3194
Fallout 76
  • harras25
    #3074
    Nos meg van a jetpack rotorlapátokkal. De utóbbiak csak dísznek vannak.

    Viszont elkezdett kiakadni a játék. Okát nem tudom, De a daily ops utolsó percében elég szemét dolog, hogy ellövöm a lőszert de mire visszatölt pont vége az egésznek, semmi díjat nem kapok.
    Nem tudom miért, pár napja kezdte el ezt a kilépegetést.
    A steam ellenőrizte az integritást, nem talált hibát.
  • PiszkosFred
    #3073
    Nem, nem dobod le a nalad levo junk cuccokat. Ugyanaz a szabaly vonatkozik a daily opsra, mint minden public group eventre (amelyekben van egy felkialtojel is es kapsz treasure note-t is a jutalmak kozott, ha vegeztel a raider/settler fokuldetessel), vagyis nincs "halalbuntetes".
  • harras25
    #3072
    Na igen a vampire cucc elég jó

    Daily opsban ha meghalok akkor is meg kell keresnem a lootom ha nem akarom elveszteni ? Elég nehéz ügy ha már a végén sikerül megmurdelni.
  • PiszkosFred
    #3071
    Hát, nálam a stashben van minden PA-ból 1-1 darab, mert ki tudja mikor lesz rá szükség :) (plusz, ha a Chassisra felrakod a darabokat, akkor azt inventoryba visszavéve is csak 10 kiló, nem pedig darabonként számolja, így elférnek)

    Mindig van nálam egy PA vészhelyzet esetére, de nagyon ritkán hordom. Secret service armort hordok (Vanguard prefixszel vagyis minél nagyobb az életerőm, annál nagyobb a def és res), Vampire fegyverekkel (expl. + vampire gatling és vampire +10% aimdmg 5mm gépágyú), így ha folyamatosan tudok sebezni, nem esik le az életerőm 80% alá.
  • harras25
    #3070
    Chassis mindig van a ládámban mert néha szétszkreppelem őket véletlenül
    Még rosszabb mikor PA-ban szkreppelek és azt is beadja amit rajtam van nem PA, de amúgy mégis rajtam van,

    Akkor nem is használsz már PA-t ?
  • PiszkosFred
    #3069
    Elvileg igen, bár mindig attól függ, hogy milyen szituációban nézed, mert mindegyik másra alkalmas. De a T-65 az újnak számít, a Wastelanders-szel jött be és endgame cuccnak minősül, főleg a statjai alapján elég sokan hordják.

    Ultracite PA-t nem használtam sosem, X01-esem volt egy időben, amikor SBQ-t vadásztam vagy atomokat dobáltunk sűrűbben, illetve amikor lomokat gyűjtöttem, akkor volt rajtam sokat az Excavator a plusz súly miatt, de ahogy bejött a F1st előfizetés és vele a scrapbox, azóta leraktam és azóta is a stashban porosodik és foglalja a 10 kilós Chasis a helyet :D
  • harras25
    #3068
    Hát, ez volt az utolsó szezpn fődíja és mikor bütykölöm a pa-t a mod menú felhozza mint lehetséges modot, csak nincs meg minden alkatrész hozzá. Neten láttam hogy ez nem biztos hogy elég.

    Ha jól látom a T-65-ös jobb mint az ultracite power armor ?
  • PiszkosFred
    #3067
    Crafting szempontból a pure és stable flux ugyanaz, csak a megnevezés megmaradt a régi rendszerből.

    Jet Pack esetében az egy skin, nézd meg, hogy a leírásban szerepel e, hogy melyik PA-ra rakható. Ha ott van az ultra PA is, akkor csak a JP modot kell legyártanod a PA torsojára és arra máris ráhúzhatod a Ventriguard skint is.
  • harras25
    #3066
    Nuclear winter Texasban...
    Bocsánat...

    Tényleg azt próbálta valaki ?
  • harras25
    #3065
    Nos, tényleg találtam stable cobalt fluxokat player vendornál nem is maradt sok eladni valóm ha készülök a puskás-pisztolyos időszakra.
    És ezeket beszámolta a workbenchnél pure-nak. Vettem hármat. Aztán a Schorched Earthnál is kétszer adott két..... cobalt fluxot. Most már abból van bőven, violet kell a verti jetpackhez. Ami nem tudom mennyivel jobb mint az armor ace-s, ugyanaz csak forognak a rotorlapátok ?
    És olvasom hogy lehet nem is tudom illeszteni az ultracite power armorhoz. Lehet, hogy egyiket sem ?

