3195
Fallout 76
  • PiszkosFred
    #2875
    70$ lesz, nem 70 euro :)

    Oke, piciny hazankban ez nagyjabol azonos (tamogatas lehivasakor jo a magas euro, (vissza)fizeteskor mar kevesbe), de ha nem forintban tartod a penzed es nem azt valtod at a napi kozeparfolyamon egy-egy tranzakcional, akkor sporolhatsz nemi penzt.

    Hozzateszem, szamomra meglepo, hogy "csak" most 2020/21-ben nonek az arak 60-rol 70-re - a tobbi terulethez kepest olyan regota ennyi egy-egy jatek (15 eve nagyjabol), hogy az mar rekord. Minden mashol azert 1-2 evente nott 1-2 dollarral/euroval a szolgaltatas.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.11. 13:14:22
  • Metalmilitiakid
    #2874
    Ezért is mondtam, hogy a Bethesda-t nem sajnálom ők megérdemelnék :D De úgy vagyok vele, hogy így vett játékot nem szívesen tennék a már elég népes steam accomra, mert nem akarom hogy esetleg pont belenyúljak vmibe aztán az egészet elvigye. Annál meg lustább vagyok hogy 2 steam accot tartsak és váltogassak köztük :D Anyagilag meg pár havonta belefér egy 40 eurós játék, kicsit kevesebb sört iszok a hónapban xD
    A season passokra meg ilyesmikre meg általában nem adok pénzt szóval az számomra annyira nem játszik. Viszont az a hülyeség amit most kitaláltak hogy emelni kell majd 70 eurora az A kategóriás játékok árát az már inkább.
  • Montana92
    #2873
    Megbízhatóság kapcsán: szerintem van néhány teljesen biztonságos oldal ezek között, ilyen szerinte a cdkeys és az instant gaming.
    Több haverom és én is mindkét helyről több alkalommal vásároltam, soha semmilyen problémába (esetleg akár visszavont kulcsba) nem ütköztem, ütköztünk.
    A G2A, Kinguin és társait én is kerülöm.

    Az általad említett elv már teljesen más tészta - és persze abszolút érthető is.

    Ezzel szemben mondjuk fel lehet hozni a kiadói gyakorlatokat is, lásd season pass, kivágott DLC-k, live service és társai - jellemzően nem tudom őket sajnálni, mikor olyat olvas az ember, hogy egy Call of Duty pl. az mtx-ből mennyi pénzt hozott..

    A hozzám hasonló kazuár játékosoknak mindenesetre szerintem egy játék egyszerűen nem ér meg tizenezer forintot akkor sem, ha egyébként nem jelentene anyagilag számottevő terhet, így marad a szürke megoldás. (vagy csak a rossz nevelés az oka.. :) )
  • Metalmilitiakid
    #2872
    Én elvi szinten nem használom ezeket a kulcsos oldalakat. A legtöbb esetben kibasznak a játékkészítővel, adott esetben a Bethesda-t épp nem sajnálom, de a többit szoktam. A legtöbb ilyen úgy működik hogy lopott kártyával vesznek egy rakás kulcsot, de ugye a kártyát utána a tulaja letiltatja szóval a kiadónak vissza kell adnia a pénzt (sejtem az adót is ki kell fizetnie szóval még rosszabbul jár) és utána még csak meg sem veszed tőlük a játékot szóval kb 2x esnek el a játék összegétől. Nem feltétlenül az oldal a hibás mert lehet ők is csak valakitől veszik, de azért nem erőltetik a kutatást mögötte szerintem :D Arról nem is beszélve, hogy ismerősöm kapott már Russia Regio locked kulcsot, meg olyat amit utána kitiltottak és társai, bár sejtem az esetek 80%-ban semmi gond nincs velük de szerintem nem éri meg ezzel szórakozni.
  • Kissssss0 #2871
    14000 ft vs 3000 ft, a mellet hogy menyi időt tölthet el az ember a játékban, azért azt is figyelembe kell venni nem biztos hogy fog IS annyi időt belerakni az ember, sok minden elveheti a kedvét az embernek a játéktól, hulladék konzol irányítás, instabilitás, bugok, kiegyensúlyozatlan ellenfelek/fegyverek, stb...

    még ha milliomos is lennék akkor se dobnék ki 14000 forintot valamire amit nem is biztos hogy hosszú ideig játszani fogok, főleg annak tudtában hogy a játék még mindig hagy némi kívánni valót maga után.
  • PiszkosFred
    #2870
    Lehetseges, nekem teljesen mindegy ki honnan es mit. En csak hivatalos forgalmazokat nezem, ott jelenleg nem akcios, csak minimalis mertekben a FO76.
  • Alanw
    #2869
    Ja 40ért minek amikor van kb 8 euros is

    https://www.allkeyshop.com/blog/buy-fallout-76-cd-key-compare-prices/
  • Metalmilitiakid
    #2868
    Na egy dolog biztos, hogy a control layout az még mindig olyan életképtelenül borzalmas mint a bétában xD Nem értem miért kell az irányítást is átportolni konzolról... De am egész jól elszórakozom vele.
  • PiszkosFred
    #2867
    Hat, olyan kieg nem lesz, itt az elsodleges szandek mindig is a multi resz es a tapasztalatszerzes volt.

