Microsoft Flight Simulator 2020
  • eta32 #916
    Nos igen én is imádom ,de néha vannak eléggé frusztráló dolgok benne ....többek közt a restartot sem szereti nagyon,inkább vissza a menübe és újra betölteni az útvonalat, pont a restart miatt néha megbolondulnak benne a dolgok...
    Időt azt muszáj rá szánni ez ilyen, nagyon sok vidit megnéztem hogy, hogy is vannak bizonyos funkciók beállítások benne,ahogy a repülésben is hogy mit merre kell beállítani.(nem pilótának születtem,csak imádok repülni még ha csak virtuálisan is az életben is csak azt nem mindig engedhetem meg magamnak...,tudom sokan ezt nem nevezik annak ,de azért valljuk be nem annyira egyszerű,igaz nem is annyira nehéz ,a készítők nem hard szimet akartak, hanem sokak számára élvezhető játék szimet...szerintem ez sikerült is ...többé kevésbé. )
    Eddig nem foglalkoztam nagyon a drón kamerával,de a neten egy vidiben láttam hogy az ember xbox conrollerrel milyen könnyen és jól tudja kezelni ,minden féle beállítás nélkül,csak a controllert használva,sokat dob az élményen ha körül szernél nézni valahol és ,nem akarsz sok billentyűzet beállítással bajlódni és használni...
    Így rápróbáltam (repülni nem ezt használom de jól megfér együtt a yoke-vel) teljesen tökéletesen működik.

    Már korábban foglakoztatott hogy is lehetne jobb teljesítmény kicsikarni a gépemből , különösebb tuning beállítás nélkül.....
    A windows beállításokat eddig nem piszkáltam, (kellett volna) de a neten erre is találtam megoldást ,hogy lehet megduplázni az fps.
    Eddig nem igazán voltam elragadtatva a futás teljesítménnyel...
    Médiumon sem futott úgy ahogy szerettem volna...
    De így most hogy itt-ott apró de annál hasznosabb beállításokat eszközöltem...
    Nagyon is elégedett vagyok .
    Igaz nem egyszerű egy 5760x1080-as felbontást viszonylagosan elfogathatón futtatni...
    Ami eddig médiumon is döcögött az most gyenge ultrán jobban fut...
    A rendeléseket is 100-ra tudtam emelni eddig 50-en volt.
    A render scaling az eddig is 100-on volt.
    De most a Terrain Level és az Objects of detail is 100 megy.
    Az árnyékokat is high-ra emeltem ahogy a "szűrőket is .
    A fűt és a fákat Highra mert nem dob annyit amit elvesz,ha ultrán megy.
    Ahogy a felhők is eléggé zabálják az fps-t akár 8-10 fps-t is levesz ha ultrán megy ,nyilván attól függ hol használod,igaz valamivel szebb de annyit nem ér számomra hogy emiatt döcögjön.
    Néha be-be kapcsolom ultrán odafenn ha olyanom van,de inkább marad high-on.
    A cockpit beállítás is eszi high-on ,így médiumon futtatom.
    Max ha nagyon zsúfolt reptereken vagyok,időlegesen lehúzom low-ra,ha már veri a 20 fps-t a mutató...
    A blur kikapcsoltam, igaz ennél nem vettem észre hogy enné az fpst,de nekem nem jön be ez az opció egyik játékban sem...
    A többi ultrán,igazából fps-t nem nyernék velük hihg-on ,de így szebb a játék.
    Csak a főbb konfigok.GPU: GTX 1080ti CPU: IntelR) i7-7700K 4.20GHz
    Jobban is fut, (plusz gyönyörű a grafika),nyilván terület válogatja ,mert azért helyenként lemegy ha rövid időre is 25 fps körülire,de a sok objektum miatt nem csoda.
    Csupán amiatt írtam ha netán más is küzdene hasonló gondokkal talán segít.
    Rengeteget állítgattam teszteltem ez előtt és ez után is mit bír el mi zabálja jobban és kevésbé a futás teljesítményt, nem gondoltam hogy ezt így ki lehet hozni belőle.
    Ha valakinek kell a vidi a beállításokról,(igaz nem nagy tudomány így utólag,csak én nem gondoltam rá, de nekem segített) akkor írjon megkeresem a vidit erről .
    Nyilván ez sem old meg mindent,mindenkinek,én nagyon örülök hogy ráakadtam...
    Ennél fogva nem lett húzva sem a GPU sem,a CPU mégis egy sokkal jobban futó gyönyörű játékot kaptam cserébe.