3195
Fallout 76
  • Kroki105
    #2755
    Megint benn van 1200atomért a függönyös házkészlet. Gyorsan visszarakták. Talán ma vagy holnap meg is lesz rá.

    A raiderekkel elértem a neighbort, juhé, adtak 2 kajareceptet, oszt fogjam be a pofám. Tisztára megérte pöcsölni a repuval. Ahogy néztem ez 3000 repu volt, az ally majd 6000 lesz.

    Népszerű házikótok van, engem még 2 szitakötőn kívül semmi sem látogatott meg.
  • Paradoxon74
    #2754
    Én is nemrég hurcolkodtam arrébb (tényleg, azt még nem is láttad, bár sokkal nem lett másabb, mint az előző), mert:
    - kb. 10 belogolásból 4-nél egy-egy SB (volt csillagos is, nem egy) próbálta megdönteni a legjobb időt a házam lerombolását illetően
    - sosem a ház mellé tett le, hanem a mellette levő szakadékba és 5-7 próbálkozás után jutottam csak haza végre.

    Szóval, átérzem a folyamatosan zergelő lények miatti nyűgödet :)

    Most, ahol vagyok (a kertem széle már a pálya széle is egyben) csak egy-egy patkány jár, úgyhogy újra felépítettem pár tornyot, #friendswelcome :D
  • PiszkosFred
    #2753
    Na ilyen nem volt még, lekopogom.
  • Irgum76
    #2752
    nálam van hogy rögtön a házba spawnnolnak
    szóval a kerítés ez ellen nem véd
  • PiszkosFred
    #2751
    Kerítéseket vagy "torlaszokat" nem használtok a bázis körül? Ha más nem, rakj le pár növényt, nekem legalábbis mindig a mutfruit farmomat rágják szét először még a scorchedek is. :) Egyedül a Mole miner, szupermuti, stb. csapat, ami egyből a generátorokat (vagy a házat) célozza.

    #2749
    Képeket lőhetnél, örömmel és kellő kíváncsisággal nézem mindig mások kreálmányait.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.05.12. 14:47:49
  • Irgum76
    #2750
    én moleratekből pótolom a proteint
    minden logolásnál jön 2-3 mindig az az első, hogy becélzom a tornyokat mert azok a kis mocskok azokat támadják
    illetve támadnák mert okosan tettem alájuk magaslatnak gumiabroncsokat így azokat eszik meg és eltűnik a turet :)
  • Andule
    #2749
    Na tegnap ujrahuztam a hazikom 20 meterrel kozelebb Flatwoods-hoz es nem is lett total kutyauto a vegeredmeny. (sztem )
    Mit ne mondjak nem tudom mikor lesz legkozelebb turelmem ezzel szarakodni mert ha a F4 epitorendszere finoman szolva is hianyos ez akkor botranyosan szar. Szegeny Kroki eloben hallgathatta az anyazasom. Persze ennek a jateknak ezerszer tobb es fontosabb orvosolando hibaja van mint az epitkezes szoval mindegy is ...
    A slusszpoen persze azutan jott h belogoltam 5 percre ma es zengo enekszoval kellett konstatalnom a tenyt, h elosszor betoltenek az ellenfelek, majd a hazam alapjai, majd a tornyok majd egy jo adag gondolkodas utan az aramellattas (ami neha ujra{es el~}szamolja magat) es legvegul a torony AI. Oszinten remelem, h ezt egyszer kell eljatszania belogolasonkent es nem minden alkalommal mikor en vagy vki mas odaugrik mert azt meg csak csak elviselnem, h az elso 5 percben kutyakat kell vadasznom de ketlem h a random vasarlok kulonosebben foglalkoznanak ilyesmivel. :/
  • Paradoxon74
    #2748
    Kódneve BEDBoy
  • Paradoxon74
    #2747
    Ha még csak Wade lenne ilyen! (nekem mindig alszik a rohadék)
    De én már köpködtem az összes NPC-re, akik értékelhető küldetést adnak: Wren, aki csak ül és néz, Roksy vagy ki, aki szintén, a halászfalu, ahol Blackeye és Fishbone lakik és folyton ki kell lépni a dialógusból, mert elakad a beszélgetés fonala (de persze ugat, hogy "értem, hogy jóképű vagyok, de ne bámulj, waze)... Ez hogy nem derült ki a tesztelés alatt.
    És persze megoldja egy relog, de ha éppen olyan a szerver, hogy kéne is valami, akkor az anyázós...