  • PiszkosFred
    #3064
    Ehhez kapcsolodik, hogy holnaptol par napig dupla mennyisegu, vagyis 2800 caps lesz a robotoknal, egy mini event erejeig, hasznald ki ha gondolod! :)
  • Kissssss0 #3063
    remélem odafagyott a seggük a munkahelyi székükhöz.
  • PiszkosFred
    #3062
    A múltkori texasi havazás okozta káosz miatt csúszik 1-2 hetet a dolog, tippre március közepén indul. (Austinban is van egy Bethesda stúdiója, a FO76-t onnan fejlesztik)
  • harras25
    #3061
    Tényleg, nem kellene már indulnia az új szezonnak ?
  • harras25
    #3060
    A repair kitet a ládába bele lehet tenni. Csak onnan nem használja, ki kell venni ha javítani akarsz (ez is fura, mindent használ a workbencheknél ládából csak ezt nem)
    Én azt szoktam, addig se fogy az acél , a ragasztó meg a műszál.

    Stealth Armor: a kínai ? Ez olyan mint a jó puskák meg pisztolyok. Impozánsak, de ebben a darálóban nem sokat érnek amivé a fo76 vált.
    De én is állandóan javítgatom az én darabjaimat, a pa-t nem szeretem.
    De most pl két szezon között elkezdtem más csellendzseket csinálni. Például egylövetű 500 évvel ezelőtti pisztollyal hetvenhat szkorcsot ölni nyolcvan atomic pointért. Power armorban, mert miközben vasvillával döfködnek míg újratölt meg a fojtás, hát kell.

    Nálam viszont a scrap kitek nem működnek.

    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.03. 06:51:49
  • PiszkosFred
    #3059
    És miért nem javítod meg az Armor stationben?

    Nálam csak a helyet fogja, sosem használtam őket, de eldobni sajnálom, mert "egyszer még jó lesz" :D Repair kitet adott most is a Valentin napi "verj agyon pár ellenfelet a rózsacsokornak álcázott csőfogó kulccsal" kihívás is, plusz jön pár a társasjátékból is, a stash meg már megint tele van.
  • Cassell
    #3058
    Én meg ezen a javításon égtem ki, ahogy olvasgattam egy-két event ami dob repair kitet meg lehet venni az atomic shopban de nem eldobható, vagy tradelhető... napi szinten törik a chamelon armorom, de már lassan inkább veszek új armort mert már a végén járok a standard repairnak, a improveded meg kb. csak a gatlin gunomra tartogatom:)
  • harras25
    #3057
    Akkor sem értem miért kell elvonni a kereskedelem 70%-át azonnal
    ettől még a többi korlát maradhat

    én mindig hamar elköltöm a pénzem, azért van :)))
    így sikerült nem kifizetnem a BoS nak a Foundation fegyvereit, nem volt nálam annyi
  • PiszkosFred
    #3056
    Gondolj bele, hogy a premierkor a robotoknak még csak 200 kupakjuk volt, igaz, akkor összesen 7 darab frakcióhoz tartoztak, így ha bizniszelni akartál, akkor mind az összes frakciót és az ottani robotot fel kellett keresned, hogy ki tudd szedni a napi 7*200 maximum "jövedelmet". Agyrém volt, pofán kellett volna verni azt, aki ezt kitalálta :) Ez lett egyszerűsítve azzal, hogy a robotok közös költségvetésre kerültek, de a napi max 1400 caps limit maradt.

    Azt is vedd figyelembe, hogy a karakterednél a maximum kupakok száma az 30 000 (nem olyan régen emelték fel 25k-ról), minden ami afelett érkezik, az "kuka". Én ezért tartom 20k körül a kupakok számát (inkább veszek mindenféle random receptet a bunkerből, vagy 6000-ért 600 aranyrudat, bulk nyesanyagot robotoktól, stb.), mert ha tele van a pénztárcam és hirtelen elkezd valaki vásárolni tőlem a boltból és mindjárt bukok pár ezret, ami 30k felett jönne.

    Picit olyan a szituáció, mint anno a Diablo 2-ben, vagyis az igazi jó/ritka/használható cuccokat nem kupakért veszed meg mástól, hanem fluxokkal fizetsz (diabloban SoJ gyűrű volt ez "vagyontárgy"), nagyon ritka esetben cserélsz, mert ahhoz mind a két igényt ki kell elégíteni.

