3193
Fallout 76
  • oneal1
    #3113
    reménykedünk benne mert akármennyire is fallout fan vagyok, ez akkor úgy kevésnek tűnt elsőre :)

    A robbanós fegyvereket nerfelték közben?
  • lwb
    #3112
    Akkor tele lesz új tartalommal, készüljetek fel. Egyébként jobb is lett a játék sokkal.
  • oneal1
    #3111
    köszi az infókat!

    Wastelanders előtt hagytuk abba!
  • PiszkosFred
    #3110
    Ha meg utána, akkor érdemes várni 2 hetet, mert július 6 körül jön az új BoS "dlc", akkor megint változnak a dolgok némiképpen.
  • lwb
    #3109
    Kérdés, hogy mikor szálltatok ki. A Wastelanders előtt vagy után. Ha még előtte, akkor érdemes belenézni, mert egy rakás új contentet fogsz találni.
  • oneal1
    #3108
    sziasztok!

    Megjelenés utána 2 hónapig nyúztuk a játékot aztán mikor elfogyott a tartalom akkor félretettük.

    Most ránéznénk újra, hol érdemes utána olvasni, hogy mi változott, mivel bővült?
    Vannak esetleg modok amik ajánlottak?

    Köszi előre is!
  • PiszkosFred
    #3107
    Elvileg idén még jön a BoS főszál folytatása, aztán jön az új helyszín, leak alapján vissza washington DC-be (FO3). Hogy teljes map lesz e, vagy csak valami kisebb speciális event, mint a szintén kiszivárgott "expedition", azt passzolom. De tény, hogy jelenleg semmi sem tartja a játékban azt a játékost, aki már beletett 100+ órát. Még a season rewardok sem mozgatják meg az embert annyira, mint az előzőekben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.05.11. 15:13:27
  • harras25
    #3106
    engem nem zavar a manga

    megtettem hogy kipróbáltam a falloutot, hát ez nem lett az amiért maradnék
    és ennyit tényleg megtettek eddig kéthavonta is, most minek kellett ehhez öt ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.11. 12:52:00
  • Cassell
    #3105
    Egyetértek, magam is többet vártam mint jóformán csak az új seasont amiben lehet a rewardokat unlockolni, a camp eddig sem hozott lázba még teteje sincs mindenütt a sajátomnak:) a youtube-on fennlévő videóknál ahol az volt a kérdés, hogy érdemes e most visszatérni inkább nem volt a végső konklúzió.
    Más játék, de én a Genshin Impactot tolom most vagy 1,5 hónapja ha a kezdeti mangás ellenérzésen túl tudsz lendülni, egész jól el lehet vele tölteni az időt.
  • harras25
    #3104
    Csak ugye kiszoktam a játékból és az van, hogy menjek vissza ugyanabba amit amúgy épp eluntam.
    És akárhogyis, hónapokat vártunk erre és nem látszik hogy úgy összességében megérte. Sőt.
  • PiszkosFred
    #3103
    Megjelenést ne kösd össze a fejlesztési idővel :) A Bethesda GS a FO76-tal is ráállt arra az útra, mint tette azt az ESO-nál, vagyis fixen negyedévente dob ki "nagyobb tartalmat", ami lehet rakás QoL cucc összeszedve (ez volt most), vagy sztori, vagy map, vagy új bármi. A legutóbbi frissítés semmi olyan új dolgot nem hozott, amit eddig nem láttunk, viszont a meglévő tartalmat kiegészítette pár kényelmi megoldással (camp slot, respec, housing kiegészítők, stb.).

    Az egyetlen újdonság talán a Daily Ops új "decryption" féle játékmódja, amely megint olyan, hogy újdonságnak hat, de valójában ugyanaz: bár új helyszíneken, de ugyanaz a hentelés időre, csak sokkal idegesítőbb a folyamatos fogócskával és az esetleges Savage Strike debuffal, ami miatt úgy fekszel meg bizonyos buildekkel, mint a kisangyal.

