3195
Fallout 76
  • PiszkosFred
    #2955
    Nem csak te :) Ezért írtam, hogy "De csak ritkan, mivel korulmenyes nagyon a menurendszer, ha nem muszaj, nem eroltetem :)"

    Tényleg mellőzöm a használatát, csak akkor darálom le - de akkor mindent -, amikor már súlycsökkentő perkekkel is sok helyet foglalnak a zsebemben (stashra meg nem hat a perk, se armor prefix, így ott nem tárolok lőszert). Ledarálni az aránylag egyszerű és bejár egy hónapig. :D

    Előfizetőként dugig van a scrapboxom alapanyaggal, nagyon spéci szituációnak kell lennie, hogy ne gyártsak hanem konvertáljak. Gyártani jobban megéri, mert van Legendary perkem és sima perkem is +ammo mennyiségre.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.22. 16:41:51
  • lammaer
    #2954
    Leírva olyan szépen hangzik, de én agyfaszt kapok a váltogatásnal attól a menürendszertől meg a lassúságától. Ipari mennyiség átkonvertálására szerintem használhatatlan... minden tiszteletem ha van türelmed hozzá :)
  • PiszkosFred
    #2953
    Jaja, ez a legjobb megoldás/forrás nálam is, főleg úgy, hogy 30 000 a cap limit, így ha közel vagyok ehhez a mennyiséghez és nem akarom, hogy minden megszerzett további cap a "kukában" landoljon (30k után nem számolja tovább, ez akkor ciki főleg, ha nem figyelsz és 28k-nál eladsz egy több ezres cuccot a vendor mashineban), akkor vagy a robot árusoktól veszel Ballistic Fibert (az mindig kell az armor javításhoz) vagy lőszert a játékosok boltjaiból 1c/db áron.
  • Cassell
    #2952
    Köszi a gyors választ akkor hagyom egyelőre. Level 35 körül a Farmhand nevű csodafegyverrel zúztam de most level 42esen már nem jön be ez a bully boy taktika, viszont ahogy láttam sok player 1 capert árul lőszereket, az is fele annyi mintha a bolti vendornál venném meg..
  • PiszkosFred
    #2951
    Anno ingyen kaptuk a season 1 "tablajanak" egyik rewardjakent, majd utana meg lehet szerezni 1xxx darab gold bulionert is a Raidereknel, kis repu is eleg hozza. Vagyis, szerintem ne vedd meg 500 Atomert, annyit nem er, ha lesz majd eleg aranyrudad, akkor kesobb majd megveszed a tervrajzot a raiderektol.

    A lenyege az, amit leirtal. A felesleges loszert - amely csak a helyet fogja mert nem hasznalod -, le tudod "daralni" pontokert. Ezeket a pontokat a gep meg bevaltja olyan ammora, amit tenylegesen hasznalsz. Ennyi a haszna, se tobb, se kevesebb. En minden loszert elrakok amit talalok a vilagban, sajnalom otthagyni (plusz a perkek es armor prefixek miatt rengeteg sulycsokkento hatasom van loszerre, igy alig van sulyuk), igy amikor osszejon par ezer 10mm/.308, stb. "lom" loszer, akkor bevaltom oket. De csak ritkan, mivel korulmenyes nagyon a menurendszer, ha nem muszaj, nem eroltetem :)

    En 0.50-t szoktam csinalni belole, mert 5mm-s gatlingot meg 0.50-os gepagyut hasznalok. 5mm loszer van boven (a Daily Opsokban az ellenfelek 20-60 darab/ellenfel dobaljak igy van annyi, hogy mar nem tudom hova tenni), de a 0.50-es loszer ritkabb (DO-ban sem dobjak ugy, mint az 5mm-t), igy elobb azt konvertalok es ha kell meg par ezer, akkor gyartok.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.22. 08:05:34
  • Cassell
    #2950
    Sziasztok!