    En fokent egyedul jatszok single playerkent az elofizetokent elerheto a private worldon ugy, hogy csak par ismeros vagy csaladtag tud csak csatlakozni, akkor meg kitalalunk valamit, vagy mindenki jatszik tovabb - nagy a terulet, elferunk :) Sajnos a private world lehetoseget paywall moge raktak, igy vagy neked, vagy az ismeroseidnek kell elofizetonek lenni, alapban nem erheto el.

    Ha pedig nagyon daralni van kedvem, irany a standard vilag, ott ket kattintassal mar lehet csatlakozni egy-egy random csapathoz es mehetnek az eventek, barmik. Valojaban a jatek tartalmanak 98%-a teljesitheto szolozva, idoben persze hosszabb (loszer is tobb fogy), de nem kotelezo partyzni, ha nem akarsz. A maradek 2% egy-egy olyan boss, ahol azert nem art, ha tobben is vagytok, bar azok is letolhatoak jo builddel es megfelelo csuzlikkal egyedul, de az mar tenyleg sajtreszelovel rejszolas...

    A kezdeti szarcunamihoz kepest fenyevekkel jobb a jatek, rengeteg minden valtozott es rengeteg tartalom jott a jatekba. Meg nem egy No Man's Sky fele sztori a FO76, de azert latszik a fejlodes es a torodes. Mas kerdes, hogy tovabbra is csak azoknak valo, akiknek van turelme es egyutt tudnak elni a hulyesegekkel...

    Szokott lenni free probaidoszak, erdemes akkor ranezni, alig par hete volt a legutolso es a holiday szezonban is varhato, hogy lesz.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.10. 21:46:48
  • mike01010101
    #2866
    Én megjelenéskor vettem meg, 5 óra után letöröltem, azóta se játszottam vele. Ha kijönne egy olyan kieg. vagy mod hogy tényleg singleplayer-ként is lehessen játszani, az jó lenne. A Brotherhood kiegészítővel majd lehet, hogy mégegszer megpróbálom. Minden fallout játékban benne volt több mint 300 órám. Imádom a világát és a stilusát.
  • PiszkosFred
    #2865
    Hat, akkor viszont ajanlom, 100-nal biztos, hogy tobb orat fogsz belerakni, csak maga az alapsztori es a felfedezes ennek megadja a duplajat :) Es akkor egy honap mulva jon a Brotherhood is, az is megkavarja majd a sz...szoszt. Ha picit turelemmel vagy a technikai hulyesegekkel szemben (ami mondom, fenyevekkel jobban fest, mint a premierkor, de meg mindig fapados), akkor szorakoztato es addiktiv a jatek, akar szoloban nyomva, akar haverokkal.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.10. 19:14:52
  • Metalmilitiakid
    #2864
    40-et nem szoktam sajnálni egy játékra főleg, ha előre láthatólag több mint 100 óra játékidőt ad. Egy single-nél már elgondolkoznék.
  • PiszkosFred
    #2863
    Hat 40 euroert ne vedd meg Steamen, akkor inkabb vard meg a kovetkezo steam salet, akciosan olyan 20 eurot mar meger, 40-et nem - mondom ugy, hogy preorderrel vettem, elofizeto vagyok egy eve es naponta jatszok vele (800+ oram van benne jelenleg).