    Én naponta belépek félórácskákra, lenyomok 5 challenget és kész, logout, ennyi pont elég is. Bár néha belefutok egy-egy zseniális campbe, akkor viszont ottragadok megint ennyire :D
  • harras25
    #3102
    nos tegnap rámentünk egy órát.
    van ami változott
    a hibák nem
    és annyira nem éreztem át mi tartott két vagy három hónapig fejleszteni
    holnap vonnák a havidíjat, de azt hiszem inkább lemondom
  • PiszkosFred
    #3101
    Ma (most van a karbantartás) kezdődik.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.04.27. 14:07:45
  • harras25
    #3100
    Lett valami az új szezonból ?
    Múlt hónapban elfelejtettem leiratkozni a Fallout 1st előfizetésről.....
  • harras25
    #3099
    Szomszédok azok szószerint vagyunk, ott mellettük ütöttem tábort a sziklán :)))))
  • PiszkosFred
    #3098
    Foundationről beszéltünk és Wardról. Náluk csak egy napi/daily küldetés van, a "Vital Equipment", amelyet Ward ad és amelyben mindig vissza kell szerezni valami bizbaszt, amit éppen ellopott egy Blood Eagle vagy egy Raider csapat. Mivel a vault kifosztásán már túl vagy és a hivatalos Foundation sztori végét elérted, ezért csak ezzel tudod (tudnád) a reput növelni (plusz a fotós napival az Overseer házban, de az független és ott te döntöd el, hogy melyik oldalt akarod fotózni és azt árulni, ki felé akarsz reput növelni), de azt mondod, hogy Ward nem áll szóba veled. Ezért kérdeztem azt, hogy nem lehetséges e, hogy felvetted anno ezt a napit, csak deaktiváltad és azóta is ott van a feladatok között, csak nem vetted észre? Mert ez esetben érthető lenne, hogy Ward nem ad újat addig, amíg ez nincs kész.

    Ami számomra fura, hogy a Vault 79-es rablás után még mindig "csak" friendly a repud, meg mertem volna esküdni arra, hogy az addig vezető összes feladat miatt legalább egy neighborly szintre eljut az ember, de ez csak egy tipp, nem garantált, hogy tényleg :)

    BoS az más, a Brotherhood az ezt követő kieggel érkezett, ők nem nagyon szólnak bele a raider/settler repuba, maximum a hozzájuk való csatlakozásnál kell kidumálni a számukra szart sem érő settler/raider "előéletünket"...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.19. 13:43:14
  • harras25
    #3097
    a BoS-os ?

    Azt megcsináltam.
  • PiszkosFred
    #3096
    Mire végére érsz a settlers/raiders küldetéseknek, addig annyi reput kapsz, hogy a friendlynél többnek kellene lennie. Valami bug lesz akkor, vagy nem tudom. Nincs véletlenül felvéve az ellopott cuccos napi küldetés, csak nem vetted észre/inaktívvá tetted?
  • harras25
    #3095
    Hát ez az, hogy nem ad ott már senki semmit.
    Pedig az aranyat mind nekik adtam, mindig hálásak is érte.
    Szóban.....
  • PiszkosFred
    #3094
    Csináld meg esetleg a maradék foundation story küldetéseket is - ha maradt egyáltalán -, mert lehet, hogy azért nem vált friendlyről a következő repu szintre.
  • harras25
    #3093
    Nagy rablás rég meg volt, akkor megyek Davenporthoz.

    Az egész Overseer vonal a nagy szkorcstámadásra felkészüésben telt, én vártam hogy lesz is egy nagy roham.
  • PiszkosFred
    #3092
    Dehogy, mind a két oldalt fel lehet húzni maximumra ("Ally" szintre), döntéstől függetlenül, egyszerre/párhuzamosan.