    Ennek az Ammor converternek van haszna hosszabb távon? Most látom az atomic shopban 500 próbáltam olvasgatni, az elve nagyjából érthető, hogy x lőszert beteszel kapsz pontot amiből y lőszert vehetsz, valahol írták hogy nyílvesszőt könnyű craftolni az mehet bele de ahogy én néztem az adhesive vagy micsoda se vet fel szóval semmivel sem könnyebb mint a többi jóságot... valakinek személyes tapasztalat?
  • PiszkosFred
    #2949
    Elvileg igen, látnod kellene a csapattagok vendor ikonjánál, hogy van e csapattagnak elérhető shelterje vagy nincs. Megmondom őszintén, sosem figyeltem, de elvileg mutatja :) Anélkül nem, ahogy te is láttad, illetve nem láttad...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.20. 14:14:12
  • harras25
    #2948
    Akkor ha csapatban vagyok valakikkel akkor látom. Oké, köszi.
  • PiszkosFred
    #2947
    Sehol, ha csak nem vagy partiban vele. Én is úgy szoktam, hogy odaugrom a közeli vendoros bázishoz (az legalább jelzi) és végignézem a bázist, hátha van egy ajtó vagy akna a shelterhez. Ha nincs, akkor következő.

    Tipp: a weeklyben van most az 5 shelteres challenge, azt meg tudod csinálni ugyanannál a játékosnál, ha ötször ki-be mászkálsz ugyanazon shelterből.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.20. 12:37:25
  • harras25
    #2946
    Azt hol látom a térképen, hogy a többi játékos épített-e sheltert ? Van mikor ez a challenge, meglátogatni a másik bunkerét, de nem túl jó mindenkit végiglátogatni, hogy ki épített ilyet.
  • harras25
    #2945
    Akkor ezt majd megnézem én is :)))
  • lammaer
    #2944
    Gyere a facebook csoportba, 2 órával ezelőt pont keresett egy level 8-as újonc játszótársat

    https://www.facebook.com/groups/fallout76hun/
  • Megamax
    #2943
    Udv, van olyan jatekos aki most kezdte ezt a jatekot? Egyedul kicsit unalmas.
  • harras25
    #2942
    Mindenben egyetértek.

    Régen belenyúltam a perkekbe hogy tudjak rakétatornyot telepíteni aztán elfelejtettem a home defense 3 -at visszacserélni az action girl 3-ra és órákig nem értettem miért fáradok.
    A Fact Finderre gondoltam én is de nem akarok sokat bíbelődni a perkekkel. A modokat meg kerülöm, van elég baj a nettel, windowssal meg a többivel.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.01.05. 13:41:00
  • PiszkosFred
    #2941
    Mostanság nem nyúltam xbowhoz, de úgy emlékszem, hogy régen a rifleman perkek (is) hatottak rá, plusz minden egyéb extra, ami a rifle fegyverekre is hatott (tank killer, stb.), azzal tudtad a sebzését felnyomni.

    De lehet, hogy azóta ezt már javították/módosították, főleg annak fényében, hogy időközben megjöttek a játékba a Bowok is, mint új fegyvertípusok, így az Archer perkek lehet átvették ezt a szerepet.

    Én a Fact Finderes csúzliba szerettem bele (BoS elején kapjuk meg), és sokáig bohóckodtam gunslinger kiosztással, csak baromi unalmas volt minden boss vagy nagyobb esemény előtt visszarakni a gatlingra vagy esetleg a commandora - remélem jön hamarosan a perk layout menedzser, amit igértek. Tudom, van rá mod, de inkább nem modolok, ha nem muszáj.
  • harras25
    #2940
    Volt hogy kvázi egyedül kellett csinálnom a DO-t mert egy 22-es szintű szervezte a csapatot de látszott, fogalma sincs hol van és hova kellene állnia, a többiek ott is hagyták, maradtam vele egyedül.