    Nameg jött az új útadó / terrorista gépeltérítés, miszerint a teleport k nem oda visz, amit kijelöltél, hanem a legtávolabbi pontra onnan és kezdheted előröl.


  • Andule
    #2746
    Ah, Wade es az o agya... olyan rohadtul birja azt a priccset h alig hajlandi kiszalni belole. Multkor mar nuka granatokat hajigaltam ra annyira boldog voltam, h o sem bugos a jatekban es mikor beszelni akarok vele es felkel nem rogton fekszik is vissza anelkul h barmire eselyem lenne.
  • Kroki105
    #2745
    Láttam a telepeseknél 4100 goldért egy újfajta plant. Hát persze hogy szövetségben kell lenni hozzá, de igazából meg is értem, mert ez a fejlesztés valami ultra nagy táp.
    Volt egy prototípus is az egyik barakkban, le is fotóztam.
    A lényeg, hogy a karakterünket alakíthatjuk át ilyen kiborgszerűséggé. A fejbe lesz épülve egy nagy fémváz, meg némi matrac, gondolom ez azért, hogy a kemény fém ne nagyon sértse az organikus részeket. A fejhez szorosan kapcsolódnak majd a lábak is, amivel helyet változtatni elég macerásan fogunk, viszont betonbiztosan tudunk majd állni. Annál is inkább, mert terveztek plusz két lábat is hozzá. A neve is egész találó, az ágyborg. Gyűjtsétek a goldot, megéri!

  • Paradoxon74
    #2744
    Lehet, más az oka? A mocsár közepén laksz, mint Shrek, az érkezőket bevágod a bűzös lápba és csodálkozol, hogy mindenki fürdik, ha kilép végre a szárazföldre?
    Utoljára szerkesztette: Paradoxon74, 2020.05.09. 15:09:44
  • Paradoxon74
    #2743
    Hm. Lehetsz is rá büszke, mert érdekes - de szerintem ne az eladás legyen az egyetlen tervezett bevételi forrásod, mert éhen deglesz gyorsan :D

    Ha lesz majd repülés-opció, tuti sokszor meglátogatlak
  • Kroki105
    #2742
    Há figyelni kell hova lépsz....
    Ez a tisztaságmánia már nem normális, belép a házikóba, és máris rohan fürdeni.
    Nem gondoljátok hogy ez már sértő?
  • Kroki105
    #2741
    Igen, hiányzik a drága.

    A fényképes tényleg, azt elfelejtettem. A mirelurklövöldét nekem is egyszeriként adta, utána már csak köszöngeti hogy segítettem. Találtam egy másik randomot ami adott raiderhez, délen, a főrepülőszörnyeteghez közeli piros erdőben volt 1 v 1be egy raider és egy assaultron, lelőttem az assát, és kaptam kis raider reput.
    Ja, és úgy jutottam el ide, hogy a lootomat próbáltam megszerezni. Vagy 50-100 méterre kilőttem egy repülőgenyát, 3 csillagos volt hála az égnek, ahogy leesett, pattant egy hatalmasat (valószínű belakmározott előtte párszáz kosárlabdából), azután pattant még egy nagyot, majd szépen elhevert a piroserdő tetején... Inkább nem kommentálom, mert lusta vagyok spoilerba tenni.

