2949
banner
  • Ironman2
    #1025
    Nálam meg nincs ilyen fájl,akkor azért indult el nekem elsőre.
  • DevLupius
    #1024
    Nem szoktam meglepődni, mert mindig előre gondolkodok :)
    5 SSD-n van 5 rendszerem attól függ, hogy éppen miben fejlesztek. Most bedobtam még egy lemezt tesztnek.
    Átneveztem a dll-t, ha valami másnak kell visszanevezem.
    Viszont meglett a hiba, már mások is visszajeleztek, hogy ezzel működik nekik is.
    A lényeg, hogy nem adtam fel mint általában mindenki, hanem addig kerestem a megoldást még meg nem találtam.
    Bár ezt mondhatnám el az alkalmazottaimról is, azok megállapítják valamiről hogy hibás és kész, majd megoldja valaki más.
    ...
    A játék medium-high -ra lőtte be magát, ránézésre 60 fps, szépen fut 2560*1080 -ban.

  • Ssenkradlive
    #1023
    az "okosságot"-írásról még neked annyit végszóként : hogyha valaki van olyan hülye hogy annyira "izgatottan várja már mikor tud végre lóra ülni,és kalandozni", hogy azért kockára teszi a gépét, annak csak sok sikert tudok kívánni... :)
    Ennyit a blődségekről mára...XD
    Részemről OFF.
  • Ssenkradlive
    #1022
    De mint mondtam, részemről befejeztem.
    Ez aRdR játék fóruma.
    Fasza jó "hardveres" fórumok vannak, ezek oda valók.
    Csináljatok amit akartok, nekem lesz munkám. XD ....
  • Ssenkradlive
    #1021
    Nem értelmezted jól amit írtam.
    1 : A kiadó azért "hülye", mert kiadja szarul optimalizáltan és félkészen,
    2: A felhasználó meg azért "hülye", mert ezt tetézi azzal hogy izgalmában ostoba félinformációk alapján a kellő tudással nem rendelkezve, szétb@ssza a saját gépét....XD

    A kiadott program sz@r, "házilag" nem javítható, mert alapvető programozási hibákkal érkezett. Meg kell várni a javítást, nincs mit tenni.
    Ezen mi nem érthető ???
  • Ssenkradlive
    #1020
    És kitörölted a System32-ből a Vulkan driver support-ot hogy elindítsd a játékot ??? XD...
    Most qrtad el a tiszta telepítésed...XD
    Esetleg ha más program nem fog elindulni, azért ne lepődj majd meg...

    Jó én feladom. Csináljátok, sok sikert. :)
  • Ironman2
    #1019
    Ennyi "okosságot" már régen olvastam! Ne is haragudj,de úgy beszélsz,mintha a felhasználó lenne a hülye,mert megvett valamit,és nem tudja használni.Persze hogy mindenki ilyenkor keresi a hibát a gépében is szoftveresen,és hardveresen,mikor izgatottan várja már mikor tud végre lóra ülni,és kalandozni.És bosszúsan,hozzátéve.Nem a felhasználó a hülye,hanem az aki hibásan ránkeresztette ezt a béta verziót!
  • Ssenkradlive
    #1018
    DeVlupius : Nyugodj már meg, 99,9% hogy nem a gépedben van a hiba, nem dől össze a világ, ha még várnod kell pár napig, miért lenne hardver hibád ??? Az egy szem excited unexpectedly hiba miatt ??? Ne írj már hülyeségeket, újratelepíteni az egész gépet, mert egy program nem indul ??? XD.... Mondjuk ha rég volt már tiszta telepítésed akkor legalább annak volt haszna...XD

    Rjoco : Még mielőtt itt munka után képeket töltögetnék neked : most beírtam a Google keresőbe kíváncsiságképpen hogy : windows 10 update disable,
    és vagy ötven találatot hozott videókkal ábrákkal satöbbi... Most én nem ellenőriztem őket, mert amit alább írtam fejből nyomtam, de biztos vagyok benne hogy találsz használhatót... XD

    Ironman2 : Ez felveti a tipikus kérdést : Ha a haverod kútba ugrik, akkor te gondolkodás nélkül utána ugrasz ? Pláne ha nem is haver hanem egy ismeretlen... Hál istennek amit az msconfig-ban tudsz állítani a virtuális többmagos kezelésen az szándékoltan "hülyebiztos", igazán nagy kárt a Bios-ban tudnál okozni a maghasználat kalibrálásnál, de neked is azt írom : Nem az kellene hogy legyen az első, hogy végiggondolod hogy tudod-e mit csinálsz, és ha nem akkor utána nézel ???