    Lvl 160 körül vagyok de kábé 40 szintlépés óta nem kezeltem a perkeket, csak az általad javasolt legendaryt vettem fel.
    Egész mostanáig, mert azon gondolkodom, kis fegyverekkel lájtos barangolást csinálok, crossbow val akartam kezdeni, Aztán 44-es pisztollyal. De összesen egy crossbow perket találtam, hát, ezzel hamar feladtam hogy 80-at sebez és egyesével lő. Jöhet a pisztoly.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.01.05. 13:07:40
  • PiszkosFred
    #2939
    DO-kat 90%-ban egyedül nyomom, nem nagyon várok arra, hogy összejöjjön a csapat, mert amíg nincs normális kommunikáció, addig eléggé nehézkes. Van amikor belépek egy DO csapatba és már fél órája lenyomták, már nem jönnek újabb menetre. Van, hogy belépek, de csak ketten csináljuk, a többiek nem. Ritka, hogy a bónusz aktiválása után mindenki egyből csinálja :)

    Egyedül játszva meg könnyű, heavy gunner perkekkel PA-ban. Van egy explosive vampire gatlingom extra bashinggal, plusz egy vampire limbes 0.5-ös gépágyúm (előbbi a népekre, utóbbi a bossra) és 8-9 perc körül megvagyok egyedül. Ha blood eagles az ellenfél, akkor 8 alatt is kész és van tier 3-as ajándék is, ha slowing/melee robotok, akkor 9-10 perc (a robotok annyian jönnek, mint az oroszok) és tier 2.

    Nem tudom új/kis szintű karakterrel milyen, egyszer akarok majd kezdeni egy új karriert, de egyelőre elég nekem ez amostani, még ez is csak 200+ szintű, miközben néha körülöttem több ezresek is rohangálnak :D
  • harras25
    #2938
    DO-ra egyedül nem mennék.
    A CT-k meg mintha csak a bónuszokért lennének tényleg, nem is mozognak együtt.

    Barátom egyébként mérges a challenge rendszerre, szerinte el lett rontva a játék lassú felfedezős barangolós jellege. Persze semmi sem kötelező, a challenge-k rávezetnek a játék olyan aspektusaira amit amúgy nem használnék.
    Hétvégén így játszottam kicsit, eljutni Red Rocket MegaStoptól Sunnytopig, nem nagy távolság, hát, óriási volt a nyüzsgés, Bloodbugok, Dagadt Feral Ghoulok, Supermutantok, meg egy Schorchbeast is megjelent és szórta a gyalogságot. Még jó hogy egymást is irtották míg az én lábam meg patkányhordák rágták.
  • PiszkosFred
    #2937
    Mert mindig a játékoshoz/hozzád viszonyít a rendszer, te vagy a kiindulási pont.

    Ahhoz, hogy a teljes bónuszt megkapd (a csapat típusának megfelelően, lásd Ops team, casual team, events team, stb), ahhoz a többi 1-3 játékossal kell egy partyban lenned legalább X ideig - ezt jelzi a progress csík. Ha letelik az X perc, a csapattagság állandóra kerül és megkapjátok a bónuszt. Ha te lépsz be egy kész 3 fős csapatba utoljára, akkor abban a pillanatban a másik három tagnál már aktív a *3 bónusz, de nálad még nem. Ők ilyenkor a te neved mellett látják a progress csíkot, te pedig az ő neveik mellett. Ha végigmegy a csík, akkor a *3 bónuszból *4 lesz, mert te is teljesértékű tag lettél (addig is rád csak az 1 fős bónusz hat, rájuk meg a már eleve meglevő 3 fős)

    Ha egyedül szólózva játszol, még akkor is érdemes egy egyfős csapatot létrehozni, mert így megkapod az *1 bónuszt. Pl Casual csapatnál az a plusz intelligencia több XP/kill-t ér, az events, daily ops, stb. csapatnál meg +25% XP-t, stb. Sokan nem használják ki ezt, pedig érdemes.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.05. 11:41:43
  • harras25
    #2936
    A Daily opsok nál mikor összeáll a csapat egy bónusz csík elkezd növekedni a többieknél, nálam nem. Ez hogy működik ?
  • PiszkosFred
    #2935
    Nem. Nem növeli meg. Inkább kiegészíti. A shelter egy önálló terület, és annak a területnek a budget mennyisége többszöröse, mint az eredeti camp budget, amihez nem nyúl hozzá. Igaz, van pár dolog, amit a bunkerben nem lehet építeni, csak a felszínen a táborodban.

