3195
Fallout 76
  • Keke90
    #2915
    Sziasztok!

    Olyan problémával jelentkeznék, hogy megvásároltam steam-en a játékot. A játék indításnál pedig fekete képernyőre átvált majd vissza kapom az asztalt, ha steam-ből próbálom indítani akkor a steam-et kapom vissza. A gép ereje bőségesen megfelel az ajánlott beállításoknak is. Néha a betöltő képernyő is beugrott a fekete kép után, viszont nem töltött és ugyan így kilépett.
    Nem tudom, hogy valaki találkozott-e már hasonló hibával, de nagyon örülnék ha tudnátok segíteni eddig sehol nem találtam rá megoldást.

    Válaszaitokat előre is köszönöm!
  • Norbertboy
    #2914
    Köszi az infókat!
  • lammaer
    #2913
    Én kezdettől fogva modolva játszom (PerkManager, Better Inventory, Chat, glowing items), nem volt belőle sose gond.

    A nexusról leszedett modokkal nincs baj, én pl a 2018-as banhullámban (ahol egyébként sokakat unbannoltak is végül) se kaptam semmit, csak olvastam róla.
  • Norbertboy
    #2912
    Sziasztok!

    Modolni lehet a játékot, vagy még ban járhat érte? Esetleg hivatalos magyar nyelvről van hír vagy magyarításról?
  • PiszkosFred
    #2911
    Wastelander és a Steel Dawn sztorik nagy része már solo instanceolt, elkezdték átvenni a technológiát az ESO-ból.

    Bár a SD már kint van egy bug miatt két hete, a trailer csak ma érkezett:
  • Andule
    #2910
    En is hulyesegnek es illuzio~ / immerzio-rombolonak tartom a felskalazodast. Ertem persze hogy azert csinaltak hogy kevesbe legyen unalmas es repetitiv (de legfokepp latvanyos) h lofasz tartalom nincs benne miutan felvitted a karaktert 50re es vegigmentel a sztorin, korbejartad a terkepet. Lehet grindolni a semmiert vagy par skinert amik ahogy anno Kroki megfogalmazta rosszabbak mint barmelyik n00b modder produktuma F4hez. Tavasszal meg annyi volt, h lehetett menni R. Raumble-re, a banyaba, Project alphara,a Brotherhood bazisra vedeni meg a mocsarba viragot daralni netan meditalni ha az ember loot-ot es xp-t is akart. (nyilvan ha kiesett a kivant fegyver akkor egyiknek sem volt semmi ertelme. a szint, igy az xp, az e-peniszmeregetesen kivul semmire nem volt jo.)
    Azert volt folosleges a szintezodes mert sokkal de sokkal ertelmesebb lett volna kuldetesalapu instance-okat krealni amiket lehetett volna magadnak inditani es ott boven eleg lett volna a szintigazitas (mint ahogy a belso teruleteknel tortent amugy). Nem kellett volna feltalalniuk a spanyol viaszt, eleg lett volna olyan bena szintu sztori mint a 'kiserd at a karavant' a hegy alatt event de lehetett volna pl. varialni a hossz-t igy az idotartamot, nehezseget allitani, stb. (nyilvan tobb/jobb loottal motivalni a peonokat h a hosszabb verziot valasszak)
    de van / volt meg egy csomo jo otlet amit feldobtak a keszitoknek de ok tovabbra is nagy ivben szarnak / szartak a jatekos visszajelzesekre, stb hisz tovabbra is siman talalni megjelenskori bugokat, a melee hitbox 10-15%ban tovabbra is 'missel' dolgokat automatan (ami azert eleg idegesito) es meg lehetne sorolni de hetente jonnie kell ki egy uj skinnek mert azert fognak fizetni a jatekosok.

