2918
banner
  • xido
    #2918
    3...egyszer volt egy saját lovam és közben egy másikat is elkezdtem puhítani...füttyre jött utánunk a nyereg nélküli is..így 3at tudtam vinni..1-1 ló meg egyet én vittem gyalog :)

    szerintem ha kitartóan szelidited a lovakat..vagy veszel az istállóban sokat,akkor mindet tudod hívni és emelheted a zsákmány számát :)
    Utoljára szerkesztette: xido, 2024.04.17. 19:18:39
  • Caliph
    #2917
    sajnos story módban nincs,csak online. két őzet el tudsz vinni,egyet a ló seggén egyet meg lasszóval húzol magad után
  • hawkie22
    #2916
    Még egy kérdés, hol tudok szerezni hunting wagont a sztori módban? Nagyon rossz így gyakorlatilag állatonként rohangálni a henteshez eladogatni.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2024.04.17. 16:28:02
  • AnuluWork #2915
  • AnuluWork #2914
    Detto.

    Anno PSen végigjátszottam, aztán csak a PCs változat szépsége miatt a PCs megjelenéskor újrakezdtem. Rengeteget változott a játék, majd kapott DLSS támogatást, de továbbra is megállapítható, hogy az egyik legszebb (ha nem a legszebb) és legrészletesebb open world ami valaha készült. Legalábbis szerintem.

    A 4. fejezet környékén hagytam abba PCn, de valahogy még mindig egy-egy küldire hetente felmegyek, vagy csak vadászni, vagy valami. Az Online rész ebben a formában nem érdekelt soha, viszont elképesztően feldobja az ember hangulatát, ha csak pár órára felugrik vele játszani.

  • hawkie22
    #2913
    A nyelvvel nincs bajom, 30+ éve beszélek angolul, szóval a történet megértésével nincs gondom. Inkább az idöhiány az, ami beleszól a játékba. :D
  • Caliph
    #2912
    kétszer már végigvittem én is nagyon faja. azért kell hozzá egy kis idegen nyelv tudás,hogy értsd is mi történik,de az AI rohamosan fejlődik,hamarosan odarakod a game mellé a telót,és egy az egyben fordítani fog neked....kicsit 80as évek hangalámondásos film feelingje lesz,de anno nem volt más,akkor jó volt az is :D én úgy ahogy tudok angolul,de kell a felirat is hogy teljes mértékben megértsem a szöveget
  • xido
    #2911
    Akkor kezdtem,mikor pc-n megjelent...mikor elértük az első open world tábort Valentine mellett..ott "megtört" a játék végérvényesen..bele is raktam vagy 100 órát,hogy nem haladtam a főküldiben..van benne online idő is...sokrszor félre is raktam hetekre-hónapokra..most 1-2 hete jutottam csak el a 4.fejezetbe :)..most mutat olyan 220 órát a steam mérő..
  • Plata
    #2910
    Én nem tudom hányszor toltam végig,na és rengeteg órám van online-ba.
  • hawkie22
    #2909
    GTA V-öt a mai napig nem fejeztem még be. :) Mindig félbemarad 2-3 óra játék után. De most megfogadtam, hogy a RDR2 után befejezem a GTA-t is. :)
  • Plata
    #2908
    GTA V-ben jók voltak a karakterek és kedveltem őket.
    RDR2-t kb öt év volt végig játszani. :D
    Elővételben vettem meg és valamikor tavaly fejeztem be.
    A vége be jött amikor más a főszereplő.
  • PiszkosFred
    #2907
    TWD-ben pont ezert tudtam mar az elso pillanattol, hogy Simon egy orult figura, mert tudtam, hogy Ogg zsenialisan kepes hozni az orult figurakat :) Es pont ezert nehezen tudtam komolyan venni Simont, mint Negan huseges jobbkezet, mert mindig Trevor az "oskaosz" jutott az eszembe :) Skizo helyzet volt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2024.04.16. 13:10:28
  • Caliph
    #2906
    azt én sem láttam,de nem hinném ... :D pedig egy szerethető karakter volt,főleg ha "jó" vonalon viszed végig :)
    amúgy a rockstar a fő karaktereit mindig a szinkronszínészről mintázza,tehát
    a szinkronszínész igazi külseje hasonlít a karakter külsejére,legalábbis többnyire :) igaz a gta 5re,és igaz erre is :P