    A kupaknak egy idő után nem sok szerepe van/lesz, majd meglátod, ahogy megvetted az összes olyan receptet a bunkerből, amelyet akartál, kvázi csak azért tartod meg, hogy ha látsz valakinél egy hasznos dolgot (ruhát, leértékelt vagy nagyon áron alul berakott fegyvert/páncélt, stb.) meg tudd venni. Vagy, ha nincs kedved lőszerrel szórakozni, akkor 1cap/ammo áron is be tudsz tárazni gyorsan, szintén player vendortól.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.02. 13:33:50
  • harras25
    #3055
    És az összes roboté elfogy, mintha egyetlen közös nem túl nagy kasszán lenne velem szemben egész Appalachia és az is gyorsan eltűnik valahová ha az ember kereskedni akar, valami kupakfeldolgozóba
    a régi beth játékokban tényleg embertelen vagyonokat tudott felhalmozni az a játékos aki erre utazott (mondjuk értelmét sosem láttam) de ez a szívatás meg a másik véglet, valamiféle játékosutáló monetáris politika
  • PiszkosFred
    #3054
    Hja értem már a dillemát. Hát igen, a rendszer lenyúlja eladáskor az összeg nagy részét, mert amikor eladsz neki, akkor az értéknek csak a 25-30% (? - fejből meg nem mondom, kb ennyi) százaléka jelenik meg a robotnál, mint kupak, nem a teljes összeg, így egy idő után a -70% "adó" sok-sok tranzakció során teszi a dolgát :)


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.02. 08:08:38
  • harras25
    #3053
    Fegyver? Tegnap egy 725-ös szintű játékos olyan fegyvert hozott a daily opsra hogy mindenkit leölt egy pillanat alatt
    valami gatling energiafegyver volt, two shot gondolom de nagyon durva volt egy lövés egy csapat blood eagle-re és annyi
    örültem ha volt időm valakit eltalálni
    én egy minigunt akartam fejleszteni, millió perkem van de gunsmith csak egy és öt kell hozzá
    nem is értem

    kereskedelem: oké hogy 1400 a pénze, de ha nekem 1000 akkor hogy lesz a végén együttvéve nekünk kettőnknek 1 cap ?

    egyébként radawayt és stimpakot szoktam eladni, és ha nincs kedvem privát szerverre venni a ballistic fiber mellett ólmot szoktam venni mert nyílt szerveren a fő forrásaim üresek vagy nem enged be
    eladni radawayt és stimpakot, de a blast zone-ok bejárásakor majdnem ottvesztem, pedig ultracite a pa-m az sokat véd a sugárzástól
    és adhesive kell sok (tegnap szerencsém volt egy csapat anglerrel) mert pa nélkül is 200/300 a páncélom de állandóan ragasztgatni kell
    és tűzifa is kell vendortól is mert folyamatosan szeszt főzök, a női karakterem alkoholista
    még jó...
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.02. 07:23:28
  • PiszkosFred
    #3052
    Bossból lootolni mindig a legtöbbet a bossba sebző 8-12(? - kb ilyesmi) számú játékos tud. De a kapcsolódó eventet, a rewardot és a treasure notet megkapja mindenki, aki beszáll a buliba, akár pár golyó erejéig, akár teljes arzenállal.

    Kis sebzésnél loot marha mázli kérdése, de az csak jó :) Én szoktam lőni becsülettel, mert néha olyan dpst csinálnak a legacy fegyverekkel a játékosok, hogy az SBQ kvázi instant döglik.

    1400 caps 20 óránként resetelődik, ez a maximum ami a robotnál van (account szinten, vagyis minden robotnál és kereskedő npcnél ennyi lesz), sose vegyél tőlük semmit, annyit nem ér :) - esetleg bulk Ballistic Fibert, az kell sok úgyis. A te cuccodat perkkel és mentával is olcsón veszi, aztán négyszeres áron árulja, csak add el neki a lomot (rakás potiont, stimpakot, gránátokat, ruhákat (golf ruha, kényszerzubbony, űrhajós ruha sokat ér)).

    Nagyon ritkán csinálok saját kezűleg fluxot, én is utálok pepecselni vele, plusz a Queenből esik mindig elég. Ha neadj'sten megszorulok, akkor a player vending machineok között 2-3 szerverugráson belül mindig találok "párszázas csomagokat".
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.01. 15:10:21
  • harras25
    #3051
    1. Úgy vettem észre kis sebesítésnél is lehet lootolni ha valakiben hiéna vér is folyik. Egyébként bérmit variálok az .50-es géppuska utolérhetetlen. Illetve látok egy-két játékosnál területsebző nemtudommit, na az durva.
    2. Fusion Core-t szoktam látni másnál.
    3. Igen de erre mondtam hogy tíz raw kell egy stable- hez.