    Na mind1, nem hisztizni akartam megint egy sort a jatekrol (csak sikerult. :D ) ... amit mondani akartam, h orvendetes h nem irtak le meg a projectet, h evente kihoznak vmi par nap alatt vegigjatszhato sztori reszt de szamomra hihetetlen , h keptelenek felfogni, h a jatek kezdetektol meglevo pozitivumaira is kellene fokuszalni: a gunplayre es felfedezesre. Ezt par sztorival rendelkezo instaval le tudnak fedni (es meglenne az elvart tortenet szal is) es a mesterseges lassitast igazan el lehetne felejteni mert a jatekosok tobssegeben csak frusztraciot okoz es elhuznak massal jatszani.
  • mike01010101
    #2909
    Köszi. Könyvet kéne írnod erről, annyira vágod és értehetően le is tudod írni :)
    Nálam a 3 legtöbb időt felemésztő játék a F4, F3, Skyrim, mindegyik 300 óra felett, szóval a Bethesda világok nagyon bejönnek. Elkezdtem telepíteni a F76-ot :(
  • PiszkosFred
    #2908
    A sima sztori jelleguek nem, azok csak egyszer csinalhatoak/karakter, kapsz egy jutalmat es vagy folytatodik vagy ott veget is er.

    Viszont vannak sima normal eventek, azok kb 1-2 orankent ujraindulnak vagy ujraindithatoak, vannak public eventek (ezek is, de ezek bar szolozhatoak, inkabb csapatos tartalmak) es vannak napi kuldetesek (un. dailyk, ezek 24 orankent (ujra)csinalhatoak) es vannak a kihivasok (napi es heti vonatkozasban), de azok nem kuldetesek, hanem inkabb "olj meg XY darab valamit", vagy szedj ossze C darab valamit, esetleg teljesits bizonyos darab eventet, vagy szedj ossze x kupakot, stbstb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.28. 12:51:34
  • mike01010101
    #2907
    Ami még nekem furcsa volt (pár órát játszottam csak megjelenéskor), hogy a küldetések is "visszatermelődtek". Ez biztos az MMO jelleg miatt van. Megcsináltam egy küldtést, pár óra múlva megint arrajártam és újra meg tudtam csinálni, mint mi sem történt volna.
  • PiszkosFred
    #2906
    Ezert mondom mindig, hogy embertol es tolerancia szintjetol fugg, melyik jatek mennyire szorakoztato, nehez altalanossagban kijelenteni barmit is.

    Viszont erdemes megjegyezni, hogy a skalazodast nem veszed eszre kb 50-70-es szintig, az pedig jo par(szaz) oranyi jatekido elso nekifutasra.

    Szerintem a vilag, a kornyezet, a sztorik es az egyes kuldetesek es kapcsolodo tortenetek erdekesek (amiota NPC-k is vannak, azota plane). A bazisepites szinten, eleg sok targynak van funkcioja es ad nemi celt es kihivast a szukseges uj tervek beszerzese eventekbol vagy random jutalmakbol. Emellett a felfedezes is hatalmas magnes a jatekban, en imadtam minden percet amikor elindultam valamerre es folyamatosan megneztem mindent, ami ott talalhato. A terkep nem jelzi neked elore, mi merre talalhato, neked kell megtalalnod eloszor a helyszineket - amelyekbol van par szaz. En minden barlang melyere lementem, minden epuletet atneztem, stb. - ebben a vilagepitesben es a felfedezes oromeben a jatek nagyon jo.

    Egyszoval 50-es szintig erzi az ember a fejlodest, a talalt cuccok cserejekor tapasztalt "erosebb lettem" feeling megvan, az ujabb es ujabb SPECIAL pontok elosztasakor elerhetove valo perk kartyakat elvezettel cserelgeted es tervezed a buildet, a gearelodes is elegge szembetuno, amikor 20-as szintu fegyverrol 30-asra valtasz, stb.

