülye elindítottam most.
    Egyébként valami beviteli eszköz nyűgje van, mert indításkor fekete képernyő, meg el se indul és folyamatosan hallom, hogy ki-be kapcsol valami usb eszközt. A logview sajnos nem tudja beazonosítani névvel, de ha lehúzom a hotas warthogot akkor továbbmegy, bár nem azt azt eszközt dobálja le. Szóval valami elég elbaxott benne, hogy megfogja valami usb már az indítását...


    Unplug 2020. 11. 25. 22:22:39 Port_#0001.Hub_#0007 USB Input Device HID (Human Interface Device) 0835 8502 Action Star Enterprise Co., Ltd 6.09 03 01 01

    Plug 2020. 11. 25. 22:22:40 Port_#0001.Hub_#0007 USB Input Device HID (Human Interface Device) 0835 8502 Action Star Enterprise Co., Ltd 6.09 03 01 01

    Unplug 2020. 11. 25. 22:22:55 Port_#0001.Hub_#0007 USB Input Device HID (Human Interface Device) 0835 8502 Action Star Enterprise Co., Ltd 6.09 03 01 01

    Plug 2020. 11. 25. 22:22:56 Port_#0001.Hub_#0007 USB Input Device HID (Human Interface Device) 0835 8502 Action Star Enterprise Co., Ltd 6.09 03 01 01

    és ez folyamatosan ...
  • VDomino
    #548
    Azért én is ölni tudnék. FSX- ből a trike- ot, vagy külsős fejlesztőktől bele lehet applikálni egyszerűen, csak a műszerek nem működnek.:(
  • bunny
    #547
    Jut eszembe kicsit hiányolom az ultralight-ot belőle, nem értem az miért maradt ki.
  • bosco05 #546
    Szerencsére sokat faragnak már. Kint a Garmin mod, az A320 mod a Fly By Wire-től, a CJ4 mod, a Bonanza, a Boeing stb... A Piper PA 44 egy csodálatos gép (már kapható), a Super King Air meg nagyjából jól működik a gyáriak közül szerintem, csak kicsit sok az inop kapcsoló. Most hozzányúltak a 152-höz is picit, szóval én nem látom tragikusnak a helyzetet :)

    CJ4 / Garmin - A32NX - G36 / 152 - 747
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2020.11.25. 08:48:20
  • TokraFan
    #545
    A gyári gépek elég gyengék, ahogy mindig is azok voltak sajnos. Na de majd 1 év múlva, ha jönnek a rendes kiagészítők...Addig én még maradok az X-Plane mellett, IFR-re legalább is.
  • VDomino
    #544
    Én csak a C172 classic miatt vettem döluxot. Aztán lassan rájöttem, hogy k.jó ez a glass cockpit, főleg, hogy már moddolják a G1000-3000- t a srácok (nem az Asabo-sok).
  • bosco05 #543
    Head tracking van, VR jön, az az 5-10 rugó meg a sokszorosa :D
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2020.11.24. 09:05:04
  • bunny
    #542
    Tegnap éjfél után (szóval ma) ért le a kora délelőtt indított letöltés. De lejött, megy. A táj szép, nem egy hasraesős egy jól felpimpelt XP11 után, de szép, és az nagy előnye, hogy bárhova megyek ott a ortho, nem kell előtte nekem legenerálni.
    Viszont iszonyúan hiányzik a VR, nem értem, hogy tudtok anélkül repülni :D Ez így suxx. Head trackinget ugye kezel? A beállításokban nem láttam, de őszintén remélem, hogy legalább az van benne, mert ez az egérrel nézelődés basszus a XIX. század. Még ismerkedünk, így 2D-ben elég gyors, nincs vele gond HIGH-END-re húzva egy cessna-ban. Azt akarom igazából megálmodni, kell-e a standardnél drágább verzió, ha találok elég szórakoztató gépet, tuti nem fizetek rá 5-10 rugót még néhány extra jószágért meg reptérért.
  • bunny
    #541
    Azt akkor én se, cloud szolgáltatók, mi lenne jobb reklám nekik, mint itt megmutatni milyen iszonyú tempóval tudnak kiszolgálni sok embert sok adattal? Mondjuk reklámnak ez is reklám, csak anti. Ha coud szolgáltatót keresnék, ezek után a MS-t tuti kerülném messzire, az amazon meg dörzsölheti a markát.

