2949
banner
  • AnuluWork #985
    Ha az Nvidia GFEvel ráteszek mélyélességet, akkor hományos a menü is. Ezért lenne jó a reshade, de az nem indul el. Legalábbis eddig nem indult el. :(
  • mike01010101
    #984
    Igazából nem én se találtam erre beállítási lehetőséget.
  • FartingSquirrel
    #983
    Nem homályosak a távoli dolgok, ha megnézed, a sátornak a kötele pixeles.
    #982 Másrészt meg nem is lehet állítani. :D
  • AnuluWork #982
    Ezt hol lehet állÍtani?
  • mike01010101
    #981
    Én meg azt látom hogy DOF lehet túl erős, a távoli dolgok elhomályosítása. Egyébként idegesítő lehet, én is az éles látványt szeretem.
  • FartingSquirrel
    #980
    Én itt nem a képélességen látok homályt, hanem a fényeken valami fura effektet, mintha túl nagy lenne a kontraszt.
  • mike01010101
    #979
    Mikor éjjel arra jártam, nem hittem a szememnek, tényleg gyönyörü. Egész egyszerűen a legszebb játék a kategóriájában és így utólag már
    közepes hardwaren is csodásan fut high/ultra beállítással. A másik nyíltvilágú kedvencem a W3 nem fut igy ultrán és nem is ennyire szép ugyanazon a vason. Persze az is szép azért, de ez egy más szint. A Rock* megint megcsinálta :)
  • hapi
    #978
    Meg az egyik anti aliasing is hasonló homályt okoz
  • mike01010101
    #977
    Resolution scale kikapcsolás (ha esetleg nincs kikapcsolva) segíthet.
  • FartingSquirrel
    #976
    Mozdulatnaul áll, nem lehet motion blur. :D

    #972
    Amúgy lőhetnél még 1-2 képet más környezetben, mert ezen tényleg olyan, mint a köd.
  • Lebowski
    #975
    esetleg motion blur?
  • FartingSquirrel
    #974
    Talán a fényerő lett nagyon elállítva a patchtől...(??)
  • PiszkosFred
    #973
    Hat, rossz embertol kerdezed, en kazuarkent hulye vagyok ehhez :D
  • AnuluWork #972
    Egyébként, nem tudja valaki melyik rohadt beállítás csinálja ezt a ködöt vagy nem tudom mit?



    Egyszerűen megőrülök tőle, a patch óta van jelen.
  • AnuluWork #971
    Szerinted mitől? Reshade miatt? Mitől ennyire éles a textúra, amikor ingame simán elmos mindent?
  • AnuluWork #970
    Amúgy köszi. Működött faszán a tipphalmaz. ÉS JÓL IS NÉZ KI!
  • AnuluWork #969
    Egy GTX1080TI fut a gépében.
  • PiszkosFred
    #968
    A városi képsorok valami zseniálisan gyönyörűek.
  • AnuluWork #967
    "És akkor jött az erdőkerülő és kizavart mindenkit az erdőből." :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A végén a konfig. Nem is olyan vészes!
  • Voltan
    #966
    Igen, ezért is foglaltam össze, meg lementettem magamnak doksiban a jövőre nézve :)
  • PiszkosFred
    #965
    Ilyen videoknal mindig azzal kezdem, hogy megnezem a komment-szekciot, nem e foglalta ossze valaki az egeszet par mondatban :D

