2918
banner
  • eddie999
    #1154
    Szia! HA a Ctrl+Z-re nem reagál és az Alt-F2-re azt írja ki, hogy támogatott játék kell a funkcióhoz az miért van? Illetve nagyon sokszor Alt-F2-re sem reagál semmit. Hozzá teszem nem ebben a játékban próbáltam, de a játék benne van a támogatott játékok között.
  • mike01010101
    #1153
    Ilyennel már többször összefutottam, wanted nélkül ki lehet őket nyírni és kirobbantani a széfet.
  • RJoco
    #1152
    Hát ez vicces volt. Épp lovagolok vissza az éjszakában az új táborunkba, mikor hallom, hogy valaki kalapál valamit.
    Ahogy közelebb értem úgy el is zavartak, úgyhogy tisztes távolból az új távcsövesemmel leszedtem mind a kettőt.
    Aztán látom, hogy egy széfet ütlegeltek egy 10 kilós kalapáccsal, de nem jutottak semmire.
    Szerencsére volt nálam dinamit, így 40 dolcsi ütötte a markom.
    És még a kocsijukat is eladtam, az plusz 15.
    Kiraboltam a rablókat
  • RJoco
    #1151
    Volt, bőven. De úgy néz ki, hogy helyrerakták.
    Mondjuk nekem szerencsém volt, mert driver frissítés után már ment és azóta is, csak néha a net miatt szívtam/szívok.
  • MarkBlade
    #1150
    Azért olvastam hogy volt bosszankodás bőven. :) de megvan már.. fel is raktam délután teszt.. van valami közösség online játékra? Valaki? Discord? Lehet priviben is..
  • RJoco
    #1149
    Mi már játszunk :D
  • MarkBlade
    #1148
    Ennyiért már megveszem.. remélhetőleg játszható is lesz már :D
  • AnuluWork #1147
    Tehát,

    GF Experience/Settings/Enable experimental features pipa

    Majd ingame: CTRL+Z a teljes lehetőségekért, ott freestyle (F3), ott belövöd a beállításokat, majd ha képeket akarsz készíteni ugyanezeket beállítod a photo effektekért: ALT+F2

    Én úgy lövöm a képeket, hogy ha látok valami jó anyagot, témát, akkor megállítom, F6, majd beállítom a belövendő képet, és az F2vel beállított beállításokkal (ami nálam megegyezik az ingame beállításokkal) photomódban F1 és lőn kép. Ha nagyon jó a kompozíció, bal gomb is, hogy mentse a SC mappába is. (A GFE képeket a users/sajátnév/Videos/Red Dead Redemption II mappába teszi a képeket PNG formátumban.)

    Freestyke beállításokat du megadom, de viszem a srácaimat úszni, most esély nincs belépni. Egyébként mindegy mi van belőve, még ingame is kell szarakodni mind a fényerővel, mind a beállításokkal, hogy tökéletes legyen.


    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2019.11.23. 08:11:09
  • Ironman2
    #1146
    Fényképezd le a mobiloddal!

    Hú mekkora troll lettem most!
  • bajgunar
    #1145
    CDKey -en meg -42%. £ 34.99 (14k HUF) PAYPAL2019 -el meg £ 34.29
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2019.11.22. 22:26:02
  • FartingSquirrel
    #1144
    Lehet, hogy noob kérdés, de hogy lehet úgy screenshotot csinálni a játékban, hogy az Nvidia-filteres beállítások is látsszanak rajta?
    Ha Nvidia Ansellel csinálom, már akkor leveszi róla a filtert, amikor megnyílik a fotómód, ha a játék fotómódjával, akkor meg csak simán nem lesz rajta a képen.
    Csináltam előtte-utána képeket, de mind a két verzió ugyanúgy néz ki...