    Nagyon sokat javult, a Wastelanders kieg nagyon jot tett neki, a folyamatos eventek es kozossegi mokak szinten, van benne ket Bethesda fele Fallout jatekra valo tartalom, ez a pro. Kontra: a jatek technikai szempontbol tovabbra is fapados. Sot, a legutolso update ota nalam megint egyszer naponta biztos, hogy random elszall (ctd vagy vegtelen loading), elotte honapokig nem volt ilyen.
  • Metalmilitiakid
    #2862
    Köszi a választ akkor bevállalom szerintem. Viszont marad a steam, nem szeretem az ilyen oldalakat akik kitudja honnan szerzik a kulcsokat :D
  • Montana92
    #2861
    Szerintem megéri végig tolni,én is egyedül játszottam, és tök jól elvoltam vele.
    Technikai szempontból még mindig elég kaksi, de azért játszható.
    Cdkeys-en most pl 9 euróért meg tudod venni,szóval nagy kockázatot sem kell vállalnod. :)
  • Metalmilitiakid
    #2860
    Sziasztok!
    Kicsit nézegettem megint a játékot, utoljára a bétában próbáltam meg és ugyebár ott is hagytam. Mostanában hallottam jókat róla, hogy a patch ami az NPC-ket hozta meg az utána lévő óta már tök játszható a játék. Ez igaz? Megéri megvenni? Első körben nagyrészt egyedül játszanék vele és főleg story érdekelne illetve PvE.
  • Hali23
    #2859
    Köszi! Akkor nem változott ezek szerint.
  • PiszkosFred
    #2858
    > Ha csapatban vagyok valakivel, és úgy játszunk, akkor minden csapattagnak meg kell csinálnia a feladatot/beszélni kell ugyanazzal az emberrel stb.?

    Igen. Segíthet neked, elkísérhet téged, stb. de a küldetéseket minden esetben egyénileg kell teljesíteni (beszélni vkivel, felvenni valamit, megölni valamit, stb.), még akkor is, ha együtt, csapatba lépve játszotok minden percben. (legalábbis Wastelanders előtt így volt, azóta partyban csak eventeket csináltam, küldetést nem, így ha változott ez a rendszer, akkor arról még nem tudok)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.07.14. 11:19:59
  • Hali23
    #2857
    Sziasztok!

    Ha csapatban vagyok valakivel, és úgy játszunk, akkor minden csapattagnak meg kell csinálnia a feladatot/beszélni kell ugyanazzal az emberrel stb.? Tegnap pl bementünk egy helyre ott beszélni egy csókával, én beszéltem mint team leader, nekem tovább adta a feladatot, a társamnak utána vette észre, hogy neki nem így visszament ő is beszélni a fószerrel. Ennek így kell működnie?
  • Ironman2
    #2856
    Megérkezett a játék az Xbox Game Pass-ba is!! 300 ft-ért 1 hónapig lehet játszadozni vele! (meg a többi játékkal is)

    Utána havi 1400 ft,vagy ha ultimatet választottunk,akkor havi 4200 ft,hülyének is megéri.

    Csak egyre kell figyelni,hogy a microsoft fiókunkban ne automata legyen a fizetés levonás,mert én is igy jártam.Ki kell kapcsolni azt! Egy hónap után jött az sms hogy levontak 4200 tagsági dijat,majdnem elvitt egy infarktus,aztán kiderült,én voltam a ludas.Az Ultimate nem is kötelező,elég az alap előfizetés.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.07.09. 20:46:59
  • Candi
    #2855
    Hello!
    Felraktam a jatekot (eredeti, steamen vettem). Kezdesnel, ha benn kajtatok a vaultban, akkor semmi gond, akar orakig is elmegy a jatek problema nelkul. De ahogy kijovok, kb. 5-20 percet tudok jatszani, utana megfagy 3-5 masodpercre, aztan hibauzi nelkul kilep az asztalra. Mitol lehet ez?
    A gepem egy laptop, i7 procival, 2x nvidia gt755m sli videovezerlovel, 200 gig szabad hellyel. Mit tudnek csinalni hogy normalisan fusson?
  • lammaer
    #2854
    Az ingame chatmodban nagyon jó dealeket lehet összehozni, meg a fallout76 trading discordon is.
  • PiszkosFred
    #2853
    Hat ez igy szokott lenni, ahogy beir az ember egy kerest, a szerencse Istenasszonya mosolyog egyet, es egybol targytalanna valik a dolog :) Vegre talaltam egyet 5000 kupakert az egyik jatekosnal.
  • Paradoxon74
    #2852
    Gyorsan megoldodott :)