    Mer´ annyira viszket a seggetek hogy nem bírjátok elindítani azt a qrva gémet, hogy gondolkodás nélkül kockára teszitek a - jó esetben - több százezer forintos gépeitek "testi épségét"...XD

    Srácok én az első Intel 80186-286 procik óta "űzöm az ipart" a mai napig, nem csak papírom van róla, hanem a gyakorlatban is. Gépeket építek, telepítek, karbantartok. Ma is dolgoztam, nem fogok nektek itt még egy kis esti túlórát végezni a RdR kedvéért sem. :)
    Nem mintha védeni szeretném a Rockstar Games-t, mert tényleg botrányosan szar állapotban adták ki ezt, de az is igaz hogy PC-re kiadni a legnehezebb valamit, nem csak a "hardverek" sokszínűsége, hanem nem kis részben a felhasználók idiotizmusa miatt is...XD

    Ős PC-s ként én is azt mondom, hogy aki elsősorban játszani szeretne annak ajánlottabb konzolt venni mert egyszerűbb lesz az élete, mert aki nem veszi tudomásul hogy még akár egy sokmilliós "csúcsgépet" vásárolva nem szán rá ajánlottan hetente, de legalább havonta egyszer egy 5-6-órát hogy a saját gépét hardveresen és szoftveresen karbantartsa, annak a gépe egy fos lészen...

    Én azt nem értem, hogy egy-két kattintással elérhetőek professzionális leírások még magyarul is, a PC-működéséről bármilyen témában.
    Ekkora gond lenne ezeket megtalálni ?


  • DevLupius
    #1017
    Megvan a megoldás.
    Egy fórumban találtam egy hozzászólást amiben ezt említették.
    C:\Windows\System32\amdvlk64.dll
    Ezt a fájlt kellett töröli.

  • PiszkosFred
    #1016
    Friss bios mar elkepzelheto, hogy gyogyszer a bajra, de a telepites helye teljesen mindegy, amig szabad kezet adsz a launchernek, a telepitesi mappanak es a rdr2.exe-nek. Nalam az egyik ssdn van, es az a telepites megelt mar ket ssd-t es egy win7-rol win10-re valtast is, vagyis nem ott lesz a gond.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.16. 21:24:25
  • DevLupius
    #1015
    Már csak a vga firmware update és bios update maradt.
    Lehet az a baja, hogy nem a C:\ meghajtón van?
    Telepítette valaki másik meghajtóra?

    Egy napja játszok azzal, hogy játszani tudjak vele.
    Azt hiszem új szintre lépett ez a játék :)
    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.11.16. 21:21:29
  • Ironman2
    #1014
    Az a legszomorúbb hogy az ember kiad érte húszezer ft-ot,és kap cserébe egy hibás szart.Várni kellett volna nekik még vele a kiadással,addig meg szépen optimalizálhatták volna tovább.Ja persze,igy könnyű a tesztelés,ha ráeresztik a felhasználókra.
    Ezt ők is tudták hogy nem minden konfigon tud futni,ha meg odairnak egy béta jelet,akkor fele annyian se vették volna meg.Rafináltak!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.16. 20:45:20
  • DevLupius
    #1013
    Újratelepítettem a windowst, a legfrissebb verzió, csili-vili minden driver , de még mindig ugyanazt a hibát adja.
    Valami hardverhiba lehet, már arra gyanakszom.
    Mondjuk az fura, hogy minden fut csak ez nem, na de hát :)
    Van bárki akinek még most sem sikerült elindítania?

    Ja, az összes tippet trükköt kipróbáltam megint.
    Nem szoktam feladni a dolgokat, pont egy napja próbálom indulásra bírni.