  • Andule
    #2740
    >>"Azért egy új házat fölrántottam, szó szerint egy fára, egy folyó közepén. Nem lett rossz, tervezek egy vendort is rakni csalogatónak, mókás lesz, főleg a powerarmorosok fogják kedvelni, ahogy futván a bejárathoz szépen elsüllyednek."
    Mint emlitettem neked nem csak a kezdeti 'to aljan keresgelem hol a lepcso a bejarathoz' resz a szivas hanem a 'ket faag kozott lezuzunk 4 emeletet h ujfent a to aljan keresgeljuk a lepcsot' is.
    Amugy sztem sem lett rossz, sot ... de az emlitett miatt nem lesz kedvenc helyem.
  • Andule
    #2739
    "en ugy csinalnam, hogy mindenki azonnal egy groupba/"raidbe" kerulne, aki odaugrik egy friss eventhez (nem odasetal, hanem joinnal csatlakozik) igy jutna personal loot mindenkinek."
    Igen, ez abszolut jo otlet de ehhez pont nem kellene lfg rendszer :D Automatan bebaszna mindenkit egy kalap ala es csokolom, mindenki lootolhat a vegen; az is aki leul zenelni a vendigosnal meg az is aki leoli egy lovessel. A siro furdoskurvak meg elmehetnek a busba.

    #2736
    Pedig lehet csinalni ujra csak a megfelelo valaszokat kell kivalasztani neki. De mondom olyan minimalisat ad egy teljesiteseert h hosszu orakig kellene farmolni lathato novekedesert.
    Ha megis kedved lenne buntetni magad vele megneztem h neked mar ne kelljen kappangu "Hey guuuys, what's up?" huszarokal veszodnod:
    > Youd don't have to ask me twice to exterminate some Mirelurks
    > How'd you end up running this operation out here? (ez reseteli elmeletileg)
    > Let me ask you about something else
    > You needed a hand. What can I do to help? (ez meg mar az eredeti "quest" starter innentol)
  • Irgum76
    #2738
    itt van, hogy hogy lehet rávenni ismét az akcióra
    én nem csinálom a raidereket meg lassan már a telepest sem de elvileg naponta egyszer illene neki felajánlani
  • Paradoxon74
    #2737
    Nem azt mondtam, hívd be őket. Csk elvileg lehet területen is broadcast-olni a közlendődet - persze, szrt sem ér, mert a kutya nem figyel rá, de "jogod van hozzá"... :D
  • Paradoxon74
    #2736
    A csóka egyszer adta be nekem, azóta csak hálálkodik, köszöni a segítséget, de többet nem kér belőle...
  • PiszkosFred
    #2735
    Nyilvan "nem valtja meg a vilagot" az sem, az egesz lootrendszer ugy szar, ahogy van. Legalabb lenne lehetoseg valasztani egy-egy kveszt/event vegen a random szar helyett, de nincs... :)

    Mindenesetre az lfg rendszert - a hagyomanyos mire keresek es mit alapokon tul - en ugy csinalnam, hogy mindenki azonnal egy groupba/"raidbe" kerulne, aki odaugrik egy friss eventhez (nem odasetal, hanem joinnal csatlakozik) igy jutna personal loot mindenkinek. En ertem, hogy az event egeszet skipelo, de a bossokat oneshotolo csavokak az autoparty miatt sirnanak, mint az egyszeri furdoskurva, de azok, akik tisztessegel vegigcsinaljak az eventet legalabb kapnanak a bossbol is egy falatot, meg akkor is, ha vszinuleg valami random hulladek lesz a drop, mint mindig...