    Update: hagyományos screenshottal sikerült.
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2019.11.22. 22:12:35
  • FartingSquirrel
    #1143
    Ez egy nagyon jó kérdés, engem is érdekelne.
  • FartingSquirrel
    #1142
    Azért a játék beépített Photo Mode-ja elég szegényes. Kb. csak kontrasztot tudsz benne állítani, meg mélységélességet. Az Nvidia Ansel sokkal hasznosabb.
  • FartingSquirrel
    #1141
    Neki tényleg nagyon durva képei vannak.
    Amúgy szerintem a monitorod beállításait is érdemes próbálgatnod – nekem, mióta megvan a monitorom, van benne egy nagyobb kontrasztú beállítás, amit játékokhoz/filmekhez használok, főleg a sötét jeleneteknél hasznos.

    Amúgy én a Color és a Brightness beállításaival szöszöltem, a Colorban kicsit melegebbre is vettem a színeket, szerintem megy a western hangulathoz. Arra jöttem rá, hogy elég nagyon minimálisan állítgatni az értékeket, maximum 10–15%-ban. És ha pl. fényes nappal szépnek tűnik, nem biztos, hogy borús időben vagy éjjel is az lesz, úgyhogy mindig finomítgattam rajta.

    De azért én is kíváncsi lennék Anulu beállításaira. :D
    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2019.11.22. 21:19:43
  • RJoco
    #1140
    Most nézem, hogy átállította a játék a beállítást DX12-ről Vulkánra. Igazán nem tűnt fel változás. Szép.
    Feltettem az új driver-t az Experience-cel.
    Ezt a játékot találta meg utoljára. Pedig ott van ahol a GTAV.
    Szerinte kb. mindent minimumra kellene állítanom, de azért a 2K-s felbontást javasolja... Nem piszkáltam, alacsonyon semmi nincs.
    A hang is rendben a beállítások bogarászása után is.
  • mike01010101
    #1139
    Azóta nem dobott ki és vagy 5-6 órát nyomtam egyvégtében.
    Egyébként az 5. fejezthez értem, valami eszméletlen. Csak azért nem írok jelzőket, mert elfogytak. Ha összetenném a W3 + F4 + Ac:Origin+Mass Effect2 és megszoroznám kettővel akkor kapnám azt az értékek amennyire én élvezem ezt.

    Egyébként játék közben folyamatosan a fordításra gondolok, irtózatos sok szöveg van benne és szinte lehetetlen a folyamatos játék nélkül fordítani annyira speciális a tegezés-magázás, ahogy egymást is mr. xy vagy miss xy-nak hívják a táborban, de van akik szerintem tegeződnek (John, Dutch, Lenny stb) és ehhez kell igazítani a szövegeket. Ha majd egyszer egy csapat nekiáll, én biztos beszállok, de ez embertelen nagy munka lesz. Kicsit előreszaladtam, utoljára a Masseffect 2-nél volt ekkora kedvem fordítani (le is fordítottam mindent ami volt :))
  • PiszkosFred
    #1138
    Hasznald, majd az igy keszitett kepeket toltsd fel a rockstar profilodba es kesz is, weben mar lathato is a produktum.

    A korabban leirt modszer persze konnyebb/gyorsabb.
  • Plata
    #1137
    Igen azt meg találtam.
  • eddie999
    #1136
    Köszi! Így tettem.
  • PiszkosFred
    #1135
    De van kezbe foghato - akar szelfire is alkalmas - "kamera", amely ugyanugy mukodik, csak a vilag nem all meg kozben nyilvanvaloan.
  • Plata
    #1134
    Online-ban nincs foto mód.
    Csak azzal játszom.
  • Ironman2
    #1133
    Ezeknek a döntéseknek később lesz valami hatása,vagy csak egyszeri alkalom az egész? Gondolok pl amikor Valentine-be menet először vinni kell a csajokat,és egy fehér lovat kell visszavinni a gazdájához,el is lehet menni az esemény mellett,igaz a lányok egyből megjegyzést is tesznek rá,de meg lehet menteni a lovat is ha akarjuk,és szépen megköszöni a gazda.Vagy pl mikor a szikla peremén lóg az ürge,és ki lehet nyirni,vagy megmenteni? Én az utóbbit választottam.
  • Lebowski
    #1132
    Játékban F6-ot megnyomod és előjön a "fotó-mód" - szinte mindent be tudsz állítani effektektől kezdve élességen át, bármit. Pontosan ebben a módban is körbe tudod forgatni a kamerát, ahogy szeretnéd, pont ahogy Ironman írja, csak ez játékon belüli megoldás. A képeket Esc-et nyomva a Social club-ot kiválasztva is fel tudod őket tölteni a saját kis oldaladra (most pontosan fejből nem tudom, hogy mi az elérés, de szerintem egyértelmű kell legyen). a gépeden pedig itt találod: C:\Users\{Username}\Documents\Red Dead Redemption 2\Profiles\{profilenumber}\, de ha jól tudom nem sima kép (jpg/png) kiterjesztésűek, így a megnyitásuk körülményes.
    Utoljára szerkesztette: Lebowski, 2019.11.22. 14:37:52
  • Voltan
    #1131
    Ez se rossz, nálam is hasonló. Viszont azért Anulu képei tényleg bődületesek, nagyon kíváncsi vagyok a beállításokra.
  • Ironman2
    #1130
    Van az Nvidia Ansel,alt+f1,és a win10 is kiirja a játék elején,melyik billentyüvel lehet képet lopni a játékból.Van beépített képlopója a win10 rendszernek.
    Én az Nvidia Ansel-t kedvelem,mert konkrétan nemcsak képet lehet lopni,hanem megállítod a játékot,és forgatni is lehet a kemerát 360 fokban,az adott pillanatról,és tudod szerkeszteni a képet is,effekteket hozzáadni,meg még sok opció van benne.