    Aztan az 50-es szinten elered a cuccok maximum szintjet es innentol kezdve mar csak a fegyverek es pancelok csillagainak a szamat nezed, es remenykedsz, hogy a vilagban minel tobbszor osszefutsz 3 csillagos legendary ellenfelekkel, akikbol feloltozhetsz. Itt is van azert progress, de ez mar inkabb grind, mire meglesz az a pancel es/vagy csuzli, amire vagysz. Igaz, vehetsz mas jatekosoktol is, kupakert vagy fluxokert, de ha egyedul akarod osszeszedni, az is lehetseges.

    Es akkor itt jon be a kepbe a skalazodas elozoleg leirt elonye es hatranya.
    - Elonye, hogy a teljes mappon minden ellenfel 50-75 szintu, igy tenyleg oda mehetsz armort es fegyvert kutatni, ahova akarsz. Attol, hogy skalazva vannak az ellenfelek, attol meg a nehezseguket tekintve van kulonbseg az egyes regiok/biomek kozott. A nyugati kezdo terulet tovabbra is konnyebb, mint a keleti end game jellegu zonak, hiaba azonos szintuek az ellenfelek. Vagyis, a szamodra kedves zonaban csinalhatod a napi kuldeteseket es eventeket annak remenyeben, hogy esik valami jo ket-harom csillagos cucc.
    - Hatranya pedig az, hogy valahol illuziorombolo az, hogy lvl50-eskent majdnem teljes harci diszben kell lenned a kezdo zonaban is egy-egy nagyobb csata eseteben, es kvazi ugyannyi erofeszites megolni valakit vagy valamit, mint lvl1-eskent. (Bar azert azt tegyuk hozza, hogy a magas szintu cuccaid, a tobb szaz perkbol osszerakott builded es az 50 felett elerheto legendary perkek azert adnak eleg sok segitseget, szemben a frissen napvilagot latott lvl1-es vaultlakoval.)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.28. 11:44:51
  • Papa01 #2905
    Köszi a leírást, akkor elfelejtem az F76-ot. Amit nagyon bánok, mert az előző részeket nagyon szerettem.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.11.28. 09:53:32
  • mike01010101
    #2904
    Nagyon jó, ennyi mindent leírsz a játékról. Nagyon akarom szeretni, jó lenne játszani vele, de minden új infó amit kapok egyre jobban elveszi a kedvem. Ha van hülyeség, amit ki nem állhatok, az a felskálázás. Akkor minek fejleszteni magam? Hogy 700 óra játék után rettegjek egy patkánytól egy 100-es szintű óriás fegyverrel a kezembe? Az F4-ben (de ezer más játékban) az volt a jó, hogy a végén visszamentem olyan helyekre ahol az elején simán kinyírtak és hazavágtam mindenkit. A végén már nem 1 hanem 30-40 vad ghoullal is szembe mertem szállni, stb. Biztos van létjogosultsága ennek a feature-nek is, de legyen ki/be kapcsolható, láttam már ilyet is más játékokban. Sajnálom, újabb felesleges játék a polcon, ha az összes pénz itt lenne, amit olyan játékokra költöttem, amit nem vagy alig játszottam, vennék egy autót :) Nem hibáztathatok senkit, csak magamat.
  • PiszkosFred
    #2903
    Tegyuk hozza, hogy egy, ha beugrok egy power armorba, akkor az mindent megold, ketto, van a jatekban 700 oram es napi rendszeresseggel jatszok vele (meg nem untam meg) es csak ket season kozott tartok szunetet.

    Sok hulye megoldassal rendelkezik a jatek, de ha ezzel kibekul (vagy atlep rajta) az ember, akkor, mint looter shooter szerepjatekos elemekkel, a maga modjan szorakoztato meg mindig.
  • Kissssss0 #2902
    jesszus úr isten.

    ezért is preferálom a retro rpg játékok újrajátszását az elmúlt néhány évben, illetve ha van időm akkor bepótolni azt amit régen kihagytam, pl icewind dale, baldurs gate, és hasonlók sajnos kimaradtak nekem akkoriban :/ amit már bánok.

