3193
Fallout 76
  • Ironman2
    #1
    A Bethesda bejelentette az új Fallout részt,viszont ez teljesen más lesz mint az eddigi megszokott RPG vonal,egy online bázisépítős túlélőjáték van készülőben,mint pl a RUST,vagy a DayZ.

    Kis részletek itt találhatóak,de egyelőre csak ennyi.Nagyon kiváncsian várom a fejleményeket.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.05.31. 01:05:47
  • Sir Cryalot
    #2
    Spekulációk szerint - egy online bázisépítős túlélőjáték van készülőben.
  • lwb
    #3
    Hát, én mondjuk nem egy Rust vagy Conan Exiles klónt vártam volna. A DayZ-t inkább nem is említem. De valahol azért benne volt a levegőben egy multi fallout játék is. Meglátjuk, de nem vagyok nagyon oda meg vissza egyelőre ettől a hírtől.
  • Hexex86 #4
    Jaj neee... Túlélő játékok tartalom nélkül. Építek egy nagy bázist aztán valami más csapat beraidol és ez lesz az end game akkor nálam kuka ez.
  • lwb
    #5
    Lehetne rosszabb is. Mondjuk egy fortnite / pubg -féle battle royale játék loot boxokkal. (Bethesda: nem ötleteket adok !!!)
  • Hexex86 #6
    Aztarohadt. Mondjuk erre nem gondoltam, de ja. Na az lett volna a vég. xD
  • PiszkosFred
    #7
    Olvasgatva a teoriakat, sok mindent megmagyaraz(na) mindez :) a FO4-ben fellelheto multiplayerre utalo kodokat, a felig kesz (ertsd, osszecsapott) crafting es bazismenedzselos reszt, a menet kozben lelott Battlecry jatekot, akiket aztan beszipkazott a BGS, stb.

    Viszont sanszos, foleg latva a trailert, hogy a motor marad ugyanaz, csak megint picit fejlesztettek rajta...
  • Tinman #8
    De milyen kis részletek? Kompett trailer van hozzá, onnan vannak a képek is.

  • PiszkosFred
    #9
    Sot, a kotakunal konkret infokrol is tudnak (rendszerint igazuk is szokott lenni)
  • lwb
    #10
    A 4chan-en egy fickó már tavaly decemberben megírta, hogy készül a játék, a nevét is leírta és azt írta, hogy DayZ - Rust klón lesz, craftinggal és survival elemekkel. Egyre inkább úgy tűnik, hogy igaza volt.
  • Torzonborz
    #11
    De ezekben se sztori se questek nincsenek, szóval azért más lesz ez, de várjuk ki a végét.
  • lwb
    #12
    Lehet, hogy kicsit rpg-sítik, nem tudom. De a fő irányvonal kb ez lesz. Azt is írta a Kotakus fickó, hogy szokásos single player fallout élményre ne számítsunk.

    E3 után többet tudunk majd. Egyelőre nem dobom el magam az izgalomtól.
  • PiszkosFred
    #13
    "It will have quests and a story, like any other game from Bethesda Game Studios, a developer known for meaty RPGs like Skyrim. It will also feature base-building—just like 2015's Fallout 4—and other survival-based and multiplayer mechanics, according to those sources."

    Nyilvan tipp es theorycraft minden az E3-ig, de a kotakus forras szerint elvileg lesz benne valami sztori szeruseg. :)

    #10
    Vicces, hogy mindig van egy-egy szivargas es pletyka a legtitkosabb projektnel is, amelyet megir valaki valahol, a nep kollektive lehulyezi es legyint ra, aztan 1-2 ev mulca pedig kiderul, hogy... :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.05.31. 11:03:05
  • lammaer
    #14
    Csak ne hogy elmenjenek a "nesze it az open world, a sztorit meg találd ki magadnak" irányba.