    Még egy észrevétel: néha mintha blokkolnák a kereskedést a vendorokkal. Van ezer 1000 capsom a kereskedő alapból 1400-zal indul. Adok el neki, veszek tőle adok, veszek. Végül nekem 1 capom marad neki meg nulla. Az összes kereskedőnek ha eggyel így járok.
    100+ % a Bethesda ÁFA ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.01. 14:46:38
  • PiszkosFred
    #3050
    1. Stable Fluxokat ad a Scorched Earth küldetés, amikor ledobnak délkeletre egy atomot a bunker mellé, menj velük, lődd a Queent és kapsz te is rewardként (még akkor is, ha kis dps miatt lootolni esetleg nem is tudod a Queent).
    2. Nézz szét a játékosok boltjaiban, sokan árulnak Fluxokat, néha elég baráti áron.
    3. Ha mégis nyers (Raw) fluxot szedsz, amely romlandó (atomos területeken növényeket szedsz, stb.), akkor irány egy kémia munkapad és ott csinálj belőlük Stable-t, amely már nem fog "megromlani". Kell hozzá rakás egyéb nyersanyag, de azokkal tele van szintén az atomos terület, bár ezek többsége mobokból esik (hardened mass, stb).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.01. 14:36:39
  • harras25
    #3049
    Nos, van más furcsaság is
    A bagot 62x átállítottam hogy sporttáskát dobjon ne papírzacskót. Nem volt hajlandó. Aztán egy óra játék után mégis. Pedig akkor már a feladtam

    Ami a játékmenet: sose volt még jetpackom. Látom 5 stable vagy pure cobalt flux kell hozzá, Ahhoz ötven raw cobalt flux. Két blat zone-ben találtam ötven crimson és violet fluxot és összesen kettő darab cobaltot. És romlandó. A hardener mass se sokkal jobb szitu. Sose lesz jetpackom, mire találok ötven cbbaltot az első negyvennyoéc rég rámrohadt. De ha csak tíz kell egyszerre az is reménytelen.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.01. 14:28:03
  • harras25
    #3048
    Ha belenézek a saját termináljaimba (Ammo Converter, Personal Terminal) kicsi marad a kép. Alig látni a menüt amit kiír. Próbáltam billentyűkkel és egérre állítani de nem sikerült.

    Egyébként úgy láttam sok újat nem ad a PT.
  • harras25
    #3047
    Ezt csináltam, de nagy szerkezeteket képtelenség egy az egyben áthelyezni, valami nyűgje mindig van.
  • PiszkosFred
    #3046
    Igen, a szerkesztő eléggé fapados, de idővel megszokja az ember.
    Emeletes építményt összerakni egy rémálom, főleg a lépcsők miatt :)
    A c-z navigációnál sajnos nem gondoltak a mi billentyűkiosztásunkra, amcsiknál kézre esik.
    El tudod menteni a házadat "blueprintnek", hogy aztán ugyanazt reprodukálhasd máshol. Mivel ott is számít a budget, érdemes részenként elmenteni (külön az alapokat, falakat, stb.)
  • harras25
    #3045
    Minden beállítást megjegyez csak a billenytűzetkiosztást nem.

    Ez a házépítés finoman szólva nem felhasználóbarát. Pláne emeletes házat. Már rájöttem számít hol van a fal az alsó szinten de nem mindig. Meg van amikor totál egyforma szituban valamit megenged máskor meg nem. És fal meg a padló van amikor engedi forgatni aztán nem, aztán megint. Tudom hogy nem ingatlantervező program a Fallout, de kezelés is valami hihetetlen körülményes a kilencvenes éveket idézi.

    Az meg hab a tortán hogy build módban csak az x-szel lehet haladni, a menüben csak z és c gomb vált, a nyilak vagy az alapirányító billentyűk nehogy már kézre essenek. És ugye mindig külső nézetre vált hogy a v gombot is használni kelljen.
    És online, egy házat tíz perc alatt el lehet bontani, de ha két óra szöszmötölés alatt sem tudtam húsz méterrel arrébb felépíteni hát úgy jártam Nincs visszatöltés, most már beesik az eső és a wc a vendorra néz de tényleg oda néz.....
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.22. 10:36:53
  • PiszkosFred
    #3044
    Azért kérdeztem a többi beállítást, mert ugyanazt az .ini-t használja ezek tárolására, így ha az megmaradt, akkor nem (írási/hozzáférési) jogosultság lesz a gond.