    Holnap update? Bazze, addig le se ér ez a csomag máris lehet újra tölteni?
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.11.23. 23:05:07
  • Papirzacsi
    #540
    Majd holnap kiderül, amikor kijön az USA update. :-))))
  • [HUN]FaTaL
    #539
    Az elmúlt napokban rengetegen panaszkodnak, valami történhetett a szerverekkel. De nem is az MS-től szedi, hanem az Asobo szerveiről, csak senki nem érti miért.

    Én még várok a vétellel, hátha akciós lesz :)
  • Papirzacsi
    #538
    Hát nem tudom min múlik, hogy kinek milyen gyorsan jön le, de ezeket az észrevételeket én pl. nem tudom megerősíteni, nekem nem volt gond a letöltési sebességgel, se telepítés se játék közben.
  • bunny
    #537
    Basszus délelőtt indítottam el a letöltését a standard változatnak, még mindig tölti. Nem a netem a lassú, digi gigás. Amikor szó volt a játékról meg a műholdas tájról a hatalmas petabyteos adatmennyiséggel úgy voltam vele, oké, dehát basszus mögötte áll a MS a csilliárdos vagyonával és a cloud szolgáltatásával, itt a sávszélesség aztán nem lesz akadály. Ehez képest a telepítő csordogál lefele 6-8 Mbites sebességgel, szánalmas. Szerencsére még csak a 300ft-om van belefeccelve, de ha ez a sebesség lesz játék közben is a tájletöltésre, hát asszem ez nagyon felejtős, ha a MS nem feccel bele pénzt nem látom be, hogy nekem miért kellene. Szimulátornak mint olvasom gyenge, a kinézet, hangulat is az lesz ha állandóan várni kell a letöltésre, így tényleg marad az ember a régi bevált Xplane11-nél vagy várok még 1-2 évet, hátha rendberakják.
  • micimedve15
    #536
    Közben megoldódott a probléma. A Flight modelt át kell állítani LEGACY módról MODERN-re és utána Ok. minden.
  • Pelsodriver
    #535
    Nem, nem vagy egyedül. Pontosan ez történik velem is, a kisgépek közül a Cessnával, Két hete kérdeztem ugyanezt, csak nem tudtam ilyen szakszerűen megfogalmazni. De amíg a tájat tartják fontosnak javítani( amely egyébként nem rossz, ha jó az interneted) nem pedig a rengeteg fizikai bizonytalanságot, addig kevés a remény egy kellemes repülésre.Én is azt gondolom, mint ,,lenjanos" , hogy a régi tervezőket kellett volna bevonni, legalább a tesztelésbe.
  • micimedve15
    #534
    A dolog nem ilyen egyszerű. A görbék rendben vannak, a kormányok kitérése normális. Tréning üzemmódban teljesen jól működik. Normál üzemmódban pld. a Cessna 172 100 csomónál tud csak elszívódni 10 fokos ívelővel. Ívelő nélkül csak rohan a gép a földön.
  • VDomino
    #533
    Újra kell hangolni a görbéket.
  • micimedve15
    #532
    FS 2020 kontroller probléma: Legújabb frissítés után szabad repülésben mintha megnőtt volna a gravitáció. A gép felszállásnál nehezen jön el, leszállásnál nem lehet kilebegtetni, orral beleáll a földbe. Ugyanakkor tréning repülés közben minden hibátlanul működik. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel:
  • bunny
    #531
    Most megint lement a delux ára a normál + párszázforintra (23920). Egyébként nem hallott valaki valami BF vagy karácsonyi akció pletykát? jó lenne olcsósítani rajta.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.11.20. 17:21:36
  • lenjanos
    #530
    Ez a "szimulátor"-nak nevezett valami az Airbus NavBlue adatbázisát használja. (Jobb lett volna a Navigraph céggel kooperálni!!)
    Profi adatbázis, azonban nem kisgépes repüléshez készült, ezért annyi az MSFS2020-ban a rossz azonosítóval rendelkező repülőtér.
    Például, a Szolnok-szandaszöllösi repülőtér nincs is benne, az azonosítója LHSS jelzéssel a klementinai volt kisegítő repülőtérnek van adva, Kunmadarasnak mind a mai napig van ICAO kódja, mégpedig LHKM, de LH05 azonosítót kapott itt, és sorolhatnám..
    De sajnos, a kisgépes repülésnél sem lehet a Garmin 530-430 combot használni, mert egyáltalán nem úgy működik, -már ha egyáltalán működésre bírható - mint a valóságban.
    Én egy hónapra elfelejtettem ezt a valószínűleg a Windows Vista sorsára jutó valamit, a frissítés miatt indítottam újra két napja...
    Rendkívül meglepett, hogy közel négy óra kellett ahhoz, hogy letöltse, és installálja azt a közel 70 GiB adatot, ami azért elgondolkodtató.
    Mintha egy teljesen új programot telepítettem volna... A Microsoftnak kár volt szétzavarnia a régi tervező gárdáját, mert azok legalább értettek a repüléshez, és a repülőgép rendszerekhez... Ezek között pedig csak két embernek van PPL vizsgája. Ez pedig túl kevés!
    Ez alatt az egy hónap alatt inkább készítettem az X-Plane 11 alá pár elfeledett repülőteret :-) (Kunmadaras, Klementína, Taszár)
    Maradok a P3D, és az X-Plane mellett!!
  • VDomino
    #529
    Ugyanezt tapasztaltam, nem apró javulás ám ez. Mikor átváltottam visual approach-ra, még akkor is adott magassági adatot final-en.
    Kiváncsi vagyok, milyen Navdata- ból dolgozik a szim, meglepően pontos (néha).
  • RedRiot
    #528
    Apró javulás! Csak most próbáltam ki az új peccset, és túl vagyok az első repülésen ahol nem küldözget hülyébbnél hülyébb magasságokra az ATC. Approach előtt két lépcsőben lehozott 5000-ről 2500-ra. Korábban előfordult hogy közvetlenül approach előtt felküldött 20.000-re.
    Remélem ez csak nem egyszeri szerencsés véletlen volt hanem tényleg javították ezt a bugot.
    Az élsimítás is sokkal jobb, legalábbis 1080p-n látványos a különbség. Ha így reszelgetik továbbra is a szimet előbb-utóbb tökéletes lesz. (Bár nyilván nem mindenkinek.)
  • bunny
    #527
    Ez izlés kérdése, nekem az I3-mason is fél kilós hűtő volt, mondjuk talán nem véletlen a HDD a leghangosabb része a gépemnek, ha leáll gyakorlatilag nem mondod meg, hogy bevan-e kapcsolva vagy sem. Meg van adva a proci hőtermelése, és a hűtők is hőterhelésre vannak méretezve, ez alapján össze lehet lőni, hogy mit akarsz. Nálam mivel egyész nap megy a gép, alap hogy ne legyen hangja. Nyilván amikor szimulátor indul azért lehet hallani, főleg mióta I7 van a gépbe, még az I5 is csendesebb volt terhelésen, de azért még így se éri el egy "átlag" gép hangját. A VGA is egy asus ROG strix silent módban, szóval annak sincs még terhelése se nagy hangja, amúgy meg áll a venti.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2020.11.13. 18:55:28
  • nibron
    #526
    "A cégnél már az összes alkatrészt eltávolítottuk az elektronikáinkból amihez az AMD hozzáért. Időzített bomba."