    #949
    Koszonom en is.
  • jarlaxxe
    #964
    Az új patch után felesleges ezzel foglalkozni, most lett olyan a játék amilyennek kiadáskor kellett volna lennie.
  • Alexease
    #963
    En is koszi!
    Bar en nem vagyok GFX-magus, inkabb jatszom mint nezegetem:)
    De amitol agyverzest kapok az "uj vilagban", a sok blog/vlog, ami sokszor jo, de a legtobbszor idegesito, idorablo stb. Miert nem lehetett a tablazatokat osszecsomagolni es letolthetove tenni?! Tudom, nezzuk vegig az 1 oras szofosast.
  • Voltan
    #962
    Egyébként ezek alapján belőttem egy gyakorlatilag ultra beállítást - értsd nem látszik semmi különbség játék közben a csutka ultrához képest- és valóban nyertem egy olyan 15 fps-t. OK, a gépem nem gyenge, de szerintem mások is simán elérhetnek hasonló eredményeket ezzel a kis segédlettel. Annyi, hogy ha bírja a vas, akkor a Lighting Quality-t szerintem érdemes ultrán hagyni, mert van különbség. Ahogy a videóban is mondják, mediumon is gyönyörű, de ultrán egészen álleejtősen brutál tud lenni, főleg sötétben, Saint Denis valami eszméletlen gyönyörű, olyan szinten, hogy én még ilyet nem láttam sehol máshol. Hihetetlen látványvilága van a játéknak.
  • Voltan
    #961
    Navégrevalaki :)
    Szívesen :D
  • oneal1
    #960
    ez nagyon király!!! köszi! :)
  • Ironman2
    #959
    Hú,kösz ezt nem is tudtam hogy van ilyen utasítás! Nekem is megmaradt a patch után az előző probléma hogy beakad a játék pár mp-re időközönként.De nekem helyreállította a hibát amit korábban irtam hogy a feladatkezelőben a részletek fülnél,az RDR2.exe fájlon nyomni kell egy jobb klikket,és az affinitás beállításainál,ki kell venni a 3-as,és 2-es processzormagot (mialatt fut a játék persze)
  • botyika
    #958
    hát én nem tudom mi történt, de patch után beirtam a paraméter cpuload izét, kitöröltem az egész settings könyvtárat hogy ne maradjanak a régi beállítások, mentések, és simán ment a játék. sőt, olyannyira ment, hogy alapokról kezdve szépen mindent fel tudtam húzni 3 benchmarkolás alatt. aztán 3 óra játék után gondoltam egyet és az egész grafikai részletesség csúszkát felhúztam maxra, és úgy is tökéletesen ment 6 vagy nemtudom hány órán keresztül, most léptem ki :D se fagyás, se szaggatás, se semmi. nagyon szép a játék. 3GB 1060as videókarin, sima vinyóról, 16 giga rammal fullhdben és egy régi i5-ös procival.
    Utoljára szerkesztette: botyika, 2019.11.14. 23:27:55
  • mike01010101
    #957
    Nálam most szebb és jobban fut mint bármilyen más játék. Erös középkategóriás a vasam, RAM-ban jobb. Kicsit dögögösen indult a megjelenés de úgy látom most már sinre kerül.
  • Árnyvadász
    #956
    Patch után: Valóban jobban fut. Érezhető, simább, majd lemérem mennyi az annyi. Az akadás megmaradt, de ritkább és hamarabb megszűnik, szóval ez már előrelépés. Illetve volt amikor nem is jött elő. (Természetesen a parancs be van írva.)

    Alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt. Nekem is átállított mindent. Picit feljebb tettem pár beállítást, de maradt a medium többségében. Egyelőre jól van ez így. DX12-en maradtam, mivel TAA alatt az élesebb képet ad leírások alapján és saját meglátás szerint is.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.11.14. 21:30:54
  • tobias88
    #955
    Fullscreen-ben volt valamiért a játék. Áttettem windowed borderless-be és nincs crash...
  • tobias88
    #954
    Eddig tökéletes volt, most új update után nálam is behal indulásnál
  • mike01010101
    #953
    A mai patch mindent elállított. Patch elött DX12-n voltan, utána vulkan-on, de most azzal is szépen fut, nem bántom.
  • FartingSquirrel
    #952
    Mellesleg most patch után toltam egy 30-40 percet, és nem volt eddig crash. (Először Vulkanon volt, de azon néha megreccent – DX-szel jobban fut.) Lehet, tényleg sikerült orvosolniuk a problémákat.
    (Mondjuk ezzel talán nem mindenki ért egyet, #947 . :D)
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2019.11.14. 20:12:40
  • FartingSquirrel
    #951
    Gondoltam is arra a Res Scale-re, de az azért magától nem szokott elállítódni... :D
  • mike01010101
    #950
    Megtaláltam, a Resolution scale cseszte el, azt kikapcsoltam és TAA <high>, FXAA <on>, MSAA <off>. Igy szép, éles és fut röccenés nélkül.
  • Voltan
    #949
    Van egy elég jó kétrészes videó, ahol minden grafikai beállítást (ok, a peccs előttiek) fel van sorolva, a fokozatok összehasonlítva, százalékosan megmutatva, hogy mennyi FPS-t nyertek a változtatgatással. Elég hasznos szerintem.