    Én Voltan leírása alapján állítgattam,és nagyon jó lett! Néhány dolgot mediumra kellett állítani,meg offolni,de látványban még így is szép,és megfelel nekem.
    #949
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.22. 12:06:37
  • Plata
    #1129
    Hogy csináltok képeket a játékban?
    Nekem print screen meghülyül RDR2-ben,nem csinál képet vagy csak percekkel később.
    Másik hogy a játék a múltkori patch után elállította a grafikát nekem megint,de nem foglalkoztam eddig vele,amit ultrára rakott azt highra változtattam,a többivel nem törődtem,de tegnap gondoltam be állítgatom.
    Nem kellett volna,akárhányszor be mentem a beállításokba elment a hang.
    Újra kellett indítani a játékot is és a hangkezelőben újra bekapcsolni a hangszórót.Hangkezelő szerint ugyanis nincs csatlakoztatva hangszóró.
    Pár próbálkozás után inkább hagytam a csudába.
    De nagyon nem értem hogy tudja az RDR2 grafikai beállítása kilőni a hangot?
  • PiszkosFred
    #1128
    Csatlakozom! :) Akarhogy csurom, csavarom, valahogy eg es fold a lenti kepek es az en kepeim/latvanyvilagom. Na nem, mintha panaszkodnek mert lenyugoz a latvany es imadom, amelyet ki tudok hozni 50-60 fps melle, de ha csak par csuszkaval picit lehet meg javitani rajta - elettelibbe tenni - akkor az erdekel. :)

    Nalam ilyen egy este varosi kornyezetben:

  • botyika
    #1127
    hát igen, sajnos ez már nagyon kijön a fiatalabb generációnál, akik "nem nőttek fel" a pécével, csak nyomogatják mint a barom, közben azt se tudják mi a felépítése, mi történik benne, stb.. nekik találták ki a konzolt.
  • Alexease
    #1126
    Sokaknak "nagy az igenyuk":D Amikor latom, a desktop ki van csempezve ikonnal, a taskbar alapjan tucat hatter program fut, megy a bongeszo, a zenelejatszo, a letoltes es torrent; amugy Win7 meg esetleg meg notebook is; a net valszeg wifi-s, amit a fel vilag hasznal, gyokketto pinggel, akkor felesleges azon ragodni, miert fagy, nem megy, lassu stb:D Eleve nonstop online a program (az offline resze is), a social club, a mobil app, a mentes, a "vedelem" es egyebek miatt; valszeg jol megvan farigcsalva, de valamennyi "szinkron csuszas" utan ledobja a lancot;) Egy 2millios konfig valamit segithet, de X hozzaallassal az is kinyirhato; a PC elsosorban nem jatekgep, nem jatekkonzol; szamitogeokent kell kezelni, amin jatekot is futtat az ember.
  • ToMy_
    #1125
    Greenmangaming -en 44 ajró, ennél jobb nem valószínű, hogy lesz mostanában. +még egy 5-ös csomag meglepetést is adnak hozzá.
  • Alexease
    #1124
    Valszeg ez is ismert, de ha nem, talan hasznos (es esetleg SPOILER!)