    (jobban lekötött a quake, counter strike, command and conquer)

    fallout76-al is eljátszogatnék, a felfedezés öröme mindig is a pozitív oldala marad a szériának ha másért nem legalább ezért, de amikor meglátom r/fo76 redditen hogy mit irkálnak az emberek a nyersanyagok grindelése terén... meg amit te is írsz most hááát akkor el is megy a kedvem egyből az egésztől.
  • PiszkosFred
    #2901
    Csak a szemleltetes kedveert :) pre-Wastelanders, fogtam a VE Gatlingomat es a terkep nyugati reszen egyet lottem, az is meghalt, aki ott sem volt, csak hallotta... Most, a folyamatosan ugralo es rohangalo mole rats hordatol, vagyis egy korabbi nyomorult lvl1-eskent korberohogott patkany csapattol 50-60-75 szintre skalazva jobban felek, mint barmelyik bosstol a keleti parton.

    Egyetlen elonye, hogy igy minden boss szintre dob lootot.

    DE, ez benne a hulyeseg is, mert highlvl karkaterkent - tobbszaz oraval a hatunk mogott - nagyjabol van mar eleg jo gear, igy a legendary cuccokat eleve bevaltod scripre, teljesen mindegy, hogy az most lvl5-os pipe revolver vagy lvl45-os handmade, a csillag szamit,nem a szint. Igy aztan farmolni sem egyszeru mar a scripeket, mint anno. Valahol hihetetlen, hogy az Oblivion faszsagaibol nem tanultak.

    Neha jo, minden jatekban, amikor veteran nagy szintu jatekoskent visszatersz "alazni" olyan AI ellenfeleket, akik anno szopattak. Megnyugtatja az embert :D Hat, mar nincs ilyen.
  • Kissssss0 #2900
    " (sztem ez szar döntés volt a beth részéről). "

    sajnos ezt már elég rég csinálják, szerintem ez a játékossal együtt erősödő ellenfelek módszer a legnagyobb önellentmondás amit el lehet követni egy rpg játék fejlesztése során, az ember azért szerzi meg a jobb gear-t hogy erősebb legyen az ellenfeleknél... nem azért hogy újra kezdje az egészet előröl mert másnap az szörnyek már egy szinten is vannak veled.
  • PiszkosFred
    #2899
    Koszonom, igy mar tiszta. Borznal olvastam, azt hittem arra reflektal, amely riogatas a gamer sajtoban (es a komment szekciokban) keringett, mint jajjnektekidiotak... (a barki barmikor megolhet es gankelhet fele baromsaggal egyetemben) :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.27. 20:14:56
  • lammaer
    #2898
    "Lent irta vki a percenkent nuke meg "

    Félreértetted miért írtam... nem hátrányként hanem előnyként... amikor a játékban farmolnod kell a nukezoneban dolgokat, igen jól jön az hogy a public térképeken a fontosabb zónák sugároznak
    Abszolút nem gondoltam bázisbombázásokra, ilyennel még csak nem is találkoztam -> ezt gyakorlatból mondom, nem újságból olvastam.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.11.27. 20:04:51
  • PiszkosFred
    #2897
    Nem biztos, hogy a legjobb hasonlat, mert az asztal a FO76-ban a taborod es esetleg kornyeke, mig az etterem maga az egesz jatek, ahol azert - ha csak nem berelted ki es raktak ki a zartkoru rendezveny tablat, akkor - megfordul par ember, amig te kenyelmesen es joizen ebedelsz.

    Egyebkent meddo a vita, mert a jatek mind a ket felet kiszolgalja. 14 euroert teljesen egyedul lehetsz (ez a zartkoru rendezveny berleti dija), mig anelkul el kell viselni, hogy hebe-hoba osszefutsz mas jatekossal. Az esetek 80%-ban en Private Worldben jatszok, es csak 1-2 cimbora ugrik be, nekem teljesen jo. De van, amikor "igenylem", hogy legyenek korulottem, ekkor siman belepek a publicba es kesz. Tenyleg mind a ket felnek van megoldas.