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.05.09. 13:00:54
  • Andule
    #2734
    De min fog tudni segiteni pontosan? RR-en, SBQ-n es talan Project Paradise-on kivul mondom solozhatoak az eventek. (Utobbi sztem megcsinalhato ha az AI nem megy megoletni magat) Egy lfg rendszer ezen semmit nem fog javitani vagy valtoztatni, egy chat viszont rogton tudna. Irto kivancsi vagyok, h mit fognak irni a roadmap-be ha vegre kozzeteszik de a korabbi Kerdezz-Felelek alapjan nagy csodat nem remelek. A pozitiv jovo tobb (sztori alapu), csapatmunkat igenylo instat tartalmazhatna ahol kiszamithatobb a loot (kuldi vegen valaszthato vagy a klasszikus "innen fixen ilyen planek, fegyverek, armorok eshetnek" modszer) es nem tobb hetig kell farmolni egy teljes armor/fegyver szettert. Hihetetlen szamomra h 2020ban nem tudnak tanulni 15+ eves mmokbol vagy az F76nal meg mindig sok skalaval jobb looter-shooterekbol. Ha nincs egyedi otletuk (Morrowind ota nincs) akkor lopjanak, a Blizz is abbol el 20+ eve. (De akkor viszont inveszteljak bele az osszes megmaradt kreativitasuk abba a nyulasba h a vegeredmeny elvezetes is legyen)
  • PiszkosFred
    #2733
    Hat, elvileg hamarosan (sic!) lesz majd valami fele lfg rendszer a jatekban, az hatha segit. A kommunikacion nem, de az eventeknel talan.
  • Andule
    #2732
    >>"van opció az audio-t 'team'-ről 'area'-ra tolni és akkor már esélyed lehet kommunikálni a partin kívüliekkel is :)"
    Kiprobaltam mar egyszer; "orom" volt latni h azt jelezte h el vagyok nemitva. :) Ahogy azt is meseltem mi lett a vege mikor behivtam ugyanezen event soran a random arcokat partyba. :)
    Egy mmoban egy grup eventnel tobbnyire kell h partyban probaljak az emberek. Itt lvl30 felett mindenki kepes ra h kitoljon olyan dps-t amitol ezeket egyedul meg tudja csinalni. (SBQ az egyeduli kivetel de sztem 2-3 emberrel mar az is kivitelezheto lenne)

    >>"és van bent a hajóban egy csóka aki Mirelurk hentelést kér (ezzel csalni is lehet mert szerver hoppingal folyamatosan lehet csinálni állítólag)"
    Lehet, lattam stream-en amint csavo tolta. Kb annyi reput ad mintha leadnal neki egy mirelurk queen husit. Inkabb beszelgetek Zuzuval ;) (Amugyis ugy dontottem h en a legujabb PA-t szedem ki szoval meg tovabbi 4 het mire az megvan. )
  • Irgum76
    #2731
    elvileg egy nap adja Wren és Rocksy a napikat
    van a Blackeye és a Mirelurk hús eladás
    és van bent a hajóban egy csóka aki Mirelurk hentelést kér (ezzel csalni is lehet mert szerver hoppingal folyamatosan lehet csinálni állítólag)
  • Paradoxon74
    #2730
    >> "Es ugye kulon poen megertetni a jatekostarsakkal mit is kellene csinalni pontosan a maxos jutalomert egy olyan jatekban ahol a kommunikacio emote-okkal tortenik."

    van opció az audio-t 'team'-ről 'area'-ra tolni és akkor már esélyed lehet kommunikálni a partin kívüliekkel is :)

    De tény, hogy amikor egy működő partiban tolod (nagy a pofám, csináltuk vagy egy alkalommal hárman és beesik néhány ilyen-olyan júzer, akik jó esetben betrollkodják a taktikát, az több, mint bosszantó.
  • Andule
    #2729
    Yep, RR porog, hangulatos es ha van partyd akkor fasza h lootod is lesz a vegen ha viszont nincs akkor mar csak jofejseg kerdese h meg lesz-e az event leven a jatek kvazi bunteti a csapatmunkat hiszen ha futkosol az ercekert akkor nincs xp es ugy meg nincs loot sem a spawnolo zombikbol. Arra szamitani h a maxos jutalom majd karpotol a vegen mero naivsag imho. Es ugye kulon poen megertetni a jatekostarsakkal mit is kellene csinalni pontosan a maxos jutalomert egy olyan jatekban ahol a kommunikacio emote-okkal tortenik.
    A hasonlo koncepciora epulo Line in the Sand akkor mar "jovedelmezobb". (Viszont egyben sokkal unalmasabb, kevesbe elvezetes is)