    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.16. 12:42:01
  • Plata
    #2905
    Elvileg a farm és a többiek már nagyrészt megvoltak csinálva,csak végül nem lett belőle semmi,az embereket át vitték GTA-t heggeszteni az RDR-t pedig továbbiakban leszarták.
    Sztoriban én Arthurt nem nagyon kedveltem,ugyan nem láttam a túl a barátságon nevezetű filmet,de nekem úgy tünt Artúrt onnan kölcsönözték.
  • Caliph
    #2904
    szerintem a sztori is nagyon jó,én igazából egy dolgot sajnálok,hogy már nagyon a modern korba vitték be,tehát villamos stb,nem pedig az az igazi vadnyugat,hol csak a por,a ló meg a vonat volt :p úgy az 1870-80as évekre(a játék az 1899-1907ig tart az epilógiusssal. amikor olvastam hogy előzmény lett,visszább mentem volna az időben még egy kicsit :p. bár nagyon nem tehették meg mert akkor nem illeszkedik jól az első játékhoz. de lehet lesz még az előzménynek is előzménye :D egy új történet szállal,más szereplőkkel
    az eleje jön be nagyon a sztorinak,az első havas tábor,aztán a második a legjobban valentine mellett. ahogy haladnak délebbre már annyira nem jön be a hangulat
    ezért is örültem az epilógusnak,hogy megnyílt az igazi vad, nyugati rész,meg rohadtul élveztem,hogy farmhandként menj el ide a szekérrel ellátmányért,rivlizálás a szomszéd farmmal,tanítsd meg lovagolni a főni fiát,tereld vissza a kitört bikát az ólba,iszonyatosan megadta a hangulatot,nem is mentem saint dennis környékére csak ha muszáj volt :p
    el is mentettem az epilógus elejét,hogy ha bármikor kedvet kapok hozzá,újra tudjam kezdeni,meg a játék elejét is,valentineig,vagy még a kövi tábor is jó rhodes mellet,az eleje.Tök élveztem hogy el kellett menni a tábornak kajára vadászni,a tábor nélküled is élt,főtt a pöri a bográcsban ha volt miből főzni :D

    sokszor leszartam a küldiket,elmentem meleg ruhát venni,és fellovagoltam északra a havas hegyekbe vadászni,ott találtam a fehér arabs lovat is ami az egyik legjobb betörhető ló a játékban.. :)


    nagyon nagyon jó multit ,vagy akár roleplay szerót lehett volna ebből csinálni,saját farmmal,bizniszekkel mint a gta onlineban. lehettél volna rabló,de akár sheriff is egy kisvárosban és vadászhattál volna a rabló npc/playerekre(jobban megoldva mint a bounty hunter) rablóként lehetett volna valami bázisod ,ahova behordod a szajrét,és ostromolhatták volna a törvény őrei,míg ti véditek stb....

    áh a nosztalgia,csak a szépre emlékszünk :P

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.16. 11:39:37
  • Plata
    #2903
    Az a baj a sztori veszett unalmas,sajnos online tele van csalóval.
    Sztoriban csak a prológus jó,amikor nem töketlen Artúrral kell szerencsétlenkedni.
  • hawkie22
    #2902
    Nekem valamiért nem tölti be a modokat. Vagy én csinálok valamit rosszul?
  • Madi92
    #2901
    Szerintem ez csak akkor érvényes, ha multiplayer/online játszol. Én egy rakás modot használtam, sosem volt belőle baj SP-ben.
  • Plata
    #2900
    Szerintem is az epilógus a legjobb része.
    Nekem őszintén Artúr nem jön be,szerintem nem véletlen hogy nem csajozik és a barátnője helyett is inkább a bandát választja.
  • Caliph
    #2899
    pont ezt akartm irni,hogy virágboltit modolj,és tiltd le a net közeléből is,bár úgyse megy :p


    az epilógus nagyon faja,mint irtam korábban,kár hogy ilyenre nincs lehetőség az onlineban,mármint saját farm,tehenek állatok stb. bár amennyi csaló van meg ahogy otthagyták az online részét talán jobb is
  • Plata
    #2898
    Ezt úgy szokták csinálni hogy mondjuk C-re felteszik eredeti játékot és azzal játszanak rendesen,D-re meg egy virágbolti verziót és modolják.
  • hawkie22
    #2897
    Akkor hagyom a modokat, ennyit nem érnek meg. :)
  • Plata
    #2896
    Megpróbákhatod,hátha nem veszi észre,elvileg a magyarosításnak nevezett marhaságot is lehet futtatni sztoriban,ha online vagy ki kell kapcsolni.
    De ha jön frissítés és valamiért a játék észreveszi akkor bünti.
    Jó régen a GTA V-ből is sok embert bannoltak,mert felrakták magyarítást,karácsony után volt is sok rinya miatta hogy az ajátndék játékot bannolták mert felrakta magyarosítást.
  • hawkie22
    #2895
    Igen? Ennyire komolyan veszik? Ne már. Pedig van egy rakás tök jó mod.
  • Caliph
    #2894
    hát a vadnyugaton a lólopásért bünti jár :P
  • Plata
    #2892
    Minden modért bann jár,még a magyarosításért is,ha a játék észrevezi hogy bele piszkáltál.
  • hawkie22
    #2892
    Sziasztok!