    Itt alapvetően nem a PC-kre gondoltam, hanem mivel elektronikai és szoftverfejlesztő cég vagyunk (már beszéltünk róla), inkább az általunk fejlesztett elektronikákról. Főleg nagy biztonságú közlekedési, orvosi, katonai felhasználású többnyire vezérlő/szabályzó tervezünk gyártóknak. Pl. Bosch váltókba vezérlő elektronika, Siemens vonatokhoz hajtásszabályzás, vonatfék, stb. Ezek ki vannak téve rendkívüli körülményeknek (sav,lúg,olaj,[sós]víz, vagy mindegyik), széles hőmérséklet tartománnyal. Ugyanúgy kell működnie Észak-Kanadában mint Elefántcsontparton, 24/7-ben a teljes élettartamon keresztül. Ehhez nagyon jó minőségű alkatrészek kellenek.
    Anno elég sok AMD-s alkatrészt használtunk. Aztán adatlap hamisítás miatt jól megszívtuk. Egy AMD-s flash miatt amit egyébként a Micron Technology fejlesztése volt, de széles körben gyártották, mert az MT eladja a licenseket, meg különben sem tudná a keresletet egyedül kielégíteni. Így az adatlapot nem is az AMD-nek kellett összeállítania, hanem csak a megvásárolt license alapján betartania. De amit gyártott az messze alulteljesített az adatlaphoz képest. 5V-os az áramkör, de mivel a flash-eknek van belső vezérlésük és így ők írják a memóricellákat, elég széles tartományban kell működniük. Így az adatlapon 2,7V volt az alsó határ. Ez azt jelenti, hogy efelett, biztonságosan írható a flash. Amikor bevizsgáltuk ezeket az alkatrészeket kiderült, hogy 3,8V alatt már nem működtek. Ami még nem is lett volna akkora baj, de az történt, hogy 4V és a 3,8V közötti tartományban instabillá vált a belső vezérlés és mindenféle határozatlan dolgot művelt. Nagyon gyakran felülírt 1 vagy 2 szegmenst (1 szegmens 64kB). Mivel a flashmemória fájlrendszerbe volt szervezve (FAT16), könnyű kitalálni az eredményt. Mivel ezzel a tervezéssel több ezer berendezés készült, darabonként 2db ilyen chip-el, el lehet képzelni, hogy mibe került az összes visszahívása, és a csere. A hitelrontásról még nem is beszélve ami rajtunk csattant. Megvan minden alkatrész bevizsgálási protokollja, ez a fajta vizsgálat akkor még nem volt benne, tehát mi mindent jól csináltunk, de akkor is mi szívtuk meg. Az már más kérdés, hogy természetesen felvettük a kapcsolatot a fejlesztővel (MT), aki némi vizsgálat után letiltotta az AMD felé a license-t. A vicc az egészben az volt, hogy a javítás úgy zajlott, hogy kivettük a 2db chip-et, és másik gyártótól (Macronix) valót dugtunk bele. Nem kellett átterveznünk semmit. Emellett a flash-eknek általában 10000 írási ciklust kell hibamentesen végrehajtani cellánként(bit), de ezt általában nem várja el senki. Az 1000 ciklus viszont alapvető követelmény. Amikor megvizsgáltuk 10 és 20 ciklus között már hibázott, és a frekvenciákkal, jelalakokkal, zajszintekkel is gond volt. Manapság érdekes dolog, hogy az ismeretlen távol-keleti cégek egyre jobb minőségű alkatrészeket állítanak elő, a "nevesebb" cégek ellenben inkább romlanak.
    Azután az MT lassan letiltotta szinte az összes licensét az AMD-nél, az alkatrészek laboratóriumi vizsgálatakor sorra buknak meg az AMD gyártmányai, viszont az adatlapokon megfelelő értékek vannak feltüntetve. Már nem is emlékszem, hogy nálunk a laborban mikor ment a teszteken AMD-s alkatrész. Pár gyártóval egyetemben feketelistán vannak, de időnként be kell vizsgálnunk letiltott gyártó által előállított alkatrészeket (pl. a megrendelő kifejezetten kérte). Általában azonnal megbukik mind.