    A lootrendszer tovabbra is tragikomikum, 146on egy ketcsillagos bloodied, faster swing sledgehammerrel tolom mert ennyi ido alatt ez volt a legjobb ami esett. Hala az a resze mukodik, h rendesen felpakolt builddel meg igy is lehet apritani ezerrel es olyan nagyon nem hianyzik h minden ellenefelet az SBQ kivetelevel rogton minusz kismillio HP-ba taszitsa a jomunkasember de mivel alapvetoen erre hegyezi ki mindenki a maga portfoliojat igy jonnek olyan anyazos szituk mint mikor vegigtereled a 3 hulye tehenet es nezed h vmi camper a haztetorol kvazi instakilleli a baranyembert mig te visszavaltassz a pasztorbotrol. (Es nincs termeszetesen felfele mutato kozepso ujj emote ... pedig tuti az lenne a legnepszerubb par nap utan)
    Szoval tisztesseges iparosmunka volt ez a Waistlander kieg, jot is tett a jateknak, orulok h az elet illuziojaval toltotte meg vegre a jatekot de tovabbra sincs ezek vegeztevel semmi ami ott tartana a jatekosbazist mert a tobb hetig farmolando uj cuccok total melleloves ebbol a szempontbol imho. Ha legalabb atadhato, tradelheto lenne a legyartott cucc ... Es hat en is abba a taborba tartozom aki szerint a jateknak mar anno igy kellett volna megjelennie. (Es igy sztem meg nagyobbat tudott volna utni a kedvenc kuldim, a Mistress of Mystery befejezese is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem kvazi ott tudatosult teljes mertekben h itt barkinek a sztorijat hallom, kovetem vegig; barmennyire is "szurkolok" vkinek vagy csovalom a fejem ertetlenul a BoS mindenkitol valo rekviracioja hallatan, itt minden egyes "szereplo" tuti halott. Es ez egyszeruen elspoilerezte minden tovabbi tortenet veget, ergo nem is tudott megerinteni/elgondolkottatni/meghatni semmi.
    )
    Szoval a F76 legfobb problemaja tovabbra is jelen van, miszerint a fejlesztoi sem tudjak h pontosan kiknek keszitettek es oket hogyan lehetne megtartani hosszabb tavon.
  • Paradoxon74
    #2728
    Napi 4?

    Amit én tudok:
    * felváltva adja a Wren meg a Rocksy-s küldetéseket (azt hiszem, így írják a nevüket)
    * Blackeye és a Mirelurk hús

    melyik a másik kettő? Nem számolom a Marigold Paviliont, mert az egy vicc...
  • Irgum76
    #2727
    a raider oldalon napi négy lehetőség van repet növelni
    választható a fényképezés
    és egy napi telepes oldalon
  • Paradoxon74
    #2726
    Amúgy a RR tényleg jó móka, legalább pörög, csapatmunka is kell és a javadalmazás sem rossz, hangulatos. De az ütemezés egy elég elbaltázott dolog. Értem én a mögötte rejlő koncepciót, de így a partiban történő bandázás eléggé ki van herélve.
  • Paradoxon74
    #2725
    sose hitted volna, hogy visszasírod a V94-et, mi?
  • Kroki105
    #2724
    Jó az a radiation rumble. Egyedül is mókás, 108 zöldganét lőttem ki, direkt megszámoltam a végén. Nyilván megcsinálhatatlan egyedül, nekem mindenképp, de 2 Npc túlélte a négyből a 10 perc rohamot. A rekordom 3 .
    Az utolsó perc előtt még 4 élt, 3 sértetlenül, de ott vétettem, és beszabadult egy zöld hátra az elzárt területre, amíg azzal tököltem, kinyírtak egy másikat is. Kb 1 lövésen múlt, és 4 túlélő marad. (Ha többen vagyunk, akkor már nehezebb, többen is jönnek.)

    Amúgy a játék egy rakás szar továbbra is, legalábbis a multirésze (érted, a multirésze egy MMO-nak ) Ültünk, és vártuk hogy induljon már egy kurva event. Lehetőleg a radiation rumble, mert más újra sajna nem futotta a készítőknek. Ebbe még volna némi ötlet, poén, izgalom... Minden más már X*X a köbönször meg lett csinálva, és nem nagy lelkesedéssel vágsz neki. Max odaugrasz, és megvárod a végét, de csak az idióta tresure note-okért (vagy mi a szöszért), mert ugye abból is kell kismilliószor tízezerszer négy, hogy a napi 200 aranyat kiváltsd. Amiből vehetsz új páncélt, meg új izét, meg új bizét (nyilván neked kell majd legyártani egy rakás scrapért, és nyilván értelmetlen szarokat fogsz gyártogatni). A legmurisabb az egészben, hogy azok nélkül a páncélok, fegyverek nélkül is szénnélövök mindent hip és hop , kivéve a nagy sárkánygyíkot. De nem is arra lett kiképezve a karim, bár sose szokott üresen lepotyogni, szóval a magamét bele szoktam rakni abba is. (és nincs csaló, bugos, betiltott fegyverem )