    Nekem most net kene, de a T nem akarja megoldani...
    Egy-ket napra vagyok a Settler Ally-tol, a Raider mar kesz...
  • PiszkosFred
    #2851
    Már nem aktuális.
  • PiszkosFred
    #2850
    Nincs vkinek egy kallódó Fixer planje? Az istennek nem akarja dobni az event és feladtam. Player vendoroknál sem találok már napok óta.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.06.13. 14:18:03
  • PiszkosFred
    #2849
    Elhiszem, nálam az 1-2 csillagos leather armor lemeze akadt be, már fel sem veszem azokat, hagyom ott a francba. :)
  • Andule
    #2848
    "Előtte nem is tudom mikor láttam utoljára esni ilyet... :)"
    En soroljam?
  • PiszkosFred
    #2847
    Tegnap a sodrófák napja lehetett, mert az utolsó Fas(z)nacht is azt dobott, aztán mentem zajt csinálni a buligyilkos nightstalker public eventhez, és ott is sodrófa esett belőle. Előtte nem is tudom mikor láttam utoljára esni ilyet... :)
  • Kroki105
    #2846
    Köszi, volt még 190 atomom, megvettem. Na jó, mondom menjünk egy kört valamit. Aztán 2 percre rá esett egy mutánsölő sodrófa, és azon nyomban el is zártam a játékot.
  • PiszkosFred
    #2845
    Az eyepatch bundlet ne hagyjatok ki, olcso, kapsz erte 4-5 fajtat es a tobbi agyament skinekhez kepest ez szerintem elegge korrekt (a raideresben meg pici koponya is van).

  • Andule
    #2844
    Nem jo csere sztem. Roxy legalabbis emlekeim szerint kicsivel tobb reput ad es raadasul gyorsabban is lezavarhato.
  • Paradoxon74
    #2843
    Nem tudom, mi történt, de ma Davenport odahívott magához és megkért, hogy fényképezgessek neki...
    De hogy ne csak szép legyen a nap. Roxy meg kitolt velem - megadta a küldetést, de aztán nem jelentek meg a célpontok. Teleport, relog, semmi nem hívta életre a questet, így maradtam hoppon.
  • Paradoxon74
    #2842
    Újabb logikus megoldás: max 5000 Gold Buillonod lehet - WtF?!
  • Kroki105
    #2841
    Ja igen, kaptam olyat is, el is felejtettem, gondolom mert említésre se volt méltó.
  • PiszkosFred
    #2840
    Event végén a reward mellett kapsz legendary cuccot is, ha más nem, a recik mellett azért megéri. Túlzásba nyilván nem kell vinni :)
  • Kroki105
    #2839
    Mi ennek az eventnek az értelme? Érdemes kínlódni vele sokszor? Egyet megcsináltam, kaptam egy koponyamaszkot, juhé Meg talán 2 valamilyen receptet. Ahogy olvastam több maszkot is adhat, belegondolva a haloweenes cuccokba, azt az eventet anno toltam becsülettel, kalózruha, striciruha, ilyen tök, olyan tök, stb... azóta se vettem fel egyiket se.
    Maga az event olyan egyszer voltam rajta, ihajcsuhaj kiélveztem, többször nem nagyon szeretnénk rá menni szintű. Igen, megint bírálom (tudom, nekiállok minnyá jobbat csinálni, nem kell mondani ), lehet velem van a baj, és nem figyeltem meg mindent aprólékosan, és lehet hogy amúgy kurva élvezetes.

    De hogy a mérleget picit egyenlítsük, A rusnyaság (űrhajós nő) elküldött napira, rögtön ott Harpers izénél a kecóm mellett, egy csatornába kellett lemenni assaultront idomítani neki. Még sose jártam ott, volt is benn egy quest. Kicsit lazáztam, meg is zabáltak a ghoulok. Persze majd vissza kell menni, mert a vége nem sikerült, szerintem bebugolt (bocs Beth ha nem, és csak én voltam vaksi). Az űrhajósnak azért meglett a kívánsága, meg is jutalmazott egy 3csillagos sétapálcával. Figyelmes, ennyi, mindannyian leszünk öregek, jó lesz az. Ha majd nem tudok kiegyenesedni a derékfájástól, és ha netán még meg is vakulnék, már csak a fehér festéket kell majd kiválasztani, és be is festhetem. És ne feledjük, 3 csillagos, extra cucc.....
  • Andule
    #2838
    Magamba szallok igerem, nem leszek ennyire halatlan hisztis ovis mikor csak a javamat akarjatok! :D (De egyszer levideozom nektek bakker csak h tovabb tudjatok rohogni rajta xD )
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2020.05.26. 20:08:50
  • Kroki105
    #2837
    Meg amúgy is mocskos a páncélod a sok közelharcikálás miatt, inkább megköszönnéd a zsörtölődés helyett...
  • Paradoxon74
    #2836
    Teljesen félreérted, ne haragudj.
    A robbanós vacokkal azért lövünk eléd, mert akkor full fehér lesz a kép, nincs semmi megjeleníteni való, így felugrik az FPS az egekbe > performance & user satisfaction upgraded, fps számláló pörög, stbstbstb. Tádá!

    Töri magát itt neked az ember, aztán ez a hála...