    Lent irta vki a percenkent nuke meg stb. - ezzel kapcsolatban hadd jegyezzem meg, hogy ezt a klikkvadasz blikk szintre sullyedt gamersajto emlegette, mint "rettegj kedves olvaso, mert ki fognak baszni veled ha lebombaznak", a budos eletben nem tortent meg meg a jatekban ez. Nyilvan, ha a world bossok melle epitkezel, akkor kapsz te is atomot, de ha a jatekter maradek 99%-ban huzod fel a bazisodat, nem a nuketol fogsz rettegni, hanem pont azert "konyorogsz", hogy vegre valaki dobjon mar egyet, mert kellene a flux :) (meg a quest/reward/loot). Szoval nem kell mindent elhinni, amit a jelenlegi gamer sajtonak csufolt portalok "betanitott munkasai" irnak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.27. 19:55:37
  • mike01010101
    #2896
    Kb pontosan leírtad, nekem mit jelent a játék: beleélést. Én se vagyok egy antiszociális ember az életben, de a játékomba ne másszon bele senki. Étteremben sem szeretném, ha beülök és a pincér odaültet egy idegent az asztalomhoz, legyen az bárki. (szerencsére ilyen még nem történt).
  • lammaer
    #2895
    Ahogy ecsetelem borznak is, ha akarod a sztorikat tolhatod egyedül, sztem nem olyan jók és érdekesek mint az FO előző részei, nincsenek nagy csavarok, sokszor inkább grind szagú (menj el a térkép 3-4-5 különböző sarkába és nyomj meg egy gombot meg effélék). Ézért nem is javaslom hogy az extra singleplayer élményért még további összegeket költsön az emberfia...

    Ezek igazáből nem is jelentenek nagy kihívást, főleg most, mióta a játék hozzáskálázza a játékoshoz a térképen lévő ellenfeleket (sztem ez szar döntés volt a beth részéről).

    Elsősorban az endgame meg az eventek az ami már nagyon grindelős, van amelyik egyedül esélytelen, de az már az unalmas része az FO76nak.

    Farmolni amúgy igy is úgy is kell, igy van kitalálva a játék, és ott viszont sokkal jobb ha az ember nem egyedül küszködik. Mert a játék sajnos úgy van megcsinálva hogy nem a sztori erős benne.
  • lammaer
    #2894
    Mi oldschool gamerek.... egy 45 évessel beszélgetsz éppen :D

    Persze lehet hogy te nagyon speciális eset vagy, de az FB csoport is tele van emberekkel akik pár óra után azzal jönnek hogy nincs e kedve vkinek csapatban menni, vagy néhanap összefutni, mert egyedül az FO75 nagyon uncsi. És mindenki azzal kezdi hogy az FO4 nagy rajongójaknt jött...

    A loot, event, gyűjtögetés sztem itt irreleváns... (amúgy nem fogod megúszni, ebben az aspektusban is más az FO76 a FO4hez.. pl fontos nyersanyagokat könnyebb megszerezni ha csapatban vagy mintha egyeül grindelsz órákig... vagy megveszed vkitől, cserélsz vele). ha nem akarod csinálni nem csinálod, a sztoriline végigtolását tényleg nem befolyásolja az hogy vannak azon a bazinagy térképen még 20-an. Gyakorlailag nem privát szerveren én is egyedül toltam végig a questeket, és sztem pont hogy jót tesz az immersionnak az ha nagynéha találkozol egy másik tűlélővel.

    Lényeg ami lényeg, ha úgy akarod játszani mint az FO4et, csalódni fogsz, a sztori nem olyan vastag és átélhető, anélkül nagyon kevés sztem a játék. Nekem pont a másokkal való interakció az ami megmentette az Fo76-ot (bizniszelgetés, kereskedés, alkalomadotán rövid ideig spontán összeálló survivorok, néha egy névtelen embertől valami ajándék - később már én adogattam hasznos holnikat másoknak).