    A crafting és gyűjtögetés jó, de legyenek meg a sztorik/küldetések is irgumburgum!
  • Darun
    #15
    Azért lássuk be, történettel eddig sem igazán erőltették meg magukat. Már ami a fő történetet illeti. Nem is ez adta el a játékot. Ha tényleg ilyen szörvájvör bohóckodás lesz, akkor remélem vagy normálisan megcsinálják, vagy belebuknak. Mert aki Falloutozni akar, annak nem erre van szüksége, aki meg túlélni akar, annak már most is elég széles a választék.
  • PiszkosFred
    #16
    Teljesen maganvelemeny, de nekem a FO4-bol nagyon hianyzott egy normalis es izgalmas bazis tamadas es vedes lehetosege.

    Oke, az emberek fele hidegrazast kapott a Settlement resztol, a masik fele tobb szaz oran at volt kepes pofozgatni, alakitgatni, mikromenedzselni egy-egy telepulest. En utobbiba tartozom. De, azon tul, hogy erzodott rajta a kisse osszecsapott-felkesz allapot, nagyon hianyzott az, hogy ha mar felepitek valamit, akkor az legyen is letesztelve, lassam ertelmet a vedelemnek.

    Persze, jottek scriptelt spawn pontokon megjeleno tamadok, de azok nem jelentettek kihivast, buta AI buta probakozasai. Na most mindezt elesben, a tamadok oldalan is ravasz es minden hajjal megkent emberekkel? Mint barmelyik suvival jatek pvp szerveren? Vagy mint a szinten survival jatekokban talalhato horda tamadasok, lasd 7DtD hordaja, vagy a Conan "Purge" esemenye, stb. Oke, utobbi ketto megint csak AI, de na, meg mindig jobb, mint a FO 4-es "tamadasok". Rengeteg mod keszult a FO4-hez, amely engedi, hogy barhol elrakj workstationt es ott kezdj el epiteni. Most akkor johet ugyanez, csak szerveren, sok emberrel, ellenseges npckkel, ellenseges vagy szovetseges jatekostarsakkal es ismert, de megis csak ismeretlen kornyezetben (hiszen meg is csak 20 evvel vagyunk az atom utan, nem 200-zal, biztos, hogy nem veletlen az idopont valasztasa sem, hiszen kvazi kapnak egy kis teret, mar ami a vaulton tuli vilagot illeti).

    Viszont mivel ezernyi survival jatek van a piacon, es a posztap stilus sem egyedi (sot), igy aztan vagy domboritanak egy nagyot, vagy kapunk egy futottak meg kategoriaju jatekot, amely nagyot durran a premierkor (ez garantalhato), de egy honap utan raun az emberek tobbsege.