    PC-s területen is inkább elhatárolódok az AMD-től, egyrészt az előbb említett problémák miatt. Ha valaki egy adatlapon csak úgy értéket hamisít, akkor mi akadálya lenne, hogy a többit ne írja át. Sajnos náluk a marketing használja ezt a "lehetőséget". Tehát az eredményeket tekintve van némi fenntartásom.
    A másik, hogy nincs is energiám ismerni az összes gyártót, évtizedeken keresztül szépen lassan kialakul, hogy mivel érdemes dolgozni. Mivel megvan az a szál/munkamenet amivel egy gépet szinte problémamentesen előre megtervezhetően és a célnak megfelelően tudok összeállítani, feleslegesnek is tartom a más irányban való küzdést. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy nem nézek rá időnként azokra az infókra is. De míg számomra a legegyszerűbb módon tudok gépet összerakni és használatra átadni, addig hülyeség lenne váltanom. Gépet 5 évre tervezek mindig, legtöbbször sikerül. De ez csak a saját véleményem.
    A hozzám érkezett "javítandó" gépeknél nagyon sokszor csak annyi probléma van, hogy nem a megfelelő modulok lettek összenyomkodva. Talán a leggyakoribb eset az, amikor valamilyen "turbó" RAM van a gépben, de csak az alap(natív)frekivel ketyeg. Általában a BIOS-ban be lehet állítani, hogy "turbó" legyen és működik is, de újraindításkor visszaáll a natív frekvenciájára. Nagyon sokszor alapvetően a memóriamodul hibás beazonosítása miatt van az egész, de olyan is akad amikor maga a modul nem tud biztonságosan beállni (pl. tipikusan a GEIL memóriák). Utóbbit lehet némileg orvosolni, de elég nagy küzdelem a géppel (legutóbb 2 hetet szórakoztam vele).