    Első rész
    Második rész

    Én is csináltam egy kis összefoglalót ez alapján, majdnem teljes :)

    Texture quality - ULTRA, minden más nagyon nagy romlás

    Anisotropic Filtering - Ultra - csak 1% difi, érdemes ultrán

    Lighting Quality - Ultra éjjel egy hardware hog High +8,7%, Medium +41,8!!!

    Global Illumination Quality - High és ultra között nincs látványban különbség, HIgh - +2,1%

    Shadow Quality - High nem sokkal csúnyább, alig észrevehető. High +4,8%

    Far Shadow Quality - Szinte semmi látható különbség nincs, high +0,5%

    Screen Space Ambient Occlusion - a fokozatok szinte semmilyen FPS különbséget nem adnak, viszont OFF-ban +5,9%, de a látvány SOKKAL rosszabb, szóval hagy bent.

    Reflection Quality - Ez egy igazi killer. High és Ultra között nem nagy a difi viszont High: +15,9%, Med: +20,1%, Low: +21,6.

    Mirror Reflection Quality - Ez csak tükörnél van, nincs nagy hatása az FPS-re, High-Ultra maradhat

    Water Quality - Medium +15,1% , Low + 19,0%, sokat eszik

    Volumetrics Quality - Nem nagyon látszik a különbség, apró. FPS-ben viszont több: High +4,8%, Medium +7,1%

    Particle Quality - Nincs fps jelentősége

    Tesselation Quality - Nincs FPS kül. Ultra és High között, a többi között is elhanyagolható +0,5%


    Advanced

    Near Volumetric Resolution - Kb, mint a volumetric alapnál. Nem látványos a difi. High +4,2%, Med +6,5%, Low +7,0%

    Far Volumetric Resolution - Itt sem látható a különbség, az FPS impact minimális Low-Med +1%

    Volumetric Lighting - Ultra - Med között nincs nagy difi, de FPS-t ad. High: +3,1%, Med-Low +4,2%

    Unlocked Vol. Raymatch Resolution - Nincs látvány difi nagyon, +0,5% FPS difi, nem lényeges

    Particle Lighting Quality - Nincs látvány difi, FPS sem nagyon Medium: +0,5%, Low +0,8% - nem lényeges

    Soft Shadows - Látványban nem sok a különbség, csak ha OFF. High-med +1,5%

    Grass Shadows - High és medium között nincs nagy difi, a low kicsit szarabbul néz ki. Medium: +1,5%, Low +2,1%

    Long Shadows - Ez jó effekt, Off +0,5%, ON Recommended

    Full Resolution SSAO - Abszolút nem látványos, de OFF +3,7% - OFF req

    Water Refraction Quality - Nem látványos a difi, de Medium +6,9%, Low +8,0% - MED REQ

    Water Reflection Quality - Ez jobban mutat high-on, és nem nagy az FPS difi: Med-Low +1,5%

    Water Physics Quality - Fullon ez FPS killer. Nem kell. Közepesen +3,5% a high-hoz képest. Közepesen érdemes

    Reflection MSAA - nem sok értelme van, OFF recommended

    Parallax Occlusion Mapping Quality - ULTRA mehet

    Decal Quality - ULTRA mehet

    Fur Quality - HIGH mehet

    Remélem, valakinek segít kicsit :)
  • PiszkosFred
    #948
    En is arra tippelek.

    Na, en is ujrakalibraltam a beallitasokat, ami eddig medium volt, az is high es akadas nelkul fut, nagyon stabilan :) Egyedul a volumetric dolgoakt es water refleciont nem mertem mediumnal nagyobbra egyelore.
  • AnuluWork #947
    Eddig ultrafaszán ment a kezdeti szerencsétlenkedés után. Ma csináltak vele valamit és minden egy kalap kakker. Nem viszi végig a benchmarkot, küldi közben megáll a történet, nem megy tovább a történetszál. Ez azért így borzasztó.
  • FartingSquirrel
    #946
    Btw, nekem ez a patch valamiért szinte mindent low-ra rakott (csak a textúra maradt ultrán, meg néhány dolog mediumra váltott), de még így se néz ki rosszul. :D