    Officereknél mindig találsz ilyen Silo Code nevezetű cuccot, ami két számot vagy betűt tartalmaz, az egy részlet a heti atomkódból. Weben mindig látni fogod, hogy melyik silóban mi a kód.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.21. 12:34:43
  • harras25
    #2934
    Ja hogy a shelter pont megnöveli a campot ? Köszi ezt nem tudtam.
    És azt sem, hogy az officereknél a nukleáris kód van.
    Egyik atomomhoz megtaláltam a kódot a neten. A másodiknál viszont csak az előző heti volt még fenn

    Köszi a válaszokat,
  • PiszkosFred
    #2933
    Hogy sötétebb e, azt nem tudom, nem tűnt fel. Könnyebbséget nem tudom, nálam eddig is 1-2 shot volt minden a gatlinggal (igaz, most próbálok szórakozni egy gunslinger builddel) és most is.

    Hat, a shelter ajtóknak nagyon kicsi a budget követelménye, valamit bonts vissza, mást nem tudsz csinálni. A jó hír az, hogy a Shelterben 3-4x akkora a budget így ott aztán lehet építeni bőven.

    Elvileg jónak kellene lennie, ha a fegyveredet módosította ultracitera, akkor tudnia kellene kezelni a hozzá való ultracite lőszert.

    Nagyon sokáig nem tárolod, mert hetente megsemmisülnek a kódok, újat kell vadászni. Ha atombombát akarsz ledobni, ezek a kódok kellenek majd hozzá. Az atombunkerben hetente változik a kód, ezért kell hetente újabb és újabb officereket levadászni. Neten van szerencsére egy oldal, ami mindig mutatja az adott heti kódot, így annyira nem vészes a dolog. (lejutni a bunker mélyére már inkább)
  • harras25
    #2932
    meg van a legendary perk amit javasoltál, negyediknek vettem fel

    az új frissítés óta:
    - sötétebb lett minden
    - könnyebbek az ellenfelek
    - a sheltert a bázisra hogy lehet letenni, ha eddig valaki komolyan vette és full budgetre építette ? Plusz hely sincsen ?

    Régi kérdéseim:
    - ultracite ammo miért nem jó nem ultracite fegyverbe ? Egy csomót csináltam...
    - ezek a kódszámos rádiós scorch officerek milyen jelentőséggel bírnak ? Rengeteget megöltem már és könyvet írhatnék a betűkből és számokból ha tudnám hol tárolom és minek

    Utoljára szerkesztette: harras25, 2020.12.21. 08:59:25
  • PiszkosFred
    #2931
    FC toltesre hasznalj Legendary Perket es menj el Watogaba vagy valamelyik kutatobazisra, hadd lojjenek a robik :)

    Fluxot en ugy szoktam, hogy ha mar lekestem a SBQ-t, akkor a nuke teruleten minden novenyt vegigporszivozok. Altalaban a Crimson az, ami ritkabb, de a tobbibol van mindig annyi, hogy tudj csinalni egy parat (mass van raktaron dogivel), plusz jatekosok boltjaibol felvasarlom azokat, amelyeket olcson raktak be. Altalaban magamnak farmolom a geart, igy nem nagyon tartok ezekbol tobbszazat, hogy tudjak cserelni vele cuccokat, de mindig van a bankban par tucatnyi.

    Ezert irtam, hogy mazlim van, mert egyelore a DO-ban az 5mm aranytalanul sok jon vissza (foleg a robotokbol) :) Probaltam minden mas kaliberrel is, de ott tenyleg csak az altalad emlitett mennyiseget dobtak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.08. 08:05:20
  • harras25
    #2930
    Az enyém cserkész egyenruhás... Ezt választották akikről mintáztam.

    A Daily Opsok az .50-es géppuskához 8-16 lőszert adnak hullánként meg a végén 200-at. Ez nulla.... A társam shitgunnal nyomul, ő is ugyanennyi shellt kap. Neki kánaán.
    Persze a sok stimpak kárpótol engem is.