    Tegnap elkezdtem a játékot, valami indíttatásból installáltam és végig akarom vinni, anno, amikor megjelent, valamiért félbehagytam relatíve az elején. A kérdésem, van olyan mod, amivel a wanted szintjét lehet csökkenteni? Rohadt idegesítö, hogy pl. városban kis túlzással csak beleütközöm valakibe, de már wanted vagyok. Most is véletlenül másnak a lovára szálltam fel a városban, mert nagyon hasonlított az enyémre, erre máris hárman ugrottak nekem, védtem magam, kiütöttem az egyiket, erre jött a wanted felirat, majd a seriff emberei szarrá löttek. Így nem poén.

    A másik kérdés, ti milyen modokat javasoltok, amik esetlegesen még jobbá tehetik a játékot?
  • Caliph
    #2891
    az már epilógus,mondhatni lezárás. érdemes végigvinni
  • Plata
    #2890
    Sztoriban nem tudom hogy van,mert a sztorit a mai napig nem tudtam végig vinni.
    És ha toltam is csak főküldetéseket.
    Jelenleg a mittomén miben vagyok.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miután Artúr feldobta a pacskert és egy tanyán éldegélünk John-al talán.
    :
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.15. 13:55:09
  • Caliph
    #2889
    igen,úgy is. de távcsővel messziről egyszerűbb amig nyugodtak,akkor kinézed az áldozatot és lehet menni.
    sőt őz nagyságú állatot pl meg is lasszózhatod lóról aztán leszállva magadhoz húzva késsel lehet végezni vele ami szintén perfekt bőrt ad :D de persze egyszerűbb fejbelőni :D
  • Plata
    #2888
    Csak távcsővel?
    Nekem úgy rémlik simán megcélozva is kiírja.
  • Caliph
    #2887
    távcsővel ránézel messziről irja mi az és hogy milyen a bőr. aztán idővel majd rááll a szemed
  • coolpet
    #2886
    Meg is van :)

    Már csak a mókusok, mosómedvék vadászatában kellene kicsit jobbnak lennem.
    Valamint a térkép oké hogy mutatja, hogy hol vannak az állatok, de ki tudja megkülönböztetni őket, az őzféléket, ha egyszer nem írja :)
  • Caliph
    #2885
    igen,meg fog jelenni idővel újra
  • coolpet
    #2884
    Köszi!

    Az upgrade is megvan, már csak bőröket kell szerezni.
    A White Arabian pacit is megtaláltam, de megöltek a farkasok.
    Utána hiába kerestem, campeltem vagy mentem le Watsons cabinig és vissza, nem volt ott.
    Fog még respawnolni?

    Köszi!
  • xFreex
    #2883
    Hentes nem tünik el csak mászkál a táborban. A tarisznya fejlesztéséhez kell venni a táborba bőrmüves szerszámokat és vannak egyéb előfeltételek. pl fejleszd a tábor gyógyszeres vagonját 2-szer.

    Core-ok nálam ha lehet mindig maxon vannak, mert pl a dead eye csík lemerülésekor még a core-t is használja lövöldözésre. Lényegében annyival több van ha maxon van.

    Ökölharcnál az "R" -el védekezel.

    O'Discroll ellenséges banda. Találkozni fogsz velük párszor. Vannak random események ahol ott vannak illetve néha betámadnak, vagy találsz kis tábort is amiben lézengenek, de lesz küldetés is ahol összecsapsz velük és megritkítod soraikat.
  • coolpet
    #2882
    Köszi, ez sokat segített, közben rájöttem erre arra.
    Horseshoes Overlookban vagyok már egy ideje, de a hentes eltűnt.
    Crafting asztal működik, majd megnézem.

    A Core-ok gond ha lemerülnek? Csak annyi, hogy lassabban töltődik vissza a stat?

    Ha kézi párbaj van, hogy a fenébe lehet védekezni? :)

    A TAB keréken közben észrevettem, hogy a 3 felső cucc aza 3 fő stathoz tartozik, és a nálam levő cuccok közöt görgővell tudok váltani.
    Az R-es váltást az itemek között azt tudom.

    Még valami: Az O'Discroll-ok hogy a fenébe van hogy csak néha jönnek vagy 5-6-an és lőnek? Van valami területük?