    A "nagy rablásig" mind a két frakciónak csinálhatod a sztori küldetéseit, azok sok reput adnak, érdemes is vinni azokat párhuzamosan. Aztán amikor eldöntöd, hogy a végső nagy "rablást" kivel csinálod (Siding with Foundation/Raiders), onnantól a másik frakciót már csak a daily repukkal húzhatod. Én Raidereket választottam, azokkal gyorsabban lettem "ally", de a repus Wardos napi küldetést csinálgatva már csak 1-2 lépés van a Fountadion maxhoz is.

    Az overseer házában van egy robot, Davenport vagy vki, annak is lehet csinálni napi feladatokat: fotózni kell raiderhez vagy telepesekhez kapcsolódó dolgokat. Viszont, ha nem egyből a robotnak adod le a fotókat, hanem elviszed az "ellenséghez", akkor mint kis "hírszerző", szintén kapsz reput. A robotnak meg max. mondd azt, hogy ellopták tőled út közben, elhiszi és a 3db Treasury Note-t megkapod így is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.19. 08:06:33
  • harras25
    #3091
    Foundationnal friendly vagyok és Ward nem ad több küldit. Akkor ez ennyi volt ?
  • PiszkosFred
    #3090
    Igen, legendaryval mehet 15 felé is.
  • harras25
    #3089
    A fegyvercsere se gyorsabb mint a cb-t tölteni

    Tényleg, valahol olvastam vagy hallottam hogy egy skillt max 15-ig lehet húzni. Ez alap, vagy erre még jöhet pl a legendary perk meg egyéb növelők ?
  • PiszkosFred
    #3088
    Én csak egy alternatív tippet adta arra a 76 darab xbow killes challengere, mert azt hittem, nehezen megy. De, ha 1shot minden/a legtöbb scorched, akkor persze tárgytalan a dolog :)
  • harras25
    #3087
    Valahogy a régi fallout érzést adja vissza a lesből egy lövés, ezen a vonalon és az Elder Scrollban is jobban élveztem a becserkészést mint ezt az óriási hentelést.

    Persze ha xp kell vagy eladható cucc még a daily opsnál is jobb a Radiation Rumble
    De nekem kell mindig lemennem a dzsuvába, többieket általában nem érdekli
    Persze így is rengeteg kill jön meg glowing blood
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.17. 13:18:02
  • harras25
    #3086
    Nekem a scrap kitek nem működnek
    és még mindig minden belépésnél újra kell kalibrálnom a keyboardot
  • Cassell
    #3085
    Nekem meg pont kapóra jött ez a szezon csúsztatás, vagy két szint múlva adja az 50 perk pointot az nagy jóság lesz így a héten pont ki tudom venni.
    De hogy én meddig nem vettem észre, hogy nem csak repair kittel hanem sima workbanch repairral is lehet bármit javítani eh...:/
    A másik meg a head lamp volt hogy tabbal lehet aktiválni az sem egyből esett le...
  • PiszkosFred
    #3084
    Lődd le más fegyverrel őket, csak az utolsó 5% HP-t lődd az xbow nyíllal. Vagy, nem is kell lőnöd nyíllal, beleszámolja akkor is, a nyílpuskatussal "bashing-olod" halálra a drágaságokat :) (ez a cserkészeknél is működik, amikor badget kell szerezni valami hasonló kihívással, syringerrel kell kinyírni egy yugait vagymiafene "medvét")
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.17. 12:24:45
  • harras25
    #3083
    Most crossbow val 76 szkorcsot.... Már meg van hogy lesből egy fejlövés elég.

    Az .50-es géppuskám lett vampire. DPS valami 8000, nincs felpörgési idő és tölti vissza a HP-m.
    Tényleg csak hobbi vagy unalom nem ezt használni.
  • PiszkosFred
    #3082
    Tudom :), STR bázisú mindkettő - shotiról váltottam heavy gunnerre anno, ahogy meglett a vamp exp gatling.