    DO -ra a négy fusion core meghajtású energiagatlingom közül viszem azt amelyik oda illik (anti supertmutant vagy antirobot pl). De FC-t egyáltalnán nem ad vissza a DO, hiába néztem a neten a trükköket. A fluxokat meg hogy magamnak csináljak nem találok a pályán, nuke becsapódási helyeken sem.
  • harras25
    #2929
    Ráadásul a régi falloutokban a szúnyog direkt antipowerarmor enemy volt, tuti beszúrt a páncél résein és el se lehetett futni.

    A VATS-ot én a New Vegas óta csak ezekre használom.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2020.12.08. 06:36:19
  • harras25
    #2928
    Az az idegesítő mikor a patkányok akkor vannak a sarkamban mikor pont valami fontos dolgom lenne.
    Van hogy molotovot dobok a lábaim közé....

    Ezek a defend workplace eventek a legbecsapósabbak. Nem arra gondolok hogy az utolsó molerat nem hajlandó kibójni a föld alól.
    Hanem hogy egyik alkalommal egy hullám patkány, a rakétatornyoknak nem gond.
    De a MIre-ben.... 3x20 fő Angler lvl 50-100-ig.
    De az se volt semmi, hogy igaz hogy ketten voltunk teamben, de 3 Scorchbeast. Persze a generátort és a ládákat lőtték ki először. És mikor valamelyik végre meghalt fennakadt a fán. Ki se tudtam lootolni. Érdekes, a barátomnak a földre esett, máshogy látta a saját monitorján.
  • PiszkosFred
    #2927
    Hát hja, VATS megy nálam is, de amikor vannak 4-5en, akkor az első két-három ellenfélre elmegy az AP és utána lövöldözni kell :) Mondjuk ilyenkor vagy felugrok valamire és onnan lövök, vagy folyamatosan hátrálok és akkor amikor ezek a nyüvesek követnek, pont elém kerülnek és nincs gond. Csak, nem mindenhol van hely ugrálni és/vagy hátrálni, ezek a vakondpatkányok meg szinte mindenhol előbukkannak. Még a több méter vastagságú acélpadlón is keresztüljönnek/spawnolnak a drágák, (helló Bethesda logika) ha jól számolom, már a negyedik FO játékban, gond nélkül... :D

    A putrid prefixszel rendelkező Mole Ratst utálom a leginkább, az még PA-t is úgy harapja, mintha papírból lenne a páncél.
  • lammaer
    #2926
    "Egyedül a molerats vagy kutya/farkas ellenfeleket utálom, mert azok meg egyfolytában rohangálnak a ládad körül és miközben rágják a bokádat"

    Dettó, a szunyog még szarabb mert az mérgez is, az ellen meg a PA nem annyira véd...
    ilyenkor szoktam VATSolni egyet...

    Én is gatlingpárti vagyok amúgy.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.12.07. 14:55:30
  • PiszkosFred
    #2925
    Igen, a "vendorba kirakott" cucc is a stashban van tárolva. Ahogy az egyes álványok, polcok, stb. esetében is.

    Szólsz vkinek és az ő segítségével. Vagy ha előfizető vagy, akkor a Private World megmarad üresen is 15 percig, így van időd átcuccolni (én így szoktam, odaugrom a Vault76 elé, ledobálom a cuccokat, belépek a második karakterrel és felszedem)
  • PiszkosFred
    #2924
    Nagyon sajnálom a pisztolyokat én is. Western revolvert nagyon szerettem használni poénból a nyugati lowlvl részeken, volt egy feelingje. De most már csak nagycsúzlival mindenfelé.

    Szerencsém van, mert gatlingom van vampire+exp kombinációval, ami eléggé csít szagú, mert képtelen vagyok meghalni mindaddig, amíg találnak a lövéseim, azok pedig találnak, illetve az ammo utánpótlás is bőven jó, hiszen a Daily Opsban a hullákban talált lőszer mindig a kezedben tartott fegyverhez esik, és az 5mmből egy-egy leölt ellenfélben 60 darabnyi jön, így tripla annyi lőszerrel jövök ki a buliból, mint amivel kezdtem. Egyedül a molerats vagy kutya/farkas ellenfeleket utálom, mert azok meg egyfolytában rohangálnak a ládad körül és miközben rágják a bokádat, nehéz őket becélozni, ellentétben a többi lomhább és nagydarab ellenféllel, akik nem keringenek körülötted.