    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.11.16. 20:32:20
  • Ironman2
    #1012
    Processzor affinítás állítását nem én találtam ki,az egy megoldás volt a sok közül a laggolásra.Elmondthatnád hogy az miért lenne káros a gépemre,ha a játék miatt ki-be kapcsolom az utolsó 2 magot a beállításnál! Érdekelne,mert ahhoz a részéhez nem értek.
  • Ssenkradlive
    #1011
    1. Nekem is Win10 fut. Most is.
    2. Ha te a futtatásba el kezded írni hogy : services.msc és már a "serv"-nél nem dobja fel a szolgáltatásokat, akkor neked olyan Win10-ed van, amit még senki sem látott...XD
    Bocs, de ez egy alapvető futtatási parancs,az"adminisztrátori eszközök" alfajból, nincs olyan alap "custom" telepített windows amiben (többek közt) ez a parancs nem élne...
  • Montanosz
    #1010
    sztem vásárlás előtt várj egy pár javítást még
  • cleric
    #1009
    1909 a legújabb Windows 10.
    Szerintem ne kapcsoljátok ki a frissítést, sokkal több gond lesz vele később.

    ---

    A fiam gépében egy 1050 2 GB-os kártya volt, amin először futott normálisan 1920-ban a játék (texture medium, minden más low/medium), de a városban szaggatott (ezen a BES javított, de nem szüntette meg teljesen). A legutóbbi patch óta viszont nem tudom 1920-ra állítani a felbontást, mert low texture esetén is túllépi a videomemória limitet.
    Tettem bele próbából egy 1050 Ti 4 GB-os kártyát, ezen jó ultra texture és kb. medium minden más beállítással (játszható, de lenne még mit heggeszteni rajta).
    Ez alapján nyilván vennem kéne neki a jelenleginél jobb karit, de nem tudok sokat rákölteni. Ezek jöhetnek szóba:
    1050 Ti 4 GB 48e
    1650 4 GB 50e
    1660 6 GB 63e
    Melyiket javasoljátok, van valakinek ezek közül, amin jól megy? A 6GB jelent valamit RDR2-nél?
    i5 4670 és 16 GB RAM van még.
  • RJoco
    #1008
    Nekem már az 1903-as verzió van, build-ra 18362.476-ot ír.
    De ez sem volt a szeptemberi újratelepítésig.
    Addig valamilyen 18xx volt.
    A 1703 már jó régi.
    Mondjuk ettől függetlenül a frissítéseknek fel kellene menniük. De ki tudja.
    Ebben az 1903-asban elcsesztek pár dolgot. Pl. a sticky notes-ot lecserélték új, rondábbra és nem tudom, hova kellene tennem a régi rendszerből való fájlt, hogy visszahozza. Az új máshol tárolja őket.
  • RJoco
    #1007
    W10 alatt hiába írod be. Nincs ilyen.
    A frissítés nem kikapcsolható.
    Ezen sírt mindenki már a megjelenés pillanatában.
    Elég rég volt, de azóta sem változott semmi.
    Lehet tiltani IP címeket (még a megjelenéskor ilyenről olvasgattam, azóta nem foglalkoztam vele), meg még ki tudja, milyen trükkök vannak.
    Az biztos, hogy, ha elég gyakran lövöd ki a frissítési szolgáltatást feladatkezelővel, mikor épp letöltené azt, akkor egyszer majd csak olyan hibába fut, hogy többet nem tud frissíteni.
    Én jártam így. Fél évig kiírta, hogy leállításnál, újraindításnál frissít, de sosem tette.
    Nem direkt csináltam, de a netem sebességéből adódóan ne akkor akarjon frissítést letölteni, mikor neteznék...