    A reputationt meg hagyjuk, teljes vicc. Legalább lenne valami gyűjthető bigyó, leadni, stb.. De az a napi 2 quest az hát kérem egy nagyméretű lópikula. Ezzel a büdös életbe nem lesz meg, vagyis meglesz valaha a jövő évezredbe. És tudod mit? Nem is lenne ezzel gond, ha lenne mit csinálni érte. DE NINCS! Szerverhoppolgatni 1 repuért, az is random van vagy nincs? Aki úgy csinálja, hát... biztosan hihetetlen jól szórakozik, irigylem.
    Jó, aki most kezdte, az biztos el lesz egy darabig az eventekkel... De aki nem? Az játszott már eleget, hagyja játszani az újakat??
    Menjenek a picsába, egyetlen értelmes eventre futotta nekik az új kieggel, úgy, hogy kivették az egyetlen "dungeont" is a játékból. Akármilyen szar is volt (mert az volt, az 50 összeszedhető kulcsával egyetemben), oda mégis el lehetett menni "multiba" hülyéskedni. ÉS TE INDÍTOTTAD EL!! Nem vártál, hogy nagy kegyesen ez az ostoba játék elindítsa a neked tetszőt.......

    Azért egy új házat fölrántottam, szó szerint egy fára, egy folyó közepén. Nem lett rossz, tervezek egy vendort is rakni csalogatónak, mókás lesz, főleg a powerarmorosok fogják kedvelni, ahogy futván a bejárathoz szépen elsüllyednek.

    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2020.05.09. 02:36:50
  • Paradoxon74
    #2723
    De ne csodálkozz, ha nem tart majd sokáig és garancia se lesz rá
  • Irgum76
    #2722
    igazából rég kinéztem, hogy legyen egy kis élet a bázis körül de mindig jött valami más amit megvettem
    most meg már itt vannak a követők életnek
    szerintem farmolok némi atomot aztán meglátom de ha mégis veszek akkor kínait
  • Paradoxon74
    #2721
    Köszönöm, majd betolom akkor és reménykedem.
  • Paradoxon74
    #2720
    Ha nincs job ötleted, megveheted, de:
    - nem ebből fogsz meggazdagodni/millió junk-ot gyűjteni
    - a droid folyamatosan pofázik, az alap pedig folyton fekáliás "poénokat" sütöget, én vinnyogófrászt kapok tőle, ha a bázison vagyok. A Santatron egy fokkal jobb, de csak egy fokkal. Ha ki lehetne kapcsolni a beszédmodulját, még mókás is lenne ahogy setrepertél.

    Ha van, amit szeretnél jobban, vagy nem ez a droid a fétised, erre ne pazarold el :)
    Utoljára szerkesztette: Paradoxon74, 2020.05.07. 08:46:03
  • Irgum76
    #2719
    most jött fel egy random videó plazma tápolásról ez alapján kétszer olyan erősre meg lehet építeni min egy gatlingot
    de nem ezért írok hanem, hogy volt benne, hogy használható a super duper perk és ha mákod van kettőt gyárt le
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2020.05.07. 08:30:38
  • Irgum76
    #2718
    köszi
    tényleg a fészert is nézegettem szép darab
  • PiszkosFred
    #2717
    Hat, embere valogatja. Ha kihagyod a scavrobotokat, az sem tragedia, hiszen nagyjabol annyi lomot szed ossze, mintha bemennel egy random hazba es vinnel onnan 10 random junkot - legalabbis nalam eddig meg extra nyersanyagot meg nem szedett ossze.

    Az 500 atomos kis fészert viszont ajanlanam, meg tizenpar napig elerheto.
  • Irgum76
    #2716
    kérdés:
    van kerek 500 atomom érdemes megvenni belőle a scavenger bot-ot?
    vagy inkább várjak valami akciós camp cuccra?