    Nálam szerencsére a gatling nem nagy túlságosan a karakterhez képest... Mondjuk amikor előkapom a minigunt, akkor épp' csak nem esik orra, az tényleg majdnem akkora, mint maga a karakter :)

  • harras25
    #2923
    Ha több karakterem van lehet egy pályán ? Nem értem hogy adhatnám át. Vagy a bázis ugyanaz ?

    Úgy vettem észre, a vendorban elhelyezett termék nem tehermentesíti a ládát.
  • PiszkosFred
    #2922
    > Első kérdésem, a known planból mindet eldobhatom ? Attól még nem felejtek el sparheitet csinálni hogy már nincs meg a gyári kezelési utasítás ? Sok súlya van a ládában a sok tervnek.

    Igen, ami "know" az már megismert/megtanult terv, így a karaktered számára már nem fontos. Azt érdemes észben tartani,h ogy ha kezdesz második karaktert is - bankosnak vagy ilyesmi -, akkor annak újra meg kell tanulnia ezeket, nem account szintű a tervek ismerete. Vagyis, első esetben eladhatod/eldobhatod, második esetben add át és tanuld meg a többi karaktereddel.

    Egy-egy plan súly 0.25, ami lófing ránézésre, de amikor van már 30+ darab, az szép extra súlyfelesleget képez, mind a stashben, mind a karaker zsebeiben. Én a helyedben inkább beraknám a vendor-gépedbe és meghirdetném 50-100 kupakos áron, hátha kell valakinek valami belőle. Nyilván ami ritkán és drágább terv, azt többért. Érdemes tájékozódni előtte az egyes tervek árfolyamáról.
  • harras25
    #2921
    Hát, van egy .50-es géppuskám három csillaggal, azt 60 szinttel ezelőtt szereztem és mindenkit gyorsan kicsinál, azóta is a legjobb fegyverem.
    Néha túlzásnak érzem a hogy a sovány csaj karakterem 38 kilós géppuskával lő csípőből, a hátán meg 3000 lőszernyi heveder. De mióta a leggyengébb ellenfél is lvl 50-es és falkákban jönnek mindig mindenhol, pláne eventeknél, le kellett szoknom a kis pisztolykákról.
  • harras25
    #2920
    Nálam sokáig rózsaszínek voltak a karakterek meg a csövek.....
  • harras25
    #2919
    Sziasztok

    Egy éve játszok a játékkal.
    Armor race 100/100 meg van :)))

    De néhány dolgot még most sem értek. És néha mintha utálna a játék....

    Első kérdésem, a known planból mindet eldobhatom ? Attól még nem felejtek el sparheitet csinálni hogy már nincs meg a gyári kezelési utasítás ? Sok súlya van a ládában a sok tervnek.

  • Andule
    #2918
    Vagom, h a Wastelander mar szintkoveteses insta (mert azt vegigtoltam meg) de en pont nem arrol beszelek hisz a sztori kuldiket nem lehet tobben egyszerre csinalni mert csak egy valaki lesz a leader es csak neki lez meg. (Annyira meg nem egy nagy was ist das h tobbszor vegigvigye az ember a haverjaval csak h neki is meglegyen). Sima, perpill eventkent "funkcionalo" ujrazhato kuldikre gondolok amit meg akar elvezetes is lehetne kozosen farmolni. (Felolem lehetne main story Q is csinalhato kozosen ha mindneki megkapna a progresst ha ugyanazon a statuszon van Q kezdekor az allapotuk.)
  • PiszkosFred
    #2917
    Töröld le a user/doku/my games/fallout 76 mappát (vagy mozgasd át máshova addig) és hagyd, hogy a játék kreálja újra az alap beállításokat!

    Plusz rakd be a tűzfal/vírusírtó kivételei közé a játékot, az sosem árt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.02. 16:38:34
  • Alanw
    #2916
    Szia,elsöre azt mondanám probalkozz vga driver frissitéssel.