    Azt mar csak halkan kerdezem meg, hogy ha FO 4-ben volt multi tervezve (es nagyjabol mukodott is a korai buildekben), akkor miert nem azt hegesztettek tovabb es adtak ki online ficsorokkel egyutt 1-2 evvel kesobb, miert kellett ehhez egy spinoff? Bar mit ertek en hozza.
  • wedge31
    #18
    Kár érte ez a stilus totál hidegen hagy, bár a fallout-tól eleve nem áll nálam a cerka, inkább már egy új TES résznek volna itt az ideje az viszont már hiányzik.
  • Darun
    #19
    Félreértés ne essék, a különféle bundlis oldalakon én is szoktam nézni a túlélős játékot, néhányban láttam is fantáziát, magát az ötletet sem tartom halva született dolognak, de nem hinném hogy pont a Beth fogja megváltani a világot. Persze cáfoljanak rám és én leszek a legboldogabb ember a Fődön.
    Néhány órát én is tuti elbohóckodtam az épitkezéssel, de ez nálam általában kimerült abban, hogy épitettem egy nagy faházat, teleszórtam hálózsákkal, feldobtam pár gatling tornyot, meg persze erőforrásokkal elláttam a falvakat. Kicsit később rájöttem hogy mennyivel jobban néz ki, ha a ház alá alapozok és nem csak simán rádobom a huplikra a házat. Amikor a városban megkaptam az első igazi "saját ház"-amat, nagyon megörültem, mert ugye a F3-ban csak dizájnt lehetett venni, ténylegesen berendezni nem tudtad. Nem mintha ez zavart volna, én egy egérlyukban teljesen jól érzem magam és a berendezés is teljesen jó volt (kaja/pia a hűtőbe, volt két szekrény, egyikbe fegyver, másikba ruha, a quest és fontos itemeket beszórtam egy fiókos szekrénybe, a lomokat meg ládákba és sokkal könnyebben elérhető/kezelhető volt, mint pl a NV kaszinója) Egyébként a játék második felében a városnak még a közelében sem voltam, annyira nem volt jelentősége az után, hogy megszereztem a Minuteman erődöt. Ha tényleg lett volna értelmes, erre kihegyezett event, talán én is többet foglalkoztam volna az épitkezéssel. Ebben a formában viszont tényleg arra való volt, hogy az ember beletoljon rengeteg időt, de igazából közben nem történt semmi. Sok településnél ráadásul olyan hülyén volt megoldva a domborzat, hogy kevés helyre lehetett csak normális védelmet épiteni. Plusz ugye az épitési korlátok, egyrészt a terület a legtöbb helyen elég limitált volt, másrészt sok esetben logikátlan volt az is, hogy hova enged és hova nem. (emlékszem, percekig bohóckodtam a tetőre szerelt tornyokkal, mire megtaláltam azt a zsebkendőnyi helyet, ahová végre sikerült felszerelni őket) Szóval egy jó túlélőjátékra én is vevő lennék, de erre sztem a játék motorja egyrészt alkalmatlan, másrészt az összedobott világon kivül eddig semmi extrát nem villantottak a fiúk. Egy MMO-tól is nagyon félek, pedig igazából ha összerakhatnám a szivemnek leginkább tetsző játékot, az pont egy ilyen túlélős MMO Fallout lenne. De ahogy a Neverwinter Online is egy kalap fos lett, úgy ez esetben sem hinném, hogy más végterméket kapnánk. Igen, túl magasak az elvárásaim. Ettől függetlenül nem azt mondom hogy eleve temetem a játékot, de ezzel a felütéssel elég komoly hátrányból indul.
  • Andule
    #20
    Kicsit osszecsapott? :)
    En speciel pont hidegrazast kaptam a bazisepitestol es ennek ellenere marha sok orat 'csesztem' el azzal a 850bol es a vegen nekem tobbnyire tetszettek a telepuleseim. Azok legalabbis amiknel bele tudtam kepzelni h pl: 'na akkor ez a szekcio a halo' vagy h a 'kereskedo kozpontnal' a foepuletbe belepve rogton ul egy or aki a recepcios vagy h a teton van kialakitva egy koncertplacc korbefogva 3-4 pulttal vagy amikor a sajat haloreszem a telep legmagasabb szintjen volt es onnan be lehetett latni mindent, volt mikrofonallvany h 'lakogyuleskor' onnan lehessen szonokolni a nepnek meg ilyenek. Viszont miutan semmi nem tunt elonek, plane nem a setllerek viselkedese, ezert tok ertelmetlen is volt az egesz.
    Ha ezt fejlesztettek tovabb akkor kerdes h mennyivel. Mert ha sokkal akkor akar meg lehet vmi 12ik elmegy jatek ebben a kategoriaban de ha csak kicsit akkor az eleg szarul hangzik.
  • PiszkosFred
    #21
    "Viszont miutan semmi nem tunt elonek, plane nem a setllerek viselkedese, ezert tok ertelmetlen is volt az egesz."

    En is itt untam meg mindig. Nagy lendulettel megcsinaltam mindig, tetszett is a vegeredmeny, majd ott alltam a bazis kozepen es feltettem a 20 millas kerdest: oszt' akkor ezt most minek is? :) Nem volt hiabavalo mindez persze, mert az epitkezes kozben jol szorakoztam, es szamomra csak ez a lenyeg, de epuleteket felhuzni lehet egy sims jatekkal is, vagy barmelyik survival/minecraft sandboxban is...