    Továbbra is azt mondom tegyél egy próbát,és ha tényleg annyira szar a public ahogy most GONDOLOD, csak utána invesztálj bele.
    Sztem csak arról van szó hogy a fallout eddig szingleplayer játékélmény volt, és ebből gondolod hogy a multi csak szar lehet...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.11.27. 17:36:12
  • Kancsalborz
    #2893
    Látszik hogy mem érted, ezt most nem bántásból írom, csak hogy mennyire különbözik az észjárásunk:
    Mi "oldschool" single playerek nem a lootért, eventért, daily faszomokért meg gyűjtögethető egyéb bizbaszokért játszunk, hanem az immerzív élményért, beleélessel "szerepjátékozunk". A loot persze egy érdekes része egy rpg-nek, de az általad leírt multi előnyök egy része hidegen hagy, a másik részétől -mint pl. a "percenkenti nuke" -kiráz a hideg, olyan szinten rontja az élményt...

    Beszéltük anno ezt már úgy emlékszem a GTA5-nél is, azt is meg a RDR2-őt is úgy játszom,hogy a büdös életben nem fogok online menni egy percet sem, az én "kis homokozómba" kurvára nem teszi be más a lábát más jatekos.
    Nincs ebben semmi antiszoc, az életben egy közösségi ember vagyok, de játszani így szeretek én is á la "oldschool". :)
  • Papa01 #2892
    Szia!
    Vannak benne jó SP küldetések, történet, mint az F4-ben?

    Köszi a választ!
  • lammaer
    #2891
    Te tudod, a te pénzed. Jobban összeszedni nem tudom hogy mennyire nincs multiplayer az alap fo76ban is, ha csak simán játszol anélkül hogy keresnéd mások társaságát.

    A kutya se fog foglalkozni veled, teljesen nyugodtan játszhatsz egyedül egy nem privát világban is. Persze ha téged már az is zavar hogy látsz néha egy játékost a frekventáltabb helyeken, mondjuk egy tradernél éppen álldogálni miközben üzletel, akkor persze, másképp nem tudsz "nyugodtan" játszani, csak a privát világban....
  • mike01010101
    #2890
    Én egyszerűen nem szeretem a multiplayer játékokat, túl rég óta játszok és biztos oldschool vagyok :) Viszont imádom a fallout világát, stilusát és a fallout 4-et már ronggyá játszottam. Mi más választásom lenne ha 2020-ban fallout-ozni akarok nyugodtan?
  • lammaer
    #2889
    Fura nekem hogy vki fizet azért hogy a fo76-ban singleplayert játsszon.

    A térkép olyan nagy és olyan kevés embert rak 1 szerverre, hogy ünnepnap amikor kóricálás közben mások is jönnek. Amúgy se kompetitív, inkább kooperatív PVE a játék...

    A loot nem közös (tehát nincs az hogy kifosztják előtted a területet), ha esetleg ellenfeleket farmolni akarsz egy területet és vki épp ott van, akkor max szervert váltasz és máris rendben van

    Plusz az eventeket szar egyedül csinálni. Jah és persze nincsenek player vendorok se, ahol nagyon jó áron ki tudzz fogni cuccokat.

    Nem tudsz teamelni se, ahol a csapattagokra ingyen fast travelezhetsz, nem beszélve a dailykről amit közösen sokkal jobb megcsinálni.

    Privát szerverben a fél életed rámegy hogy atomot dobj a fontosabb helyekre ahol farmolhatsz, publikon meg szinte minden percben jön a nuke :)

    Egyetlen előnye van a private szervernek, hogy befoglalhatod az összes workshopot és nem veszi el senki. De eleve annyira ritka a workshop PvP, én sztem 2x találkoztam vele... meg annyira nem is éri meg a workshopokkal tökölni, max az elején.