    A cégnél használt gépek közül szerintem egyáltalán nincs AMD-s gép. Sem szerverfronton, sem PC-n és laptopon. Külön IT csoportunk van, a beszerzéseket ott döntik el, és többnyire az árajánlatok közül választanak. Mivel nagyon sok gépet és szervert használunk (VPN,Saas,Cloud szolgáltatások miatt a szerverpark folyamatosan bővül), már nincs gépszerelés, kompletten jönnek a gépek. Időnként kikérik a véleményem, érdekes, hogy az elém kerülő árajánlatokban sem láttam még eddig AMD-s gépet. A covid miatt nálunk is elég nagy beszerzési hullám volt tavasszal (kitettünk szinte mindenkit home office-ba), a szállítók alig tudták kielégíteni a keresletet, de akkor sem került elém AMD-s konfig. Nemtommér, de igazából nem is érdekel. Azt viszont tudom, hogy ha AMD-s gépet hoznak hozzám átnézésre, akkor eleve több idővel kell számolnom. Legszívesebben elutasítanám, mert a tökömnek van kedve küzdeni, de ha van rá időm átnézem. Szerintem Intel+nVidia fronton sokkal könnyebb problémamentesen teljesen készre gépet összerakni az adott feladat(ok)ra. És ez azt is jelenti, hogy tervezhetőbb is, előre tudom mik lesznek a buktatók, és a végeredmény is az amit terveztem. De ez a magánvéleményem és nincs is kedvem erről vitatkozni. Nagyon sokan akik írogatnak a neten, azt sem tudják, hogy nincs ideálisan összeállítva a gépük (pl. a normál 4 késleltetési ciklus helyett 16 vagy több van), és azt hiszik, hogy minden okés. Egyébként a fentebb említett AMD flash is bekerült isten tudja hány alaplapba (ebben volt a BIOS). És azt megintcsak nem tudja senki, hogy hány lapnál okozott problémát a hibás chip. Valószínű lekezelték a problémát azzal, hogy a szervíz feltöltött bele egy BIOS-t, vagy kicserélte a chipet.
  • fdsag
    #525
    Itt is az AMD-t dicsérik. Persze nehéz kihámozni, hogy mi a marketing és mi a valóság. Talán nem is a tesztekből, hanem a felhasználói tapasztalókból majd kiderül. Mondjuk azt néztem, hogy manapság mekkora bazi nagy hűtők kellenek a procikra. Igaz nekem csak régi i5-4590-em van, az meg a pici gyári hűtővel is simán elmegy. 1650 Super VGA-val jól volt FHD-ra, tulajdonképpen csak az MSFS miatt kell új gépet venni.
    Utoljára szerkesztette: fdsag, 2020.11.12. 10:00:56
  • bunny
    #524
    Az új ryzennel már bőven le is hagyta az intelt. Az előző gen csak multicore-ban, a mostani már single és multiban is alázza. Az intel már régóta nem vezet, csak a neve szól mellette meg az, hogy az AMD-vel főleg alaplap BIOS meg meória kompatibilitás stb. fronton voltak gondok de állítólag már az is rendben van. Én tavasszal erősen gondolkozom egy AMD+AMD váltáson de azért megvárom a teszteked és a tapasztalatokat, ezért is lesz tavasszal a váltás. Nameg addigra talán kapni is lehet :D
  • TokraFan
    #523
    +1
    Mi sem engedünk be a cégbe AMD terméket. Sem CPU, sem GPU fronton.
  • Solt
    #522
  • VDomino
    #521

    Ez sem rossz tőle.
  • Solt
    #520