    #10
    Apropo 4chan. Megszaporodtak a "belsos" emberek. Ez a legujabb, azt hiszem kisse tulzasba esett a csavoka, mert ez kb. egy "milyennek kellett volna lennie a Fallout 4-nek" lista, nem leakelt info.
  • Although
    #22
    Érdekes, Fallout 4 után nem írnám le őket, messze jobb sztori és karakterek mint a skyrimbe ez vitathatatlan ami teljesen élettelen lett. Néhány questet leszámítva, nagyon offline rpg lett.
    Nem tudom mennyire komolyan vehető amit itt írnak de sokan el se olvasták.
    Szóval ha Chris Avelonne írja a fő sztorit akkor nekem azt jelenti versenyezni akarnak a Witcher csapattal. Avelonne az egyik legjobb, nem kell bemutatni, tudjuk ki az Obsidian és a Tourment egyik írója! Ez ösztönzőleg fog hatni a kis olaszra, aki a büdös életben nem éri utol őket, de aki képes jó dolgokat csinálni. Ez atom szuper lenne, ha rá tudnák venni a fallout new vegas egyik atyját csatlakozzon!
    Meglátjuk, sok minden változik, lehet nevezni fejlődésnek. Viszont kétségtelen jelenleg a Beth a kevesek egyike aki egyáltalán, versenybe maradt a lengyelekkel, mégha ez idő szerint második helyre szorulva.
  • Although
    #23
    Persze mivel ez a Fallout 4-re vonatkozik. Most saját reményemet írtam le. Mi lenne ha...Mert egy pillanatig azt hittem majd a fallout 76 be lesz így. Ennek lenne esélye. Enélkül a lengyelek a cyberpunk játékukkal agyon fogják verni a Bethet. Ha egy időbe jön ki.
  • lwb
    #24
    Avellone a twitteren cáfolta, hogy ő írná a fő sztorivonalat. Persze ez is lehet a marketing része. Nyilván nem mindent kell elhinni, ami az interneten van, de az előző 4chanes forrás konkrétan a játék nevét megmondta tavaly decemberben ... Az azért eléggé nem semmi, szóval neki adok a szavára. Amit most belinkeltél, arra nem vennék mérget.
  • PiszkosFred
    #25
    "Amit most belinkeltél, arra nem vennék mérget."

    Nyilvanvalo (szerintem), hogy teljesen kamu az egesz, mint ellenpelda a korabbi leakre linkeltem be.
  • Sir Cryalot
    #26
    4 player opcionális coop a legújabb pletyi onnan ahonnét az eddigi jött meg a tavalyi.

    Buta NPC-k miatt mp-t erőltetni egy RPG-be akkora önlábonlövés hogy a fal adja a másikat :D

    Talán inkább radiant ai (navmesh) korszerűsítés meg stb, először is.
  • Sir Cryalot
    #27
    Komoly navmesh (2D -> 3D) koreszerűsítés pl. azzal is járna hogy az animációk minősége klasszisokkal ugrana szintet. Mondjuk úgy a Rage(1) meg a Doom reboot fölé 2-vel.
  • lwb
    #28
    Co-opnál arra azért kíváncsi leszek, hogy pl a dialógusokat az NPC-kkel, hogyan oldják majd meg. Egy ember beszél, a többiek meg ácsorognak? Vagy olyan lesz, mint egy mmo, hogy mindenkinek egymás után beszélnie kell a quest giverrel, hogy jöjjön az xp?

    Vagy lehet, hogy nagyon nem is lesznek dialógusok, csak ilyen radiant questek?
  • PiszkosFred
    #29
    Nem tudom, hogy az animacionak mennyi koze van a navmeshnek, viszont az utvonalkereses es igy az AI miatt elmondhato, hogy ne "csak" korszerusitsek a navmesht, hanem konkretan kukazzak es essenek neki ujra, mondjuk kezdve azzal, hogy a jatek ala rakjak az id5-os motort, ha mar ott van a szomszedban az id.

    Ha tenyleg bazisepitos, vedos, tamados jatekot akarnak, varhatoan npckkel (is) megszorval, akkor ahhoz a minden targyba/epuletbe beakado es fix helyen spawnolo majd onnan ki sem talalo npck szart sem fognak erni :)
  • Shiwo
    #30
    Old Republicba ha jól rémlik, akkor úgy van megolva, h mindenki kiválasztja a magának tetsző választ, és a játék kisorsolja (?), hogy kinek a válasza megy el..
  • Sir Cryalot
    #31
    Hja , ez a spawnolósdi eleve azért van akciójátékokban, mert nincs normális pathfinding , normális navmesh híján :D.
    animációt meg ilyen atlaszból szedik elő , hogy mi az ami megfelel a mozdulatsorhoz , szóval ha nincs normális pathfinding, akkor hülyeségeket fog előszedni.