    Meg a konzolos alapjan keszul(hetett), de valszeg nagyreszt megegyezik, dinamikus, ki-bekapcsolhhato dolgokkal es reszletesseggel: https://rdr2map.com

    Ugyanaz, mint az elozo (az alapjan), de sajat, statikus jelolesekkel: https://alexease.hu/rdr2map

    Csinaltam egy ketszer nagyobb felbontasu terkepet is (JPG: 800MByte, PSB: 10GByte :D), az meg nyers. Majd ha "megjelenik" a PC-s, esetleg lesz frissitett konyv, akkor az alapjan tervezet kulon-kulon terkepeket a speci, egyedi, kulonleges, helyekrol, gyukjthetokrol, feladatokrol stb. Ami majd a tortenet vege utan jo lesz a boklaszashoz es felfedezeshez:)
  • Voltan
    #1123
    Te, áruld már el a GeF Experience filter beállításaidat! Mókolgattam vele, de a képek alapján a te beállításaid szebbek, mint az enyémek :)
  • botyika
    #1122
    egyébként nem értem min csodálkozol, steam letöltéssel (ami nem mellesleg letöltés mellett telepít is, és alapban a steam csomó erőforrást lefoglal, plusz a sávszélt is tök hazavágja) és még emellé beraksz egy másik letöltést és csodálkozol hogy a játék meg nem akar elindulni? nem az RS hulladék hanem te nem értesz a számítógépekhez.
  • botyika
    #1121
    patch előtt nekem dx12-ön volt, patch után úgy nagyon rossz volt, áttettem vulkánra és ott most szuper
  • tobias88
    #1120
    Én azért tettem dx12re mert vulcannal kidobott. Aztán jött patch és most megint fagyogat. Lehet vissza kéne térni Vulcanra ezek szerint
  • Árnyvadász
    #1119
    Trapper (amiről én biztosan tudok és jártam is többször ott) az Emerald farmon túl van, de a térképen ha kiválasztod a jelek közül a Trapper ikont, megmutatja hol van pontosan. (Ez működik minden más ikontípusnál is. Okos dolognak tartom.) Medve bőrrel kapcsolatban: Ilyenkor nem lehet újra levadászni?

    Nekem sima medve bőröm veszett el így. A többi szerencsére (medve, bölény - amikkel eddig legendással találkoztam) a trappernél kötött ki. Bár megjegyzem, azért nem adott érte túl sok pénzt. Értem ezalatt az oda, meg vissza lovaglással töltött időt szerintem nem érte meg.

    Időközben találtam egy fasza oldalt:
    RDR info

    (Lehet volt már róla szó, nekem új. Rengeteg infó van, hátha hasznos lesz valakinek.)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.11.22. 09:59:18
  • PiszkosFred
    #1118
    Mivel ezek nagyon ritka es egyedi cuccok (a legandary nyuzott bor), igy elvileg halal eseten a rendszer automatikusan eljuttatja a trapperhez es tudsz kraftolni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.22. 09:52:42
  • botyika
    #1117
    te gépedben van a probléma én ugyanis simán töltök fel le és már a játék indítása előtt megy a fel-le töltés a háttérben, a játékot semmiben nem befolyásolja, pedig elég régi a gépem. régi i5 proci, win7, viszont 16 gb ramom van, szerintem azért fagy neked mert kevés a memód ennyi folyamatot futtatni.
  • erasmus4
    #1116
    Megöltem a legendás medvét, olvastam hogy valami trapperhez kell vinni eladni a bőrét, de mivel sehol nem találtam a térkép se jelezte, lóra raktam és csináltam tovább a dolgomat, az egyik questnél utazás közben megtámadtak az O'valakik és megöltek, a környéken éledtem de a lovon már nem volt ott a medvebőr, ezt most buktam?
  • mike01010101
    #1115
    Ámen :)