    Szóval légyszi rakj fel pár képernyőlövést a kikapcsolás menetéről!
  • Montanosz
    #1006
    erről eszembejutott egy ismerősöm aki 4X telepitette ujra a windózt egy nap mert nem indult neki valami várva várt játék aztán csak a net framework uj verzioja kelett volna hozzá amiről persze nem is halott :-D
  • PiszkosFred
    #1005
    Nagy igazsag az, amit irsz, de ne felejtsd el, a ketsegbeesett ember a legvaratlanabb helyekrol var es neha talal segitseget :) Nalam pl megoldotta a szaggatas gondjat a BES hasznalata (cpu limit 96%-ra) az i5-os konfigon. Tudtam vele jatszani egy hetig aranylag normalisan. Nyilvan, ment a picsaba a BES abban a percben, ahogy a Rockstar javitotta a hibat, egy napig ment is normalisan a regi konfigomon, teszteltem, hasznaltam, nalam megoldottak az egyetlen elofordulo problemat (tegnap megjott az uj gep, feltem, hogy lesz valami gubanc a verzio valtassal, de megy mint a kisangyal ezen is a jatek - mar amennyit egy 1060-at megenged, nyilvan).

    Szoval azon tul, hogy tenyleg jobb varni es turelmesnek lenni, mint sirni kesobb egy rossz otlet miatt:
  • komiki
    #1004
    Teljesen jogos és én köszönöm hogy beírtad.Ez már vicc kategoria ami itt van.Türelem emberek türelem.Én is szívok vele. A megjelenéskor nem volt semmi gondom két napig.aztán azóta el sem indult egyszer sem.igaz én nem buzeráltam semmit,mert tudom hogy ment.i7-es proci 16 giga meg egy rx 580minden ultra volt meg high és meg sem röccent.Nyugi srácok lovagolunk mi még a nyugaton eleget meg is unjuk majd :)
    Utoljára szerkesztette: komiki, 2019.11.16. 18:16:30
  • Ssenkradlive
    #1003
    Bocs srácok no offense, tudom itt mindenki profi pcguru (XD) de látom én itt is, és más RdR fórumokon is megy az egetverő ostobaságok egymással való megosztása hogy hogyan kell indulásra bírni a játékot, de óva intenék mindenkit ilyen processzor affinitások állítgatásától, meg driverekkel szórakozástól a registry-ben turkálásról nem is beszélve ( ezt más fórumon írta valami "agyas") amikor bocs , de többségeteknek az OP-rendszer alapvető működtetése , és funkciói is gondot okoznak...
    Magyarul nem szégyen azt bevallani legalább magadnak hogy mint egyszerű user fingod nincs arról hogy sokszor mit babrálsz...XD

    Az egy másik téma hogy jól van-e ez így hogy egy új játék ilyen állapotban jön ki, de vegyétek tudomásul hogy jelenleg szar, és ne tegyétek tönkre a saját gépeteket feleslegesen hanem gyakoroljatok egy kis türelmet...

    Szerintem bölcsebb dolog lenne...
  • Ssenkradlive
    #1002
    Ne bassz már fel...

    beírod a keresőbe : services msc.
    megnyitod. Szolgáltatások asszem' magyarul.
    Megkeresed a Windows update fület, dupla klikk, service status (szolgáltatás állapota ) letiltás, + a startup type (indítás típusa) disable-re állítás, apply, azt kész van....

    Ez egy alap dolog.
  • Ironman2
    #1001
    Arra én is kiváncsi vagyok hogy lehet kikapcsolni a win10-ben a frissitést,mert még nincs olyan továbbra se benne,csak késleltetni lehet ha jól tudom.
  • DevLupius
    #1000
    A profil bemásolás és a vírusirtó kikapcsolás sem segített.

    Ja, lehet hogy 1703-as win verzió miatt van, még kikapcsoltam régebben a frissítést.
  • Ironman2
    #999
    Nálam még a 2 processzormag affinítás kikapcsolása oldja meg a laggolási problémát.Ugyanúgy fennál a patch óta.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.16. 14:22:17
  • Ssenkradlive
    #998
    Na, akkor én is "vígasztallak" kicsit. XD