    Az ID-nek nincs jó enginje , sparse voxel octree alapú engine volt Carmack szíve vágya, csakhát lelépett VR-ezni , meg mellesleg keresett a Bethesdanak 500 millio + dollárt a sötét VR üzelmei miatt :DD

    egy ilyen bázisépítős dologhoz realtime navmesh kell , ahhoz voxel a jó adatstruktúra . Mondjuk úgy lenne értelme az online-nak , hogy nem PvP , hanem korszerű NPC-s PvE . De azért ez a eléggé a jövő zenéje, az elosztott erőforrás szerveroldalon.

    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2018.06.01. 08:34:20
  • Sir Cryalot
    #32
    Lehet ebből a voxeles dologból lesz valami:

    https://newq.net/publications/more/eg2018-voxel-dag-tutorial
  • PiszkosFred
    #33
    Hat, en nem ertek a lovakhoz, biztos ugy van. :)

    Pont a minap irtam es beszeltunk rola, hogy ott van a Funcom, a vilag egyik legkiszamithatatlanabb bandaja, akik rendszerint amator modon elcseszik az egyebkent nagyszeru otletek alapjan elkezdett projektjeiket, DE most peldaul a Conan Exilesben (a szokasos gagyi es tartosan bugos megoldasaik mellett) az utvonalkereses olyan szinten mukodik, hogy ritkan latni ilyet egy dinamikusan valtozo vilagu jatekban. Azonnal erzekelik az npck az elerhetove valo ujonnan megnyilo lehetosegeket, lasd pl egy zart terben lerakott letra, amely tenyleg kivezet az epuletbol, nem csak "van". Hogy ez most az unreal motor "ereje", vagy ok programoztak ezt le kivetelesen jol, passz. Na persze az "egyszerre harman akarnak elferni egymas mellett egy egyiranyu utcaban es emiatt senki sem halad elore" effekt itt is megvan, sajnos nem tokeletes a rendszer itt sem :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.01. 09:41:30
  • Sir Cryalot
    #34
    Azért egy voxeles dolog az ennél sokkal komolyabb távlatokat nyit / keményebb,
    intelligens fedezékhasználat, falhoz lapulás , ilyen résnyi szöget kapsz hogy támadhass egy shooterben,
    pl ilyen erdős részen fához lapulást, fától fáig fedezékkeresést , akár még azt is hogy szabályosan kifigyeli a módszeredet az NPC . Nem akarom araknofóbok idegeit borzolni , de na , akár még csapdába csalást is el lehet képzelni,
  • PiszkosFred
    #35
    Hat, adja isten hogy minel hamarabb standard megoldas legyen mindaz, amit leirtal, mert akkor fog bekoszonteni a kanaan :)
  • PiszkosFred
    #36
  • Ironman2
    #37
    Ebből a trailerből semmi se derül ki a játékból.
  • PiszkosFred
    #38
    Tegnap az Amazon belotte a shopban julius 31-re a megjelenest, majd gyorsan korrigaltak. Hetfon hajnalban BE3, akkor kiderul, melyik pletyka lesz igaz es mennyire :)

    Egy biztos, nem egy Fallout Shelter fele aprosag lesz a dolog, mert a Bethesda a Skyrim, FO4 es az ESO utan ismet kiberelte a Figueroa hotel utcafronti oldalat, az meg nem keves penz :)

  • PiszkosFred
    #39
    Todd Howard azt mondta a Microsoft prezentacion, hogy a FO76 negyszer akkora, mint a Fallout 4. :)
  • Hexex86 #40
  • Ryder62
    #41
    Szerintem baromi hangulatos ez a hegyvidéki erdős környezet.

    Pár óra a Beth prezentációig, és jönnek az infók.
    Utoljára szerkesztette: Ryder62, 2018.06.10. 23:13:48