    Most, a hosszú hétvégén kipróbáltam PTS-en a respec állomást a bázisomon és akkor úgy döntöttem, hogy ki fogom használni, visszaállok shotira is, hiszen két kattintással minden SPECIAL-t és perket is újra tudtam konfigolni, nem kellett szórakoznom a kártyák ki-be pakolásával, plusz a SPECIAL-t is tudtam úgy módosítani, hogy a mind a két build összejöjjön (nyilván vannak közös, fegyvertől független kártyák/elemek benne)

    A sima beth.net-es accomon, amivel a PTS-t néztem, azon nincs előfizetés (csak a steamesen, de azzal meg nincs pts) de bízok benne, hogy élesben majd az előfizetés ad még egy respec helyet (kettő van egyelőre alapból), mert akkor mehet egy rifle build is, azt is szerettem anno. A kártyák megvannak mindegyikhez, azokat nem scrapeltem, mert "tudtam", hogy később jól fognak még jönni.
  • harras25
    #3081
    A shotgun és a heavy gunner perkek nagyrészt a Stenght ben vannak. Meg mellé ugye egy csomó másik hasznos. Special skillt meg 15 fölé meg nem terveztem húzni, irreális meg talán nem is lehet. És nem akarok minden action előtt a perkeket váltogatni.
    A pisztolyt meg a crossbowt tolom felfelé, sneak skillekkel is. Normál barangolásban jók, de nagy csatában a kényelmes töltögetés.... mint a PA-ba belépés. Csak load közben tényleg megölnek ha nem rohanok, de ha rohanok akkor meg nem tölt újra.... Headshot meg futás közben... hátha nem egyszerű.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.17. 10:35:19
  • PiszkosFred
    #3080
    Pihen mindenki, én is. A napi challengeknek semmi értelmét nem látom, ha megvan a 100/100, nem is csináltam egyet sem azóta. Gold Bulion is van elég, bár azok jönnek a Treasury notekból. Napi 10-15 percre lépek be, lenyomom gyorsan a Raider és a Foundation dailyakat (plusz a robotos fotózást) és ennyi. De ezt is csak azért, mert a Foundation reput még fel akarom húzni a maxra (egy hét és kész), mert a következő seasonban a másodlagos kiosztást shotgunnal tervezem és kell a repus gaus shoti :)
  • harras25
    #3079
    Most már nagyon durva géppuskám, a pisztolyom és a nyílpuska is alakul. A szöszmötölés lassan elég lesz,
    Ugyanazok a küldik score nélkül kezdenek uncsik lenne.
    Nem gondoltam hogy március eleje után még majd két hónap.
    Se sztorik (a BoS se lett túl izgis,legalábbis nem kapok új küldit onnan) se új célok.
    Nem tudom hányan éreznek így, de mintha egyre kevesebben lennénk az egyes mapokon is.
  • PiszkosFred
    #3078
    Az a PTS kezdete.
  • harras25
    #3077
    ???
    Március eleje helyett április vége ????
    Ekkora hóvihar nem volt.

    Nem a március 12 van ide írva ? Vagy az csak teszt ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.03.12. 11:15:13
  • PiszkosFred
    #3076
    Április 27. (még csak most kerül(t) PTS-re a L&L szezon)
  • harras25
    #3075
    Van már dátum az új szezonról ?
    Nem volt haszontalan 2 órát pepecselni a perkekkel, de most már hiányzik...
  • harras25
    #3074
    Nos meg van a jetpack rotorlapátokkal. De utóbbiak csak dísznek vannak.

    Viszont elkezdett kiakadni a játék. Okát nem tudom, De a daily ops utolsó percében elég szemét dolog, hogy ellövöm a lőszert de mire visszatölt pont vége az egésznek, semmi díjat nem kapok.
    Nem tudom miért, pár napja kezdte el ezt a kilépegetést.
    A steam ellenőrizte az integritást, nem talált hibát.