    Köszi!

  • Caliph
    #2881
    a szellemcsíkok azok nyomok. jobb alsó sarokban irja is hogy pl nyúl,farkas stb,ha követed,előbb utóbb találkozol azzal aki hagyta lesznek majd küldik ahol pl embert kell igy követni stb
    ha megnyomod rá a q betűt akkor dead módon kívül is lehet látni és követni,de előbb utóbb így elveszted és ismét frissíteni kell dead eye módban

    Hosea medvéje asszem legendary,később ha visszamész akkor dead eye módban sárga buborékokkal jelöli a nyomát aztán a szellemcsíkot követve előbb utóbb megtalálható. erős jószág,nagy kaliberű puska kell hozzá ( bolt action rifle pl) és fejre célozz. dead eye is segít.
    később lesz majd egy térképed ami jelöli a legendás állatok helyét,ezeket levadászod,aztán keress egy trappert(térképen állat mancs jelöli) és neki eladva a legendás cuccokat fel lehet oldani jól kinéző outfiteket(asszem több minden is kell majd még hozzájuk,de írja)

    tatyót a második fejezettől lehet fejleszteni,amikor a folyó menti táborba költöztök valentines mellé. a táborban a pearson nevű csávót keresd,ő a hentes,írja hogy melyik upgradehez milyen bőrre lesz szükség. általában perfect bőrök kellenek,szóval tisztán kell vadásznod a megfelelő puskával. pl egy mókusra ne shotgunnal lőj,mert kilyuggatja,arra íj kell,és gyártanod hozzá small game arrowot. őzre jó a távcsöves is,de tisztán fejlövéssel kell kilönőd. a bőr minőségét irja a jobb alsó sarokban amennyiben becélzod a célpontot vagy távcsővel ránézel. 3 csillag a perfect. ha megfelelő fegyverrel megfelelően vadászod le,akkor perfect is marad a bőr.(legendás állatot nem tudod elrontani,ha shotgunnal lyuggatod ki akkor is teljes értékű marad )
    ennél a csávónál tudsz vadászott állatot,húst is adományozni,ami növeli a tábor kaja szintjét. sok szájat kell etetni :) cserébe lesz pörkölt a bográcsban ami feltolja a statokat :)

    Tab keréken nem tudsz rárakni semmit,minden adott hozzá. több kerék is van,az első a fegyveres,a második a személyes a harmadik a lovadhoz tartozik. ha megnyomod a tabot,felül irja is hogy R betűvel tudsz váltani. az item wheelen ugyanúgy lehet navigálni mint a fegyveresen,E és Q betűvel választhatod ki a kaják közül melyiket szeretnéd megenni. így lehet váltani a flaskák között is,a lovas keréken pedig a lóhoz tartozó flaskák vannak.

    utsó. ami a lovadra story módban eltűnik ha meghalsz. legendás állatok bőre is el fog tűnni,de elvileg az automatikusan a trapperhez kerül mintha elvitted volna. ez netes info,még sose teszteltem,szal ha legendás állatot öltél akkor az a biztos ha életben maradsz és elkerülöd a bajt amig a trapperhez nem érsz. legendás állaton kívül kb minden más értéktelen,egy rakás állat van a pályán,lősz másikat.

    ha megnyomod a B betűt azzal megnyitod a táskádat. itt elérhetsz mindent ami nálad van,felvett jegyzetek,levelek,térképek,tatyóban lévő kaják italok növények minden...

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.08.13. 00:58:03
  • coolpet
    #2880
    Sziasztok!

    Elkezdtem vele játszani, és hát lennének kérdéseim :)

    Első, hogy a deadeye bekapcsoláskor, amikor nem vagyok harcban látok 'szellem' csíkokat.
    Azok mit jelentenek?

    Más: A Hosea medve vadászós küldijében megölt a medve. Visszamentem, mégegyszer megölt.
    Harmadszor már nem volt ott. annak annyi?

    Még más: Hogy lehet a tatyót fejleszteni, mert állat nyúzáskor azt mondja tele vagyok szórjak ki pár cuccot. Pedig szoktam sütni, eladni.

    Továbbá: Hogy lehet a TAB kerékre cuccokat rátenni, ha pl sült húst szeretnék?

    Még más: ha meghalok, eltűnik a lovamról a loot, medvebőr stb. Visszamegyek ahol a lovam volt, vagy ahol meghaltam, de a környéken nincsenek. Ezek elvesznek?

    Köszi!
  • Caliph
    #2879
    és 50 dollár ha jól látom,18000jó magyar forint,20 ha dollár= euro lesz a váltás :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.08.08. 10:03:35