    Szóval, rengeteg hátrány, és egy potenciális előny tényleg ezért még fizetnél is? :D

    (illetve a scrapbox a másik, az tényleg jó, de nem ennyiért... a súlylimit nekem a legnagyobb fájdalmam ebben a játékban). Atom se jó semmire, 1 hasznos dolog van a scavenger bot, de azt ingyen atomból s meg tudod venni.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.11.24. 16:42:52
  • mike01010101
    #2888
    Korrekt, köszi
  • PiszkosFred
    #2887
    Ennyi az egész, egy kattintás, ha le akarod mondani. Nekem pont ma reggelt fordult, dec 19-ig bármikor megszüntethetem (nyilván nem fogom, jön a Steel Dawn hamarosan) és kész is. A előfizetésért járó 1650 atomot általában aznap jóváírják, de nem mindig egyből, van, hogy magyar idő szerint hajnalban érkezik. Viszont Private Worldöt azonnal tudsz indítani és a scrapbox is ott vár majd rád azonnal, az ingyenes többi F1st cuccokal együtt.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.18. 22:45:51
  • mike01010101
    #2886
    Köszi az infót. Én is már átvittem a steamre. Ha lesz egybefüggő pár hét időm (talán év végen), előfizetek.
  • PiszkosFred
    #2885
    En jelenleg steamen jatszok es ott is fizetem a havidijat (amiota at lehetett hozni steamre a profilt), nincs gondom, egy kattintas es vege ha meggondoltam magam.
  • mike01010101
    #2884
    Van itt valaki aki előfizetett erre a 14,99€ havi exclusive cuccra? Előfizetnék pár hónapra, hogy nyugodtan, singleplayerként játszhassak kicsit, csak attól félek, hogy (ismerve ezeket a dolgokat) hogy nem fogom tudni lemondani és egy életen át kénytelen leszek fizetni. Van erről tapasztalatok?
  • Andule
    #2883
    nincs megoldas es nem ugyanarra a szerverre fog visszadobni a jatek mint ahonnan jottel es nincs is ilyen opcio h kerhesd.
    egyedul kivetel ha haverokkal jatszottal mert akkor lehet kerni h hozzajuk dobjon vissza


    a F76 amugy benne van az Gamepassben szoval siman kiprobalhato h erdemes-e azon felul barmit is kolteni ra. Gamepassben meg ezen kivul vannak sokkal ertelmesebb cimek is szoval nem csak emiatt erdemes beruhazni ra. (es jo esellyel ugyanezen okbol nem fogod kiprobalni a 76ot Gp-ben mert annyi mas jobb jatek van amit kiprobalhatsz / vegigjatszhatsz ugy)
  • Metalmilitiakid
    #2882
    Szerver betegségre van vmi megoldás vagy ez normál, hogy időnként eldobnak a szerverek? Most kicsi morci lettem, hogy szépen kitakarítottam a Bandit Camp-et olyan 90%-ban, már nyitottam volna az ajtót a Boss-hoz erre kidobott a szerver, visszatöltöttem és mindenki újra életben volt...
  • Metalmilitiakid
    #2881
    Normál dolog hogy úgy dönt a játék hogy ilyen "csökkentett" módban tölt be? Most beléptem és mintha le lenne húzva minden 0 ra és 1024x768 ban futba, de a beállítások maradtak.
    Utoljára szerkesztette: Metalmilitiakid, 2020.11.11. 19:00:10
  • PiszkosFred
    #2880
  • Montana92
    #2879
    Az első bekezdés egy egészen új szempont számomra, és igazat kell adnom neked (habár pesszimistább felem azt súgja, hogy hiú ábránd sajnos).

    A hobbi kapcsán írtakban is igazad van, azért is gondolom úgy én is, hogy ez egy lélektani határ, mivel aki a 20-at ki tudta fizetni, a 25-öt is ki fogja tudni - ha akarja.