    Nálam keybind reset nem volt még sosem (0day óta játszok vele), viszont kb másfél hete a FOV visszaugrott valami 60-as értékre, egyik napról a másikra (valószínűleg a photo mode kavart be), de visszaállítottam, kiléptem és megint úgy maradt 90 körüli értéken.
  • harras25
    #3043
    A grafikát szerintem úgy hagyta ahogy átállítottam.

    A villanások meg árnyékok minősége annyira nem érdekel mint hogy jó messzire lássam a tájat.
  • PiszkosFred
    #3042
    Azoknak a változtatásait (is) a doku-mygames-fo76 mappában tárolja, azt a mappát add hozzá a vírusírtó kivételei, illetve a tűzfal, stb. kivételei közé, mert legtöbb ilyen esetben az okozza/okozhatja a gondot, hogy a júzernek/játéknak/(vagy a steamnek) nincs joga szerkeszteni a gameprefs.ini-t vagy a fallout76.ini-t (nem tudom fejből, melyikben tárolja ezeket).

    Próbáld ki, hogy más értéket is átállítasz (FOV mértékét, vagy felbontást, stb.), majd lépj ki és indítsd újra a játékot. Ha megmaradt, akkor nem a fenti lesz a gond.

    ui: visszaraktad/nevezted a korábbi problémánál javasolt ****.ini fájlokat?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.19. 09:08:09
  • harras25
    #3041
    Ezt egyszer már beírtam és eltűnt....

    Szóval reggel is jól futott, sokkal jobban mint a régi vinyóval és vindózzal
    De a billentyűzetet újra kellett osztanom, fura hogy elfelejti, a régi rendszerben ilyen nem volt.

    A másik:
    akkor glowing bloodból glowing bloodpack. Oké. De ez a végtermék ? A bloodpackból lehet stimpakot csinálni.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.19. 08:00:32
  • Kissssss0 #3040
    "de hogy ez nincs meg se a steamnél se a bethnál az szerintem ciki"

    beth launcher-ről nem tudok nyilatkozni, ugyanakkor steam-nél amit már 13+ éve használok sosem volt ilyen problémám, mindig telepíteni szokta az igényelt net framework verziót vagy egyéb programot amire a játékoknak szüksége van.
  • PiszkosFred
    #3039
    Valami félrement a steamnél, mert minden játék installja után - nálam legalábbis - leszed még 2-3 dolgot, ha kell. Indítás előkészítés vagy ilyesmi címszóval telepíti a szükséges .net frameworkot, esetleg a kívánt dx-et, msvc-t, stb. Még fullos win10 esetében is belekezd, bár legtöbbször felismeri, hogy ezek már fent vannak így gyorsan befejezi.

    Nem tudom, nálad ez miért maradt el, ha szűz install volt a FO76 (se telepített mappát, se dokut nem tartottad meg), akkor csinálnia kellett volna neki.

    Bethesda a régi vacak, bugos, elavult motorjai nagyon le vannak maradva a mai oprendszerek és főleg a hardver mögött, sajnos kínlódás mire minden jól fut :)
  • harras25
    #3038
    szerintem nem vágta be
  • harras25
    #3037
    oké bár nem szoktam hálátlan lenni
    a vinyós indításnál egyszerűen kiírta mi hiányzik arra meg lehetett guglizni
    de hogy ez nincs meg se a steamnél se a bethnál az szerintem ciki

    egyelőre jó
    sőt az új system és új ssd óta sokkal jobban fut
    új jelenség viszont hogy minden belépéskor újra kell konfigurálnom a billentyűzet kiosztást, elfelejti
    a régi rendszerben ilyen nem volt
    a grafikai beállítást viszont úgy tűnik megjegyzi
    fura
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.02.18. 21:08:33
  • Kissssss0 #3036
    jaj ugyan már, nem kell bevágni a durcát, csupáncsak el kellet volna olvasni az előzményeket, ennyi.
  • PiszkosFred
    #3035
    Ugyan kérlek, fogyaszd el te, az elmúlt napok keserűségét öblítsd le vele! :) Örülök, hogy végül sikerült megoldani.