    Az előző patch-ig ugyanez volt nekem is, nálam az megoldotta elindult, nekem szerencsém volt, de még látom a hivatalos fórumon hogy még mindíg rengetegen szívnak. Ez egy szarul portolt játék lett, ezt kell sajnos vásárlóként neked is tudomásul venned.
    - Rockstar Supportot felejtsd el. Inkompetensek, és fingjuk sincs mi a gondod. Olvass vissza, mint írtam én is már a második "operátort" küldtem el a k*rv@ anyjába, mert hülye közhelyeken kívül más értelmeset nem mondott.
    - Nvidia Drivert ne cserélgesd, az egy makacsul terjedő ostoba urban legend hogy bármilyen programnál segít, több kárt teszel vele mint hasznot, higgy nekem.
    Kénytelen leszel kivárni a következő patch-et, állítólag dolgoznak rajta ezerrel. Ez van.
    Egy dolgot még kipróbálhatsz. :[URL=https://files.fm/u/wawk8yr3][/URL]
    Ezt töltsd le, és írd felül a Users\Sajátgép\Documents\Rockstar Games mappában lévőket. Ezek a gyári beállítások, egy értelmes ember rakta ezt fel a hivatalosra, és állítólag sokaknak segített. És utána ha elindul, ne "buzeráld" a beállításokat, hanem lapíts a következő javításig. XD

    Sajnos ez a game jelenleg ilyen állapotban van. Remélem ez segíteni fog, egyébként jó várakozást...XD
  • RJoco
    #997
    Nekem ezt akkor dobta, amikor átállítottam DX12-ről Vulkánra.
    Töröltem a config fájlt, generált egy újat és elindult.

    A W10 hogy nincs frissítve?
    Az mindig frissíti magát.
    Nekem épp ma frissítette, de enélkül is ment korábban a játék.

    Nézz bele abba a config fájlba, hogy mibe is akarja indítani. Van akinek így fut, van akinek úgy.
    Jah, és az nvidia programja nálam nem fut. Mert adott esetben még akár az is bele tud nyúlni a játék beállításaiba.
  • Ironman2
    #996
    Igen,azt is irták korábban! Meg azt is hogy ki kell kapcsolni a virusvédelmet,nem elég a kivételekbe berakni..De állítólag ez az új peccs ami volt a héten már orvosolta ezt a hibát.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.16. 14:05:38
  • DevLupius
    #995
    Lehet az a baja, hogy a windows 10 nincs frissítve?
  • DevLupius
    #994
    Mondom mit próbáltam:
    - VGA driver
    - audió driver
    - kiegészítő alkalmazások újratelepítése
    - Launcher és játék admin módban
    - teljes képernyő opt. kikapcs
    - paraméterezett indítás -cpuLoadRebalancing
    - Tűzfal, vírus kivét hozzáadás
    - profil fájlok törlése
    - teljes újratelepítés
    - első 2 procimag engedélyezése

    Kezdek kifogyni az ötletekből.
    Még visszarakok egy régebbi vga drivert 441.12. hátha


    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2019.11.16. 13:27:22
  • Ironman2
    #993
    A parancsikonon a kompatibilitás résznél,állitsd be adminisztrátor módra,és kapcsold be ott a teljes képernyős otimalizálás letiltását is!

    https://support.rockstargames.com/articles/360037892194/Red-Dead-Redemption-2-on-PC-exited-unexpectedly
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.11.16. 13:17:34
  • DevLupius
    #992
    A driver frissítések már megvoltak és a Redistributables mappából is újraraktam mindent.

  • DevLupius
    #991
    Sziasztok, gondoltam kipróbálom, de a játék másképpen gondolja :(
    Sehogy sem indul, mi a megoldás?

  • Ironman2
    #990
    Üdv a GTA világában!
  • FartingSquirrel
    #989
    Nem hiszem, hogy van. Nálam is kevesebbet lát, mint amennyi valójában van, és másoktól is hallottam ezt.
  • AnuluWork #988
    4GBs kártyám van, de csak 3,2Gb vesz észre. Azon felül nem enged állítani. (A GTA4nél volt hasonló anno, persze más kártyával!) Van erre patch, vagy csak nálam jön elő? (GF980 4GB)
  • FartingSquirrel
    #987
    Borzalmas a játék mentési rendszere. Nem ment soha, kb. csak küldetések elején és végén, talán.
    Az meg külön poén, hogy minden egyes elindítás után néhány perccel megkérdezi, hogy felül akarom-e írni az előző automentést.
  • tobias88
    #986
    Mikor kellene mentenie a játéknak? Most megint kifagyott küldetés közben negyed óra után. Nem hogy a checkpointot nem töltötte vissza, de az előző küldetés végére dobott vissza 10 percnyi lovaglásra.