    Nálam (és sok ismerősömnél, ami nyilván nem reprezentatív) valamilyen oknál fogva a hobbik között mégis a pc-s/konzolos játék az egyetlen dolog, aminél vásárlás után óhatatlanul megjelenik az érzés, hogy csak elbasztam a pénzt... :D (hiába vagyok ugyanott ha pl. havi kétszer elmegyek a csajommal színházba valami normális helyre ülve, vagy egy minőségibb étterembe, amikért meg ugye időtartamban mérve lényegesen kevesebb szórakozást is kapok...)

    Na de ez már nagyon off, a lényeg, hogy szerintem megéri megvenni a játékot jelenlegi állapotában, de nem 40 euróért.
  • PiszkosFred
    #2878
    Ketsegtelen, hogy soknak tunik, de szerintem ez jo dolog is. Gondolok arra, hogy 25k-s jateknal mar te is, en is, az egyszeri jatekos is elgondolkodik majd, hogy kell e ez nekem, ennyiert. Muszaj lesz a studioknak minoseget lerakni az asztalra, mert van egy lelektani hatar (amit most atleptek), ami utan nem szamolhatnak a tomeges "birka" effektusra. Hatha megtisztul az ipar egy picit es no a minoseg.

    Egyebkent ha osszehasonlitod egy masik hobbiddal, akkor annyira nem sok az a 25k. Nyilvan heti szinten venni egy-egy AAA jatekot 0day/preorder, ahhoz jol is kell keresni, illetve a 25k-s jatekot megelozi egy cirka 200-300ezres gep beruhazas is (vagy konzol esetben 100-150k), de ezeket leszamitva/ezekkrel rendelkezve szerintem 1-2 havonta egy 25k-s kiadast elbir a csaladi koltsegvetes. Most hagyjuk a pandemia miatti kieseseket, nyilvan egy nyugodt evrol beszelek, altalanossagban. Ennyi penzt nagyjabol elkoltesz 1-2 havonta futocipore, makettra, edzes berletre, mozijegyre, focimeccsre, vagy akar sorozesre - barmi is legyen a hobbid, arra is. Sot, meg merem kockaztatni, hogy ennyi osszegben nagyon sokan dobnak ki elelmiszert is a kukaba, mert lejart, nem kellett, nem ette meg teljesen, stb.

    Egyebkent nem hiaba hodik (megint) az altalanydijas rendszer, akar az "ujkori teveben" (lasd netflix, disney, hulu, amazon, stb.), vagy akar a game pass fele gaming megoldasok. Egyszer elofizet a tobbseg, es megnyugtatja a tudat, hogy van egy bo valasztek, ami az "ove". Mindet sosem fogja megnezni/kiprobalni, de lemondani is kevesen mondjak le, mert "jo az, ha van", igy aztan eves szinten lehet, hogy tobbet koltenek egyesek az elofizetesre, mintha vettek volna egy-ket jatekot.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.11. 13:55:25
  • Montana92
    #2877
    Abban abszolút igazad van, hogy meglepően hosszú ideje nem nőttek a játékok árai - de azért azt is szerintem figyelembe kell venni, hogy hiába voltak korábban arányaiban drágábbak a játékok, nem is annyi példányban mentek el, mint egy AAA játéktól manapság elvárják (szerintem legalábbis korábban sokkal inkább rétegszórakozás volt, és így kevesebb példánynak kellett visszahozni a fejlesztési költségeket), plusz a bevétel másik nagyrésze a mikrotranzakciós bizbaszokból jön be.

    Mindenesetre szerintem durva, hogy az AC Valhalla már 25.000 Ft-os alapárral jött a konzolos digitális boltokba (jelenlegi generációra is), és még a hobbija is emlékezteti arra az embert, hogy mennyire elmegy mellettünk a nyugati életszínvonal.. :D
  • Metalmilitiakid
    #2876
    Csak ennek pont hogy olcsóbbnak kellene lennie, nincs már CD, nincs szállítás, nem rohad rájuk a készlet, minden digitális. Plusz a season pass, dlc, premium, subscription...